Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.04.2024., 11:22   #811
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,987
Vdim na redditu da je počeo rollout android 12 verzije za nokiu 8010 pa ću pričekati da dođe updajte i u hrv. Znam jedino da je tamo rješen SAF pa bi i BT trebao raditi a ostalo čemo vidjet. Do tad čekam i nebum baš prčkal
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2024., 18:26   #812
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,987
Dosao danas android 12... i dalje SAF broken, nemrem pristupit eksternom disku. Ali tu je afr podrska za hdr hdr+ dolby i sve zivo sad radi koliko vidim.
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.04.2024., 19:31   #813
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,801
Ma to je android skroz ukenjao te permissione, steta, ne znam vise ni koji je bio pravi razlog da su to isli dirati
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2024., 20:02   #814
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,987
Neznam ni ja vise poslao sam support ticket pred tjedan dana jos nisu odgovorili. Mozda unlockat bootloader i rootat box pa onda nema frke niti sa smb-om niti ftp-om, neznam jedino da li se rootanjem izgube nflx i ostali certifikati.
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2024., 15:02   #815
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,987
Update

I dalje nemoguće išta složiti od navedenog na offical androidu stoga sam išao isprobati coreelec.

Poslje instalacije coreelec-a koja je prosla zapravo jako glatko i iz prve, daljinski se spaja preko bluetootha i paring je bilo lako napraviti s obzirom da preko CEC-a sam mogao korisiti daljinski od tv-a.

Na daljinskom radi većina tipki, nisam gledao točno što je baš krivo osim kontrola stop/play, ali za sad se da iz menua kontrolirat i to... ok treba dve tipke više ali ima i za to fix ali sad nisam imao vremena za više.

instalirao sam FTP klijent i isto konfigurirao i ta konfiguracija radi ispravo tj može se spojiti usb disk i imat direktan pristup, tako da jedan problem manje.

E sad pojavio se drugi problem a to je da ne mogu nigdje naći niti jedan BT klijent, ili se baza krivo ažurira ili ne postoje pa ako itko zna kako na coreelec instalirat BT klijent neka javi!!

Moram priznat da je bolji playback na coreelec nego na stock androidu, pretpostavljam da je bolje riješen frame switching
Jel radi jos onaj plugin na kodi za maxtv 2 go na? Ako i to radi to bi bila bomba
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU


Zadnje izmijenjeno od: Bl@de. 27.04.2024. u 16:02.
Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2024., 10:28   #816
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,987
Update:

ok na offical androidu se ništa nemože više napravit. ali sam našao rješenje koga zanima.

preko coreeleca se može instalirat ftp server i podesit na external storage, tako da nije problem rješti backup, isto tako podržava i sambu ko preferira.
Što se tiće BT-a potrebno je instalirat Entware i preko njega se da instalira daemon doslove prvi link na google search.

eto uzvajte!
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2024., 12:06   #817
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,081
CoreElec je zakon, jer nema nikakvih ogranicenja; s njim se moze iskoristit poptuni potencijal svakog podrzanog box-a.
Uz to uskoro ce bit gotova verzija koja podrzava DTDL (Dual Track Dual Layer) Dolby Vision reprodukciju.
Dakle jedini OS koji ce na Amlogic boxovima potpuno podrzavat sve mogucnosti Dolby Vision-a, kakva je dosad bila moguca jedino na Blu-ray playerima!
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2024., 12:36   #818
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,867
@Bl@de

Znači kurčina. Koji klinac si se uopće upuštao u sve to da bi se na kraju vratio na CE 😵*💫🤣
Ostajem na GTking+CE sljede desetljece

@prezime
+1 👍 potpuno se slažem s tobom
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2024., 12:44   #819
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 634
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
CoreElec je zakon, jer nema nikakvih ogranicenja; s njim se moze iskoristit poptuni potencijal svakog podrzanog box-a.

Uz to uskoro ce bit gotova verzija koja podrzava DTDL (Dual Track Dual Layer) Dolby Vision reprodukciju.

Dakle jedini OS koji ce na Amlogic boxovima potpuno podrzavat sve mogucnosti Dolby Vision-a, kakva je dosad bila moguca jedino na Blu-ray playerima!
Vidim i da se Libreelec ponovno aktivirao sa Amlogic uređajima, nude sad Kodi 21 čak i na starijim uređajima sa S905x i S912 chipsetima.
https://libreelec.tv/downloads/amlogic/
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2024., 12:49   #820
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,081
Hahaha, malo su zakasnili

