Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 05.07.2021., 13:21   #841
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,469
nemam pojma koju stranu da zauzmem, neutralan sam

ali onda u budućnosti možemo očekivati pretjecanje samo u DRS zoni na pravcu
__________________
mamutarka je offline  
Staro 05.07.2021., 16:49   #842
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
[Will Buxton] Caught up with Derek Warwick at the airport on the way home today. I'm still in agreement with his and the stewards' decisions yesterday. He told me how much they had to wrestle with Lando's initial penalty but that ultimately, it was a pretty clear breach of the regulations.
Citiraj:
When the attacking car is substantially alongside, racing room has to be given. This is as true in corners as it is on straights. If the leading car edged the attacking car off track on a straight it's a slam dunk penalty. The same goes in corners. You can't just run people off.
Citiraj:
Let's imagine the move was on the inside. If the attacking driver had managed to get up and level and the lead driver slammed the door shut to such an extent that the attacker was pushed off the track... again, you'd say slam dunk penalty.
Citiraj:
But just as shoving your nose up the inside doesn't guarantee a pass, neither does having a sniff around the outside. You've got to be alongside or marginally ahead at some point of the corner (braking zone included) to be judged as being owed that racing room.
Citiraj:
And the "he's just following the racing line" argument doesn't wash either. If the lead driver was on the racing line at T4, the inside line is the only way through. For an outside pass to be possible, the lead driver has to have changed line and gone defensive already.
Citiraj:
This isn't making overtaking easy. It isn't making defending impossible. It's simply reinforcing the requirement for racing room. And ultimately that all comes down to respect and racecraft.
Citiraj:
Personally I've never been a fan of crowding / edging another driver out of room in a corner. To my mind it isn't "hard racing." You don't see it in Indycar. You don't see it in NASCAR. Because if you don't run 2 or 3 wide with respect for each other over there, people get hurt.
Citiraj:
Interstingly, I've seen folks getting quite angry about the fact I used the regulations to back up this argument yesterday. (Sporting Code Appendix L). The rules are there for a reason. Everyone knows them. They shouldn't be surprised that they get penalised when they break them.
Twitter


Odgovor Jacka Nichollsa:
Citiraj:
Agree with everything in this thread. The problem is that the rules have not been enforced for too long, in scenarios such as Ham v Lec at Monza, Ver v Lec in Austria, even Gas v Nor 2 weeks ago. If there is tarmac run off, it seems you ARE allowed to push a car off.
Twitter


Ovaj incident je izgledno otvorio vrlo velik sukob između fanova o tome kako tko želi da izgleda utrkivanje, više wheel-to-wheel borbi ili nečeg drugoga.

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 05.07.2021. u 17:09.
Exomaniac je offline  
Staro 05.07.2021., 17:28   #843
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Hvala.

Upravo što sam i govorio.
King of 4 je offline  
Staro 05.07.2021., 17:42   #844
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Pa tako je to kada se niti jedan vozač ne slaže s kaznom (osim Pereza), niti jedan direktor tima, nitko tko ima veze s vožnjom i onda se nekakvi pencilpusheri sjete "striktno"provoditi pravila u pola sezone na najlabavijem primjeru tog pravila, i to zanimljivo kako se baš na "malima" ide provoditi to pravilo, isto kao i bijelom linijom. sami su si ovo navukli na vrat, ali ako ti svi vozači na gridu i svi direktori i novinari............ govore da to nije za kaznu a ti baš sada odlučiš da ćeš se slijepo držati pravila kojeg se nisi držao do sada i to bez upozorenja vozačima, onda je jasno u kome je problem i tko pokušava biti bitniji nego što je. Dovoljno je samo pogledati tiskovnu konferenciju poslije utrke i pametnom dosta.
Prki je offline  
Staro 05.07.2021., 18:45   #845
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Pa tako je to kada se niti jedan vozač ne slaže s kaznom (osim Pereza), niti jedan direktor tima, nitko tko ima veze s vožnjom i onda se nekakvi pencilpusheri sjete "striktno"provoditi pravila u pola sezone na najlabavijem primjeru tog pravila, i to zanimljivo kako se baš na "malima" ide provoditi to pravilo, isto kao i bijelom linijom. sami su si ovo navukli na vrat, ali ako ti svi vozači na gridu i svi direktori i novinari............ govore da to nije za kaznu a ti baš sada odlučiš da ćeš se slijepo držati pravila kojeg se nisi držao do sada i to bez upozorenja vozačima, onda je jasno u kome je problem i tko pokušava biti bitniji nego što je. Dovoljno je samo pogledati tiskovnu konferenciju poslije utrke i pametnom dosta.

situacija je cista. pravila postoje.

FIA je prije 2 ili 3 godine rekla da ce gledati kroz prste kako bi se stvorilo akcije u formuli, jer je bilo postalo uzasno dosadno, medjuostalim dominacijom mercedesa, i onda su morali na neke nacine dizati gledanost.
pa su dopustali Maxu izguravanja sa staze stalno, dok su druge kaznjavali za isto. Ove godine kada je redbull napokon konkurentan mercedesu, mogu prestati sa takvom politikom.

