Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.08.2015., 21:34   #5581
B0ss
Premium
Moj komp
 
B0ss's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 238
živiš pored centrale? xD
__________________
"Anything Less Than Immortality Is A Complete Waste Of Time."
B0ss je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2015., 19:21   #5582
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
jedno pitanje, dali netko zna radi li se na uvođenju "vektoringa" pa da se još izvuče iz bakra
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2015., 20:26   #5583
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Mislim da je nešto pisalo o tome u onim dokumentima od hakoma da vectoring može ići samo tamo gdje nema kolokacija, tj gdje je samo t-com dslam.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2015., 00:44   #5584
athmo
Guest
 
Postovi: n/a
Je li za vectoring treba i posebna podrška na ruteru? Znam da vode FTTC za sada.
  Reply With Quote
Staro 17.08.2015., 12:24   #5585
Backdraft
Registered User
Moj komp
 
Backdraft's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7
Molim vas, može mi netko prokomentirati parametre parice i dali bi mogao preći na VDSL jer ovi iz t-shrota me vuku za nos. Dakle već pola godine ispitujem za VDSL i nema tehničkim mogućnosti jer u sustavu piše tako, nalazim se 500m zračne udaljenosti od centrale, a prateći cestu max 800m, imam ZTE router koji podržava VDSL već od prije kada su stavljali VoIP i znam da centrala podržava VDSL jer mi je prijatelj koji živi 500 metara od mene dobio VDSL još prije par mjeseci kada sam mu rekao da ih pita.
Kako mi je dosadilo više to njihovo "u sustavu tako piše", nakon što sam im poslao email tehničkoj podršci sa svim parametrima i objašnjenjem kako bi trebao imati tehničke mogućnosti, razgovarao sam sa iskonovim agentom i on mi je rekao da se nalazim u njihovoj narančastoj zoni gdje oni imaju vlastitu infrastrukturu i da mogu imati 50/10 VDSL. Sada koliko je to istina ili navlakuša neznam, provjerit ću u susjedstvu sa iskonovim korisnicima.


Zadnje izmijenjeno od: Backdraft. 17.08.2015. u 12:26. Razlog: ubacivanje slike
Backdraft je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2015., 12:32   #5586
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Loša parica, po atenuaciji od 24db si udaljen 1.5km.
A i parica je sama po sebi loša, maksimalna propunost ti je 10-11Mbps budući da ti je margina na ovom profilu sada na kritičnih 6db. Attianable ne govori istinu jer bi na njoj imao marginu od 1db.
Ja na atenuaciji od 21db imam udaljenost od 1km, loša parica, svega 1.3/18Mbps max na adsl-u uz target marginu 8db pa mi je na vdsl-u max 27/2.5Mbps
Tebi bi bilo još manje, sigurno ne bi mogao 50/10 što "nudi" iskon. Po adresi i meni nude ali u stvarnosti ne.
Možda bi ti mogli turbo 20, ali više ne baš.

A i na koju si centralu spojen iz mog potpisa. Ako je neka kontejner centrala, zaboravi na vdsl.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2015., 12:45   #5587
Backdraft
Registered User
Moj komp
 
Backdraft's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7
Na centralu Donja Drenova, atenuacija je visoka zbog nečega drugoga (teško da su instalacije, kuća nije stara niti 15 godina), a ne zbog udaljenosti jer sam udaljen 500 metara kao što sam i rekao.
Backdraft je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2015., 12:52   #5588
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Možda je do infrastrukture do tvoje kuće. 500m zračne udaljenosti do centrale ništa ne znači, tko zna kojim putem ide kabel. Možda nadzemni kabel, loš spoj na izvodu i sl.
Provjeri kakve parametre imaju susjedi. Možda ti je oštećen podzemni kabel kao meni pa se možeš slikati.
No ako ostane ovako, ništa od vdsl-a.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2015., 13:41   #5589
Backdraft
Registered User
Moj komp
 
