Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.09.2012., 10:51   #31
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Pobrkao sam s treningom i kvalifikacijama, tamo se DRS mogao paliti kad i gdje god, a i još uvijek je tako.

Nije toliko osjetljiv na pasice, baš moraš debelo skratiti zavoj da bi ti puknuo kaznu.
Onda dobro. To je boljka i prethodne dvije igre, da kad odeš sa 2 kotača van, a sa više do pola bolida si na stazi, u 90% slučajeva kenjavi da si u ilegali
Jel ima prostora za napredak ili izgleda kao da će tako biti i kad izađe full igra?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2012., 11:00   #32
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Nadam se da ce biti teza igrica u odnosu na prosle gdje bi sa Williamsom na legendary il koja je vec pobjeđivao skoro sve utrke sa po pol kruga razlike. Kad izlazi full igra?
draksa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.09.2012., 11:01   #33
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor draksa Pregled postova
Kad izlazi full igra?
21.09.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2012., 12:18   #34
hrcfaca
Premium
Moj komp
 
hrcfaca's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Jel ima.krug za zagriavanje, i di se onda taj demo moze nac?
hrcfaca je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2012., 15:54   #35
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor hrcfaca Pregled postova
i di se onda taj demo moze nac?
na STEAM-u. http://store.steampowered.com/app/208500/

imaš sa strane "Download demo". i naravno, moraš imati Steam account i aplikaciju.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2012., 17:48   #36
hrcfaca
Premium
Moj komp
 
hrcfaca's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
na STEAM-u. http://store.steampowered.com/app/208500/

imaš sa strane "Download demo". i naravno, moraš imati Steam account i aplikaciju.
Daj mi reci jer to besplatna registracija, ili moram platiti!.
hrcfaca je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2012., 18:32   #37
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor hrcfaca Pregled postova
Daj mi reci jer to besplatna registracija, ili moram platiti!.
ne trebaš ništa platiti. Odeš tamo ,regaš se, skineš si aplikaciju i pročitaš tutorijale kako se skida igra koju si kupio. u ovom slučaju demo je free.

Eto, ja popustio nakon što sam vidio SS-ove. Dojmove javim kasnije, tek se instaliralo
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2012., 18:34   #38
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Evo par screenshotova iz igre.

Probao sam i hard. Nikakve razlike na upravljivosti. Nadam se da će to riješiti. Sve je na off, a jednostavno je nemoguće bolid izbaciti iz ravnoteže

__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2012., 19:15   #39
D.O.M.I.
Premium
Moj komp
 
D.O.M.I.'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 269
Probao i ja demo, nije loše i vidi se poboljšanje u odnosu na prošlu godinu. U svakom slučaju, odigrat će se bar 1 puna sezona kao i u prošle 2 igre.
D.O.M.I. je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2012., 19:25   #40
hrcfaca
Premium
Moj komp
 
hrcfaca's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Ja sad više ne kužim ljepo sam se registrirao stisnem download game i onda mi izbaci grešku unaviable adres. Probao sam i preko opere i preko mozille.
hrcfaca je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.09.2012., 20:31   #41
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Evo mojih dojmova nakon 5 utrka (1 easy, 2 medium, 2 hard) Netko je napisao da nije puno bolje od 2011... je, puno je bolje. Drastično bolje. A kao poznavaoc sporta i problematike, valjda se moje mišljenje može uvažiti hahahaha...

Po sljedećim stvarima:

- grafika je puno oštrija, nema zrcalnog efekta na bolidima i bolje nisu "isprane" pod određenim kutevima kako su bile na 2010 i 2011.

- KERS i DRS se osjete više nego u 2011, pogotovo KERS. osjeti se na ubrzavanju, čak je i vizualno/zvučno bolje implementiran. DRS-om se dobije popriličan boost, kako vlastiti tako i od protivnika. i kod DRS sa nema vrludanja kao u 2011, ako se malo cimne volan, bolid se dosta zabaci.

- AI je nešto pametniji, bolje blokira, a još bolje overtake-a. također, nema više da na medium težini možeš nadoknaditi 3 sekunde u jednom krugu, kao u 2011.

- car handling je realniji. understeer i oversteer se jebački osjete ako se bolid postavi na low downforce. visoke pasice predstavljaju opasnost od okretanja ako se jebački zajaši na nju.

- sudački AI je još pametniji od lanjskog, ne kažnjava svaku glupost i svaki dodir, ne kažnjava prelazak preko pasice sa 2 kotača, čak ni u Qualy lapu. sami sudari u utrci su relativno dobro kategorizirani. kao da igra kuži namjeru, tako da me od 10 namjernih udaranja i izguravanja van staze kaznila svih 10 puta, 2 puta čak i direktnom crnom zastavom (DSQ), a od 12 sudara "slučajnih", popio sam 10 sekundi 7 puta.

- GUI naravno i dalje nije orginalni sa TV-a i vjerojatno nikad neće ni biti, ali je puno oku ugodniji i ljepši nego 2010/2011.

- zvukovi su puno realniji nego u prethodnoj igri, pogotovo udarci, cviljenje guma...itd itd...

- odličan dodatak je Test Drive Academy ili kako se već zove. Tutorial za one koji nisu igrali F1 od recimo Playstationa ili Nintenda 64, koji su svijet F1 počeli tek otkrivati.

