Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.06.2021., 12:03   #4321
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Čitati sa razumjevanjem kolega, napisao sam da sam prije par godina platio novi Teac oko 120, ne jučer. Možda sam se mogao vozit na drugi kraj grada u ADM za 10 kuna manje ali tako šta mi ne pada na pamet

@ c-shadow: Actually bi, s obzirom da imam Haf-Xa koji ima 6 5.25 bay-eva pa zasto da ne Airflow pa fleksibilnost mi je uvjek prioritet tako da ova nova staklena kucista "dont do it for me". Čak mi i p4 konda ima bocni intake, ja ne znam kako vi živite bez toga. Mene bi izludila cinjenica da mi grafa radi 5 stupnjeva toplije zato jer nemam bocni intake Imam i externog usb-jca naravno ali kad vec ima mjesta u kejsu zakaj ne... A prži se svašta, ali da, vecinom je retro stuff i više je stvar komocije/navike nego potrebe. Iako za tu lovu od 10-20 ojra kolko kosta solidni optikaner uopce ni ne razmišljam, dok god imam 5.25 bay na kucistu i sata slotova na maticnoj uvjek bude u kanti optika, po mojoj logici bolje da ju imam nego da ju nemam

@ Roy: Meni je ovo osobno jako zgodno. Taman sam krenuo slagati jucer slagati jedan "workbench rig" sa i3 na 2.9, procesori oko 3 gige su po meni jako zgodne podloge za neku XP gaming konficu Btw ako netko ima nekaj od bržih s1556 varijanti koje idu prema 3.5ghz i pustio bi za nekih 50tak kuna nek me cimne na PP, core count nebitan bitan je samo single core speed

Ah, nažalost imam djecje rođendane sljedeci vikend pa ništa od izleta za mene

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 13.06.2021. u 12:26.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 12:38   #4322
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
@Alien, sockt je 1156, a vecina ploca trpi do 180MHZ FSB, tak da su i najgore i3 isle blizu 4ghz, a tvoj proc bi trebal biti i3-530. Pogledam za proc, 1-2 kom. bi trebal imati, ali isto i3.

Zadnje izmijenjeno od: Overclock. 13.06.2021. u 12:56.
Overclock je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.06.2021., 13:39   #4323
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Nažalost, Toshibe sam se riješio možda i prije nego se ova tema razvila u swap/donacije. Ostaci ostataka Teaca i Plextora su kasnije donirani, nadam se da si ih upotrijebio negdje
Teac & Plextor? Naravno, puno puta... Pogotovo Teac, obzirom da je masovno-proizveden i korišten. Više komada sam već podijelio i prodao zajedno sa konfama, iako ih imam još nekoliko komada... Stvarno kvalitetni pogoni, sjećam se da sam jednog rastavljao i čistio, ima metala unutra dovoljno za dva "moderna" DVD pogona!

Plextor 16/10/40A sam već stavio u jedan od Adisona, ali kako nemam plastične maske budem pričekao sa stavljanjem slika, uparen je sa jednim od BTC 40X pogona

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Teac mi je isto imao zanimljiva vrata, nije bila cjelovita ladica kao kod ostalih uređaja, nego bi se prvo otvorila vratašca, a onda bi izašla ladica:
Hehe! Imam BTC sa istim mehanizmom. Stariji BTC pogoni, bez Hitachi loadera. Slika ispod je fotkana nakon što sam ga rastavio i počistio laser.


Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Inače meni osobno po pitanju ergonomije je favorit onaj stari Pioneer slot-in DVD. Šteta što su bili samo DVD-ROM i što kvaliteta čitanja nije bila na malo višem nivou. Ali, u to doba je kvaliteta sve te optike već bila otišla nizbrdo
Nisam imao Pioneer slot-in DVD ali sam imao (i imam) "obične" Pioneer DVD-RW pogone iz početka 2000-ih. Izuzetno kvalitetno napravljeni, gotovo kao Teac. Rado bi stavio sliku ali nažalost nemam ništa pri ruci ... iako se dobro sjećam da su napravljeni iz nekoliko slojeva, i da se unutar 5.25" pakiranja nalazi metalna konstrukcija koja drži disk iza velikog metalnog štita.

Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
kad vec pricate o optikama, kakva je danas prica s light scribe medijima? jel ima toga uopce negdje za kupiti?
Konfa na kojoj ovo pišem, Q6600 ima dva Light scribe Philips pogona. Kako je bio kupljen 2009. riječ je još o ATA uređajima ne SATA, jedino što sam kupio jedan onaj okrugli ATA kabel da mi ne stvara nered u toweru.

Imao sam i medija sve do nedavno ... baš sam malo prije prekopao ladicu ali ih više ne mogu pronaći, valjda sam sve upotrijebio ili bacio
  Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 17:16   #4324
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 224
Napokon! Sad da vidimo radi li







Also, jos trazim flightstick, sad imam i nesto za trade - ovaj prekrasan... flightwheel? Ne znam kako bih ovo nazvao ali nije volan, ima i Y-axis, vjerojatno je cool nekome tko voli realisticne simulacije. Provjereno radi, samo meni ne pase za X-Wing i Wing Commander.

D00D je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 17:34   #4325
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor D00D Pregled postova
Napokon! Sad da vidimo radi li







Also, jos trazim flightstick, sad imam i nesto za trade - ovaj prekrasan... flightwheel? Ne znam kako bih ovo nazvao ali nije volan, ima i Y-axis, vjerojatno je cool nekome tko voli realisticne simulacije. Provjereno radi, samo meni ne pase za X-Wing i Wing Commander.

Nice!

Reci, imaš možda par 30-pinskih memorijskih modula za tu AWE32? Najobičniji RAM moduli za 286/386 mašine ... ako ne reci pa ti budem nešto iskopao
  Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 20:59   #4326
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Ajmo po redu

@ Overclock: Sve si pogodio Tnx unaprijed, baci oko pa ako imaš nekaj brže zavrtimo neki biznis, ideja je napraviti bazu za overkill 32bit XP mašinu a za to je i3 i više nego dovoljan. Ofc mogao bi kak veliš bacit se na neki OC ali sumnjam da je potrebno s obzirom na namjenu. Ovo je više onak u stilu ako neko ima i pustio bi za neko fer cifru jači model da se bocne čisto onak "becase reasons" Za početak na stoku pa poslje budemo vidjeli

Evo tu je trenutna podloga nakon inicijalnog harvesta...



... a tu je kako izgleda atm



@ D00D: Opa, GZ ! Javi dal šljaka i kakvi su dojmovi, i ako trebaš ovih ramova mislim da i ja imam nekaj po svojim ladicama, samo prouči i javi koji keksi idu tu nutra pa ako imam doniram ti ih u znanstvene svrhe

E sad da vam pričam kaj sam ja danas radio Prvo sam se poigrao sa FX5500, malo sam izvrtio bencheve i upalio par gejmova i mogu reci da je kartica OK. Ništa previše posebno i wow, ali koliko sam primjetio sve se vrtilo oko 60tak fps ili malo preko. Posustaje na UT2003 ali ta igra je tako i tako več na "zalazu" w98, tako da nju se da vrtiti na jacim karticama i jacim OS-ovima. Evo par slikica sa rezultatima...



Sve u svemu, rekao bih da je fx5500 neki minimum za nglide i ovaj ciljani period gaminga, ali sve preko je dobrodošli bonus. Solidna baza i prolazi ako nemrete upecat nekaj jače ali jace je uvjek bolje jel tako hehe

A onda kad sam vec bio u kombinacija sa FX serijom, odlučio sam napraviti cooling upgrade za FX5700...



Pa kada je vec dobila novi cooler, treba joj dobro izvaditi mast da vidimo jel šljaka, right ? Pa sam izvrtio sve bencheve opet, nije bilo problema i potvrdili su se rezultati od inicijalnih testiranja kada sam ju tek dobio.



