Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 25.10.2015., 08:08   #7141
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Ne znam kako funkcionira Gearbest sa slanjem u Hrvatsku s EU skladišta, no ja sam uzeo prije 15ak dana s Minideala Mi4 za 215€ (EU warehouse).
Wuchko je offline  
Staro 25.10.2015., 08:17   #7142
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Mislim da Gear ne salje u RH iz EU skladista.
RAUL je offline  
Staro 25.10.2015., 08:19   #7143
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor Sunbriel Pregled postova
@DANC ljudi kažu jedno, a ti i dalje tupiš drugo po svojem. Ne znam zašto su si neki utuvili u glave da su brandovi bog i batina naspram kineza. Pa i brandovi su kinezi. Uglavnom, meni se čini da ti ionako iovako nisi spreman za taj korak.
Problem je taj da ti "pravi" brandovi imaju propisanu kvalitetu i naravno pravo testiranje prvih modela dali imaju musica i eliminiranje istog pa tek ide stampanje hrpetinu njih. Uostalom imaju i garanciju koju mozes ostvariti unutar svog prebivalista i do dvije godine npr. Samsung i Sony, a da bi taj proizvod uopce mogao prezivjeti dvije godine koristenja mora imat propisanu kvalitetu i ozbiljnije testiranje od onog testa s par klikova po ekranu da se uvijere da je mob ziv i da reagira na aktivnosti dodira kak testiraju garazni brandovi. Naravno da "pravi" brand modeli imaju problema s kvarovima itd. no zato je tu jamstvo koje ostvarujes unutar svog prebivalista i rijesen problem.
Dok u slucaju kineza gledas isplatljivost reklamacije jer moras slat u kinu, a na to su kinezi racunali. Stavit cu dovoljno nisku cijenu da privucem kupce jer nema pravog jamstva, a opet mala je vjerojatnost da ce kupac reklamirat zbog postarine i carine pa ce kupit drugog ili eventualno traziti zamjenski dio da ga popravi u kucnoj radinosti.

Inace bilo bi vise korektno da otvore u EU firmu koja ce se bavit reklamacijama npr. krepo ti je saljes tamo. I oni ustanove dal je moguce popraviti ili zamjenit i nazad ti salju doma. Nema carine nema nista, a postarina je puno jeftinija unutar EU nego izvan EU.

Evo da nebi bilo ovog i onog i ja sam imao problema bas s top brandom i to s jeftinim sonyeriksson mobitelom kupljenim od operatera za 500kn. No to sam uspijesno rijesio putem jamstva unutar 7 radnih dana.

Misljenja sam da ako vec gledam kineza da gledam onda brand kineza jer je manja mogucnost kvara posto i oni imaju nekakvu propisanu kvalitetu. A moguce da postoji mogucnost da imas njihov servis kod nas onda mozes makar platiti popravak za 200-300kn nego da ponovno iskresas za novoga preko 1000kn.

Inace po meni mobiteli skupljiji od 1500kn nevrijedi gledati jer ipak oni prebrzo zastarijevaju, a ima gotovo iste mogucnosti kao i onaj od preko 3000kn.
DANCI je offline  
Staro 25.10.2015., 08:32   #7144
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Pa sa troskom slanja na mailboxde je nekih 1620kn.s tim da je Mi4 ipak nesto poskupio u kad sam zadnji puta provjeravao(oko 60-70kn)....
Inace gizchina shop ima servis u Sloveniji i ako narucite iz EU skladista u slucaju kvara saljete u Sloveniju....
locks je offline  
Staro 25.10.2015., 09:06   #7145
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 408
@locks kako to ide sa mailboxde?
tutom je offline  
Staro 25.10.2015., 09:10   #7146
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Sunbriel Pregled postova
Promašio si i ti moju poantu. Htjedoh reći da ni brandovi nisu savršeni. Ljudi plaćaju tisuće za high-end Samsunge, sonyje itd. pa svejedno imaju masu problema. No phone is perfect. Ja imala Xperiju Z i na svu sreću je se riješila prije par mjeseci. Par puta morala mijenjati usb flap cover, battery cover, kamera je počela na više mjesta imati mrtve točke. Novac i brand ne garantiraju kvalitetu. Jedina bitna razlika je ta da ako kupiš ovdje, imaš garanciju.
E to je to. Jedan faulty uređaj te posere i odma više ne valja cijeli brand, brand uređaji i ostalo.
Pa što? I meni je krepala Xperia Z i krepao mi je LG G2. Zato sam ga poslao u ZG i dobio za 10 dana natrag sa novom garancijom.
A nisu koštali "tiš'će kuna" nego XZ 1498 i G2 2000. A koliko je to više od nekog mid-high range kineza? 100-300kn obzirom na današnji tečaj dolara... Stoga jelte, ne govorimo mi o "tiš'ćama" kuna, nego govorimo o parsto kuna razlike između brand flagshipa i nekog kineza koji mu teško parira; sa 24mjesečnim jamstvom u HR i dostupnosti rezervnih dijelova. Dakle, onaj aftersale support sa početka priče.

