Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.06.2021., 10:18   #4201
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
ma to je fejk, netko je sam smontirao
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 11:48   #4202
Lynnfield
Zmaj od Bosne
Moj komp
 
Lynnfield's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Čakovec
Postovi: 216
Složio Retro PC iz 2004 temelji se na

Intel Pentium 4, 3.200Mhz, Prescott, 800 FSB, 1Mb L2 hladi ga Zalman CNPS7000B-AlCu
Asrock P4I65G
2 GB DDR 400 KINGMAX
Geforce 6800 Ultra AGP 256Mb
Creative X-Fi Xtreme Gamer zvucna ( 2007 ) malo novije
WD 1 TB
LC Power 600W

Trenutno bencham 3DMARK03, 05, DOOM3, CRYSIS
Click image for larger version

Name:	12.jpg
Views:	153
Size:	427.9 kB
ID:	23905
__________________
RIP Šaban (21.6.2016)
Lynnfield je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.06.2021., 12:07   #4203
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Lynnfield Pregled postova
Složio Retro PC iz 2004
Very nice, posebno ovaj Zalmanec i grafulja sa kilom aluminija gore, zgleda odlicno

Jedino nekak ovaj LC mi ne ulijeva baš povjerenje, ali predpostavljam da si pogledal unutra i provjerio kakva je situacija prije nego kaj si kresnuo sve, pa vjerovatno brinem bezveze.

Sve u svemu zgodna konfica, nakelji man bencheva poslje kad se izvrte da čitamo i gledamo brojkice

Edit: Da sad ne lupam duple postove, jedno nevezano pitanje. Po vašim osobnim iskustvima koliko uopče ima razlike kod Voodoo 1 kartica i različitih vendora, osim u boji PCB-a i kod nekih u kliktavim relejima. Dali je netko naletio na neke posebno tvrdoglave modele u pogledu drivera ili je netko od vendora stavljao gore notorno loše memorijske module ? Nekak čim više razmišljam mi se čini da je to sve isti vrag, 4MB meme na kartici i isti čipovi i da je sve to isti đavo. Slobodno potvrdite ili demantirajte

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 02.06.2021. u 12:24.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 12:34   #4204
Lynnfield
Zmaj od Bosne
Moj komp
 
Lynnfield's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Čakovec
Postovi: 216
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Very nice, posebno ovaj Zalmanec i grafulja sa kilom aluminija gore, zgleda odlicno

Jedino nekak ovaj LC mi ne ulijeva baš povjerenje, ali predpostavljam da si pogledal unutra i provjerio kakva je situacija prije nego kaj si kresnuo sve, pa vjerovatno brinem bezveze.

Sve u svemu zgodna konfica, nakelji man bencheva poslje kad se izvrte da čitamo i gledamo brojkice

Edit: Da sad ne lupam duple postove, jedno nevezano pitanje. Po vašim osobnim iskustvima koliko uopče ima razlike kod Voodoo 1 kartica i različitih vendora, osim u boji PCB-a i kod nekih u kliktavim relejima. Dali je netko naletio na neke posebno tvrdoglave modele u pogledu drivera ili je netko od vendora stavljao gore notorno loše memorijske module ? Nekak čim više razmišljam mi se čini da je to sve isti vrag, 4MB meme na kartici i isti čipovi i da je sve to isti đavo. Slobodno potvrdite ili demantirajte
Alien !

Lc je dobar nema brige

Crysis 800x600 LOW
Click image for larger version

Name:	6800 Ultra AGP Crysis 800x600 Low Pentium 4.jpg
Views:	115
Size:	458.1 kB
ID:	23906
Crysis 1280x1024 LOW
Click image for larger version

Name:	6800 Ultra AGP Crysis 1280x1024 Low Pentium 4.jpg
Views:	101
Size:	461.7 kB
ID:	23907
D00M3 1280x1024 Very High No AA
Click image for larger version

Name:	Pentium 4 6800 Ultra AGP DOOM3 1280x1024 HIGH.jpg
Views:	123
Size:	307.8 kB
ID:	23908
__________________
RIP Šaban (21.6.2016)
Lynnfield je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 12:46   #4205
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Dobio danas slikice da si dođem po ovo...
Naoko nije neki vintage hardver, MBO je sigurno Gigabyte, kuži se po NB hladnjaku, CPU izgleda kao neki AM2.

