Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2008., 12:52   #1
Žuja
Registered User
 
Žuja's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Question Kaj da kupim???

Poštovanje svima,
trebam savijet ili više njih, za kupnju laptopa......

Imam oko 6000kuna u đepu, a pojma nemam kaj valja, a kaj ne. Svi se razmeću imenima od Lenova do Toshibe,ali kaj od toga zapravo valja.....

Moji zahtjevi:

da izdura barem 3 god.
da bude otporan na vistu, tj. da ima sve drajvere za XP
160GB HDD, 1GB rama, core 2 duo fala Bogu, i baterija min. 3h

***tu i tamo neka igrica, tipa DOTA, i programi tipa AutoCAD da mi radi dobro na njemu.....
Žuja je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2008., 13:12   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Baterija 3h - slobodno izbriši iz svojih zahtjeva jer takvu nećeš naći.
Ovi nemaju C2D nego Turiona što ti je ista pašta samo što je AMD.
http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaz...&Sifra=5500157
http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaz...&Sifra=5500095
C2D
http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaz...&Sifra=5520084
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.02.2008., 18:14   #3
Žuja
Registered User
 
Žuja's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Al nevolim taj amd, neznam zakaj, predrasude.....

Imali još kakvih sugestija??
Žuja je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2008., 18:30   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Zadnji link ti je IBM-a sa C2D. Moraš imati na umu da su lapovi sa AMD-om podosta jeftiniji u odnosu na Intel iste snage tako da ćeš solidni Intel lap za tu cijenu malo teže naći.
Radio sam na nekoliko lapova sa Turionom i nisam imao nikakvih problema što se tiče programa. Ipak je to procesor sa 2 jezgre tj. mobilni Athlon64 X2.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2008., 18:33   #5
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Žuja Pregled postova
Al nevolim taj amd, neznam zakaj, predrasude.....

Imali još kakvih sugestija??
Dobro si napisao, predrasude, predrasude...
Drž' se HP-a, imam i sam jedan stariji model koji je prošao svijeta i dobro se drži, želim reći da HP ima kvalitetnu "bravariju" a performanse ćeš ionako izabrati sam. Podrška na HP siteu za drivere je solidna. Jednom sam čak koristio i online-chat podršku, koju HP nudi. Treba samo znati Engleski.
Ako ti lap treba biti samo zamjena za desktop računalo, tj. nećeš ga vozikati uokolo, onda ti "bravarija" nije toliko bitna, već odaberi neki HG spotov kućni brand, nakrcan s turbo hardverom.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2008., 18:43   #6
Žuja
Registered User
 
Žuja's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
A nije, nije, morat ću ga nosit na faks, pa doma, pa vlak, pa bus.......

Tak da bi trebao bit malo jači, nešto kao Steven Segal....
Žuja je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2008., 22:03   #7
DR_J
Premium
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 116
gle moja preporuka ti je MSI GX610,dodje nekih 6600kn. Ima Amd turion x2 1.8ghz koji ti je dovoljno jak proc. ima super jaku graficku Ati HD2600 256 mb ddr3, ima 250gb harda 5400rpm,imas 2 god garancije dok ovi hp-ovi imaju 1 godinu garanciju. U svakom slucaju best buy za te pare. I jos je prilicno lagan,2.6kg sa baterijom.
DR_J je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 01:51   #8
gringo11
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Mečeljevo
Postovi: 36
gringo11 je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 06:24   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Serija HP 6x20 ima samo jedan zvučnik. Što se tiče MSI, dobra je kupnja, ali mi ne djeluje dovoljno čvrsto da bi se mogao nositi okolo. HP je u tom dijelu ipak bolja kupnja. Pogotovo verzija sa B (business) na kraju koje su kvalitetnije izrađene i bolje opremljenje od S (standard) verzija. Netko mi je rekao da je u Pevecu (neš ti mjesta za kupnju lapa) neki Dell Inspiron na akciji.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 12:02   #10
lp_chandler
Premium
 
