Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.12.2022., 10:20   #1831
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
hahahahaha.
Ne znate vi šta valja.
A tek BTRFS na mehaničkom disku....e to je gušt, kad računa quota volume
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 10:42   #1832
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
Na mehaničkom SMR disku hoćeš reći?
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 13:34   #1833
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Tako je, ne PMR, nedajBože!
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 13:58   #1834
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,345
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
hahahahaha.
Ne znate vi šta valja.
A tek BTRFS na mehaničkom disku....e to je gušt, kad računa quota volume

tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2022., 11:37   #1835
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
Ima netko od kolega linuksaša preporuku za adapter M.2/nvme na USB3.x?
Ali ako baš znate koji model kojeg proizvođača i gdje kupiti da radi pouzdano pod linuxom i da rade UASP i TRIM kako treba.
Kad sam isto tražio za SATA to USB pogodio sam valjda iz 5. pokušaja i to je bilo po recenziji koju sam našao u ovoj temi

Koliko sam proučio, na tržištu se vrte 4 chipseta, po starosti:
JMicron JMS562, JMicron JMS583, Asmedia ASM2362, Realtek RTL9210

JMS otpisujem odmah u startu zbog loših iskustava, ostaje asmedia ili RTL.
Kod nas na tržištu ima dosta tih adaptera marke Axagon, ali oni su me prešli s jednom SATA ladicom pa im ne vjerujem više. Osim toga na stranici za niti jedan adapter koliko sam vidio ne navode koji je chipset
https://www.axagon.eu/en/produkty/pr...u/externi-boxy

Ostaje neki Orico, Ugreen ili tako nešto od kineza s Aliexpressa naručiti...
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 03.12.2022., 12:40   #1836
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Mene je sjeba i Orico svaki put, tako da sam sad samo Ugreen tabor.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 18:52   #1837
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Evo nakon par dana, odlučio se prebaciti na lazy LVM + XFS.

Razlika u brzini je tako očita, strašno.

Možda imate pravo, nije baš BTRFS za stare krame (lenovo x240).
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 19:36   #1838
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,345
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Evo nakon par dana, odlučio se prebaciti na lazy LVM + XFS.

Razlika u brzini je tako očita, strašno.

Možda imate pravo, nije baš BTRFS za stare krame (lenovo x240).

XFS je ok al imaj na umu da je spor u hendlanju malih fajlova plus ne podrzava smanjivanje FS-a ako imas potrebe za tim (zato LVM+XFS nije bas benefiitna). Inace je OK. Dugo sam ga za storage koristio i pokazao se dosta zilavim.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 22:26   #1839
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Sve poznati "problemi", ali naspram btrfsa je sasvim fin.
Lvm mi je cisto za snapshote.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2022., 06:44   #1840
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,345
Citiraj:
The Btrfs and EXT4 file-system updates for the Linux 6.2 merge window have been submitted. The Btrfs changes are rather notable with continued performance enhancements as well as making some reliability improvements to its native RAID5/RAID6 modes.

The EXT4 pull request sent out this morning has a bunch of clean-ups and bug fixes. Many of the fixes to the EXT4 come as a result of Syzbot and fuzzing of the file-system driver. But for end-users the EXT4 changes aren't too notable or exciting for this mature file-system.
https://www.phoronix.com/news/Linux-6.2-Btrfs-EXT4


Bumo vidli kak se bude u produkciji pokazao....


P.S.


Citiraj:
Given the history and currently accepted problems with RAID5/6... "Better" is the worst possible word here... it really should say "looking for new alpha testers with data to loose"!
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 14:13   #1841
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
Došao mi je prije nekoliko dana m.2 nvme to USB3 adapter pa sam se igrao malo testiranjem. Nakon standardnih zaobilaženja linux bugova preko udev pravila gdje trim ne radi stvar je proradila kako sam htio. Ne znam kad će srediti te bugove, ali to traje već godinama - pod win radi kako treba, a linux nikako da skuži sve parametre.
Uslijedilo je testiranje stabilnosti, zagrijavanja,...
Nisam htio riskirati neki bolji nvme drive pa sam ubacio jedan od 256GB izvađen iz nekog Dell laptopa
Formatirao u NTFS onda prvo bare metal windowsi, zatim windowsi iz virtualke na linux hostu, zatim linux + NTFS pa linux + ext4...
Čak sam i ventoy digao gore i bootao windozere iz VDI imagea.

