Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.09.2016., 10:03   #23851
celeron
Premium
Moj komp
 
celeron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: KR-ZG
Postovi: 136
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Nije Opel pa da ce se samozapalit

Meni auto trese kada se zagrije. 3 cilindra 800 kubika.
Znam da je normalno dok je hladan, al dok je zagrijan nisam jos cuo.
I Clio se isto voli samozapalit.
celeron je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2016., 11:09   #23852
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ne budi tak siguran

Svjedočio sam spontanom zapaljenju Ibize mk2 ovaj vikend. Dolazi svadbena povorka, žena staje s autom, gasi ga i u tom trenutku osjetiš miris i kreće dim.

Iz čista mira...

Nekakve komade plastike su vatrogasci čupali ispod poklopca motora kasnije, ali nas je policija brzo rastjerala pa nismo vidjeli o čemu se točno radi.
Pa nije iz čista mira, ništa nije iz čista mira jer uvijek postoji razlog i splet okolnosti... no idemo na mogući uzrok:
  • mk2 i mk3 su imale problema s strujom, odnosno pojedinim žicama koje su bile glupo provedene kroz motorni prostor pa se znala oguliti/pohabati izolacija
  • mk2, mk3 i mk4 su imale glupi problem da plastična cijev za štangicu kojom se provjerava količina ulja u motoru postane vremenom porozna i šprungira nakon čega kroz te pukotine slini ulje
  • vožnja u svadbenoj koloni znači - mala brzina, stani/kreni, štikle na nogama vozačice i niz drugih faktora koji prate takvu vožnju..
... sve skupa uz možda loše održavanje auta = zapaljenje.


I meni je na cca 100k km na mk4 otišla ta plastična cijev (šprungirala) i motor kompletno suh i na oko nigdje tragova curenja ulja no svakih par dana na asfaltu kod prednjeg lijevog kotača par kapi ulja... i ništa u servis i nakon skidanja zaštite ispod motora vidimo da je ulje špricalo po dijelu bloka motora i potom po njegovom pregibu vodilo izbačeno ulje u nosač akumulatora u kojem se nakupljalo i onda svakih par dana bi kapnula koja kap na polužje prednjeg lijevog kotača i potom na asfalt... da nisam zamijenio tu cijev (trošak je stvarno bagatela) i meni se moglo pod nekim xy faktorom zapaliti nakupljeno ulje ispod akumulatora ali to ne bi bilo iz čista mira već zbog nebrige za auto... jbg, auti ipak češće gore zbog nebrige vlasnika nego zbog neke teške tvorničke pogreške u konstrukciji.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2016., 11:19   #23853
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Srećom ne voziš 458 Italiju.
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2016., 18:26   #23854
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
To nisu nikakvi troskovi za polovni auto.

Kao sto i pise evo vagabundo, to ti spada pod normalno amortiziranje auta. Da si kupi i ganc novi prakticki bi imao 80% iste troskove. Dobro si i kupio.
Tješi me da netko misli da sam dobro i kupio . Da su se ti troškovi nekako bolje rasporedili, nebih ni primjetio, nego mi se nekako zaredalo zadnja tri - četiri mjeseca, pa se nemogu nikako otet razmišljanju o iduća tri četiri, hoće li i dalje tako...

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
A za kuplung, promijeni stil voznje ili nauci saltati kako treba jer nesto definitvno radis krivo.
Stil vožnje mi je skoro penzionerski, dakle vozim prilično polako, ali ne na 1000 okretaja. Krećem i šaltam normalno, auto se ne dere i ne guši. Jedino što kočim motorom, pa "protrčim" sve brzine kad usporavam u normalnim uvjetima, možda zato malo češće mjenjam brzine nego neki.
Možda baš nije valjao majstor, ili dio koji sam kupio?
Da li je u pitanju vozač, majstor, ili dio, to vjerojatno nikad neću znat