Backdraft's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7
Ma to sve ide nadzemnim kablovima po stupovima koliko sam vidio, kako su oni odma uz cestu maksimalno 800 metara tako računajući. Ova up atenuacija bi više odgovarala realnom stanju udaljenosti. Zadnjih par godina dosta se ljudi tu oko mene naselilo i vodovi su preopterećeni ja se dam kladit. Neće im ovo još dugo prolaziti pošto sam prije par mjeseci vidio ljude kako postavljaju zaštitne vodove za optiku u šahte i kada sam ih pitao kako ide rekli su da će to biti u pogonu za godinu dana maksimalno i da će svako malo biti razvodne kutije koje će biti spojene na optiku, a dalje prema korisnicima.
Backdraft je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2015., 17:04   #5590
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Upravo sam prešao na HT i danas mi pušten VDSL. Jučer mi je bio pušten samo ADSL 4mbit pa sam testirao i na toj liniji.
Jedini problem je što mi je najniži ping koji sam uspio izmjeriti na speedtestu, na HT serveru, 117ms. Uglavnom je to 120-130ms.
Na optimi mi je bio 20-40, i na ht i optima serveru.

Ima li spasa?
Router je speedport, postavljen u bridge mode, isključen wifi, i iza njega je Asus N66U. Ista konfiguracija je bila i na Optimi.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2015., 17:26   #5591
mirko1
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: čakovec
Postovi: 44
Molim vas, može mi netko prokomentirati parametre parice i dali bi mogao preći na VDSL
http://www.igreklik.com/slike/viewer...ur=xCSDoIT.jpg

Zadnje izmijenjeno od: mirko1. 17.08.2015. u 17:39.
mirko1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2015., 22:25   #5592
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Da sam sebi odgovorim na pitanje.
Veza je izgleda dobra. Kada testiram s mobitela ping mi je oko 25ms. Čak sam instalirao flash za Internet Explorer samo da s njime mogu testirati i ping je 15-17ms.
Jedino na Firefoxu kojeg inače koristim je oko 120ms, razlog nepoznat.

Možda se s vremenom usporio, ili silni adblokeri čine svoje, tko će ga znati.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2015., 08:46   #5593
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
jel ima kakve informacije kada bi mogao vdsl na bukovacku ?
  Reply With Quote
Staro 18.08.2015., 22:16   #5594
Jole911
Premium
Moj komp
 
Jole911's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Hrvatska-Požega
Postovi: 423
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
jel ima kakve informacije kada bi mogao vdsl na bukovacku ?
Hmm. VDSL nisam nigdje vidio da oni to uopce nude?Gdje to pise na HT ovim stranicama ,optika i ADSL ,E da mogu oni ja sam im dao uvjet da mi ponude VDSL ili odoh ja ,Pošto oni to vjerojatno neće ponudit znači ,odlazim !
Jole911 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2015., 22:20   #5595
Jole911
Premium
Moj komp
 
Jole911's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Hrvatska-Požega
Postovi: 423
Citiraj:
Autor mirko1 Pregled postova
Molim vas, može mi netko prokomentirati parametre parice i dali bi mogao preći na VDSL
http://www.igreklik.com/slike/viewer...ur=xCSDoIT.jpg
Vidi stanje mojih zica a oni nežele ubost taj modul za VDSL u centralu !Ja sam ih odpuhao i u prelasku sam na H1 !HT neželi ulagati u centrale i to je to ,Samo im je profit bitan kao i kod drugih, dokle god budu mogli sisat na ADSL kao nekad na Modemu ,nece ulagat nista
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	unt5858itled.JPG‎
Views:	232
Size:	124.9 kB
ID:	15190  
Jole911 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2015., 22:55   #5596
athmo
Guest
 
