Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 22.12.2014., 14:05   #211
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor CheCola Pregled postova
za koju duplu cijenu, 8320+osrednja ploča košta jednako kao 4460 i osnovna ploča
Nemoj sad i ti trolat

Lijepo sam napisao post 163 - stane above average mbo + aftermaket cooler

dupla cijena u odnosu na i7
Manuel Calavera je offline  
Staro 22.12.2014., 14:10   #212
CheCola
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 371
ali ako ćemo realno gledati amd nema ništa za ponuditi u high end segmetnu, tako da bilo kakve usporedbe sa i7 po meni padaju u vodu.....

fx8xxx su ekvivalenti i5-ice tako da bi trebalo cijenu uspoređivat prema njima....

ali za prosječnog kućnog korisnika je tako nebitno, radit će i jedan i drugi....
__________________

Zadnje izmijenjeno od: CheCola. 22.12.2014. u 14:16.
CheCola je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.12.2014., 14:27   #213
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor CheCola Pregled postova

ali za prosječnog kućnog korisnika je tako nebitno, radit će i jedan i drugi....
Evala napokon.
I takvih korisnika je najvise.
Hawker je offline  
Staro 22.12.2014., 14:44   #214
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor CheCola Pregled postova
ali ako ćemo realno gledati amd nema ništa za ponuditi u high end segmetnu, tako da bilo kakve usporedbe sa i7 po meni padaju u vodu.....

fx8xxx su ekvivalenti i5-ice tako da bi trebalo cijenu uspoređivat prema njima....

ali za prosječnog kućnog korisnika je tako nebitno, radit će i jedan i drugi....
Boldano - not true. Recimo tko se bavi renderingom, 3d modelingom i sl. - fx 83xx se pozicionira između i5 i i7. Zapravo je u tim stvarima bliže i7-ici za više nego duplu manju lovu. Znam masu primjera gdje ljudima u buđet ne ide i7, a nemaju što gledati i5-ice za tu namjenu. FX 8320 je po meni best buy današnjice (overall gledano). Taj cpu ide u anale povijesti kao recimo phenom II 955/65 ili i5 2500K

Također znam 2 primjera gdje su ljudi mjenjali fx83xx za i7 (prvesntveno radi renderinga) - i sami su rekli da i nisu neki napredak napravili. Jednom pogotovo nije bilo po volji s obzirom koliko je love istresao - a skoro isto (zapravo u radu ne osjeti razliku).

Dakle primjeri (hint tko ne zna 8350 je fx 8320 na 4ghz):















Say whaat

I najvažnije - fx 8320 - soma kn, i7 preko 2 soma (od cca 2300 - do 2600kn za K verziju)

Sad da izbjegnem - ali, ali, ali... ovo je selektirano gdje je fx83xx jak, ima masu benchmarka gdje je i5 bolji (ma čak i pentium) - al to nekim likovima kurac znači - a pogotovo kojima je i7 preksup (mada ne opravdava cijenu i za određene heavy usere kad imaju love) - a na i5 im nema smisla ići

Naravno lga 2011 je skroz druga kategorija i tu amd nema ništa

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 22.12.2014. u 14:53.
Manuel Calavera je offline  
Staro 22.12.2014., 14:54   #215
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Calavera, ti si najobicniji fanboy.

Al ozbiljno,
1000Kn za 8320 je prakticki pljacka. Za tu lovu nema sanse da iko nadje bolji proc.
A ocekujmo jos padanja cijena oko Nove godine.

Prije par mjeseci 8320 u extreme digitala je bio malo vise od 900Kn.

Nejasno mi je samo zasto links drzi one nenormalne cijene proceva.