Citiraj:
Autor acmevagabundo Pregled postova
Ne možeš to tako računat. Da ti je bio i novi auto morao bi kupiti zimske gume, thule, ići na redovne servise, stari bi ti krnuo gumu u rinzol. Tako da sad ja ne vidim da si puno potrošio zato jer je auto polovni. U polovni se treba ulagat, ali ovo što navodiš meni ne izgleda kao značajni trošak jer je auto polovno, bez obzira što ti se ne sviđa pogled na troškove.
Znam ja da auto košta i da treba ulagat, samo pokušavam shvatit jesam upao u rupu bez dna, ili je samo malo dublja rupa, a dno već pokriveno.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2016., 18:37   #23855
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,243
Ima li ko slučajno kakvu preporuku, ovako okvirno, za auto 5-6000 eura u hrv, dizel, subkompakt/kompakt neki po mogućnosti. Vidio sam da se zna Golf V nać za te pare, vidio novijeg Pola 1.4, Astru, Fiestu, Clia....
Amo reć da mi je sigurnost/stabilnost najbitnija, pa pouzdanost, pomalo vozim, ne bi tio ni peugeota ni fiata. Nekih 15 000-20 000 km godišnje
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2016., 18:45   #23856
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
vozi dalje i ne razbijaj glavu.

gledaj to ovako. kupio si auto za 2k eura, ulozio u servise 2k eura.

da si kupovao novi auto, kostao bi te svaki mjesec u narednih 5-7 godina 2500kn, plus sve ostalo ko na polovnom, servisi, gume, dodaci.

Nisu ni novi auti imuni na trosenje guma, ulja, itd. Jedino sto nakon 5 godina kad uracunas koliko si platio rata, kamate na tim ratama, te koliko ti je izgubio na vrijednosti ispada da te auto mjesecno kosta 5000kn.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2016., 19:04   #23857
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,442
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
Tješi me da netko misli da sam dobro i kupio . Da su se ti troškovi nekako bolje rasporedili, nebih ni primjetio, nego mi se nekako zaredalo zadnja tri - četiri mjeseca, pa se nemogu nikako otet razmišljanju o iduća tri četiri, hoće li i dalje tako...


Stil vožnje mi je skoro penzionerski, dakle vozim prilično polako, ali ne na 1000 okretaja. Krećem i šaltam normalno, auto se ne dere i ne guši. Jedino što kočim motorom, pa "protrčim" sve brzine kad usporavam u normalnim uvjetima, možda zato malo češće mjenjam brzine nego neki.
Možda baš nije valjao majstor, ili dio koji sam kupio?
Da li je u pitanju vozač, majstor, ili dio, to vjerojatno nikad neću znat



Znam ja da auto košta i da treba ulagat, samo pokušavam shvatit jesam upao u rupu bez dna, ili je samo malo dublja rupa, a dno već pokriveno.
Necu te uvjeravat da sve znam "ala Gabre" ali evo moj slučaj.

2000.god, kupio novu Fabiu, 1.4 benc, 60 i nešto konja + ja.

Sve bilo ok do nekih 7 god. starosti. Poklopilo se sa rikavanjem origigi akumulatora. Nakon toga, kao kod tebe, svaki yebeni mjesec neki kvar, te bobina, te pumpa goriva, te servo, pa letva volana...zbog manjeg koristenja (radio sam na brodu) nisam razmisljao o drugom/novom vec kad sam imao prometnu, ode u vjecna lovista.

Prije tocno 2 god, 02.09.2014. kupio sam Citroen C-Elysee, 1.6 HDi, serija Medvescak, a cifra je bila oko 12k €.

Rata je 1.6xx kn, presao sam do danas 76 500km, potrošio 2 zarulje i obavio redovne servise. Zimske gume ne racunam, to mi je obavezno kod svakog auta, bio novi ili polovan.

Auto trosi u prosjeku 4,5l/100km cime sam najvise odusevljen. Sa tankom predjem, ovisno o guzvi na granici...itd od 750 - 900km (45l tank). Klima radi stalno.