Jos da vise strogo odluce oko voznje van granica staze onda bi to bilo to.
pravilo postoji - you allways have to leave the space (op.a. Alosno) i to je vozacki bonton medju ostalim kojega se velika vecina vozaca drzi, dok njih par je iskoristavalo.

svaki tim ce to drugacije gledati, ovisno kako im je pasalo koju trku i koliko je tko "jak" kasnije kod prigovora FIA-i.

Kotac uz kotac na izlasku iz zavoja, tu se nema sto opravdavati, mjesta moras ostaviti jer svjesno guras ovog kraj sebe.
Mozemo okrenuti i obrnuto, kada pretjeces sa unutarnje strane, jel vam i onda ok izgurati ovog pored sebe kotac do kotaca van staze? ili je i to ok? Jer tako se moze onda svako pretjecanje odraditi, uletiti u unutarnju, i izgurat ovog van. jel i to ok

Zadnje izmijenjeno od: King of 4. 05.07.2021. u 18:53.
King of 4 je offline  
Staro 05.07.2021., 20:43   #846
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Pa tako je to kada se niti jedan vozač ne slaže s kaznom (osim Pereza), niti jedan direktor tima, nitko tko ima veze s vožnjom i onda se nekakvi pencilpusheri sjete "striktno"provoditi pravila u pola sezone na najlabavijem primjeru tog pravila, i to zanimljivo kako se baš na "malima" ide provoditi to pravilo, isto kao i bijelom linijom. sami su si ovo navukli na vrat, ali ako ti svi vozači na gridu i svi direktori i novinari............ govore da to nije za kaznu a ti baš sada odlučiš da ćeš se slijepo držati pravila kojeg se nisi držao do sada i to bez upozorenja vozačima, onda je jasno u kome je problem i tko pokušava biti bitniji nego što je. Dovoljno je samo pogledati tiskovnu konferenciju poslije utrke i pametnom dosta.
Iskreno, uopće me nije briga što govore pojedini vozači i direktori tima. Oni su tu da pravila poštuju, ne da ih kreiraju.

A to što su se neki navikli da FIA-a 2-3 godine vrlo labavo i slabo provodi pravila je drugi par rukava.
Exomaniac je offline  
Staro 05.07.2021., 21:38   #847
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Iskreno, uopće me nije briga što govore pojedini vozači i direktori tima. Oni su tu da pravila poštuju, ne da ih kreiraju.

A to što su se neki navikli da FIA-a 2-3 godine vrlo labavo i slabo provodi pravila je drugi par rukava.

kratko i jasno - tako je.
King of 4 je offline  
Staro 06.07.2021., 08:41   #848
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Exomaniac je offline  
Staro 06.07.2021., 09:15   #849
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Taman su preuredili stazu... steta...
Mihael je offline  
Staro 06.07.2021., 12:27   #850
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Neki ovdje ne kuže da sa držanjem "kriterija" kao ove nedjelje u austriji gubimo ono što smo imali u silverstoneu pretprošle godine...ne želim dodatno steriliziranu f1...

__________________
Gigi1 je offline  
Staro 07.07.2021., 06:45   #851
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Problemi su najvise poceli od kad su uveli sudije.

Apsurda je bilo u unatrag zadnja dva desetljeca koliko hoces, ali bome, zadnjih 10-ak godina je to poprimilo malo jace razmjere.

Sjetite se samo kako su Hamiltona jebali 2008, kako su Schumachera u Mercedesu bivsi rivali zajebavali za grijehe proslosti kad i nije bio kriv itd.

Na iducoj utrci mozda ove situacije budu racing incident. A onda ce netko reci da bi ipak trebalo kazniti jer ako se ne kazni nekoga, da ce svi to koristiti i tako u krug 🙃


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 07.07.2021., 07:52   #852
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Najveći problem je upravo ta nekonzistentnost u suđenju, česte promjene pravila, definiranje track limita koji se mijenja ovisno je li petak, subota popodne ili nedjelja, itd...
Exomaniac je offline  
Staro 07.07.2021., 15:34   #853
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Palmer je lijepo analizu napravio i donio zaključak.

Ništa ovo provođenje pravila neće pokvariti utrkivanje.
Izgurivanje vam staze nije utrkivanje.
King of 4 je offline  
Staro 07.07.2021., 18:37   #854
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,469
__________________
mamutarka je offline  
Staro 08.07.2021., 08:44   #855
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
https://streamable.com/tcxl08

razlike minimalne, tek u zadnjoj okuci VER utekao
pci_e3x je offline  
Staro 08.07.2021., 08:58   #856
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Zadnji zavoj je malo zeznuo Norris, bio bi pole za njega da je prošao mrvicu bolje tamo. Barem meni tako izgleda
Exomaniac je offline  
Staro 08.07.2021., 09:00   #857
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Njegove rijeci: "They have a better car"

S druge strane Max je bio jako nezadovoljan nakon kvalifikacija jer je izasao prvi i nije imao slipstream.
Mihael je offline  
Staro 13.07.2021., 21:11   #858
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,951
Nezaboravite da je ovaj vikend drugaciji raspored i sprint "trka".