Na kraju The Ultimate Test: formatirao sam ga u BTRFS, syncao gore jedno 200GB sitnih datoteka i pustio benchmarke razne i na kraju scrub
Izgledalo je da će se rastaliti Alu kućište izvana kolko se zagrijalo
Rezultat: 0 grešaka = može u produkciju
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 15:10   #1842
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Sve si fino ispričao osim najvažnijeg detalja, koji artikl / proizvod precizno i koji je chipset unutra ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 15:29   #1843
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
Ovaj je artikl u pitanju:
https://www.aliexpress.com/item/1005004855050534.html
Tražio sam nešto da ima normalno zatvaranje na pritisak, a ne klizni poklopac jer to ne radi dobro u kombinaciji s termalnom žvakom.
Kućište je deblji aluminij, anodizirano, fino prenosi toplinu.
Koga zanima, pogledajte fotke u recenzijama.
Samo pročitati dobro specifikaciju, 3 su chipseta:
JMS583 - čisti nvme (taj sam ja uzeo)
RTL9210B - kombo SATA/nvme
JMS580B - samo SATA

Meni je došao JMS583 novija revizija (583 A) s najnovijim fw. Zasad mu nisam našao manu, osim malo jačeg grijanja. Navodno na većim brzinama na USB 3.2 gen 2 (10Gbps) bolje radi RTL, ali čitam i s time dosta loših iskustava. Obzirom da imam na dva kompa na kojima sam testirao samo 3.2 gen 1, nisam mogao isprobati te veće brzine.
Razmišljam da naručim i jednog s Realtekom pa da usporedim ali bojim se da bi to bio mazohizam :-)
Ima dobra tema na Anandtechu i Redittu:
https://forums.anandtech.com/threads...973/?view=date
Osim JMS583 i RTL9210B u igri je još i neki Asmedia chipset.

E, da, još jedna napomena - došlo je sve lijepo pakirano, ali plastične vrećice i sve unutra je opako smrdilo po plastici, luftao sam to vani 2 dana da nestane. Nažalost to s recikliranim smrdljivim plastikama je danas pod normalno.
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 30.12.2022., 07:46   #1844
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Koju bi distribuciju preporučili za korištenje na starom laptopu (neki HP sa Pentium N3050, 4Gb rama, 17.3"), a da je čim više Windows like i da u sebi ima sve appse potrebne za korištenje prosječnom useru - net, mail, poneki Office dokument, filmići, mjuza.
Poznanik je kupio novi lap pa je ovaj postao višak, pa bi mu ja od njega napravio uređaj za korištenje po kući.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2022., 08:06   #1845
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,345
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Koju bi distribuciju preporučili za korištenje na starom laptopu (neki HP sa Pentium N3050, 4Gb rama, 17.3"), a da je čim više Windows like i da u sebi ima sve appse potrebne za korištenje prosječnom useru - net, mail, poneki Office dokument, filmići, mjuza.
Poznanik je kupio novi lap pa je ovaj postao višak, pa bi mu ja od njega napravio uređaj za korištenje po kući.

Nema "Windows like" Linuxa. Tocka. Sto se distre za taj lap tice - bilo kaj sa XFCE/LXDE/LXQT suceljem bude ok - cekiraj Ubuntu derivate ili Fedora spinove.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2022., 08:09   #1846
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 746
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Koju bi distribuciju preporučili za korištenje na starom laptopu (neki HP sa Pentium N3050, 4Gb rama, 17.3"), a da je čim više Windows like i da u sebi ima sve appse potrebne za korištenje prosječnom useru - net, mail, poneki Office dokument, filmići, mjuza.
Poznanik je kupio novi lap pa je ovaj postao višak, pa bi mu ja od njega napravio uređaj za korištenje po kući.
Linux Mint

https://linuxmint.com/download.php
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2022., 08:18   #1847
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,345
Citiraj:
A rant about “year of Linux on the desktop” from a tired old man. I’ve been part of the Linux community since before Linux was called Linux. Over the years there’s been many people telling me directly that Linux is silly or wrong or imperfect, or that free and open source software is foolish or pointless. A lot more people have, of course, pontificated along those lines in public, and not directed it at me. I’m not claiming to be targeted at that, but I’ve been around and active for long enough that things accumulate. It’s the end of a long year for me, and I though I’d let off some steam myself. Hence this rant.

https://blog.liw.fi/posts/2022/goalposts/


tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2022., 08:19   #1848
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Koju bi distribuciju preporučili za korištenje na starom laptopu (neki HP sa Pentium N3050, 4Gb rama, 17.3"), a da je čim više Windows like i da u sebi ima sve appse potrebne za korištenje prosječnom useru - net, mail, poneki Office dokument, filmići, mjuza.
Poznanik je kupio novi lap pa je ovaj postao višak, pa bi mu ja od njega napravio uređaj za korištenje po kući.