Stoga, da ne duljim. Kineski mobiteli su super...do 1500kn. Nadalje IMHO je besmisleno davat pare jer ulazimo već i u domenu G3 novoga.
Kinezi ulažu, mobiteli su sve bolji i bolji, komponente su sve kvalitetnije, ali nije to još to da se izvede zaključak "Kinezi = brand uređaji". NE MO ŽE. Jer kad to bude, već sam rekao, Cubot X27 će koštati koliko i Sony Xperia Z7 (jednog dana...).

Eto...

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 25.10.2015. u 09:18.
Brko je offline  
Staro 25.10.2015., 09:10   #7147
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Otvoris account kod njih i ostavis svoju adresu.onda od njih na mail dobijes adresu u Njemackoj(Zittau).na tu adresu saljes mob i kad mob dodje kod njih oni te obavjeste,uplatis im oko 15€ i salju mob na tvoju adresu...
Bas sam im slao upit u vezi gearbesta i vele da nema problema......
locks je offline  
Staro 25.10.2015., 09:17   #7148
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 408
Ok hvala ti puno na infu
tutom je offline  
Staro 25.10.2015., 10:43   #7149
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor Wuchko Pregled postova
Istina je negdje izmedju :-) Jer i kod brendova se u određenom (većem ili manjem) postotku plaća ime. I ništa više. Kao što me nitko ne može natjerati da uzmem neki garažni brend (s čim samo povećavam rizik od mogućih problema), isto tako me nitko ne može natjerati da iskeširam 4-5 tisuća kuna za brend telefon s jamstvom (jer tolika cijena mi ne opravdava bezbrižnost). Zato se trudim naći neku zlatnu sredinu, a to je po meni brend kinez. Rizik i dalje postoji, ali je ipak manji u odnosu na garažne brendove. Ovo govorim iz iskustva, do sada kupljena 3 uređaja, i svi rade besprijekorno.
Upravo tako - po meni su kinezi najisplativiji u nekoj srednjoj klasi 1300-2000 kn jer tada nude HW analogan "brendovima", a ako ne uzimas odron marku i SW dio će biti OK odrađen. A što se tiče garancije, ne smatram da opravdava cijenu, po vlastitom iskustvu od 20-ak kineza koje sam naručio prijateljima i rodbini u zadnjih nekoliko godina svi još uredno rade (na 2 od njih je crkao ekran te su u garantnom roku dobiveni novi uređaji, koji i danas rade). Uostalom, i kad sam imao HTCove i Samsung svjesno sam gubio domaću garanciju flashanjem ROMova. A sebi sam uzimao kineze od oko 1600 kn jer za više nemam potrebe (ne razumijem što će mi više od 3 GB RAMa ili jači skor od 50.000 na Antutu?), ali da za to isto dajem 5.000 kn, nema šanse...
frulex je offline  
Staro 25.10.2015., 10:49   #7150
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Stoga, da ne duljim. Kineski mobiteli su super...do 1500kn. Nadalje IMHO je besmisleno davat pare jer ulazimo već i u domenu G3 novoga.
Kinezi ulažu, mobiteli su sve bolji i bolji, komponente su sve kvalitetnije, ali nije to još to da se izvede zaključak "Kinezi = brand uređaji". NE MO ŽE. Jer kad to bude, već sam rekao, Cubot X27 će koštati koliko i Sony Xperia Z7 (jednog dana...).

