Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.08.2010., 17:26   #1381
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Htio bi na svoj Accelero staviti ventove,odnosno ono sve zajedno sa ventovima kao na Accelero Twin Turbo Pro http://tinyurl.com/yejdlu9 ali vidim da toga nema za kupiti,
Htio sam kupiti 2 takva venta i staviti ih ali vidim da nemaju takvih ventova http://www.arctic-cooling.com/catalo...php?cPath=3_47 ,nije valjda da prave takve ventove samo za Pro model?
I da li znate,koji od ventova 92mm koje imaju bi odgovarali performansama onih ventova sa Pro modela?Mora biti PWN model da mogu spojiti na grafu i ako bi ih spojio/zalemio 2 ta venta da budu spojeni na grafu da li bi se vrtili kako treba,odnosno da li bi se mogli vrtiti max brzinom?Vidim da je tako na Pro modelu pa valjda bi i radilo tako i kad bih ih ja tako spojio?
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2010., 20:00   #1382
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
sumnjam da se moze bilokoji vent sa coolera za grafu spojiti direkt na grafu, osim stocka i lemljenja

ako uspijes nabaviti vent, spoji ga samo na 5 ili 7 v na molex i ciao đaci
domis je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2010., 13:21   #1383
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Ovih dana uzimam neki VGA cooler pa sam pikirao S1 rev2 za svoju Zotac 9600gt

Može li Accelero S1 rev 2 držati to sam ili treba još koji dodatni vent gore?

Ako da, što kažete na Acellero Twin Turbo Pro? Ima netko iskustava?

Tenks!
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2010., 13:28   #1384
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Bolje neki ventilator da lagano(nečujno) pirka po grafi, za svaki slučaj. Iako mislim da bi S1 trebao i bez ventilatora držati temperature grafe u nekim normalnim granicama.

Puno ti ovisi i o protoku zraka u kućištu. Najbolje je da sam probaš. Vent uvijek lako možeš staviti na S1 poslije.
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2010., 13:31   #1385
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
ja bi na tvom mjestu uzeo twin turbo pro. lako ti je skinut ventove ako ti pasivno bude dobro hladilo.

ako uzmes s1 + dok uzmes vent to ti je vec ta lova koliko kosta twin turbo, a on dolazi sa 2 venta bez nekog kemijanja.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2010., 14:14   #1386
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
100% sam siguran da bude ti max temp na pasivi oko 65-70 stupnjeva, full load bez nekog pretjeranog protoka zraka

edit. evo sad mi je na default taktu grafa na 40 stupnjeva u idle, 2 venta na ispuhu su na 5v, full load mi je jedva 60 stupnjeva (pasivno je grafa)
domis je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2010., 21:26   #1387
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Hvala svima na idejama/savjetima

Trenutno više naginjem onome što cuks kaže. Probao sam detaljnije proučiti slike oba coolera i vidim da je Twin Turbo Pro _jako_ sličan S1 samo što Twin Turbo dolazi sa dva venta gore i ne moram kemijati...

Iako, jako mi je tišina bitna i stvarno bih volio da to bude što tiše je moguće pa se bojim tih ventova. (ventilatorofobija)
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2010., 16:24   #1388
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
na nekim razumnim okretajima ti ventovi nebi trebali biti glasni. ukoliko ti budu glasni uzmi si neki jeftini potenciometar i podesi na brzinu koja ti odgovara
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2010., 19:53   #1389
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
i to opet povisuje cijenu za nekih 20-50kn, a dam se kladiti da s1 može pasivno drzat tu grafu, cak i pod oc

ps. frend mi drzi hd4850 na pasivi sa s1
domis je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2010., 21:01   #1390
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
i to opet povisuje cijenu za nekih 20-50kn, a dam se kladiti da s1 može pasivno drzat tu grafu, cak i pod oc

ps. frend mi drzi hd4850 na pasivi sa s1

Sve ovisi o promaji u kućištu, ako je dobro uređeno moći će i pasivno, ako nije, ako zrak stoji u kućištu može se pozdravit s pasivom i ocanom grafom. Nisam baš čitao sve jer sam na modemu trenutno, al nevidim smisla kupovanja običnog S1 kad je razlika u cijeni tako mala naspram TwinTurbo modela s kojeg se uvijek mogu skinit ventovi ili stavit, a pogotovo što nema kemijanja sa vezicama i sl. kako je već netko napisao!