Eto brojke protumačite sami za sebe, fino sam se naigrao sa starim hw danas
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 21:12   #4327
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Ajmo po redu

@ Overclock: Sve si pogodio Tnx unaprijed, baci oko pa ako imaš nekaj brže zavrtimo neki biznis, ideja je napraviti bazu za overkill 32bit XP mašinu a za to je i3 i više nego dovoljan. Ofc mogao bi kak veliš bacit se na neki OC ali sumnjam da je potrebno s obzirom na namjenu. Ovo je više onak u stilu ako neko ima i pustio bi za neko fer cifru jači model da se bocne čisto onak "becase reasons" Za početak na stoku pa poslje budemo vidjeli

Evo tu je trenutna podloga nakon inicijalnog harvesta...



... a tu je kako izgleda atm



@ D00D: Opa, GZ ! Javi dal šljaka i kakvi su dojmovi, i ako trebaš ovih ramova mislim da i ja imam nekaj po svojim ladicama, samo prouči i javi koji keksi idu tu nutra pa ako imam doniram ti ih u znanstvene svrhe

E sad da vam pričam kaj sam ja danas radio Prvo sam se poigrao sa FX5500, malo sam izvrtio bencheve i upalio par gejmova i mogu reci da je kartica OK. Ništa previše posebno i wow, ali koliko sam primjetio sve se vrtilo oko 60tak fps ili malo preko. Posustaje na UT2003 ali ta igra je tako i tako več na "zalazu" w98, tako da nju se da vrtiti na jacim karticama i jacim OS-ovima. Evo par slikica sa rezultatima...



Sve u svemu, rekao bih da je fx5500 neki minimum za nglide i ovaj ciljani period gaminga, ali sve preko je dobrodošli bonus. Solidna baza i prolazi ako nemrete upecat nekaj jače ali jace je uvjek bolje jel tako hehe

A onda kad sam vec bio u kombinacija sa FX serijom, odlučio sam napraviti cooling upgrade za FX5700...



Pa kada je vec dobila novi cooler, treba joj dobro izvaditi mast da vidimo jel šljaka, right ? Pa sam izvrtio sve bencheve opet, nije bilo problema i potvrdili su se rezultati od inicijalnih testiranja kada sam ju tek dobio.



Eto brojke protumačite sami za sebe, fino sam se naigrao sa starim hw danas
Nekaj tu nije kako treba... 7000 bodova u 3DMark 2000, i to uz moderan procesor i FX klasu grafičke?!

Samo za usporedbu, moja Slot 1 matična, sa GF2 GTS & Tualatinom 1100 je skoro dobila 8,000... Tako da nešto tu nije kako bi trebalo biti.

By the way, kad smo kod Adisona ... prepoznajem CMOS zvučnik sa slike, riječ je o caseu #1 iz ožujka 2020
  Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 22:09   #4328
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Ne znam, 5700 je imala slicne cifre i kod prošlog testiranja, a 5500 sa tih 7000 je otprilike proporcionalno lošija koliko bi i trebala biti kad gledaš na papiru 5700 vs 5500. U svakom slučaju dok igre rade kako treba koga briga, bez obzira na 3d mark mislim da su obadvije kartice adekvatne za ciljani period do 2001-ve i unatrag Moguce da je do procesora iz nekog razloga ali onak... who cares

A moram ti reci, fulao si i zvučnik, i on je iz onog gusarskog kompa samo sam ga zaboravio tamo na hrpi pofotkat. A kako je bio u blizini samo sam ga preštekal na ovu ploču
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 23:34   #4329
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
(...)
A moram ti reci, fulao si i zvučnik, i on je iz onog gusarskog kompa samo sam ga zaboravio tamo na hrpi pofotkat. A kako je bio u blizini samo sam ga preštekal na ovu ploču
Događa se i najboljima...

Izgledaju potpuno jednako, a kako nisam vidio stražnju stranu (porepoznao bi ga po izoliranom magnetu) pretpostavio sam da je riječ o Adisonu
  Reply With Quote
Staro 14.06.2021., 23:23   #4330
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Nakon pola dana zaje..., osposobio ploču koja govori! Sad je samo pitanje što sa njom napraviti?
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.06.2021., 08:05   #4331
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Post report na klingonskom?
Overclock je online   Reply With Quote
Staro 15.06.2021., 09:11   #4332
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
I još hex editorom izmijeniti BIOS file pa ga flashati da i logotip bude klingonski
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2021., 11:45   #