A ovo je trenutacna cijena 9370: 1379 Kn

http://www.edigital.hr/procesori/amd...or-p45616.html

Zadnje izmijenjeno od: Hawker. 22.12.2014. u 15:01.
Hawker je offline  
Staro 22.12.2014., 15:01   #216
CheCola
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 371
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova


blah, blah, blah
čisto da ubijamo vrijeme, da ne bude provokacija trolanje i sl., zašto je onda većina iole ozbiljnijih (ne garažnih) firmi na intelu, a što se rendera tiče, mali hint: cuda

samo za AMD fanove, za dušu...
https://www.youtube.com/watch?v=EIPggCgYK38
__________________

Zadnje izmijenjeno od: CheCola. 22.12.2014. u 15:10.
CheCola je offline  
Staro 22.12.2014., 15:28   #217
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor CheCola Pregled postova
čisto da ubijamo vrijeme, da ne bude provokacija trolanje i sl., zašto je onda većina iole ozbiljnijih (ne garažnih) firmi na intelu, a što se rendera tiče, mali hint: cuda

samo za AMD fanove, za dušu...
https://www.youtube.com/watch?v=EIPggCgYK38
Po cemu je cuda bolja od ATI rjesenja?

Sta fali OpenCL?
Hawker je offline  
Staro 22.12.2014., 16:06   #218
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,548
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Po cemu je cuda bolja od ATI rjesenja?

Sta fali OpenCL?
Reci ti nama, kada vec postavljas pitanja.

No ne znas, jer si ostrascen i imas avatar od Preduzece Losih Procesora.

Za pocetak, OpenCL nije "ATI rjesenje", a u principu nije ni GPU rjesenje jer podrzava CPU computing; pa ga samim time sluzbeno podrzavaju ATI, nVidia, Intel (zgodno za Phi), IBM PPC, Altera na svojim FPGA-ovima i na kraju imas pocl odnosno postajes platformski agnostican s OCL-om.

Ne ulazeci u sitne dubioze i detalje, dovoljno je reci da cinjenica sto postavljas ovo pitanje samo potvrdjuje da si:

a) ostrasceni fanatik s avatarom
b) osim Kvejka 3 nisi postigao nikakav IT evolucijski uspijeh
c) sto se veze na b), nisi napisao niti redak koda za OCL/CUDA (sto bi bilo skoro pa isto) a onda jos krenuo s debugiranjem, implementacijom i plasmanom unutar nekog ekosustava (gdje bi si dao odgovor zasto ne OCL i zasto da CUDA)

BTW, ovdje smo bas diskutirali o neupotrebljivosti ATI drivera i OCL implementaciji, sto je jos jedan od razloga zasto ne...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 22.12.2014., 16:24   #219
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,186
Sam Fischer je offline  
Staro 22.12.2014., 16:27   #220
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Reci ti nama, kada vec postavljas pitanja.

No ne znas, jer si ostrascen i imas avatar od Preduzece Losih Procesora.

Za pocetak, OpenCL nije "ATI rjesenje", a u principu nije ni GPU rjesenje jer podrzava CPU computing; pa ga samim time sluzbeno podrzavaju ATI, nVidia, Intel (zgodno za Phi), IBM PPC, Altera na svojim FPGA-ovima i na kraju imas pocl odnosno postajes platformski agnostican s OCL-om.

Ne ulazeci u sitne dubioze i detalje, dovoljno je reci da cinjenica sto postavljas ovo pitanje samo potvrdjuje da si:

a) ostrasceni fanatik s avatarom
b) osim Kvejka 3 nisi postigao nikakav IT evolucijski uspijeh
c) sto se veze na b), nisi napisao niti redak koda za OCL/CUDA (sto bi bilo skoro pa isto) a onda jos krenuo s debugiranjem, implementacijom i plasmanom unutar nekog ekosustava (gdje bi si dao odgovor zasto ne OCL i zasto da CUDA)

BTW, ovdje smo bas diskutirali o neupotrebljivosti ATI drivera i OCL implementaciji, sto je jos jedan od razloga zasto ne...
Gle nadrkanko,
Ja sam lijepo pitao sto fali OpenCL.
Iskreno,samo me zanima.

Posto vidim da ti ophodjenje sa ljudima nije jaca strana nastoj se drzat podalje od mene.
Ili se nastoj upristojit pa kad steknes neke osnove osnovne komunikacije s ljudima vrati se pa cu razmislit hoces li bit rehabilitiran.