Pa sad, ko si hoce racunat vrijednost ulozenog/dobivenog, obzirom na ratu, potrosnju, nek izvoli.

Nisam spomenuo gepek u koji stane po 2 x Dell u3415 i jos kutija hardvera.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2016., 19:57   #23858
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,687
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
A za kuplung, promijeni stil voznje ili nauci saltati kako treba jer nesto definitvno radis krivo.
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova

Stil vožnje mi je skoro penzionerski, dakle vozim prilično polako, ali ne na 1000 okretaja. Krećem i šaltam normalno, auto se ne dere i ne guši. Jedino što kočim motorom, pa "protrčim" sve brzine kad usporavam u normalnim uvjetima, možda zato malo češće mjenjam brzine nego neki.
Možda baš nije valjao majstor, ili dio koji sam kupio?
Da li je u pitanju vozač, majstor, ili dio, to vjerojatno nikad neću znat
Budući da Gabre sve zna...onda bi bila korisna informacija da su na focusu mk1 potisni ležajevi potrošna roba(mana) i da odlaze prilično brzo. Ovisno koji si stavio zamjenski, ako je nešto od manje poznatih firmi onda nije ni čudo.
No nisi jedini, moj mehaničar ne želi slagati kvačilo na tom fordu bez kvalitetnog potisnog, LuK recimo jer se sve drugo prilično brzo rastepe pa on ispadne kriv.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2016., 20:56   #23859
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Da, Gabre sve zna lol
Pa ako su mu se rasula dva kvacila onda ne treba prevelika pamet da shvatis da ili ne valja dio koji su ugradili, a tu cijena ipak ima svoje ili stil voznje. Nilad me skupi dio na ajtu niej razocarao, ali kada sam htio stediti, samo sam dvaput placao.


Sent from my SM-N920W8 using Tapatalk
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2016., 21:36   #23860
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,618
Gledam novi ili star do 1-2g. auto.

Ono kaj trazim je benzinac (radio bi do 15kkm za sada), karavan, sa ne prevec kilometara, automatska klima.
Budjet do 100kkn, moglo bi se navuc na 120kkn.

Gledao sam njuskalo i ono sto mi upada u filter su sve auti iz povrata (renta-car, leasing) stari do 1g do max 30kkm.
Cifre su oko 120kkn +/-5kkn

Oprema je za kako koju marku.
Skode (rapid, fabia)/Seat (Leon) nemaju bas neku opremu
Kia ceed - je onak, slican rang ko i Skoda/Seat
Opel Astra - ima opreme, fale jedino senzori iza
Peugeot 308 - isto ko i opel

Problem kod svih tih je kaj su to dizelasi (oko 115ks)i to mi se nekak ne svidja
Drugi "problem" je kaj mogu dobit Ford focus business oprema 1.0 ecoboost 125ks(nema senzore iza i LED dnevna svijetla) mogu dobit za 125kkn novi iz salona (isti takav sa nekih 20kkm ali dizelas je 120kkn).

Za pare kao i novi focus ima jos Vitara, Fluence, C4, ....sto jos ima sa nekom slicnom opremom??

Uglavnom sada ne znam kaj bi se isplatilo
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2016., 21:37   #23861
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,066
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Budući da Gabre sve zna...onda bi bila korisna informacija da su na focusu mk1 potisni ležajevi potrošna roba(mana) i da odlaze prilično brzo. Ovisno koji si stavio zamjenski, ako je nešto od manje poznatih firmi onda nije ni čudo.
No nisi jedini, moj mehaničar ne želi slagati kvačilo na tom fordu bez kvalitetnog potisnog, LuK recimo jer se sve drugo prilično brzo rastepe pa on ispadne kriv.
Ovo je nažalost apsolutno točno, to je slaba točka tog auta. Novije verzije potisnog koji imaju plastično kućište su nešto imuniji.

Speaking of, imam glanc novi luk-ov potisni viška u kutiji. Mislio sam da se on čuje i bacio 780 kuna, a na kraju je bilo nešto sasvim drugo.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2016., 22:21   #23862
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Gledam novi ili star do 1-2g. auto.