16 Jul Practice 1 15:30 - 16:30
16 Jul Qualifying 19:00 - 20:00
17 Jul Practice 2 13:00 - 14:00
17 Jul Sprint Qualifying 17:30 - 18:00
18 Jul Race 16:00 - 18:00
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline  
Staro 13.07.2021., 21:22   #859
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Ja to sve pratim ovdje:
https://www.gp1.hr/sezona-2021/
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline  
Staro 14.07.2021., 00:05   #860
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Nezaboravite da je ovaj vikend drugaciji raspored i sprint "trka".

16 Jul Practice 1 15:30 - 16:30
16 Jul Qualifying 19:00 - 20:00
17 Jul Practice 2 13:00 - 14:00
17 Jul Sprint Qualifying 17:30 - 18:00
18 Jul Race 16:00 - 18:00

ja mislim da ce to biti fantasticno.



prakticki dvije trke u jedom vikendu, pa to ce biti nereda samo takvog, i veca sansa slabijim timovima za bolje plasmane.
King of 4 je offline  
Staro 14.07.2021., 00:12   #861
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,951
Neznam, bumo vidjeli dali ce se glavni igraci "stedit" ili ce ici na glavu jer nisu dobili vise motora a trebale bi biti jos 2 (ukupno tri) ovakve sprint utrke u sezoni.

Pogotovo jer samo prva tri dobiju bodove i to siromasno (3,2,1 bod) a ako se razbijes puno vise gubis.

Neznam jos sam Li-La sa tim sistemom, dat cu im sansu naravno da vidim kako ce ispasti ali vec sad ima raznih kombinacija/kalkulacija sta je bolje za taktiku .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline  
Staro 14.07.2021., 00:19   #862
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Neznam, bumo vidjeli dali ce se glavni igraci "stedit" ili ce ici na glavu jer nisu dobili vise motora a trebale bi biti jos 2 (ukupno tri) ovakve sprint utrke u sezoni.

Pogotovo jer samo prva tri dobiju bodove i to siromasno (3,2,1 bod) a ako se razbijes puno vise gubis.

Neznam jos sam Li-La sa tim sistemom, dat cu im sansu naravno da vidim kako ce ispasti ali vec sad ima raznih kombinacija/kalkulacija sta je bolje za taktiku .



sistem funkcionira odlicno u F2, ne vidim zasto ne bi ovdje. Koliko sam pratio, vecina vozaca je ok s tim, sto aktualnih sto bivsih, i medju boljim komentarima, zasto se ne bi probalo nesto novo.

klasika u F1 je uvijek borba protiv vecih promjena, no vecinom su ispale pozitivne.
King of 4 je offline  
Staro 14.07.2021., 00:28   #863
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,469
baš me zanima dal će netko sjebat bolid da se nemre fixat do nedjelje
__________________
mamutarka je offline  
Staro 14.07.2021., 00:34   #864
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
baš me zanima dal će netko sjebat bolid da se nemre fixat do nedjelje

onionako i onako rastave prakticki cijeli bolid svaki vikend dva puta, popraviti od sudara nije problem. njih vise muci ako moraju mijenjat getribu, pa popuse penalty jer samo par puta godisnje smiju.



ali pazi, recimo alosno je bio P3 prosli Q1

a sada bi mu takvo startno mjesto puno pomoglo za sprint trku
King of 4 je offline  
Staro 14.07.2021., 00:41   #865
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Teoretski mi se ovo sviđa, kao da imamo crvenu zastavu tijekom utrke, samo s 24 satnim razmakom. To uvijek usosi stvari. A nadam se da tako bude i u praksi
Exomaniac je offline  
Staro 14.07.2021., 00:42   #866
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,469
ricciardo kaze da se osjeca da bi mu sprint trka mogla odgovarat
__________________
mamutarka je offline  
Staro 14.07.2021., 00:43   #867
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,951
Pa nije isto ako razbiju bolid u Sprint raceu i na treningu jer bolidi nakon sprint race idu u ParcFerme. Znaci nema vise diranja po bolidima.

S tim da je FIA sad rekla zbog toga da ako se neko razbije moci ce zamjeniti dio ali za potpuno isti (da nebi neko upgrejdo nesto ). Doduse neznam kako ce to funkcionirati u slucaju da razbijanjem ostete motor/mjenjac tj. dali ce moci promjeniti bez penala 5 i 10 mjest aili ne.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline  
Staro 14.07.2021., 03:38   #868
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Ma neće se razbijati, ali imati dva starta trke svaki vikend bi bilo špica, baš kao red flag.
Zabava garant
King of 4 je offline  
Staro 15.07.2021., 16:37   #869
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,469
__________________
mamutarka je offline  
Staro 15.07.2021., 22:04   #870
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,469
















__________________
mamutarka je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na