A to ko je ostrascen vidi se iz tvoje pisanije i cak nije vezano za CPU problematiku.

P.S. Evo pomocu ti,
postavio sam pitanje dragom kolegi na koje ja ne znam odgovor i tad ulece nadrkani "strucnjak" i nastavlja sa osobnim napadima koji nemaju smisla.
Moras se smirit,duboko udahnit i nastojat odgovorit na pitanje ako zelis ili ako znas.
Nije tesko,uz malo vjezbe ce ti samo doc.

Zadnje izmijenjeno od: Hawker. 22.12.2014. u 16:33.
Hawker je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.12.2014., 16:53   #221
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
Trolate. Svi, i plavi i zeleni. Izgubili ste svaku objektivnost, thread se pretvorio u verbalni obračun fanbojeva.
Možda bi se mod trebao umiješati i prekinuti prepucavanje...

Pozivate se na kućne korisnike a sa jedne strane su zagriženi klokeri, dok sa druge oni koji kompajliraju, vrte virtualke, renderiraju.
Baš se pitam koliko se to prosječnih kućnih korisnika bavi takvim rabotama ?
Sigurno barem pola njih između postova na fejsu i gledanja jubita na brzaka zrenderira mustru za stolnjak...

Zadnje izmijenjeno od: lobo64. 22.12.2014. u 17:02. Razlog: dodavanje
lobo64 je offline  
Staro 22.12.2014., 16:56   #222
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,548
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Ja sam lijepo pitao sto fali OpenCL.
Iskreno,samo me zanima.
Ne, ti si pitao kao ostrasceni AMD fanatik.

Nikad nisam kuzio ljude koji ostrasceno lajkaju nesto lose. To mora da granici s nekim psiho-poremecajem.

No, bek tu d sabđekt...

Citiraj:
Posto vidim da ti ophodjenje sa ljudima nije jaca strana nastoj se drzat podalje od mene.
Vidis, postoji nesto sto se zove licemjerje.

Ti si mali licemjerni fanboy. Zasto? Pa zato sto, kao i svaki mali licemjerni fanboy kojeg sam susreo po raznim forumima, Uselessnetovima, IRC-ovima, BBS-ovima i ostalim kutcima Internetova:

a) imas vrlo ograniceno znanje
b) imas selektivno "pamcenje" i pregled napisanog te vjesto eskivira sve konkretno
c) uporan si u isticanju tocaka a) i b)

Citiraj:
Ili se nastoj upristojit pa kad steknes neke osnove osnovne komunikacije s ljudima vrati se pa cu razmislit hoces li bit rehabilitiran.
Ovo sam citirao samo zato da u slucaju havarije MySQL servera, imamo na dva mjesta napisano pa time efektivno povecamo sansu za uspjesan backup.

Citiraj:
A to ko je ostrascen vidi se iz tvoje pisanije i cak nije vezano za CPU problematiku.
Jel?

Citiraj:
P.S. Evo pomocu ti,
Pomozi sebi.

Citiraj:
postavio sam pitanje dragom
Jel se ljubite?

Citiraj:
kolegi na koje ja ne znam odgovor
To znamo, kao ni na vecinu pitanja ili tema o kojima diskutiramo, zato i je toliko zabavno (u negativnom smislu - po tebe).

Citiraj:
i tad ulece nadrkani "strucnjak" i nastavlja sa osobnim napadima koji nemaju smisla.
Ponovit cu pitanje - od cega bolujes?

Moram li ti ponovno citirati ili si ti zapravo nastavak Katarine ili VasionaMajstora?

Ili mislis da "osobno napadam" AMD?

Citiraj:
Moras se smirit,duboko udahnit i nastojat odgovorit na pitanje ako zelis ili ako znas.
Moras biti kadar shvatiti odgovor i prestati biti mali licemjerni gaymer overklouker da bi ti se netko posvetio dovoljno dugo da potrosi (korisno) vrijeme na tebe.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 22.12.2014., 16:59   #223
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor CheCola Pregled postova
čisto da ubijamo vrijeme, da ne bude provokacija trolanje i sl., zašto je onda većina iole ozbiljnijih (ne garažnih) firmi na intelu, a što se rendera tiče, mali hint: cuda

samo za AMD fanove, za dušu...
https://www.youtube.com/watch?v=EIPggCgYK38
Kad sam krenio dokazivat da u određenim stvarima konkurira i i7-ici (sa komercijalnih socketa) za 130-160% manju cijenu (eeej), u nedostatku argumenata spin se bacio na CUDA.