Iako samo zahvlajujuci njihovom egu i usijanim glavama medju LE developerima je doslo do svadje, pa se bolji/napredniji dio odvojio i osnovao novi projekt - CoreElec, koji sada rula
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.04.2024., 13:08   #821
Bratija
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 83
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
CoreElec je zakon, jer nema nikakvih ogranicenja; s njim se moze iskoristit poptuni potencijal svakog podrzanog box-a.
Uz to uskoro ce bit gotova verzija koja podrzava DTDL (Dual Track Dual Layer) Dolby Vision reprodukciju.
Dakle jedini OS koji ce na Amlogic boxovima potpuno podrzavat sve mogucnosti Dolby Vision-a, kakva je dosad bila moguca jedino na Blu-ray playerima!

siguran za DTDL? s obzirom da podrzava STDL (sto su zapravo remuxovi i sto vecina ljudi koristi), ne vidim poantu u podrzavanju i DTDL, al ak bude super...
konkretno, koliko znam trenutno su 2 boxa koja to mogu, Ugoos AM6B Plus i Fire Cube 2nd gen, ne znam kak je sa Minix U22X-J koji bi isto trebao moci s obzirom na chipset, koliko citam Ugoos je trenutno safest bet...
Bratija je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2024., 13:20   #822
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,081
Da siguran sam da je DTDL za DV u razvoju i drzim fige da to uspiu slozit.
Poanta je kako Kodi vec dugo vremena podrzava reprodukciju sa dva hardverska dekodera da se dobije reprodukcija BD.iso fajlova (kao na BD playerima) i full BD-ripova u kojima su oba track-a i oba layer-a.

Btw, Minix U22X-J Max je u istoj igri, ali je nazalost nedobavljiv...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2024., 13:53   #823
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,987
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
@Bl@de

Znači kurčina. Koji klinac si se uopće upuštao u sve to da bi se na kraju vratio na CE ��*����
Ostajem na GTking+CE sljede desetljece
Da totalna glupost. Iskreno kužim zašto to onemogućuju ali i koliko ima smisla i nema. Uglavnom king mi je bio skuplji, nokiu sam uzeo na sniženju pod rizikom ako prođe prođe.

Za sad nemam zamjerki na radi nokiie na android 12 tv-u zaista radi super iako je na coreelec definitivno bolji AFR, neznam nekako je glađi playback baz štucanja.

Tak da je ovaj čipset sve u svemu solidan. Poanta je da sam uspio složit što mi je trebalo i još ktome mogu furat maxtv kad odem na godišnji. E sad kada bi još uspio maxtv složit na coreelec bio bi savršen box.
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2024., 14:45   #824
Bratija
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 83
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Da siguran sam da je DTDL za DV u razvoju i drzim fige da to uspiu slozit.
Poanta je kako Kodi vec dugo vremena podrzava reprodukciju sa dva hardverska dekodera da se dobije reprodukcija BD.iso fajlova (kao na BD playerima) i full BD-ripova u kojima su oba track-a i oba layer-a.

Btw, Minix U22X-J Max je u istoj igri, ali je nazalost nedobavljiv...

aj, bas me zanima kak ce ovo sve skupa ici... ako sam dobro skuzio, posrecilo im se na ovom chipsetu pa je pitanje dal ce ovo sve skupa raditi na icem drugome...
s jedne strane dolazim u napast uzeti nesto da se poigram, a s druge strane imam Sony X800M2 pa se snalazim za DV P7 FEL
Bratija je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2024., 16:09   #825
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,081
Ne bas, to ce radit na svim DolbyVision-enabled chipsetima, pa tako i na tvom; dakle sto prije nadji neki TV koji ce podrzava tv-Led DV, jer tvoj box uredno reproducira tv-Led DV P7 FEL bez da ga konvertira na P8 i time odbaci "metadata layers". Ovak si ogranicen na inferiornji player-Led DV format...

Btw, posrecio im se bug u dolby vision driveru "dovi.ko" kojim je omogucena primjena u CoreElec-u. Nazalost to je 32 bitni driver pa ga nisu u mogucnosti primjenit u 64bitnoj CE-ne verziji, samo u CE-ng...

Ups, trebalo je pisat MEL, sorry

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 29.04.2024. u 17:19.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2024., 08:40   #826
Bratija
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 83
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Ne bas, to ce radit na svim DolbyVision-enabled chipsetima, pa tako i na tvom; dakle sto prije nadji neki TV koji ce podrzava tv-Led DV, jer tvoj box uredno reproducira tv-Led DV P7 FEL bez da ga konvertira na P8 i time odbaci "metadata layers". Ovak si ogranicen na inferiornji player-Led DV format...

Btw, posrecio im se bug u dolby vision driveru "dovi.ko" kojim je omogucena primjena u CoreElec-u. Nazalost to je 32 bitni driver pa ga nisu u mogucnosti primjenit u 64bitnoj CE-ne verziji, samo u CE-ng...