Eto...
Druže, na jednu stvar si zaboravio. A to je ukus. Iako kažu da se o njemu ne raspravlja, jel Jer uzalud nekome G3 i za 1000kn, ako mu se on jednostavno ne sviđa, a Kinez od 2000kn mu je super.
Osobno sam si prilikom zadnjih kupovina postavio letvicu na 200-250€ za novi uređaj, pogledao što se nudi u tom trenutku i to je to. I tu je "problem" jer brendovi za tu cijenu gotovo uvijek mi nisu nudili ništa što bi meni odgovaralo - ili nude manje u odnosu na trenutne Kineze, ili nude isto što i trenutni uređaj kojeg imam, pa bi zamjena bila besmislena. Pod "nude manje" mislim na polovne uređaje sa "stanjem 10/10", "pisanim jamstvom" i sl (znam, jbg pretjerani sam perfekcionist, ali ako nešto želim, to je ganc novi uređaj). S druge strane, jedan npr. Xiaomi mi tu uvijek nudi nešto, u zadnjem slučaju sa Mi4. G3/Z3(c)/S5 novi u dućanu je oko 200€ skuplji, novi novcati zapakirani na njuškalu 100ak €. Meni je osobno tih 100€ doplate zbog jamstva previše, posebno uzimajući u obzir prijašnja dobra iskustva s Xiaomijem. Da im je cijena i jednaka, opet mi je za moj ukus G3 prevelik, Samsung mi jednostavno ne leži, a Z3c premalen. Nedavno sam bio napisao - kad i ako se opečem s Kinezima, vjerojatno ću drugačije razmišljati.. Do tada - 100 ljudi, 100 ćudi, 100 žena, 200 sisa...

Citiraj:
Autor frulex Pregled postova
Upravo tako - po meni su kinezi najisplativiji u nekoj srednjoj klasi 1300-2000 kn jer tada nude HW analogan "brendovima", a ako ne uzimas odron marku i SW dio će biti OK odrađen.
Općenito mi ta logika cijena brend uređaja nije jasna. Brend Kinez s istim procesorom, istom količinom radne memorije i full HD ekranom stoji dvostruko manje od uređaja nekog globalnog brend proizvođača. Trenutno se to može najbolje vidjeti na primjeru SD808, gdje su cijene ponekad apsurdne. Razumijem da se kod etabiliranih igrača moraju zadovoljiti apetiti svih sudionika u lancu distribucije-prodaje. Ali dvostruko viša cijena mi to nikako ne opravdava.

Zadnje izmijenjeno od: Wuchko. 25.10.2015. u 10:59.
Wuchko je offline  
Staro 25.10.2015., 11:12   #7151
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Wuchko Pregled postova
Druže, na jednu stvar si zaboravio. A to je ukus. Iako kažu da se o njemu ne raspravlja, jel Jer uzalud nekome G3 i za 1000kn, ako mu se on jednostavno ne sviđa, a Kinez od 2000kn mu je super.
Osobno sam si prilikom zadnjih kupovina postavio letvicu na 200-250€ za novi uređaj, pogledao što se nudi u tom trenutku i to je to. I tu je "problem" jer brendovi za tu cijenu gotovo uvijek mi nisu nudili ništa što bi meni odgovaralo - ili nude manje u odnosu na trenutne Kineze, ili nude isto što i trenutni uređaj kojeg imam, pa bi zamjena bila besmislena. Pod "nude manje" mislim na polovne uređaje sa "stanjem 10/10", "pisanim jamstvom" i sl (znam, jbg pretjerani sam perfekcionist, ali ako nešto želim, to je ganc novi uređaj). S druge strane, jedan npr. Xiaomi mi tu uvijek nudi nešto, u zadnjem slučaju sa Mi4. G3/Z3(c)/S5 novi u dućanu je oko 200€ skuplji, novi novcati zapakirani na njuškalu 100ak €. Meni je osobno tih 100€ doplate zbog jamstva previše, posebno uzimajući u obzir prijašnja dobra iskustva s Xiaomijem. Da im je cijena i jednaka, opet mi je za moj ukus G3 prevelik, Samsung mi jednostavno ne leži, a Z3c premalen. Nedavno sam bio napisao - kad i ako se opečem s Kinezima, vjerojatno ću drugačije razmišljati.. Do tada - 100 ljudi, 100 ćudi, 100 žena, 200 sisa...
Čuj, jedno je ukus, a drugo zdrav razum
Šalim se... nego, imao sam Jiayu G4C. Perfektan mob, za 100 EUR-a. Trebao mi je DualSIM. Odlična baterija, gorilla šajba, solidne izrade bez škripanja... za te novce ništa vrijedno spomena kod renomiranih proizvođača nisam mogao naći. Tako da eto...

