Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 08.11.2010., 15:15   #1
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
24/7 pouzdana konfiguracija za win xp

Pozdrav ekipi.
Malo mi kao hitno pa slobodno nek se i ovi stidljiviji uključe u prijedloge. ;-)
Trebam sljedeće:
Računalo koje će raditi 24 sata, poudano. Vrtit će u 99,9% vremena jedan program koji ne zahtjeva nikakvu ludu grafiku niti je ekstra žedan memorije niti treba ultra turbo procesor; 2 Gb rama, DVI izlaz za 1240x1024 (poželjno 2 izlaza) i nešto manje dvoglavo bi bilo sasvim dosta. Poželjno da se što manje grije jer će biti u punom komunikacijskom ormaru.
Kučište; rack, desktop, bitno da nije tower. Ako nemate kučište za predložiti ostavite prazno mjesto, mogu ga kupiti i na drugom mjestu
Mora imati:barem 1 COM port (po mogućnosti 2), 2 diska u mirror-u (veličina nije bitna, može što manja)
Mora biti novo, iz jednog dućana.
Osobno mi pada na pamet kakvo gotovo,brand name računalo (HP, Dell etc), ali vaša volja šta će te predložiti.
Najradije bi uzeo gotov rack server ali mi softver radi samo na XP-u.
Hvala unaprijed.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"

Zadnje izmijenjeno od: newalss. 08.11.2010. u 15:23.
newalss je offline  
Staro 08.11.2010., 15:39   #2
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,545
Citiraj:
Autor newalss Pregled postova
Pozdrav ekipi.
Malo mi kao hitno pa slobodno nek se i ovi stidljiviji uključe u prijedloge. ;-)
Trebam sljedeće:
Računalo koje će raditi 24 sata, poudano. Vrtit će u 99,9% vremena jedan program koji ne zahtjeva nikakvu ludu grafiku niti je ekstra žedan memorije niti treba ultra turbo procesor; 2 Gb rama, DVI izlaz za 1240x1024 i nešto manje dvoglavo bi bilo sasvim dosta.
Bilo koje racunalo s ispravnom memorijom i odgovarajucom podrskom proizvodjaca u smislu upravljackih programa za OS.
Citiraj:
Kučište; rack, desktop, bitno da nije tower. Ako nemate kučište za predložiti ostavite prazno mjesto, mogu ga kupiti i na drugom mjestu
Lab 2000.
Citiraj:
Mora imati:barem 1 COM port (po mogućnosti 2),
http://www.nabava.net/trazilica.php?q=pci+rs232&x=0&y=0
Citiraj:
2 diska u mirror-u (veličina nije bitna, može što manja)
Ako o/b kontroler podrzava boot za Windows XP (driveri, opet, kao sto rekoh gore), eventualno mozes razmisliti o nekoj enterprise seriji od Hitachija, Seagatea i ekipe, makar nije nuzno.
Citiraj:
Mora biti novo, iz jednog dućana.
E jebi ga sad, iz jednog ducana...

Baci oko na kombinaciju SM X7SPA-L (~1300kn, 4x RS232), 2GB SO-DIMM DDR2 (~400kn), 2x Baracuda ES2 250GB (2x ~500kn) i nesto iz ove ergele 1U kucista, do nekih 1500kn se da naci pristojno.

Elem, sve skupa bi bilo ladno i tiho, a ispalo bi nekih 3500kn, sto i nije tako puno...
Citiraj:
Najradije bi uzeo gotov rack server ali mi softver radi samo na XP-u.
Kakve to veze ima, vecina servera ima jos uvijek legacy (XP) podrsku...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.11.2010., 17:02   #3
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Što se tiče kontrolera za nadogradnju serijskim portovima nisam za tu kombinaciju. Preferiram integriranu izvedbu zbog "egzotičnog" uređaja koji spajam na njega.

Što se tiče gotovih server rješenja; softvar je takav da mora raditi na Win XP Pro i toga se moram držati ko pijan plota.
Ja sam pohvatao da server i Win XP Pro zajedno ne ide u istu rečenicu. Griješim?

Iz jednog dućana...e jbg sad, mora biti. ;-)
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline  
Staro 08.11.2010., 18:35   #4
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,545
Citiraj:
Autor newalss Pregled postova
Što se tiče kontrolera za nadogradnju serijskim portovima nisam za tu kombinaciju.
Ne vidim sto fali "toj kombinaciji", obzirom da je izvedbeno ista ili cak bolja od one integrirane.

Citiraj:
Preferiram integriranu izvedbu zbog "egzotičnog" uređaja koji spajam na njega.
RS232 je RS232 i nema tu previse filozofije...

Citiraj:
Ja sam pohvatao da server i Win XP Pro zajedno ne ide u istu rečenicu. Griješim?
Pogledaj pod support proizvodjaca pa ti reci nama grijesis li...

Citiraj:
Iz jednog dućana...e jbg sad, mora biti. ;-)
Ako kupujes opskurno, jedina stvar je sto bi te moglo ispasti malo skuplje, nista drugo.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 09.11.2010., 09:24   #5
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Po meni jedan HP ML 110 serverić bi ti savršeno sjeo. Ima ih sa sporijim procovima, imaju dva diska u raid-u.
Jedino serijsku karticu bi trebao kupiti. XP radi normalno na njemu, probano na 50-tak strojeva.
Uglavnom, hladan, tih i pouzdan

Zadnje izmijenjeno od: McG. 09.11.2010. u 12:56.
Alister je offline  
Staro 11.11.2010., 17:17   #6
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Hvala obojici na pomoći.
Na kraju će ipak biti ovaj HP ProLiant ML110 G6 sa E2160 procesorom.
Alister priredi šećer, ako ne natjeram Xp da radi ima da ti se štuca do Božića. ;-)
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline  
Staro 11.11.2010., 20:37   #7
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
kada mi u firmi instaliravamo ml110 g5 i g6 dignemo raid 1 i koristimo driver od server 2003 OS-a i do sada smo tako instalirali preko 50-tak servera G3, G4, G5, G6 serije
Alister je offline  
Staro 11.11.2010., 20:57   #8
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
uzmi radije neki hp proliant DL1xx model i onda imas lepo rack kuciste sa onboard com portom i nema kemijanja po ormaru...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na