lp_chandler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 42
Učini si jedno VELIKU uslugu i nemoj HP-a kupovat.
1. nećeš dobit drivere s njim (ako ćeš uzet verziju sa FreeDos-om)
2. ljudi su mi rekli da moraš platit drivere za njega
3. znam dost ljudi sa HP laptopima na faksu, i nisam vidio nekog tko je sretan, svi se žale
4. nedavno sam išo kupovat laptop. nisam znao koji ću kupit, ali sam znao da neće bit HP i Acer
5. Toshibini i Lenovo laptopi su ti najbolji
6. ja sam si prije 2 tjedna kupio novi 12'' MSI i presretan sam. baterija traje prek 5 sati ako znaš štedit, ima 1.5 C2D, 2gb rama, 160GB hard. super wireless, fingerprint reader, BT, webcam. ma sve. laptop je stvarno super. Model ti je MSI PR200X YA - imaš ga u technomax-u i feniks-u. pogledaj ga. Malo sam se premišljo da ga uzmem, zato jer MSI nije previše poznat po laptopima (više po matičnima), ali dolazi sa 2 godine garancije i čito sam po netu da je dosta kvalitetna firma, tako da sam uzo. Do sad nisam ni sekunde požalio.
lp_chandler je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.02.2008., 13:36   #11
Žuja
Registered User
 
Žuja's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Citiraj:
Autor gringo11 Pregled postova
Ovo čudo mi ima frend, i puko je dok je pronašo drajvere za XP, znači HP no good..... To je dobro znat jer je dosta razvikan, i gro ljudi ga ima, a niš onda idem pogledat te MSIove i Lenova, iako je onih 6k kn, maximalan iznos do kojega idem i to je već puno para =)
Žuja je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 14:07   #12
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Na HP stranicama ima XP drivera za sve modele. Prema tome, XP je tvornički podržan i ne treba ništa plaćati za njih.
@žuja
Reci frendu da je papak jer sam ja u 30 sek. našao XP drivere za taj model
http://h20000.www2.hp.com/bizsupport...&swEnvOID=1093
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 15:10   #13
Žuja
Registered User
 
Žuja's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Frend priznaje da je papak, ali je tjedan dana imal sliku samo na 2/3 ekrana
Žuja je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 17:34   #14
gringo11
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Mečeljevo
Postovi: 36
Ja vec neko vrime namjeravam kupit laptop. Također neka suma koju bi izdvojio je oko 6000.

Taj hp 6720 mi zapeo za oko zbog, pristojne cijene, jakog procesora, OS mi ne treba.
Lenovo i Toshiba za te novce daju Dual Core 32bit, proc, ne Core 2 Duo, sad koliko ti to znači.
Ima par modela Toshiba, Lenovo kao npr.

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=5530160
s slabijim procom ali neznan koliko su ti T5250, T5450 i T5470 sporiji od odnih T7xxx serije.

Takodjer serija Esprimo Fujitsu Siemensa ima pristupacne cijene ali vidim da ovdje na forumu bas ne preferiraju Siemens, malo je zastupljen
gringo11 je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 19:13   #15
Žuja
Registered User
 
Žuja's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Citiraj:
Autor gringo11 Pregled postova
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=5530160
s slabijim procom ali neznan koliko su ti T5250, T5450 i T5470 sporiji od odnih T7xxx serije.
ova tošiba mi izgleda full nice, jel zna netko malo više detalja, tj. kak to radi sa XP-om.......
Žuja je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2008., 14:08   #16
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Razliku u brzini procesora baš i nećeš osjetiti. Jedina zamjerka je grafička (Intel X3100) koja sucks, ali za tu lovu se nešto više baš i ne može očekivati.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2008., 15:59   #17
gringo11
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Mečeljevo
Postovi: 36
Citiraj:
Autor Žuja Pregled postova
ova tošiba mi izgleda full nice, jel zna netko malo više detalja, tj. kak to radi sa XP-om.......
S xp-om vjerojatno bolje nego s Vistom. Izgleda šminkerski, sjaji cijela,
Ekran je Trubrite sto znaci da ti ne treba ogledalo da napravis frizuru. ,