Ono kaj trazim je benzinac (radio bi do 15kkm za sada), karavan, sa ne prevec kilometara, automatska klima.
Budjet do 100kkn, moglo bi se navuc na 120kkn.

Gledao sam njuskalo i ono sto mi upada u filter su sve auti iz povrata (renta-car, leasing) stari do 1g do max 30kkm.
Cifre su oko 120kkn +/-5kkn

Oprema je za kako koju marku.
Skode (rapid, fabia)/Seat (Leon) nemaju bas neku opremu
Kia ceed - je onak, slican rang ko i Skoda/Seat
Opel Astra - ima opreme, fale jedino senzori iza
Peugeot 308 - isto ko i opel

Problem kod svih tih je kaj su to dizelasi (oko 115ks)i to mi se nekak ne svidja
Drugi "problem" je kaj mogu dobit Ford focus business oprema 1.0 ecoboost 125ks(nema senzore iza i LED dnevna svijetla) mogu dobit za 125kkn novi iz salona (isti takav sa nekih 20kkm ali dizelas je 120kkn).

Za pare kao i novi focus ima jos Vitara, Fluence, C4, ....sto jos ima sa nekom slicnom opremom??

Uglavnom sada ne znam kaj bi se isplatilo

Ma idi na Focus iskreno, ja planiram kroz koji mjesec ubosti jedan karavan, sada da li 1.0 125 ks ili 1.5 150 ks, to moram još razmisliti
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2016., 22:33   #23863
turbojc
Premium
Moj komp
 
turbojc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonski Brod.
Postovi: 162
Ima li tko da je iz Osijeka, točnije Čepina, ili još najbolje, da zna ići prema Čepinu autocestom? Ako ima pa da se javi na pp.
turbojc je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2016., 11:10   #23864
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,666
A za muku http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...ma/917836.aspx

Pa ovima treba dati doživotnu zabranu voženja + suditi za pokušaj ubojstva...
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2016., 15:23   #23865
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ovo svjesno ulazenje u kontra smjer na autocesti.. pa volio bih uopznati toga konja koji to radi da vidim koliko retardiran moras biti za tako nesto.

Sent from my SM-N920W8 using Tapatalk
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2016., 15:28   #23866
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,882
Vjerovali ili ne, puno puta sam čuo da majstori to rade iz oklade...
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2016., 15:48   #23867
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
A za muku http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...ma/917836.aspx

Pa ovima treba dati doživotnu zabranu voženja + suditi za pokušaj ubojstva...
Na stranu to što voze malo brže od dozvoljenog, meni nije jasan ovaj zadnji lik kaj je išao 114 km/h i zašto je udario u zaštitnu ogradu... pa bem mu miša nigdje nikoga da ga je prisilio na takav manevar (skretanje)... ili je zaspao, ili je telefonirao (hvatao pokemone) ili ima 3+ promila u guzici

https://www.youtube.com/watch?v=X5ZbdhQvkjE

... ovom pajdi treba taj kišobran nabiti u šupak pa da ga uvijek ima uza sebe kad pada kiša
https://www.youtube.com/watch?v=OtRi5Setku4
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2016., 22:14   #23868
Branx
kripl. ing.
Moj komp
 
Branx's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 289
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Gledam novi ili star do 1-2g. auto.

Ono kaj trazim je benzinac (radio bi do 15kkm za sada), karavan, sa ne prevec kilometara, automatska klima.
Budjet do 100kkn, moglo bi se navuc na 120kkn.

