Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.01.2023., 21:14   #871
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Našao sam i svoje fotke iz 2021...
  Reply With Quote
Staro 14.01.2023., 21:40   #872
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
E na tom klonu su mi najjači tenkovi
Nakon original NES-a imao sam SNES klon na one žute ketriđe, s tim da je u internoj memoriji bilo već 500 igrica

LionKing, Aladin i Jazz sam isto pičio, a Jazz bih mogao i sad igrati (ako imam još živaca)
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.01.2023., 22:52   #873
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 251
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Joj, da ... Dangerous Dave. Imam ga i dan-danas na 486ici, iako nisam nikad dovršio igru Najdalje što sam došao je bilo do mislim 4. ili 5. razine, odmah nakon što dobiješ Jetpack i poraziš onog pauka.
Tu sam i ja zastao i nikad dalje, valjda je to bila neka točka koja je slomila 90% igrača.
Inače autor igre, to mi je nevjerojatno, legenda Romero, njega sam uvijek mentalno-karakterno povezivao samo sa nekim doom-quake koljačinama.

Apropo Bombermana, volio sam ga s PCa, no iz Hackera sam se nabrijavao na bomberman world na ps1, koji mi je u recenziji bio baš fora grafike (polu 3d), no ko klinac ga nisam uspio nabavit; kad sam ga naručio od harr harrr pirata dobio sam neki stariji, nije mi to bilo to. Skinuh ga prije par godina, kad ono - nisam oduševljen. Nešto mi je falilo, nekak prekruti likovi i sve ostalo, fluidnost i brzina čudna zbog tog 3da, odigro 4,5 nivoa i to je to, zasad.

Imate li i vi neku igru/igricu iz djetinjstva koju dok je bio hype niste mogli tad probat/nabavit, a poslije vam nije sjela?

@Spliff
Koje godine si taj snes klon imao, za prije 20,25 godina kad su klonovi rulali mi se to nevjerojatno čini da bi toliko nutra tvornički nakrcali (osim ak 500 nije varijacija 10-20 igara) i to još i snes igre, koje su veće.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2023., 23:53   #874
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
E na tom klonu su mi najjači tenkovi
Nakon original NES-a imao sam SNES klon na one žute ketriđe, s tim da je u internoj memoriji bilo već 500 igrica

LionKing, Aladin i Jazz sam isto pičio, a Jazz bih mogao i sad igrati (ako imam još živaca)
Tenkove nisam probao, ali je konzola zabavna stvar... Drago mi je da sam je nabavio jer vidim da ih više nema (lokalno), a i cijene su naravno otišle gore kao i sve drugo

Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
Tu sam i ja zastao i nikad dalje, valjda je to bila neka točka koja je slomila 90% igrača.
Inače autor igre, to mi je nevjerojatno, legenda Romero, njega sam uvijek mentalno-karakterno povezivao samo sa nekim doom-quake koljačinama.
Igra (D Dave) je prebrzo napredovala iz jednostavnog u teško, kao da su preskočili jednu razinu, fazu prilagodbe da se igrač navikne na teže prepreke.

I da, znam da je Romero napravio Dave-a. Mene je također iznenadilo kad sam to prvi put primjetio ali koliko me pamćenje služi piše na samom početku igre.

Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
Imate li i vi neku igru/igricu iz djetinjstva koju dok je bio hype niste mogli tad probat/nabavit, a poslije vam nije sjela?
Nisam baš siguran za ovo da "je nisam mogao nabaviti" jer sam gotovo sve igre (koje sam želio) i nabavio. Ilegalno, naravno ... tko je uostalom u ono vrijeme kupovao originalni software u Algoritmu, pogotovo po onim suludim cijenama?!

Ali da, evo nekoliko primjera... Tomb Raider 3 recimo. Svi su pričali kako je igra odlična, neki su pak slinili nad nečim drugim, ali svi su se složili kako je TR3 odlična. I stvarno, nabavim je i počnem igrati, i igra je bila fenomenalna. Ali nisam siguran zašto, nije mi nikad sjela, i nakon samo par mjeseci našla se na gomili CDova koje više nisam dirao. Preteška, traži brze reflekse i puno akcije odjednom ... sve ono što ja ne volim. Danas je držim isključivo iz sentimentalnih razloga, ali ne pamtim da sam je ikad odigrao dalje od par minuta.

Indiana Jones & The Infernal Machine s druge strane (koji je rađen u istom stilu kao Tomb Raider) mi se svidio jer su kontrole bile znatno grublje, a i igra nije tražila puno akcije ili razmišljanja kroz cijelu priču.