Nisam znao da pričamo o grafičkama
Nvidia = intel? AMD cpu i nvidia ne idu?

BTW da nebi ispalo da proturječim nvidia jest bolja za takve stvari (adobe paket zbog cude), ati su npr. bolje za solidworks i sl. - who cares, to je druga tema, ne pričam o grafičkama

A što se tiče pjesme - baš je kickass
Jebo vas ušla mi je u uho kad je prvi put linkana

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 22.12.2014. u 17:08.
Manuel Calavera je offline  
Staro 22.12.2014., 17:06   #224
CheCola
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 371
ma samo podvačim paralelu da je kućnom korisniku skoro pa svejedno rednao svoje uradke sa fx-om ili coreom ix, dok u ozbiljnijim stvarima se ionako stavlja naglasak na gpu, tako da ta prednost kućnom korisniku ne igra neku presudnu ulogu.....
__________________
CheCola je offline  
Staro 22.12.2014., 17:13   #225
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,975
Pjesma je genijalna, pogotovo kad peče jaja na grafi

Intelovci nemaju nešto tak kul .
Mladenxy je offline  
Staro 22.12.2014., 17:16   #226
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ne, ti si pitao kao ostrasceni AMD fanatik.

Nikad nisam kuzio ljude koji ostrasceno lajkaju nesto lose. To mora da granici s nekim psiho-poremecajem.

No, bek tu d sabđekt...

Vidis, postoji nesto sto se zove licemjerje.

Ti si mali licemjerni fanboy. Zasto? Pa zato sto, kao i svaki mali licemjerni fanboy kojeg sam susreo po raznim forumima, Uselessnetovima, IRC-ovima, BBS-ovima i ostalim kutcima Internetova:

a) imas vrlo ograniceno znanje
b) imas selektivno "pamcenje" i pregled napisanog te vjesto eskivira sve konkretno
c) uporan si u isticanju tocaka a) i b)

Ovo sam citirao samo zato da u slucaju havarije MySQL servera, imamo na dva mjesta napisano pa time efektivno povecamo sansu za uspjesan backup.

Jel?

Pomozi sebi.

Jel se ljubite?

To znamo, kao ni na vecinu pitanja ili tema o kojima diskutiramo, zato i je toliko zabavno (u negativnom smislu - po tebe).

Ponovit cu pitanje - od cega bolujes?

Moram li ti ponovno citirati ili si ti zapravo nastavak Katarine ili VasionaMajstora?

Ili mislis da "osobno napadam" AMD?

Moras biti kadar shvatiti odgovor i prestati biti mali licemjerni gaymer overklouker da bi ti se netko posvetio dovoljno dugo da potrosi (korisno) vrijeme na tebe.
Krenuo sam pisati i secirati,ali s ogranicenim osobama poput tebe nezahvalno je komunicirati.

Otkad si se nekom nesrecom pojavio na threadu stalno drzis taj budalasti stav i jedino sto znas je vrijedjanje,naravno preko ekrana je lakse.

Mozda bi htio,a svakako mogao,ovo eskalirati ali iz iskustva po kojekakvim forumima shvacam da s osobama poput tebe nema pametne rasprave.
Lijepo sam ti rekao,okani me se,izbjegavaj postove,stavi ignore itd....
Ne trudi se pravit pametan jer ti fali kapacitet za tako nesto,tvoj bolestan nastup upravo to govori.

Eto,dajem ti jos jednu priliku da lijepo prestanes s tim svojim poremecenim nastupom.
Nikad nije kasno naucit se kulturi. Cak ni ti nisi izgubljen slucaj potpuno.
Pokusaj kanalizirat taj nagomilani bijes u nesto efikasno.