Evo, k'o naručeno


Link: https://www.youtube.com/watch?v=AEaDbbweDIY
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2022., 08:33   #1849
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,345
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova

Ne (ovaj gore kanal nije tak los al uzmi sve to kaj tip veli sa zrnom soli). Mint kao distra je dobar odabir, cak po meni bolji nego Ubuntu jer ne dolazi sa snapd sranjem. I nije ni blizu "Windows Like" (KDE bi bio najslicniji ali opet se vrtimo u krug posto Plasma bas nije lightweight). Default sucelje kod Minta je Cinnamon (=Gnome). To bas i nije "lightweight" sto bi covjeku preporucio na gore naveden stroj instalirat...em sto takva distra po defaultu koristi aktivnije GPU za prikaz sucelja em po defaultu vise grize CPU sto ce rezultirat sporim sustavom a i baterija nebude bas najsretnija.


@coconut > probaj Live boot pa vidi - ak radi zadovoljavajuce - zasto ne. No i dalje stojim iza toga da je nekaj sa laksim suceljem za taj slab lap bolja solucija - imas Mint XFCE pa probaj i njega.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2022., 08:52   #1850
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Da mu je hardver na granici se slažem, no za navedene potrebe ipak mislim da će i Cinnamon biti OK.

Usput, vrtim već par dana 21.1 na testnom laptopu;



... i stvarno malo vuče na penđere no ako mu to ne odgovara, uvijek može ovako:



PS. Nemrem sad naći screenshot LM 21 Xfce@XP ali je skoro isto kao i Cinnamon@XP
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2022., 09:05   #1851
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 988
Meni se za takve namjene, stariji stroj koji služi za osnovno korištenje, znači Firefox, Libreoffice, VLC player ... boljim pokazao Windows7 nego Linux Mint.
Koristio sam za media box J3455 BeeBox, dual boot Sedmica i Mint i kad bih vrtio Youtube u FHD na Mintu je znao dropati frameove, Windows nikad nije.


Linux Mint je namjenjen da bude zamjena za Windowse, a ne da bude lightweight OS, tako da iako je super za korištenje i odličan distro mislim da nije baš u kategoriji lightweighta. Ono s čim se treba pomiriti je da moderna sučelja zahtjevaju resurse i Linux tu nije neko magično rješenje koje će vrtiti brzi šareni desktop na slabim strojevima.


Linux Lite mi se pokazao dobar, a dosta preporuka ima i Lubuntu i Porteus. Većina toga ima live verziju pa se lijepo napravi Ventoy stick, nabaci 5-6 distribucija i ajmo testirati.
BTW : https://www.techradar.com/news/best-...t-linux-distro
Night je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2022., 09:13   #1852
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,345
Citiraj:
Autor Night Pregled postova
Meni se za takve namjene, stariji stroj koji služi za osnovno korištenje, znači Firefox, Libreoffice, VLC player ... boljim pokazao Windows7 nego Linux Mint.
Koristio sam za media box J3455 BeeBox, dual boot Sedmica i Mint i kad bih vrtio Youtube u FHD na Mintu je znao dropati frameove, Windows nikad nije.

Ukleti codec i njegova nepostojeca/losa implementacija sa Linux strane...na i5 7300HQ mi je drmalo sve 4 jezgre na 90% na nekim 720p videima....koma. IGPU HW akceleracija je sljakala i bila aktivna. Cak i kad je grafa (1050 Ti) odradivala sve nije bilo bas nekaj bolje). Tek mi se na trenutnom kompu ponasa kak spada (Ryzen 5600G). Ak se ne varam i c-shadow se dugo borio s istim problemom.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2022., 09:58   #1853
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
Još ne radi hw akceleracija videa u browseru. Npr. YT i sl. Barem nije pred par mjeseci kad sam se zadnji puta s time igrao...
Na trenutnom desktop radnom stroju i5-11400 s igpu UHD 730 uredno radi dekodiranje videa zaključno s AV1. Codeci su ok, ali browseri su problem. Gugl ne želi, a FF ekipa ne zna to implementirati kako treba
Lako za desktop stroj, ide to sve i preko CPU, ali na laptopu gdje si na bateriji nije baš svejedno da li će dekodiranje ići preko CPU.
Ako netko natjera pouzdano da FF može dekodirati YT video preko hwa, neka javi ovdje