Još samo da nema OS-a pa da bude jeftinija još nekih 500-600kn,
gringo11 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2008., 23:01   #18
lp_chandler
Premium
 
lp_chandler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 42
OS ti je skuplji od 500-600kn. XP Pro ti je 900kn, XP Home ti je 500kn. Ovaj na sebi ima Vistu Home Premium. Mislim da je slične cijene kao i business, a business je 1300kn.
Znači, uvijek probaj nać laptop koji dolazi bez OS-a, uštedit ćeš dost para. Ne samo da oni stave cijenu OS-a na cijenu laptopa, mislim da stavi i taj rad koji su uložili da ga stave. I da ne kažem da ti taj OS ne dobiješ, bit će ti samo instaliran na laptopu, i kad ćeš ga formatirat, praktički si bacio cirka 1500kn.
Problem sa Toshibama i Lenovo-ima je to što skoro svi dolaze sa predinstaliranim OS-om.
Ne znam, na tebi je da odlučiš. Moj savjet je da se kloniš HP-a i Acer-a, znam previše ljudi koji su rekli "Nikad više HP/Acer".
PS: Dosta Toshiba ti dolazi sa više godina garancije, a ako ne dolazi, za svaku Toshibu možeš nadolatit garanciju, čak nije ni skupo. Kolko sam skužio, današnji laptopi su "programirani" da se pokvare mjesec-dva nakon kaj ga kupiš, baš kad ti istekne garancija. Tako da ti se isplati imat dužu garanciju.
Najbolje je to da, ili ti crkne matična, ili ekran. To dvoje zajedno ti čini valjda 90% vrijednosti laptopa. Tako da si na***o ovak ili onak.
Ne znam. Ja sam prije 2 tjedna stvarno istraživo koji ću kupit, tako da ti mogu pomoć. Ali sam ja tražio samo 12'' i 13'' laptope. Ne znam točno koji tebi treba. Vidim da ti svi predlažu 15'', tako da ti valjda takav i treba.
lp_chandler je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2008., 11:38   #19
Žuja
Registered User
 
Žuja's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
@lp_chandler


....svaka čast na postu, da ova priča oko OS-a mi je prilično jasna, mislim da ako im kažeš da ne želiš nikakav os, da ti ga oni netrebaju staviti, ja imam preko faksa licencirane windowse, pa nisam lud da platim ovima za ono kaj imam badava....

....daj mi reci zakaj si uzeo takav mali ekran 12''/13'', ja ne planiram ići ispod 15,4''....

....znači Toshiba je turbo stvar, a Lenovo turbo zamjena za Toshibu ....
Žuja je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2008., 15:02   #20
lp_chandler
Premium
 
lp_chandler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 42
Ja sam isto student. Tak da sam si skino Vistu prek msdn-a.
Uzo sam tak mali laptop zato jer ga dosta na faks nosim, a prije sam imo Lenovo C100, i onak.....puno je lakše baratat sa malim laptopom. A i puno ga je lakše sakrit na predavanju ako profesor neda da se koriste laptopi
Idem na FOI, tak da imamo po cijelom faksu wireless, pa ljudi dođu na predavanje i igraju belot na playtoy-u.
Nije ti problem naviknut se na ekran. Mislim da bi 13'' bilo savršeno. Ali nemam se kaj žalit na ovaj ekran kaj imam na laptopu. Istina da je mali, ali sve se vidi. Čak imam i veću rezoluciju nego što sam imo na Lenovo-u (on je bio od 15'').
Iako mi se Lenovo pokvario, mogu ti ga bez problema preporučit. Meni je pao nekoliko puta na ekran, pa su mi se kontakti sj**** kaj vode u ekran. I to mi se potrgalo tek nakon nekoliko mjeseci od pada. Stvarno je laptop napravljen ko tenk.
Moj faks ima ko valjda neki sporazum sa HP-om, i svi asistenti imaju HP-e. A pošto sam si sa nekima dost dobar, rekli su mi da ih izbjegavam.
Lenovo ti je jako dobar. Mislim da je 3. najveći proizvođač laptopa (od kad su kupili IBM-ov pogon), ispred njega su samo Apple (2.) i Dell (1.).
Toshiba ti je kod nas jako cijenjena, jako dobar odabir. Da sad moram birat između Lenova i Toshibe, mislim da bih ipak Toshibu, samo zato jer su mi malo ljepše i zato jer većina dolazi sa više godina garancije.