No da ne ulazimo u neke dubioze bezveze, poanta priče je ta da teza Kinezi = brand mobovi ne drži vodu

EOD s moje strane na tu temu
Brko je offline  
Staro 25.10.2015., 12:30   #7152
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Imam Iocean x7 od 8.2013. I osim onog sto sam ja strgao s mobom nije bilo nikakvih problema...doduse Hw sad kaska poprilicno...tako da taj Cubot moze a i ne mora radit pouzdano ko 3310
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline  
Staro 25.10.2015., 12:35   #7153
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
najbolje kad sam imao zopo i svaka 2-3 dana se resetirao. reko sad ce s4 biti bolji, a kad ono isto se resetira ko i zopo. tak da ne vidim apsolutno nikakvo opravdanje u kupovanju 2-3x skupljeg uredjaja. necemo ni pricat o tome da se zopo i savijao i pao na pod i nista, dok je s4 puko na prvi mali pritisak. sadasnji acer ima 3 sim utora, bas me zanima koji to samsung moze da ne bi ko indijanac zonglirao sa 2 mobitela mozda
 
Staro 25.10.2015., 14:06   #7154
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Uglavnom, da zaključim tu temu. Nisam imala samo jedan mobitel od Sonyja (da baš njega sad napiknem). Imala sam ih dosta, što ja, što članovi obitelji. I samo ću reći nikad više. S garancijom si možeš obrisati dupe za veliku većinu problema, tako da meni garancija apsolutno nikad nije predstavljala neki plus. Ne uspoređujem sad brandove sa noname odron kinezima, da se razumijemo. Sve u svemu, ljudi se jednako žale na sve mobitele jer će uvijek naći neki minus.
 
Staro 25.10.2015., 14:08   #7155
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Naručio ovog trena ČAOMi mi4c 2/16 iz grossoshopa - eu skladište. Držte palce.

Tomtam je offline  
Staro 25.10.2015., 14:45   #7156
fabian
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8
Mi4c

Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova
Naručio ovog trena ČAOMi mi4c 2/16 iz grossoshopa - eu skladište. Držte palce.

Planiram kupiti isti taj pa javi iskustva. Se dobija garancija?
fabian je offline  
Staro 25.10.2015., 15:10   #7157
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Moje iskustvo s kinezom koji je kod mene nešto preko dvije godine, još uvijek hardwerski ispravan i funkcionalan kao i prvog dana, baterija isto tako. Zastario je ali obavlja sve bez greške. Radi se o Zopo C2 1/32 GB MT6589T.
gil je offline  
Staro 25.10.2015., 15:18   #7158
Mrcina
Premium
 
Mrcina's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 248
ŠiAOMI s naglaskom kao da izgovarate "show me", i je jedva čujno
Mrcina je offline  
Staro 25.10.2015., 15:24   #7159
dak0001
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Novoselec
Postovi: 276
I moj Ampe A605 već preko godinu dana uredno radi bez greške. Još nije bio vraćen na tvorničke postavke.
I svi odroni koje sam poslije kupio, za pajdaše, rade uredno bez problema.
Posljednji VK2015 za 45€+PDV radi parfektno. Kolega prezadovoljan.
Nije htio VK6735, veli da mu je prevelik, a i taj radi ... paaaa, ko novi.
Nisu ti odroni tak loši, kao što su nekad bili
dak0001 je offline  
Staro 25.10.2015., 15:26   #7160
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Citiraj:
Autor fabian Pregled postova
Planiram kupiti isti taj pa javi iskustva. Se dobija garancija?
Može, kad stigne, a neka garancija po zakonu bilo koje države mora bit. Za nedaj Bože, radujem se dobrim ljudima koji će mi pojasniti postupak ostvarivanja jamstva.
Tomtam je offline  
Staro 25.10.2015., 15:53   #7161
fabian
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8
Ja ga uzimam sigurno jer su speficikacije ono...samo cu uzeti 3gb rama verziju. Pogledao sam tu stranicu s koje s kupio i garancija je 1 godinu, ali šalje se u kinu o tvom trošku. Dole pod warranty ti sve piše pa prouči malo.
fabian je offline  
Staro 25.10.2015., 19:10   #7162
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Ja sam isto mislio uzet 3gb verziju, i nije neka spec. razlika u cijeni, problem je kad krenem tako 150-250-300kn na više više puta dođem na stvarno visoku cifru, jer sam na početku bio uvjeren kupiti meizu m2, pa sam vidio xiaomi rn2, na kraju za skoro duplo više kupio. Mene je osobno sasturio dizajn, baš mi je legao, sad još kad dođe, vidjet ćemo. Uz to gledao sam da u performansama nije tolika razlika koliko je na papiru i u novcima 2GB prema 3GB. Jedino ako je nekome premalo tih 16(11)GB interne memorije. Meni nije, pa sam se odlučio za standardni model. Uglavnom, vidjet ću kad stigne, napišem ovdje par riječi.
Tomtam je offline  
Staro 25.10.2015., 20:12   #7163
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
najbolje kad sam imao zopo i svaka 2-3 dana se resetirao. reko sad ce s4 biti bolji, a kad ono isto se resetira ko i zopo. tak da ne vidim apsolutno nikakvo opravdanje u kupovanju 2-3x skupljeg uredjaja. necemo ni pricat o tome da se zopo i savijao i pao na pod i nista, dok je s4 puko na prvi mali pritisak. sadasnji acer ima 3 sim utora, bas me zanima koji to samsung moze da ne bi ko indijanac zonglirao sa 2 mobitela mozda
1.) Na temelju anegdote raziviti mišljenje za SVE OSTALE modele -