Za ovo pitanje gore oko distre za stariji stroj, moj glas ide isto za Mint XFCE.
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 30.12.2022., 10:31   #1854
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Lik trenutno ima W10 na tom lapu i vuče se k'o krepana kokoš. Investirati 100 EUR za SSD (trenutno ima nekog 5.400 rpm Seagatea) i još 4/8Gb DDR3L RAM-a je neisplativo na tom lapu.

Zašto Windows-like? Lakše mi mu je prodati priču da sam mu stavio 'okljaštrene' Winse i free programe (npr. Libre/OpenOffice umjesto MS Office) nego da mu idem objašnjavati šta je Linux. Vjerujem da neka informatički polupismena osoba, poput njega, ne bi vidjela vizualnu razliku između Winsa i Linuxa.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2022., 10:46   #1855
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,345
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Lik trenutno ima W10 na tom lapu i vuče se k'o krepana kokoš. Investirati 100 EUR za SSD (trenutno ima nekog 5.400 rpm Seagatea) i još 4/8Gb DDR3L RAM-a je neisplativo na tom lapu.

Zašto Windows-like? Lakše mi mu je prodati priču da sam mu stavio 'okljaštrene' Winse i free programe (npr. Libre/OpenOffice umjesto MS Office) nego da mu idem objašnjavati šta je Linux. Vjerujem da neka informatički polupismena osoba, poput njega, ne bi vidjela vizualnu razliku između Winsa i Linuxa.

https://www.uzishop.hr/ssd-sata/2921...218461155.html


https://www.uzishop.hr/ssd-sata/6522...218469175.html


Odakle tebi 100 Eura? Ak je lap za surfanje samo , onda je 240GB SSD uvr glave i kaj god da stavis UVIJEK je odlicna investicija (ja upravo prastari Mushkin 240GB izbacio iz kompa doma nakon valjda 10 godina, ide dalje upotrebu kao externi).
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2022., 11:05   #1856
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
@coconut
Nemoj podvaljivati muda pod bubrege, kupi običan SSD i digni gore winse pa vidi kako radi. Svaki se lap preporodi kad se skine s HDDa.

@tomek
Nemoj te Adate... vidi u threadu o SSDovima i akcijama, ekipa se žali da vole crkavati. Meni se isto dogodilo da su mi ljudi donosili laptope na zamjenu i kupili adatu. Ovi SU630 su voljeli crknuti jako rano - taman nakon instalacije windowsa kad se malo opterete.
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 30.12.2022., 13:32   #1857
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,936
Moje iskustvo s prebacivanjem na razne linux distribucije ljudi koji se slabo kuže u korištenje računala je dosta pozitivno. Problem je jedino bio kada sam morao ne neke jako stare laptope staviti neke relativno "okljaštrane" (koje su opet uz određenu cijenu davale nov život uređaju) distribucije (moksha DE mislim, a stavljao sam i antix, koji se pokazao bolji ali uz određen learning curve). U normalnim uvjetima čovjeku staviš par prepoznatljivih ikona na prepoznatljivo mjesto i oni budu zadovoljni.

Čak bi im se dalo objasniti i kako napraviti povremeni update
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2022., 15:26   #1858
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Ma za informaticki nepismene korisnike je linux pun pogodak.

Sta god da kliknu na netu manja je sansa da ce nesto pobrat. Citaj, manje ces vremena gubit na popravljanje pizdarija koje nesvjesno naprave 😁

Za neku staru masinu klasicni debian + lxde/xfce. Mislim da je lxqt dosta tezi u odnosu na ova dva.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2022., 15:51   #1859
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Koristite li gnome box?
BlackDwarf je online   Reply With Quote
Staro 30.12.2022., 16:22   #1860
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,345
Citiraj:
Autor BlackDwarf Pregled postova
Koristite li gnome box?
Mislis na ovo?

https://help.gnome.org/users/gnome-boxes/stable/

Ukratko - ne. Iako mi je Gnome primarno sucelje kad koristim Desktop Linux istovremeno me zivcira ponekad sto ponekad neke stvari previse zele pojednostavniti. Virt-Manager i Cockpit su mi draze opcije kad je virtualizacija u pitanju.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na