Sta su ti ovi linkovi dolje. Ja tu vidim jos malo poremecenih nastupa,ne samo tvojih.
Hawker je offline  
Staro 22.12.2014., 17:18   #227
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
dosta je samo sjetiti se "testa" sa nekog sajma gdje su na amd štandu stavili intel i amd konfu i rekli - ajde malo igrajte i desktopajte pa recite da vidite razliku

mislim tak jasno da prepoznaš amd po bsod-ovima


A Intel prepoznaš tako što prezenter glumi da vozi, okreće volan ulijevo, a auto na ekranu ide udesno, jer umjesto da vrti igru, vrti prerenderirani video?
segregator je offline  
Staro 22.12.2014., 17:20   #228
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,750
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Najjače je kad ljudi navedu potrošnju kao jedini argument.
A dovoljno je da imaju jednog i drugog da shvate da je razlika mala,a nesrazmjer u cijeni ogroman.
Istina,Intel će ustediti dvadesetak kuna godišnje u struji.
99% usera neće primijetiti razliku među njima.
Eto navedi mi prednosti i7 4770 nad FX8370 za vulgaris usera PCa.
I da one opravdaju duplu razliku u cijeni.
Daj malo pogledaj http://www.tomshardware.com/reviews/...pu,3929-6.html pa vidi razliku. Tu je i7 4790K (gledaj noviju generaciju CPU, onaj tko kupuje novi PC birat će između i7 4790K i FX 8370E, i7 4770K je odavno van igre) u usporedbi s FX 8370E, imaš i ostale Intel procesore. Ja sam dugo imao nedoumicu Intel ili AMD kad sam imao priliku napraviti nadogradnju računala ali sam završio na i5 4690K, jedna od stvari koja me povukla na Intel je što nisam u tom trenutku našao dovoljno dobru ploču za AMD kao što je to bilo za Intel (u tom cjenovnom rangu, cca 1.200 kn), bolje performanse uz niže temperature za ono što ja koristim računalo. Još jedna od stvari koja me odvukla na Intel je što sam imao do sada pozitivna iskustva dok sam za AMD stalno morao pratiti da li se pojavljuje update BIOS-a za matičnu koji ispravlja razno-razne greške, da li SATA sučelje funkcionira ispravno ili treba skidati patcheve da bi USB radio kako treba. Ne kažem da je situacija sada s AMD platformom takva ali onaj tko se jednom opeče, taj i na hladno puše...
Sinac je offline  
Staro 22.12.2014., 17:20   #229
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor CheCola Pregled postova
ma samo podvačim paralelu da je kućnom korisniku skoro pa svejedno rednao svoje uradke sa fx-om ili coreom ix, dok u ozbiljnijim stvarima se ionako stavlja naglasak na gpu, tako da ta prednost kućnom korisniku ne igra neku presudnu ulogu.....
Nije rendering baš uvijek "kućni korisnik" - to je već malo ozbiljnije... Recimo u onom klipu (sa nekim starijim softverom) fx 83xx vs i5 3570K (oba ocana) za 20sek prije riješi u videu od 2 min - a nije mu ni load jezgri uvijek bio na max. A dosta jeftinija kombinacija, a bolja u tome

Hoću reć da neki zarađuju (pa dijelom i žive od toga). Sad će netko reć "ako živi od toga trebao bi više uložiti...". Znam i ja da bi idealno bilo intel hexa ili octa sa LGA 2011, 2011-v3 i sl. - al nećete vjerovati nemaju ljudi uvijek love, ne zarađuju masno i nisu svi spremni iskeširat 10 somova.

Znam jednog dečka (obrada snimaka sa svatova i sl. pizdarije) - znači živi od toga, a ima i5 3570K, 8gb ram - nema ssd niti grafičku. Reko mu ako bude htio upgradeat ubaci ssd i gtx 650

Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Pjesma je genijalna, pogotovo kad peče jaja na grafi

Intelovci nemaju nešto tak kul .
Imaju procesore

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 22.12.2014. u 17:26.
Manuel Calavera je offline  
Staro 22.12.2014., 17:21   #230
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Jesi ti pismen?

http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=151

Meni su razlike +oo. Tocno toliko je razlika izmedju Intela (gdje za rezultat dobijes bilo koji prirodni broj) i AMD-a (gdje stvar ne radi, pa je rezultat 0).