2.) s4 puca na lagani pritisak dok zopo služi ko štihača u notfalu -

3.) 3 sim utora - ne priznam ja ništa ispod 4, pa ko je vidio imati samo 3 kartice u mobitelu?

4.) Pošto sam "onaj u susjedstvu" kojeg se pita kaj treba kupiti i kako popraviti neke stvari - uvijek preporučim mobitel sa pravom garancijom i sa nekim imenom koje stoji iza toga. Uvijek, čak i nauštrb performansi. Oni koji kupe kineziće me dosta češće zovu i pitaju zaš ne radi ekran ili zvučnik, zakaj se zblesira ak stisne volume up, zakaj baterija traje 6 sati i zakaj ima neki com.hongyanghulahup proces koji ždere bateriju i megabajte...

Imao sam zbilja puno mobitela - od Sony-ja (prije merganja u Sony Ericsson), Siemensa, Nokia, Sagem-a, Alcatela, Samsunga, Sony Ericssona... jedino sam imao problem sa ekranom od Siemensa CF75 (gdje su mi još ugradili lošiji ekran) i sa SE Ainom i Bluetooth slušalicom koju su mi zamijenili u tjedan dana. Baš me zanima jel bi imao takva iskustva sa PRC modelima.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline  
Staro 25.10.2015., 21:23   #7164
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Ja sam za 150eura na akciji ubo ZTE grand s2 lte, takav telefon kod nas nema ni za 2000kn...
__________________
de.fang je offline  
Staro 25.10.2015., 22:06   #7165
fabian
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8
Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova
Ja sam isto mislio uzet 3gb verziju, i nije neka spec. razlika u cijeni, problem je kad krenem tako 150-250-300kn na više više puta dođem na stvarno visoku cifru, jer sam na početku bio uvjeren kupiti meizu m2, pa sam vidio xiaomi rn2, na kraju za skoro duplo više kupio. Mene je osobno sasturio dizajn, baš mi je legao, sad još kad dođe, vidjet ćemo. Uz to gledao sam da u performansama nije tolika razlika koliko je na papiru i u novcima 2GB prema 3GB. Jedino ako je nekome premalo tih 16(11)GB interne memorije. Meni nije, pa sam se odlučio za standardni model. Uglavnom, vidjet ću kad stigne, napišem ovdje par riječi.
Ja sam počeo s tim da bi uzeo lenovo p70-a kod nas, 2000 kn. Garancija mi je bitna i taj je imao 2 godine svugdje. Taman malo poslije izasao mi4c koji ima full hd zaslon, gb rama vise a procesor puno jaci (to je ipak sp 808 koji npr ima lg4). Mane su taj bloatware i kineski jezik a to se lako rijesi. A samo je 300 kn skuplji od lenova...i u talijanskom xiaomi shopu isto ima 2 god garancije ali dostavljaju samo u italiji. A eto imam prijatelja.
fabian je offline  
Staro 25.10.2015., 23:52   #7166
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
1.) Na temelju anegdote raziviti mišljenje za SVE OSTALE modele -

2.) s4 puca na lagani pritisak dok zopo služi ko štihača u notfalu -

3.) 3 sim utora - ne priznam ja ništa ispod 4, pa ko je vidio imati samo 3 kartice u mobitelu?

