Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.02.2009., 20:25   #1
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
(riješeno) Rušenje u igrama

Ovako, jedan frend ima jedan problem, dosta čudan. Priča ide ovako, komp je kupio prije godinu dana još točnije 19.3., tj ja sma mu slagao komfiguraciju i išao s njim kupiti, te mu doma sastavljao komp. I nedugo nakon što je sastvaljen bio, rušio mu se u nekoj igri, i od onda u sve više i više igara. Ja za to nisam znao, do nedavno, kada je počelo to biti tako učestalo da mu je postalo sumnjivo i javio mi se s tim. Do tad je mislio da smao igre ne rade. I tako, ja trebao doći do njega, ali nikako već mjesec dana da nađem vremena, i onda se malo po malo na msn-u čujemo i govorim mu što da napravi.

Konfiguracija je:
C2D E4500 (stock kuler)
Gigabyte P35-DS3L
Kingmax DDR2-800MHz, 1GB x 2
Albatron 9600GT
Chieftec 550W
Seagate Barracuda.10 250 ili 320GB, ne sjećam se točno

to je to mislim. E sad, što smo mi probali:
Rekoh mu da pogleda temp, i idel grafa bila 58 stupnjeva, pa mislio da se pregrijava, te mu rekao da počisti grafu. Počistio on nju, i usput cijeli komp, i pala temp grafulje sa 58 idle na 41. OK, to je značajno, ali još uvijek ništa. Dakle nije valjda pregrijavanje. Pogledao je sve ventove, rade svi, kao što sma mu rekao da provjeri i kablove, i uredno svi spojeni. I onaj na grafu, da. I ugl, ja eto više nema ideja, osim rekao mu upravo da skine najnovije drivere za grafu, jer su njegovi stariji već (178.24), no opet, ništa staro, a ruše mu se i stare igre, npr rekao je za CS Source, kao i one najnovije (Dead Space). I eto, vidjet ćemo kad snikne, no nekako mi to sumnjivo. I ugl, meni jo,š preostala jedino ideja da ga možda zezaju windoze (koje su neke lijeva skinute s neta kolko sma skužio - XP) ili neki hardverski kvar koji pojma nemam koji je. Pa ugl, eto, dok se ja čujem s njim, ako mu driveri ne pomognu, ima li tko ideja što mu se događa? Ili što još provjeriti? Jer meni je preostalo jedino još da mu dođem windowse srediti, za što nemam baš vremena, te ako ni to ne pomogne onda na servis nosit, ali treba požuriti, jer garancija vrijedi još 3 tjedna na neke komponente.

Pa eto, ako ima tko kakvih ideja za daljnju analizu, ili što je točno, te što da radimo, neka javi. Svaka pomoć dobrodošla

Živjeli!

EDIT:
P.S. "Rušenje je takvo" da se smao pojavi najednom crni ekran, i "zašteka" zvuk, tj ponavlja se onako brzo zadnji ton koji je bio radio. I ništa se ne može, nego smao restartat komp. Nikad se nije dogodilo kaže van igre, isključivo u igrama
ABuser je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2009., 20:41   #2
°¤•ßŁăĐ€•¤°
Premium
Moj komp
 
°¤•ßŁăĐ€•¤°'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Virovitica
Postovi: 62
meni se potpuno ista stvar znala desavati, zbog temp grafi... nek proba rucno nafrljiti vent na grafi 80-90% pa nek proba igrati
__________________
Bez linkova i reklama u sigu.
°¤•ßŁăĐ€•¤° je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.02.2009., 23:07   #3
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
Hvala na odgovoru, no izgleda da je bio problem starno u najbanalnijoj stvari. Nazvao me nedavno da je stavio nove drivere i da mu se zasad ne ruši. Vidjet ćemo nakon cijelog dana igranja, pa javim sutra jel može lock, ili je nešto drugo
ABuser je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2009., 11:06   #4
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
bump#

evo, ipak ništa, ni driveri nisu pomogli, i dalje se ruši. Idem sutra do njega windowse mu sredit, ali ako do tad ima netko neku ideju, slobodno kaže. Bladeov savjet je primljen na znanje, te ću probati prvo to, ali možda ima netko još neku ideju, nije na odmet, pa da probam više stvari prije nego mu windowse reinstaliram
ABuser je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2009., 22:54   #5
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
Može lock. Kartica umire, danas ustanovio, tako da, problem je riješen. Na neki način
ABuser je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na