Jesmo li ti i ja reprezentativni uzorak? Tesko. Ima li AMD trenutno inferiorniji i opcenito los proizvod. Nazalost, da.
Evo imaš tu kako možeš riješiti problem sa AMD-om u virtualizaciji mac-a:

http://www.sysprobs.com/mac-snow-leo...c-vmware-image
segregator je offline  
Staro 22.12.2014., 17:24   #231
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,548
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Krenuo sam pisati i secirati
Next.

Citiraj:
Eto,dajem ti jos jednu priliku da lijepo prestanes s tim svojim poremecenim nastupom.
Opet ostavljam, za buduce generacije...

Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Evo imaš tu kako možeš riješiti problem sa AMD-om u virtualizaciji mac-a:

http://www.sysprobs.com/mac-snow-leo...c-vmware-image
Thx na linku, ali qurac, nazalost, ne sljaka to kako spada, prosao sam 50 linkova i sate instalacija (blazeni SSD!).

Pogotovo ako krenes vrtiti XCode ili zajasis tu masinu malo ozbiljnije. Jednostavno nisu htjeli/mogli/znali napraviti AMD kernel kako spada i to su sve polurjesenja. Hm, zapravo, i manje od toga, obzirom da je ionako vrtiti OS X u virtualki polurjesenje samo po sebi, no jebiga, stvarno mi se neda hopsat na 3 masine tokom razvoja, ovako napravim vecinu posla u VMWareu, a za ostalih 5-10% predjem fizicki na MacBook i jebiga... :\

A problema je gomila, od onih "sitnih" (grafika, mis, tipkovnica) do onih malo ozbiljnijih kad se srusi cijela prica ako piknes na krivo mjesto.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 22.12.2014., 17:25   #232
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Next.

Opet ostavljam, za buduce generacije...
Evo napokon post koji nije toliko opterecen bijesom.
Ocito napredujes sinko.
Hawker je offline  
Staro 22.12.2014., 17:26   #233
CheCola
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 371
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Nije rendering baš uvijek "kućni korisnik" - to je već malo ozbiljnije... Recimo u onom klipu (sa nekim starijim softverom) fx 83xx riješi i5 3570K za 20sek u videu od 2 min - a nije mu ni load jezgri uvijek bio na max

Hoću reć da neki zarađuju (pa dijelom i žive od toga). Sad će netko reć "ako živi od toga trebao bi više uložiti...". Znam i ja da bi idealno bilo intel hexa ili octa sa LGA 2011, 2011-v3 i sl. - al nećete vjerovati nemaju ljudi uvijek love, ne zarađuju masno i nisu svi spremni iskeširat 10 somova.

Znam jednog dečka (obrada snimaka sa svatova i sl. pizdarije) - znači živi od toga, a ima i5 3570K, 8gb ram - nema ssd niti grafičku. Reko mu ako bude htio upgradeat ubaci ssd i gtx 650



Imaju procesore
ali svakome kome je rendering posao-zarada sigurno će se okrenuti boljim riješenjima (GPU) osim ako je u pitanju neznanje, meni osobno koji jednom mjesečno obradim par videa klinke snimanih mobom u sony vegasu sigurno nije važno da li mi se taj video renda 30 minuta ili 45.....
__________________
CheCola je offline  
Staro 22.12.2014., 17:28   #234
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Nikad nisam kuzio ljude koji ostrasceno lajkaju nesto lose. To mora da granici s nekim psiho-poremecajem.
Citam sta pises, i ne vjerujem da to uopce pises.
Cudimo se sto nam je lose u ovoj drzavi, kada samo procitas tu par postova od odrednih ljudi sve ti je jasno.