4.) Pošto sam "onaj u susjedstvu" kojeg se pita kaj treba kupiti i kako popraviti neke stvari - uvijek preporučim mobitel sa pravom garancijom i sa nekim imenom koje stoji iza toga. Uvijek, čak i nauštrb performansi. Oni koji kupe kineziće me dosta češće zovu i pitaju zaš ne radi ekran ili zvučnik, zakaj se zblesira ak stisne volume up, zakaj baterija traje 6 sati i zakaj ima neki com.hongyanghulahup proces koji ždere bateriju i megabajte...

Imao sam zbilja puno mobitela - od Sony-ja (prije merganja u Sony Ericsson), Siemensa, Nokia, Sagem-a, Alcatela, Samsunga, Sony Ericssona... jedino sam imao problem sa ekranom od Siemensa CF75 (gdje su mi još ugradili lošiji ekran) i sa SE Ainom i Bluetooth slušalicom koju su mi zamijenili u tjedan dana. Baš me zanima jel bi imao takva iskustva sa PRC modelima.
HhhhhHHhhhhhHhhhHhhh... ide u bukmarks
Žalosno je da ljudi ne shvaćaju da razlika ipak postoji... koliko god se tješili da je nema... ali dobro.

Back to theme. Danas vidio uživo Lenovo 70-A. Baš lijep mobitel, iako mi se ne čini nešto fluidan. Ali kvalitetno izrađen i lijep kao Sony da bi dao 2 soma za njega, bi ako bi mi trebao dual SIM opet.
Brko je offline  
Staro 25.10.2015., 23:56   #7167
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Brko,jesi ti narucio Cubot onaj za 800 kn ? Ja se interesiram za njega,kad ti dolazi pa da bacis utiske da znam uzeti ili ne posto nema nigdje rivjua jos
blava je offline  
Staro 25.10.2015., 23:59   #7168
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Još ne. Iako imam žarku želju... za 800 kn nemre bit loš da hebe rak raka. Budem još malo razmislio ovaj tjedan dok traje akcija za 130 USD preordevor.
Brko je offline  
Staro 26.10.2015., 00:07   #7169
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Još ne. Iako imam žarku želju... za 800 kn nemre bit loš da hebe rak raka. Budem još malo razmislio ovaj tjedan dok traje akcija za 130 USD preordevor.
I ja si razmisljam Coolpada zamijeniti sa tim cudom,strah me samo kvalitete i boljki koje su ranije serije nosile,a vuce me dizajn
blava je offline  
Staro 26.10.2015., 09:05   #7170
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
1.) Na temelju anegdote raziviti mišljenje za SVE OSTALE modele -

2.) s4 puca na lagani pritisak dok zopo služi ko štihača u notfalu -

3.) 3 sim utora - ne priznam ja ništa ispod 4, pa ko je vidio imati samo 3 kartice u mobitelu?

4.) Pošto sam "onaj u susjedstvu" kojeg se pita kaj treba kupiti i kako popraviti neke stvari - uvijek preporučim mobitel sa pravom garancijom i sa nekim imenom koje stoji iza toga. Uvijek, čak i nauštrb performansi. Oni koji kupe kineziće me dosta češće zovu i pitaju zaš ne radi ekran ili zvučnik, zakaj se zblesira ak stisne volume up, zakaj baterija traje 6 sati i zakaj ima neki com.hongyanghulahup proces koji ždere bateriju i megabajte...

Imao sam zbilja puno mobitela - od Sony-ja (prije merganja u Sony Ericsson), Siemensa, Nokia, Sagem-a, Alcatela, Samsunga, Sony Ericssona... jedino sam imao problem sa ekranom od Siemensa CF75 (gdje su mi još ugradili lošiji ekran) i sa SE Ainom i Bluetooth slušalicom koju su mi zamijenili u tjedan dana. Baš me zanima jel bi imao takva iskustva sa PRC modelima.
Nadrobio si svega,ali ajde..svako ime neko veselje...
Kupiti Mi4 sa SD801,3GB RAM,13MP kamerom(IMX214) i tjednim nadogradnjama ili Galaxy A3,LG Spirit i sl."marke",hm...teška odluka.
Ma uzet ću A3,ipak je to Samsung sa prekrasnim fluidnim sučeljem,jedinstvenim dizajnom,a ekran i bateriju da ne spominjem.
i glavni sam baja u kafiću,jer ipak imam Samsung,a ne nekog tamo kinezića
locks je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na