Gledao sam njuskalo i ono sto mi upada u filter su sve auti iz povrata (renta-car, leasing) stari do 1g do max 30kkm.
Cifre su oko 120kkn +/-5kkn

Oprema je za kako koju marku.
Skode (rapid, fabia)/Seat (Leon) nemaju bas neku opremu
Kia ceed - je onak, slican rang ko i Skoda/Seat
Opel Astra - ima opreme, fale jedino senzori iza
Peugeot 308 - isto ko i opel

Problem kod svih tih je kaj su to dizelasi (oko 115ks)i to mi se nekak ne svidja
Drugi "problem" je kaj mogu dobit Ford focus business oprema 1.0 ecoboost 125ks(nema senzore iza i LED dnevna svijetla) mogu dobit za 125kkn novi iz salona (isti takav sa nekih 20kkm ali dizelas je 120kkn).

Za pare kao i novi focus ima jos Vitara, Fluence, C4, ....sto jos ima sa nekom slicnom opremom??

Uglavnom sada ne znam kaj bi se isplatilo

Nemoj puno misliti, novi Fokus je odličan auto. Probao upravo takvog 1.0Ecoboost 125, nigdje se ne osjeti da je to mlinac za kavu s 3 cilindra, oprema odlična, prostran, kvalitetan.

A i da ne pričamo da je novi auto ipak novi auto za razliku od možebitnih krseva sa leasinga ili iz flotne prodaje...
__________________


ALL SOLD :\
|

Lap: MacBook Pro 2019
CPU: 8th gen i5-8257u (4c/8t)
RAM: 8GB DDR
HDD: 256GB NVME | 512GB NVME USB-C (TB)
Dock: HP Thunderbolt Dock G2
Monitori: 2* Dell P2418D 2K
Periferija: Lenovo Essential Keyboard | Logitech MX Master 2S | Sennheiser HD 4.40 BT
OS: MacOS Big Sur | BootCamp Windows 10
Branx je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2016., 22:46   #23869
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor Branx Pregled postova
Nemoj puno misliti, novi Fokus je odličan auto. Probao upravo takvog 1.0Ecoboost 125, nigdje se ne osjeti da je to mlinac za kavu s 3 cilindra, oprema odlična, prostran, kvalitetan.

A i da ne pričamo da je novi auto ipak novi auto za razliku od možebitnih krseva sa leasinga ili iz flotne prodaje...
Ne sumnjam da je Focus dobar auto, no za 129k kn je Vitara FWD GL+ ipak povoljnija kupnja... em ima više opreme, em je jeftinje održavanje.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 07:12   #23870
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,106
U njemačkoj reklamiraju novi Fiat Tipo Karavan od 14 000 ojra. Popriličan komad auta, novi je, e sad, očekuje se i kod nas i pitanje je cifre. Ta cijena je vjerojatno za benzinca 95ks s nekim popustom, kad bi unutar tvog buđeta bio 1.4 turbo koji je stvarno odličan, to bi bila super kupovina
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 07:59   #23871
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,618
Na starom autu rega traje do kraja 11 mjeseca. Tak da mi nije hica sada nes uzimat, ali do 1.11 bi trebo odlucit pa da imam auto kad mi ovom istekne rega.

Vitaru iskreno nisam gledao. Bas budem skocio jedan dan do remetinca da vidim kaj oni nude.

Od gradskih auta ono sto dolazi u obzir mi je Nissan Note za 93kkn. Ima sve od opreme.

Ovo ostalo, tipa clio grandtour il rapid spaceback je sve preko 100kkn i onda bi radje uzeo focusa
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 08:23   #23872
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Na starom autu rega traje do kraja 11 mjeseca. Tak da mi nije hica sada nes uzimat, ali do 1.11 bi trebo odlucit pa da imam auto kad mi ovom istekne rega.

Vitaru iskreno nisam gledao. Bas budem skocio jedan dan do remetinca da vidim kaj oni nude.

Od gradskih auta ono sto dolazi u obzir mi je Nissan Note za 93kkn. Ima sve od opreme.