Uzet intela 4440 pored 8320, i jos ga platit skuplje, za to stvarno moras bit ... FANBOY nothing else.
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline  
Staro 22.12.2014., 17:30   #235
CheCola
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 371
Citiraj:
Autor ravkan Pregled postova

Uzet intela 4440 pored 8320, i jos ga platit skuplje, za to stvarno moras bit ... FANBOY nothing else.
skroz krivo, cijena je ista a možeš i biti fan odrona od wota , a i dok većina igara koristi još uvijek veećinom 2-4 jezgre intel je u blagoj prednosti, u gaming kontekstu po meni postoji samo problem portanja sa 8jezgrenih konzola na pc, pa to možda pruži blagu prednost amd-u, ako igre u budućnosti budu mogle koristiti sve jezgre i više taktove naspram konzola, ali i dalje razlike su zanemarive.....
__________________
CheCola je offline  
Staro 22.12.2014., 17:44   #236
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Molim te, sa ovim xeonom u potpisu mozes igrat sve igre, kamoli sa fx.

http://www.bit-tech.net/hardware/201...-5820k-revie/7

Vidimo kako je 4x skuplja platforma u igrama bolja jelda ?
Sta ti vrijedi najjaci intel ako imas smece od grafe u igrama??
Ili cemo sve testirat na bazi jedne igre jednog programa???
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline  
Staro 22.12.2014., 17:48   #237
CheCola
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 371
Citiraj:
Autor ravkan Pregled postova
Molim te, sa ovim xeonom u potpisu mozes igrat sve igre, kamoli sa fx.

http://www.bit-tech.net/hardware/201...-5820k-revie/7

Vidimo kako je 4x skuplja platforma u igrama bolja jelda ?
Sta ti vrijedi najjaci intel ako imas smece od grafe u igrama??
Ili cemo sve testirat na bazi jedne igre jednog programa???
kakav sad crni i7, pričali smo o 4440/60, btw potpis je iz sentimentalnih razloga, a blagu prednodt možeš vidjeti na ovom malo opširnijem testu....

http://udteam.tistory.com/647
__________________
CheCola je offline  
Staro 22.12.2014., 17:50   #238
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,548
Citiraj:
Autor ravkan Pregled postova
Uzet intela 4440 pored 8320, i jos ga platit skuplje, za to stvarno moras bit ... FANBOY nothing else.
I ti si iz ove grupe nepismenih Quake 3 igraca?

Kao sto sam rekao, a ponovit cu (uzaludno) jos jednom, osobno nemam vremena na gubljenje i zato Intel. Racunalo mi treba iskljucivo za posao (igram se s drugim stvarima). i5-4440 sam platio 1.200kn pocetkom godine, a koliko vidim, to "8320" kosta otprilike jednako sada (a sporije i ne radi mi pola stvari na njemu kako spada).
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 22.12.2014., 17:53   #239
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Ne kuzis, svejedno je kaj imas za igre. To je poanta linka. Igre rade na svemu u danasnje vrijeme. Nema razlike dat 1300kn za 4440 koji je 300 kn min skuplji od 8320 ili kao neki sto sam procito na jednom drugom postu kupovat high intel platformu za gaming, kuzis ? Jer 8320 moze vrtiti sve, a necu ni pricat da je overall bolji proc od 4440. Ja npr na svom procu imam 4 jezgre zauzete sa virutalkama kaj vrtim radi odredenog posla, i sa ovih 4 kaj mi ostane mogu bez problema i igram sve. I jos je proc star 2 i pol godine za 1400kn.
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline  
Staro 22.12.2014., 17:56   #240
CheCola
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 371
pa i nije svejedno, donekle je u gpu bound igrama, ali velike su razlike u minimalnim fps-ovima, i fps dropovima, koji kvare doživljaj igranja, što se tiče nekog multi taskinga ok, fx ima prednost nad i5, ali običnom korisniku koji recimo dok igra, sluša muziku i skida p0rn prek torenta je tak svejedno....

morate ljudi malo stati na loptu niti je fx go*no niti je i5 svemirski brod naspram fx-a, al poneki stvarno idu u krajnosti....
__________________
CheCola je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na