Zato je Chieftec kućište tenk što me malo i muči jer je sve skupa negdje na 3. katu, a lifta nema








c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 13:27   #4206
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
ma to je fejk, netko je sam smontirao
To sam i ja mislio i rekao kolegi na drugom forumu, ali me uvjerava da nije, i da je jednom prilikom čak ovo vidio na TV ... prije nego što je promptno povučeno i zabranjeno.

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Edit: Da sad ne lupam duple postove, jedno nevezano pitanje. Po vašim osobnim iskustvima koliko uopče ima razlike kod Voodoo 1 kartica i različitih vendora, osim u boji PCB-a i kod nekih u kliktavim relejima. Dali je netko naletio na neke posebno tvrdoglave modele u pogledu drivera ili je netko od vendora stavljao gore notorno loše memorijske module ? Nekak čim više razmišljam mi se čini da je to sve isti vrag, 4MB meme na kartici i isti čipovi i da je sve to isti đavo. Slobodno potvrdite ili demantirajte
Ne, sve ti je to isto. Rađeno po nacrtima 3dfx, i njihovim čipovima. Naravno, postoji više revizija, a neki vendori su čak koristili drugačiji layout ... ali svodi se na isto, kartice MORAJU biti iste, odnosno raditi istu stvar i biti kompatibilne sa istim protokolima i standardima.
  Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 13:38   #4207
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Ne, sve ti je to isto. Rađeno po nacrtima 3dfx, i njihovim čipovima. Naravno, postoji više revizija, a neki vendori su čak koristili drugačiji layout ... ali svodi se na isto, kartice MORAJU biti iste, odnosno raditi istu stvar i biti kompatibilne sa istim protokolima i standardima.
Gracias, tak sam to nekako i ja pohvatao. Dakle ukratko najbolji V1 je najjeftiniji V1

Ofc ako nije sumnjivo pre-pre-pre jeftin bez dobrog razloga, i prodaje ga sumnjivi lik u kaputu u nekom mračnom haustoru

Namjestio sam si par alertova na ebay-u pa budem bacao svoje "mreže" rekreativno po mutnom da vidim kaj bu isplivalo hehe
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 14:04   #4208
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Gracias, tak sam to nekako i ja pohvatao. Dakle ukratko najbolji V1 je najjeftiniji V1

Ofc ako nije sumnjivo pre-pre-pre jeftin bez dobrog razloga, i prodaje ga sumnjivi lik u kaputu u nekom mračnom haustoru

Namjestio sam si par alertova na ebay-u pa budem bacao svoje "mreže" rekreativno po mutnom da vidim kaj bu isplivalo hehe
Inače, samo da znaš ... razlika između Voodoo1 i Voodoo2 koje imaš baš i nije toliko velika...

Naravno, V2 ima bolje performanse, ali za razliku od V3, V2 je (iz osobnog iskustva) backwards kompatibilna sa svim V1 igrama, bez potrebe za raznim zakrpama i posebnim driverima. Jednostavno bude podignula igru u 640x480, baš kao V1.

S druge strane, Voodoo3 je sasvim drugačija priča, i traži posebne drivere (od Voodoo1, ili V2) da bi uopće bila prepoznata kao Glide adapter. Naravno, ovdje govorimo samo o nekim igrama (Carmageddon, GTA, GTA London) iako je moguće da toga ima više. Uglavnom starije igre, iz vremena kad još nije bilo drugih Voodoo kartica, nego samo jedinica.
  Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 14:26   #4209
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Ma u ovom slučaju je više problem kompatibilnost a ne performanse. I nažalost moram te demantirati U 1 ili 2 slučaja (bar na mojoj konfi u kombu sa V2) ne postoji specifični V2 patch a V1 patch works "sort-off" citaj recimo texture budu krive boje ili tak neke bedastoce. Što me dodatno ljuti je da za konkretni slučaj postoji Banshee patch, i to ni manje ni više za DOS. Dakle gejm podržava V1 i Banshee. Go figure... Prijatelj Gogle je potvrdio da je i druga ekipa isto imala slicne bedastoce bez obzira na vendora kartice (ali uvjek su bile u igri V2jke). Naravno tu pričamo o čistom DOS-u i patchevima tipa "iskipaj kontent patcha u folder i pomoli se" haha. Uglavnom, V1 patchevi rade uglavnom ali ponekad i ne baš...