Slična stvar i sa Test Drive 5. Iznimno hvaljena, sa "super realističnim efektima" ... da bi na kraju dobio osrednju simulaciju sa apsurdnom fizikom. Igru sam naravno zadržao ali je također nisam puno igrao, i završila je sa istom sudbinom kao i TR3.

I za kraj Ford Racing. Ovog se JAKO dobro sjećam ... kupio sam je zajedno u paketu sa Half-Lifeom & GTA 2. I dok mi je HL "sijao strah" u kosti od invazije aliena, a GTA2 me zabavljao kao ni jedna igra prije toga Ford Racing je bio debakl.

Ista priča ... jako hvaljena igra sa "grafikom koja kao može konkurirati prijenosu utrke sa TVa", i već sam se vidio kako jurim pistom, razbijam Fordove ispred sebe i "hvatam" sekunde do pobjede kad sam skužio da je igra katastrofa. Al' baš sve, od zvučnih efekata, fizike, kontrola, ma SVE! Par godina kasnije su izbacili Ford Racing 2 (kojeg nisam nabavio sve do prije nekih 10-ak godina, 2012-2013.) i bilo mi je neopisivo drago vidjeti da je dvojka re-dizajnirala igru od početka do kraja, iako je naravno šteta već bila napravljena.

A kao dodatni "bonus" mogu staviti Carmageddon 2. E sad, ovo je malo kompliciranije za objasniti jer C2 obožavam. Pa onda, u čemu je problem...? Možda upravo u tome da sam prvo igrao C2 Demo verziju koja je imala (po mojem mišljenju) puno bolju grafiku nego ona "finalna", i možda zato što je odjavni "poster" u Demo verziji obećavao neke stvari koje se nisu nikad dogodile. Npr, avion (737?) je originalno trebao biti jedno od vozila koje moraš poraziti i/ili koje dobiješ na kraju igre kao nagradu.

Ali naravno da priča ne prestaje ovdje... Kao što svi znate, Carma 2 je pun bugova. Od modela vozila koji nedostaju (zabunom izostavljeni i ruše igru ako ih se pozove) pa sve do problema kojih nema u Demo verziji. Toliko sam dugo čekao na Carma 2 i nekako sam očekivao savršenstvo (bazirano na Demo verziji) da bih dobio ono što danas svi znamo. I to nisam nikad "prebolio", iako sam nastavio dalje sa Carma 2 i pokušao ignorirati očito. Pa čak i dan-danas ... imam dvije verzije Carma 2 instalirane na disku. Finalnu i Demo, koje mijenjam, "šaltam" po raspoloženju.
  Reply With Quote
Staro 15.01.2023., 07:39   #875
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
Bolje ti je uzeti joystick za pc i igrati preko emulatora, razocarat ce se u te kinske kopije.
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2023., 09:45   #876
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor microsoft66 Pregled postova
Bolje ti je uzeti joystick za pc i igrati preko emulatora, razocarat ce se u te kinske kopije.
+1

I odmah preporuka za najbolji NES emu, Mesen.

Meni je recimo Dangerous Dave 2 genijalan. Nema veze sa prvim dijelom i tu se vidi da je Romerova igra.
Zombiji, shotgun sa zanimljivim načinom punjenja i Dave kao redneck hillybilly, probajte igru.
Mislim da se čak i zove Dangerous Dave In Haunted Mansion.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2023., 12:51   #877
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
decki, trebam identifikaciju PC igre tam negdje s pocetka 2000ih.
FPS, radnja ww2, dosta misija je bilo po snijegu, a specificno je bilo da se moglo voziti i vozila na koja se naislo na mapi. nesto slicno kao prvi BF, samo ne u toj mjeri.
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2023., 13:02   #878
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
hidden and dangerous mozda?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2023., 13:53   #879
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor microsoft66 Pregled postova
Bolje ti je uzeti joystick za pc i igrati preko emulatora, razocarat ce se u te kinske kopije.
Pa, već sam napisao da je emulator kupljen prije nekakvih godinu (i nekoliko mjeseci) ... nije da sam ga tek uzeo, i opravdao je očekivanja. Kao netko tko se svojevremeno igrao na Atari-u i do nedavno imao Amstrad CPC464 dobro znam glavobolje tih starih kompjutora i konzola. Te poseban monitor (CPC464), te pripadajuće napajanje, te odgovarajuće kazete ili spremnici ... uvijek to "nešto".