I još nešto. Ako ti je baterija važna, imaj na umu da mali laptopi imaju dosta bolje baterije. Frend mi ima MacBook i bat mu zna trajat i prek 5 sati. Mom traje između 4-5.
Samo zapamti ovo. Kad vidiš neki jeftin HP, pitaj se zašto je tak jeftin.

PS: Mislim da im ne možeš reć da ti ne stave OS. Ali tko zna, pitaj, možda se može, iako sumnjam.
lp_chandler je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2008., 18:50   #21
Žuja
Registered User
 
Žuja's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
.....ma to kaj me neće poslušat, pizdeki =), neću win i točka =):....

a kak idu stvari sa slaganjem konfi za laptope, recimo odaberem model i onda hoću drugi HDD i više rama, ili neki treći proc, jel se to može??:::
Žuja je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2008., 19:43   #22
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Nemere (kod nas). Zapravo, može. Pričao mi je user Mortal da zna neku firmicu koja radi nešto slično pa mu pošalji PM da vidiš o čemu se radi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2008., 19:57   #23
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Možeš tako Della kupiti...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2008., 20:03   #24
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Vani da, ali kod nas ta fora ne fercera.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2008., 21:55   #25
gringo11
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Mečeljevo
Postovi: 36
evo vemulj dobio par dellova prihvatljivih cijena.

pa razmisli o npr:
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=5540034 ima manji disk od tošibe

meni je ovaj zapeo za oko
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=5540037
gringo11 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2008., 19:24   #26
Žuja
Registered User
 
Žuja's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
.....mislim da uzimam ovo, hvala svima na pomoći....

LENOVO ThinkPad R61i

LENOVO ThinkPad R61i

...poslovnjak, čistokrvni....=)
Žuja je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2008., 22:07   #27
gringo11
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Mečeljevo
Postovi: 36
dobar izbor

Kad kupiš baci dojmove u "Koji laptop imate + par rijeci o njemu" thread
gringo11 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2008., 10:46   #28
Samojed
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 23
Pozdrav.
Da ne otvaram novu temu ,a imam isti problem kao i u ovoj.

Treba mi laptop koji će se puno nositi, da se mogu na njemu igrati, gledati filmove i koristiti internet.

Svugdje čitam da je Toshiba stvorena za to, jesam li u pravu?
I sad dali 15.4" ili 17" monitor, masa je bitna stavka, ali ako je u monitoru velika razlika nije problem nositi 1kg više Ali hoće li grafika biti dosta jaka da tjera CoD4 i slično na večem ekranu?

Ovo su kandidati :
Toshiba 17"
Toshiba 15.4"

Ako netko ima bolju ideju, samo neka izvoli, ja sam totalno neupućen u laptope
Lova ne igra presudnu ulogu...

Thx
Samojed je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2008., 13:03   #29
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Laptop za igranje i da bude prenosiv su dvije suprotne karakteristike. Gledati filmove i surfati možeš i na najslabijem laptopu koji postoji. Dakle, razmisli što hoćeš od laptopa. A 1kg više JE problem nositi na duže staze.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2008., 13:11   #30
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Toshiba po meni nije za nosanje uokolo!
Reci gdje ti je granica u financijama 10k, 15k, 20k....
Takoder sto se tice nosenja uokolo definitivno bi izbjegao 17" Laptope..

BTW: niti jedna od ove dvije toshibe nemoze na rezi od 1024x768 na minimalnim detaljima tjerati COD4 MP u konstantnih 125fps-a (sto je po meni presudno za igranje takve pucacine na Net-u)... Dok obicne misije tjera bez problema u vecim rezolucijama...
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na