Ovo ostalo, tipa clio grandtour il rapid spaceback je sve preko 100kkn i onda bi radje uzeo focusa
AutoRemetinec će ti početkom listopada opet imati akcijsku ponudu na komplet čelične felge, zimske gume i senzori tlaka... kod GL+ ti jedino fali naslon za ruku između prednjih sjedala no to ne dolazi ni sa jednim paketom opreme (glupost) pa se i oko toga moraš pregovarati no da se izvući popust.
Od svih kombinacija je najbolje zaokruženi paket GL+ AWD jer s njime dolazi adaptivni tempomat no to je malo van tvog predviđenog budžeta
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 08:44   #23873
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Ne sumnjam da je Focus dobar auto, no za 129k kn je Vitara FWD GL+ ipak povoljnija kupnja... em ima više opreme, em je jeftinje održavanje.
I tromija je, lošije se vozi, bučnija unutra,troši više....
Focus je bolji auto od Vitare, ne znam koliko je održavanje skuplje, imaš neke primjere?
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 08:55   #23874
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 08:58   #23875
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Kako možete ikome preporučiti tu Vitaru, kutijetinu na kotačima, umjesto Focusa ? Lada Niva u novom ruhu.
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 09:14   #23876
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
I tromija je, lošije se vozi, bučnija unutra,troši više....
Focus je bolji auto od Vitare, ne znam koliko je održavanje skuplje, imaš neke primjere?
Focus i Vitara nisu ista klasa auta... no ako je mjerilo kvalitete mekša plastika u unutrašnjosti, onda je bolji ... šalim se, Focus je tiši i je upravljiviji i po tome je kvalitetniji... ok, i startniji je...

Za zadnju generaciju ne znam, ali za prethodnu znam da je redovni godišnji servis za 1.0 GTDI je oko 1,600 kn i troši kad 7-9 litara gradske vožnje osim ako ga ne voziš kao po jajcima, a ako ga voziš po jajcima onda kontekst startnosti mora biti isključen iz računice. Frend koji ga ima još nije imao mehaničkih kvarova, ali je imao problema s radiom... kako će biti u budućnosti vrijeme će pokazati.

S druge strane Vitara ima stari i provjereni atmosferski motor s lancem u glavi za razvod ventila i općenito manje dijelova koji se mogu pokvariti... i servis je prema iskazima vlasnika oko 750 kuna pa izračunaj sam razliku na cca 10 godina samo na servisima.

Da se razumijemo, Focus mi je najdraži auto kompaktne klase za voziti što se tiče ovjesa i upravljivosti, ali ga nikad ne bi kupio jer mi je očajno ružan, izvana još hajde no iznutra je kao da je ispao iz anime crtića
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 09:54   #23877
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,618
Za Focus sam nekak zapeo zato sto za "samo" 1k€ dobijem novi auto sa benzinskim motorom.
Vitara mi je lepa, al ziher te koje su mi OK nisu neki srednji paket

Kaj se tice nekog odrzavanja, na fordovom forumu je ekipa govorila da redovni servis za 1.0 ecoboost dodje ispod 1kkn sa svojim dijelovima.
Vitara ima 17 colne gume, zimske su oko 800kn, dok su za focusa oko 600kn sto nije mala cijena.

Trebao bi sada doci i novi i30 i Tipo Karavan.
Sedane nekak ne bi cisto iz razloga velicine otvora gepeka, gdje bi mozda imao problema sa stavljanjem glomaznijih stvari (kolica, ...) tako da bi iz toga razloga karavan gdje mu je podnica ravna skroz.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 13:00   #23878
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Branx Pregled postova
Nemoj puno misliti, novi Fokus je odličan auto. Probao upravo takvog 1.0Ecoboost 125, nigdje se ne osjeti da je to mlinac za kavu s 3 cilindra, oprema odlična, prostran, kvalitetan.

A i da ne pričamo da je novi auto ipak novi auto za razliku od možebitnih krseva sa leasinga ili iz flotne prodaje...
Bas i ja gledam uzeti taj Focus,samo u Titanium opremi.

Poslano sa ITT SINCGARS koristeci ACP125F Tapatalk
RAUL je online   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 13:05   #23879
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,618
Sa HAK popustom od 11% se Focus karavan titanium dobije za nekih 125kkn.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 13:13   #23880
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,346
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na