Ono što mi se sviđa kod Kineskog modela je to da je spreman za upotrebu i bez ikakvog kompliciranja. Nema nikakvog ulaganja u pribor ili opremu, nema adaptera za spajanje na TV, jednostavno spojiš i igraš. Naravno, ako već imate cijeli komplet onda je original u svakom slučaju bolji ali to danas postaje rijetkost.
  Reply With Quote
Staro 15.01.2023., 14:00   #880
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
hidden and dangerous mozda?
nije, al nasao sam je. codename eagle

Zadnje izmijenjeno od: okarm. 15.01.2023. u 20:17.
okarm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.01.2023., 22:45   #881
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Inspiriran temom i iskustvom sa Carma2, izvadio sam CD sa modificiranom igrom iz 2007 (kad sam zadnji put na ovome radio) i igram preko GlideWrappera na Win7
  Reply With Quote
Staro 16.01.2023., 00:05   #882
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Trekkie koristi wrapper umjesto time correct hardvera O.O
The world is ending, we are all gonna die
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2023., 00:51   #883
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Trekkie koristi wrapper umjesto time correct hardvera O.O
The world is ending, we are all gonna die
Hehe, tako nekako

Pa lijepo sam vam rekao svima u temi, gotov sam sa retro hardverom ... Živjela virtualizacija, emulacija i wrapperi!
  Reply With Quote
Staro 17.01.2023., 23:59   #884
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 251
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Tenkove nisam probao, ali je konzola zabavna stvar... Drago mi je da sam je nabavio jer vidim da ih više nema (lokalno), a i cijene su naravno otišle gore kao i sve drugo
-
Nisam baš siguran za ovo da "je nisam mogao nabaviti" jer sam gotovo sve igre (koje sam želio) i nabavio. Ilegalno, naravno ... tko je uostalom u ono vrijeme kupovao originalni software u Algoritmu, pogotovo po onim suludim cijenama?!

Ali da, evo nekoliko primjera... Tomb Raider 3 recimo.

-
A kao dodatni "bonus" mogu staviti Carmageddon 2. E sad, ovo je malo
kompliciranije za objasniti jer C2 obožavam. -.
Tenkovi iliti Battle City su jedna imo od top NES igara, a usudio bi se reći, kao multiplayer igra za dva igrača (na jednom ekranu, bez split screena i bez mreže) možda jedna od najboljih ikada u povijesti, s obzirom na jednostavnost i igrivost. Ja sam to čak rokao sa susjedom na emulatoru na jednoj tipkovnici.

Tomb Raider 3 isto mi nije sjeo, prvi TR koji sam ikad igrao, posudio mi ga je razredni kolega jer nisam brijao nikad na taj serijal da bi ga i kupovao. Malo ga probao, pretežak mi je nekako bio, a očekivao sam više akcije i pucanja a manje pentranja i traženja itema i gdje uopće u fcking džungli trebaš ići.

Carmageddon 1 sam igrao i na PCu i na PSXu, o dvojci sam čitao u recenziji i mislio sigurno super igra, no nikad probao. Pred koju godinu odlučio na youtubeu malo pogledat gameplay, nažalost, nema šanse da bi to sad igrao, bezveze mi je djelovalo.

Od klasičnih, kultnih igara, dosta sam čitao o Silent Hillu 2, prvi sam odigrao, pa sam mislio drugi će mi bit odličan, čak kontemplirao ga original kupit, jer me čitanje sprženih nešto zezalo, više drive ne valja.
Nažalost, kad sam ga odigrao, nije mi nekako bio bolji od prvog dijela! Definitivno nije sad odnos kvalitete ko Resident evil 1 i 2, ja sam valjda tako nešto očekivao.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2023., 06:25   #885
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
@Spliff
Koje godine si taj snes klon imao, za prije 20,25 godina kad su klonovi rulali mi se to nevjerojatno čini da bi toliko nutra tvornički nakrcali (osim ak 500 nije varijacija 10-20 igara) i to još i snes igre, koje su veće.
To su bile kasne 90-e i imaš pravo, naravno da su pisali 500 igrica ali je zapravo bilo puno manje, samo razne varijacije. Jbg, isparilo mi je to iz glave.
Tipa bilo je 50 super maria, s tim da je jedan vanilla a ostali počinju od nekog drugog levela ili imaš više života i sl.

Skoro sam zaboravio - ovo mi je prvi dodir sa konzolama i video igrama općenito, htio sam PC ali je božić bata pod borom ostavio RAMBO atari clone Valjda nije znao što je kompjuter
Godina cca 1996.?
Svaki tjedan novi set joysticka

SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2023., 09:26   #886<