Nemoram nikog podsjećat tihog umiranja mase gigabajtovih pasivnih kartica...
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2010., 18:56   #1391
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Jao pa ovo sam tražio.



Izgleda da je S1 dosta širi od Twin Turba, iako vidim da se ljudi ne mogu dogovoriti je li to dobro ili loše, a nisam niti ja pametan
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2010., 19:13   #1392
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
prebroji rebarca, mislim da ih ima jednaki broj na oba coolera

ugl. šira rebra su bolja za pasivno hlađenje, dok su gušće postavljena bolja za ventilatore.

sad ako se skinu ventovi sa twinturba, nebi se čudio da cooler onda daje slabije rezultate nego S1
domis je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2010., 10:04   #1393
Solo761
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Pa i logicno je, na twin turbu vent tjera zrak pa moze biti gusce, ima neki magarac koji se brine za posao . S1 radi na "dobru volju" da ce zrak sam sam strujati pa posto nema nekoga tko je "zaduzen" za to moraju biti rjedje da barem tako ima veci volumen zraka koji preuzima toplinu.

Ne znam da li toga vise ima kod nas za kupiti, no AC ima vent za upgrade S1-ice, tzv. Turbo Module

http://www.arctic-cooling.com/catalo...ath=2_&mID=108


Ali ipak preporucam Twin Turbo ili Twin Turbo Pro (ako stari, bez Pro, vise i ima gdje za kupiti). Stavis ga na nizu brzinu i neces ga niti cuti. Meni Pro hladi OC-ani 4870 bez problema na nizoj brzini, nije glasan, a GPU je ispod 60°C, daleko bolje nego sa stock hladjenjem. Jedino je VRM na grafickoj bio problem, no to sam rjesio sa Zalman ZM-RHS90 kojega sam malo ispilio da na nju jos stane i Accelero.
Solo761 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2010., 18:33   #1394
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Kupio sam neki dan Twin Turbo Pro, javim dojmove kad dođem do usisavača pa najprije usisam sve fino i ugradim TT-a
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2010., 21:25   #1395
Rush xxx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: zg
Postovi: 41
Vidim da Twin Turbo pro nema na listi podršku za ati 5850, jel ga je neko probao stavit na 5850,jel bi išo nekak gore?
Rush xxx je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2010., 15:34   #1396
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Ne znam koliko će ti ovo pomoći tj. ima li razlike između nekakve "stare" i nove verzije. (Ova je u Linksu kupljena nedavno) / ali ako kupuješ novu, eto, piše na njoj da može ići

http://i55.tinypic.com/30ljhg8.jpg
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2010., 16:48   #1397
Rush xxx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: zg
Postovi: 41
Super namjeravam uzet novi u linksu tak da bi trebao ić.hvala
Rush xxx je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 21:06   #1398
sliver
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 149
Čekao sam na službenoj stranici da ju update-aju i napokon jesu, Accelero S1 Rev 2 i Accelero Turbo Pro idu na HD 6850/6870.

http://www.arctic-cooling.com/catalo...05&language=en

Ovo VR001 znači da idu specifični "ježići" na njih? Iskopao sam negdje da su to isti koji su bili i za HD 4000 i HD 5000 seriju, tako da ne bi trebalo biti problema.

Iako bi radije ostavio backplate na kartici, kažu da bolje hladi memoriju, a i ono ljepilo na ježićima je jako loše.

Sad samo preostaje nabavit HD 6870 (skoro sve su referentne) i naoružat ju ovom mrcinom od hladnjaka
sliver je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2010., 19:48   #1399
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Razmišljam da zamjenim svoj obični Accelero sa 12cm ventom za Accelero Twin Turbo Pro(kakvo cool ime ) i zanima me koliko su bučni odnosni tihi ta 2 venta?
Ako se na najmanjoj brzini čuju više od 12cm venta za 7V onda ne bi uzimao i zanima me koliko su glasni na max ili malo manjoj brzini od max?
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2010., 23:39   #1400
asibulj
Misanthrope
Moj komp
 