Ups, trebalo je pisat MEL, sorry

ne znam jel ovo islo mene, ako je nismo se skroz skuzili, nemam nikakav box nego Sony X800M2 bluray player koji moze citati bez problema DV ako je DTDL .ts, pa sam pokriven za P7 FEL, "samo" trebam konvertirati prije gledanja, tu bi Ugoos imao prednost u smislu da je vise plug'n'play...

ovo sa player-led (LLDV) i tv-led nema veze sa P7 i P8? imam Sony XG95, koliko znam on je LLDV tak da nemam bas sve, cekam da vidim reviewe novih mini led Bravia da usporedim s trenutnim X95L pa se mozda i pocastim necim...

da, vidio to za driver ali nisam isao nes dublje u problematiku, samo da je (trenutno?) podrzano za jedan chipset koji se nalazi u 3 boxa od kojih je Ugoos najbolje podrzan...
Bratija je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2024., 13:41   #827
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,081
Citiraj:
Autor Bratija Pregled postova
ovo sa player-led (LLDV) i tv-led nema veze sa P7 i P8? imam Sony XG95, koliko znam on je LLDV tak da nemam bas sve, cekam da vidim reviewe novih mini led Bravia da usporedim s trenutnim X95L pa se mozda i pocastim necim...
Player-led i TV-led ima smisla samo na vanjskom uredjaju/boxu, jer bi Player-led na TV-u bio besmislen.

"Player-led" (LL_YCbCr_422_12BIT) mod oznacuje da se sav posao oko obrade DV "tracks & layers" odvija na vanjskom uredjaju/box-u. (LL => Low Latency)

"TV-led" (DV_RGB_444_8BIT) mod pak znaci da se kompletan DV stream (all tracks & layers) prosljedjuje (pass_through) televizoru na obradu, a tvoj TV jamacno ima najbolje drivere i pozna najbolje svoj hardware za najbolji konacni rezultat.
Taj mod je analogan "Audio Pass_through" modu koji kompletan audio stream prosljedjuje tvom AV receiver-u na obradu, bez ikakvog Kodi utjecaja.

Btw, prema najavi svi boxovi koji podrzavaju DV preko "vanjskog" drivera i oni sa internim (pred-instaliranim) driverom ce biti podrzani sa DTDL opcijom, a to znatno prosiruje ponudu.

Cak trenutno rastura jedna jeftina Kineska kopija Homatics/Nokia/RockTek uredjaja, jer koristi isti DV licencirani SoC i ima L1 i Netflix certificat.
To je KINHANK G1, trenutno najjeftinija i potpuna CE-Kodi podrzana Dolby Vision solucija. Na CE forumu je dosta hvale, ali osobno nemam (jos iskustva s njim.

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 30.04.2024. u 14:04.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2024., 17:53   #828
Bratija
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 83
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Player-led i TV-led ima smisla samo na vanjskom uredjaju/boxu, jer bi Player-led na TV-u bio besmislen.

"Player-led" (LL_YCbCr_422_12BIT) mod oznacuje da se sav posao oko obrade DV "tracks & layers" odvija na vanjskom uredjaju/box-u. (LL => Low Latency)

"TV-led" (DV_RGB_444_8BIT) mod pak znaci da se kompletan DV stream (all tracks & layers) prosljedjuje (pass_through) televizoru na obradu, a tvoj TV jamacno ima najbolje drivere i pozna najbolje svoj hardware za najbolji konacni rezultat.
Taj mod je analogan "Audio Pass_through" modu koji kompletan audio stream prosljedjuje tvom AV receiver-u na obradu, bez ikakvog Kodi utjecaja.

Btw, prema najavi svi boxovi koji podrzavaju DV preko "vanjskog" drivera i oni sa internim (pred-instaliranim) driverom ce biti podrzani sa DTDL opcijom, a to znatno prosiruje ponudu.

Cak trenutno rastura jedna jeftina Kineska kopija Homatics/Nokia/RockTek uredjaja, jer koristi isti DV licencirani SoC i ima L1 i Netflix certificat.
To je KINHANK G1, trenutno najjeftinija i potpuna CE-Kodi podrzana Dolby Vision solucija. Na CE forumu je dosta hvale, ali osobno nemam (jos iskustva s njim.

kuzim ja koja razlika izmedu player-led i tv-led, ali si spomenuo gore u kontekstu P7 i P8 pa sam na to komentirao...
prvi Sony TVovi i vanjski blu ray uredaji su imali problema sa DV jer je Sony napravio TVove koji podrzavaju samo LLDV dok su (neki) playeri samo player led pa nisu mogli zajedno raditi kak treba, mislim da tek od XH serije Sony TV podrzava tv led...
Bratija je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2024., 21:58   #829
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,081
Kuzim, jer postoji znatna razlika u zahtjevima hardware/software-a izmedju samo prikaza gotovog primljenog DV streama i obrada primljenog sirovog + prikaz.
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na