Do kartice nije sigurno jer ako radi u win bez greške i u 90% dos gejmova onda je definitivno do šlampave implementacije u ovih par slučajeva.

Ali velim, nije cjela priča neki big deal, to je onak više gledam jednim okom i vrebam pa ako nekaj uleti povoljno. Zanimalo me dali da budem skeptičan prema određenim brandovima ili kao što si mi potvrdio kaj sam i mislio, da su u to vrijeme svi brandovi bili tu negdje. Nije se još ciganilo na komponentama sa ciljem da se uštedi par dolara po proizvedenoj kartici kao danas kod nekih.

Ciljani scenarij je pure DOS okruženje tako da definitivno mislim da je za to optilmalni izbor V1.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 14:34   #4210
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
@c-shadow
Pa hajde kolega, šta je 3. kat i 15 Kg za tebe kršnog mladića

Chieftec tenk je već pomalo rijetkost ... jasno da igra ima smisla ako potencijalno ima buduću namjenu kao kakav serverić / workstation ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.06.2021., 14:56   #4211
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
@nikky
To mi je od tasta stroj.Konačno smo ga migrirali na nešto novije
Bio je dupkom pun HDDova i MBO kartica, jednom sam ga nosio dolje po uskim stepenicama i ruke su mi bile pedalj dulje nakon toga
Što nije tu u topicu nedavno netko tražio chieftec case?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 15:07   #4212
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
jednom sam ga nosio dolje po uskim stepenicama i ruke su mi bile pedalj dulje nakon toga


Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Što nije tu u topicu nedavno netko tražio chieftec case?
Možda, ne sjećam se, neka se sam javi
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 15:19   #4213
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Ma u ovom slučaju je više problem kompatibilnost a ne performanse. I nažalost moram te demantirati U 1 ili 2 slučaja (bar na mojoj konfi u kombu sa V2) ne postoji specifični V2 patch a V1 patch works "sort-off" citaj recimo texture budu krive boje ili tak neke bedastoce. Što me dodatno ljuti je da za konkretni slučaj postoji Banshee patch, i to ni manje ni više za DOS. Dakle gejm podržava V1 i Banshee. Go figure... Prijatelj Gogle je potvrdio da je i druga ekipa isto imala slicne bedastoce bez obzira na vendora kartice (ali uvjek su bile u igri V2jke). Naravno tu pričamo o čistom DOS-u i patchevima tipa "iskipaj kontent patcha u folder i pomoli se" haha. Uglavnom, V1 patchevi rade uglavnom ali ponekad i ne baš...

Do kartice nije sigurno jer ako radi u win bez greške i u 90% dos gejmova onda je definitivno do šlampave implementacije u ovih par slučajeva.

Ali velim, nije cjela priča neki big deal, to je onak više gledam jednim okom i vrebam pa ako nekaj uleti povoljno. Zanimalo me dali da budem skeptičan prema određenim brandovima ili kao što si mi potvrdio kaj sam i mislio, da su u to vrijeme svi brandovi bili tu negdje. Nije se još ciganilo na komponentama sa ciljem da se uštedi par dolara po proizvedenoj kartici kao danas kod nekih.

Ciljani scenarij je pure DOS okruženje tako da definitivno mislim da je za to optilmalni izbor V1.
Eh, jbga... Govorio sam iz osobnog iskustva, meni osobno je V2 radila bez problema u Carmageddon-u i GTA, bez potrebe za zakrpama

Sve druge (Glide) igre su već novije generacije, pa sa njima nije bilo problema ... štoviše, neke su baš bile ciljano dizajnirane za V3 ili više.

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Možda, ne sjećam se, neka se sam javi
Istina, i ja se sjećam... Netko se raspitivao za Chieftec case, ali nisam siguran tko. Javim kad i ako saznam
  Reply With Quote