asibulj's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Neumünster
Postovi: 568
Gdje bi se kod nas dao nabaviti 3pin to 2pin adapter ili postoji neki drugi način za spojiti TT Pro direktno na grafičku ili potenciometar?
__________________
x230
asibulj je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2010., 15:48   #1401
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor Rush xxx Pregled postova
Vidim da Twin Turbo pro nema na listi podršku za ati 5850, jel ga je neko probao stavit na 5850,jel bi išo nekak gore?
I mene sad zanima ovo jer "stari" Twin Turbo Pro je išao na original backplate samo uz turpijanje jer zapinju hitpajpe
Ne znam jesu sad "povisili" pajpe ili je i dalje isto?
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2010., 13:57   #1402
koko1o
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
ej ljudi pozdrav....neki dan sam stavio s1 na svoju 9600 gso graficku i kaj se tice buke i to definitivno se rijesio no medutim pojavio mi se jedan malo cudni problem a to je da igram fm 2011 igricu i 3d rejting mi je bio 3 i pol od 5 zvjezdica no medutim sad odjednom mi je pola zvjezdice.....jel to ima kakve veze s ovim ili je cista slucajnost i uglavnom sta da radim.....hvala svima na odgovoru
koko1o je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 15:57   #1403
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Koji Accelero staviti na HD5670, S1 Rev.2 ili S2 ?
Jel stane bez problema u Centurion C5 kučište ?

Zadnje izmijenjeno od: tintin. 28.01.2011. u 07:35.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2011., 18:26   #1404
lovretta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 107
S1 Rev.1 + HD 4850

Pozz ekipa,

dali itko ima iskustva sa stavljanjem S1 rev.1 na Sapphire HD4850)?

Ja sam sebi namontirao bez problema, nisam još stavio ježiće na memoriju, čekam da mi stigne nekakava termalna dvostruka ljepljiva traka.

Onaj cooler kraj gpu-a (vrm pretpostavljam) nisam dirao. Rev.1 malo više strši mimo kartice (uzdužno). Također 120mm Zalman montiran gore, reguliran preko matične.

Problem koji imam je MemIO temperatura, penje mi se do 90°C, to je tokom jednosatnog OCCT PSU testa, dakle 100% GPU load (cijelo vrijeme je ~90). (GPU-Z log)
Temp GPU-a je 70° najviše, varira između 65 - 70. GPU Idle je sa svim ventovima na 20% ~40°C, sa ventovima do kraja 30°.
MemIO idle je sa svim ventovima do kraja 40, na 20% ~47°C.

Nakon više upita google-u i čitanja po pce forumu, uzrok visokoj temperaturi koju očitava MemIO senzor, S1 mi ne sjedi na jezgri kako treba + pasta je neka šroteks koju sam jedinu ima pri ruci.

Dakle nova pasta AS5 (čitam isto da AS5 vodi struju, a vidim oko GPU-a puno malih kompnenti i vodova..hm hm) .

Također malo sam micao Zalmana po S1, sad sam ga pomaknuo više prema stražnjoj strani kartice, i sad imam gore navedene temperature u 100% load-u. Prije su sve bile 3°C manja.

Dali bi poliranje S1 moglo šta doprinijeti?

Isto tako onako odokativno mi se čini da je nosač rev.1 ima malo više krajeve, one "nožice" u koje ulazi vijak - viši možda 1mm od onih na stock sapphire cooleru.
lovretta je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2011., 18:36   #1405
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
cek malo, temp ti je 70 sa namontiranim 120mm ventom? to ne stima nest...

probaj negdje zamijeniti za rev.2 verziju coolera
domis je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2011., 18:19   #1406
lovretta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 107
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
cek malo, temp ti je 70 sa namontiranim 120mm ventom? to ne stima nest...

probaj negdje zamijeniti za rev.2 verziju coolera
Jučer sam ga ponovno skidao, i iskopao negdje jako malo Zalman ZM-STG1 paste (u maloj staklenoj bočici), al zbilja JAKO malo.

Čistio sam S1 od ove šroteks paste. Nakon čiščenja nanio sam na njega ove zalman paste i prilikom razmazivanja sam primjetio da negdje otprilke na sredini površine imam dva - tri ogromna udubljenja dubine oko 1 mm dužine par mm, ko da je netko namjerno s nečim zagrebao površinu. Kupio ga tu na forumu pred ne sjećam se kol'ko godina, do nedavno je bez problema hladio X1950 PRO (iako je bila PRO, nije imala onaj digitalni VRM već regulaciju ko i GT).