Suma summarum - veliki napredak u odnosu sa F1 2011, koji nije bio nešto veliki pomak sa 2010. Codemasters je zbilja na odličnom putu sa F1 serijalom. Što se mene tiče, ocjena 10/10, barem što se demo-a tiče. Hoće li još biti nešto sakriveno u full igri, ćemo vidimo.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2012., 21:34   #42
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Uspio sam završiti 1. na hard. Nije teško nakon dobrog starta i izlaska iz prvog zavoja.
Ostaje samo čuvanje pozicije od napada koji AI-u omogućava DRS. Očekivao sam da će biti agresivniji, ali samo se Hamilton odlučio na sve ili ništa i završio u pijesku Izgleda da je AI profiliran za svakog vozača posebno.

Malo sam razočaran težinom na hard, ali vjerujem da to samo nisu stavili u demo radi igrivosti.

Yas Marina po kiši je fenomenalna. Gume bacaju različito gustu maglu ovisno o brzini, čak se primijeti razlika u veličini kapi koje lete s guma. Čak i ostaju na bolidu u većim kapima pri manjoj brzini dok se pri većoj razliju.
Malo više proklizavanja i understeera nego na suhom, ali opet premalo za tu brzinu i uvjete.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2012., 21:50   #43
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Evo mojih dojmova nakon 5 utrka (1 easy, 2 medium, 2 hard) Netko je napisao da nije puno bolje od 2011... je, puno je bolje. Drastično bolje. A kao poznavaoc sporta i problematike, valjda se moje mišljenje može uvažiti hahahaha...

Po sljedećim stvarima:

- grafika je puno oštrija, nema zrcalnog efekta na bolidima i bolje nisu "isprane" pod određenim kutevima kako su bile na 2010 i 2011.

- KERS i DRS se osjete više nego u 2011, pogotovo KERS. osjeti se na ubrzavanju, čak je i vizualno/zvučno bolje implementiran. DRS-om se dobije popriličan boost, kako vlastiti tako i od protivnika. i kod DRS sa nema vrludanja kao u 2011, ako se malo cimne volan, bolid se dosta zabaci.

- AI je nešto pametniji, bolje blokira, a još bolje overtake-a. također, nema više da na medium težini možeš nadoknaditi 3 sekunde u jednom krugu, kao u 2011.

- car handling je realniji. understeer i oversteer se jebački osjete ako se bolid postavi na low downforce. visoke pasice predstavljaju opasnost od okretanja ako se jebački zajaši na nju.

- sudački AI je još pametniji od lanjskog, ne kažnjava svaku glupost i svaki dodir, ne kažnjava prelazak preko pasice sa 2 kotača, čak ni u Qualy lapu. sami sudari u utrci su relativno dobro kategorizirani. kao da igra kuži namjeru, tako da me od 10 namjernih udaranja i izguravanja van staze kaznila svih 10 puta, 2 puta čak i direktnom crnom zastavom (DSQ), a od 12 sudara "slučajnih", popio sam 10 sekundi 7 puta.

- GUI naravno i dalje nije orginalni sa TV-a i vjerojatno nikad neće ni biti, ali je puno oku ugodniji i ljepši nego 2010/2011.

- zvukovi su puno realniji nego u prethodnoj igri, pogotovo udarci, cviljenje guma...itd itd...

- odličan dodatak je Test Drive Academy ili kako se već zove. Tutorial za one koji nisu igrali F1 od recimo Playstationa ili Nintenda 64, koji su svijet F1 počeli tek otkrivati.

Suma summarum - veliki napredak u odnosu sa F1 2011, koji nije bio nešto veliki pomak sa 2010. Codemasters je zbilja na odličnom putu sa F1 serijalom. Što se mene tiče, ocjena 10/10, barem što se demo-a tiče. Hoće li još biti nešto sakriveno u full igri, ćemo vidimo.
Ja bi reko kontra. 2011 je bio napredak u odnosu na 2010 a u ovom su vise "kozmeticke" naravi. Naravno da ce se bolidi drugacije ponasat, pogotovo KERS ili DRS koji su friske tehnologije i napreduju iz godine u god.
Kaznjavaju se dodiri cak sam dojma da i vise neg prije a ni u 2011 na Monzi nije bilo kazanjavanja zbog pretjeranog rezanja kao na nekim drugim stazama, tak da ne znam koliko je mjerodavna Monza za to. Realnost zvukova nebi komentiro jer nisam nikad cuo F1 u zivo, pogotovo ne iz kokpita sa F1 kacigom na glavi (zaboravih da vas ima sto igrate i iz drugih perspektiva).

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 13.09.2012. u 21:58.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2012., 06:21   #44
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Ja bi reko kontra. 2011 je bio napredak u odnosu na 2010 a u ovom su vise "kozmeticke" naravi. Naravno da ce se bolidi drugacije ponasat, pogotovo KERS ili DRS koji su friske tehnologije i napreduju iz godine u god.
Kaznjavaju se dodiri cak sam dojma da i vise neg prije a ni u 2011 na Monzi nije bilo kazanjavanja zbog pretjeranog rezanja kao na nekim drugim stazama, tak da ne znam koliko je mjerodavna Monza za to. Realnost zvukova nebi komentiro jer nisam nikad cuo F1 u zivo, pogotovo ne iz kokpita sa F1 kacigom na glavi (zaboravih da vas ima sto igrate i iz drugih perspektiva).
Čuj, svatko ima svoje mišljenje. Meni je igra fenomenalna, tako da ću i 2010 i 2011 lijepo poterat sa kompa i imati ću samo ovu