Također, vidim ovdje neki članovi ne stavljaju podloške na vijke. Jasno mi je da se sa Rev.2 dobiju "debele" plastične podloške (iste ili slične takve sam vidio na Vf700), pa da imaju više efekta. Ja ovdje imam one tanke gumene, sad nekako mi se uopće ne da pokušavat micat ih iz dva razloga - skroz su tanke, a drugi je dali mogu oštetit karticu ako mi "goli" vijci idu na nju; oko ovih rupa ima dosta vodova...

E da na kraju sam ga ponovno montirao, zatezao vijke ravnomjerno sva četiri, sad mi MEMIO i Shader core ne prelaze 65 - 70 u loadu, a GPU senzor mi sad ide do 90

Kakav bi Vf700AlCu bio na ovoj kartici? Stock cooler ima VRLO ravnu i sjajnu površinu.


Također, pošto na ovom mom imam ta dva udubljenja, za to izravnat trebao bi skinit popriličan sloj površine. Onda bi trebao "u omjeru" oturpijat i krajeve nosača, samo to sve sa ručnom turpijom mi djeluje kao ne baš precizan posao...
lovretta je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2011., 10:38   #1407
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Nemoj ni slucajno turpijat po cooleru. Kupi vodobrusni papir gradacije npr od 300-2000 pa pobrusi fino. Sa turpijom ces napravit samo jos vecu stetu.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2011., 15:12   #1408
lovretta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 107
Nisam ni mislio po cooleru turpijom, vec po nosaču, odnosno onim nožicama kojima se cooler oslanja na graficku - da ih malo skratim, mozda pola mm - 1 mm. Razlog otkud mi ova ideja - pošto mi cooler ima ovih par udubina, za izravnat ih trebam skinut ~pola mm - 1 mm sloja coolera... Pitam se dali je bolje to ovako radit ili da se oslonim na pastu

EDIT.

Napravio ovo gore što sam mislio (izbrusio S1, prvo sa 400 papirom, pa 1200 pa 2000). Malo oturpijao i nosače. Upravo sad, nakon sat vremena Furmarka, temperatura GPU 52, ova druga dva senzora 60. 60 su jer nisam baš precizno izbrusio cooler, nisam imao dovoljno malo staklo, na rev.1 nožice coolera smetaju. Stavljao sam šubler i prema prozoru da vidim kakav je, sad je skoro ravan. Tako da siguran sam ako se kvalitetno ispolira da je učinak rev.1 i rev.2 isti..
E da, ove temp su bez ventilatora montiranog na cooleru, dakle pasiva
Kućište je vrlo dobro ventilirano.

Zadnje izmijenjeno od: lovretta. 04.06.2011. u 23:24.
lovretta je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2011., 20:53   #1409
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor borisko Pregled postova
Ovih dana uzimam neki VGA cooler pa sam pikirao S1 rev2 za svoju Zotac 9600gt

Može li Accelero S1 rev 2 držati to sam ili treba još koji dodatni vent gore?

Ako da, što kažete na Acellero Twin Turbo Pro? Ima netko iskustava?

Tenks!
Imam S1 na 8600GT u zatvorenom naguranom ITX kućištu bez protoka zraka (samo je vent na procesoru) i drži grafu na pasivi na 65 idle a 75 load. Začudio sam se kako dobro hladi.

Primjera radi, isprobao sam i vf900 na njoj a sa njim, iako aktivno hlađenje, max temp je prelazila 85 s tim da je buka vf900 pala na meni prihvatljivu razinu tek na 2-3V...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2011., 12:10   #1410
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
dakle Accelero S1 Rev 2 moze na 6850(ako ima veze xfx-ova je)?. jel ima tko doticnu kombinaciju? nasao sam na netu da ljudi imaju problema sa stavljanjem, smeta neki heatsink na grafi.

te na ACovoj stranici pod 6850 vidim zvijezdicu i kao da se na 6850 mora imati accesories http://www.arctic.ac/en/p/accessorie...tml?L=1&c=2309 sta to jos posebno moram kupovati...
jel trebam kupovati jos termalno ljepilo(50kn) za staviti jezice po memoriji

pomagajte ljudi da nebi kupio accelero 200kn pa da ga ne mogu montirati ili da moram kupovati jos 5 stvari da bih upogonio grafu s njim sto kostaa(u tom slucaju radje promijenim graficku)

Zadnje izmijenjeno od: trpi. 15.11.2011. u 12:50.
  Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na