Postovi: n/a
Zašto je kod 50Mb/s pušten profil od 70Mb/s? Odnosno, je li kod većih "pravih" brzina potrebna veća margina, veći luft između onoga što zaista dobivamo i onoga što je pušteno? I kako router zna čemu alocirati tih 68123 Kb/s? To jest, je li zaista downstream toliki, do mene, pa se to dijeli na IPTV/VoIP etc (VLANovi?). ili je to pušteno 68123 te s gubitcima postaje ~50 Mb/s? Znam da su mi jednom pustili veću brzinu bez promijene profila, odnosno sav Actual Rate mi je zapravo bio cjeloukupna brzina koju sam postigao na računalu.
  Reply With Quote
Staro 19.08.2015., 17:28   #5597
mirko1
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: čakovec
Postovi: 44
Citiraj:
Autor Jole911 Pregled postova
Vidi stanje mojih zica a oni nežele ubost taj modul za VDSL u centralu !Ja sam ih odpuhao i u prelasku sam na H1 !HT neželi ulagati u centrale i to je to ,Samo im je profit bitan kao i kod drugih, dokle god budu mogli sisat na ADSL kao nekad na Modemu ,nece ulagat nista

Stvar je u tome da je VDSL dostupan u centrali. Mene zanima dali parica može biti za VDSL?
mirko1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2015., 18:11   #5598
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Citiraj:
Autor Jole911 Pregled postova
Vidi stanje mojih zica a oni nežele ubost taj modul za VDSL u centralu !Ja sam ih odpuhao i u prelasku sam na H1 !HT neželi ulagati u centrale i to je to ,Samo im je profit bitan kao i kod drugih, dokle god budu mogli sisat na ADSL kao nekad na Modemu ,nece ulagat nista
Tako je i meni bilo, ali s vremenom su me prebacili. Ulazu oni u centrale vise nego sto ti mislis, ali je previse korisnika... i sretno sa H1... tko god ga je uzeo nije sve iz prve radilo. Da ne pricam o usporedbi Sluzbe za korisnike...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2015., 19:04   #5599
Jole911
Premium
Moj komp
 
Jole911's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Hrvatska-Požega
Postovi: 423
Citiraj:
Autor mirko1 Pregled postova
Stvar je u tome da je VDSL dostupan u centrali. Mene zanima dali parica može biti za VDSL?
Neznam pitaj HT jer koliko vidim pise ADSL-plus e sad da i je to VDSL neznam !Mislim da bi ti trebalo pisat VDSL ili VDSL2 gore umjesto ADSL Plus ....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Bez naslova.jpg‎
Views:	222
Size:	14.3 kB
ID:	15201  
Jole911 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2015., 19:34   #5600
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Citiraj:
Autor mirko1 Pregled postova
Stvar je u tome da je VDSL dostupan u centrali. Mene zanima dali parica može biti za VDSL?
Imas dosta veliko gusenje (attenuation) sto kaze da si dosta daleko od centrale. Ili si blizu pa je gusenje iz nekog drugog razloga (npr. parica ide uz strujni kabel), a moze biti i da su ti kucne instalacije lose izvedene.

Ako na centrali imaju plocicu gdje te mogu ukopcati, vjerojatno bi radilo.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2015., 21:01   #5601
Jole911
Premium
Moj komp
 
Jole911's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Hrvatska-Požega
Postovi: 423
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Tako je i meni bilo, ali s vremenom su me prebacili. Ulazu oni u centrale vise nego sto ti mislis, ali je previse korisnika... i sretno sa H1... tko god ga je uzeo nije sve iz prve radilo. Da ne pricam o usporedbi Sluzbe za korisnike...
Ovaj puta sam ja u prednosti da odlučujem jer ja njih plaćam,ili VDSL ili ja odoh to je bilo zadnje što sam im poručio !Nemoraju a kad stigne H1 i nebudem zadovoljan imam neki rok za odjavu valjda po zakonu ?Bio sam zadovoljan s HT om ali nemogu ti studenti što tamo rade od mene pravit budalu lažu mažu i to je jedan od razloga odlaska!

Jole911 je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2015., 21:53   #5602
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
Citiraj:
Autor Jole911 Pregled postova
Ovaj puta sam ja u prednosti da odlučujem jer ja njih plaćam,ili VDSL ili ja odoh to je bilo zadnje što sam im poručio !Nemoraju a kad stigne H1 i nebudem zadovoljan imam neki rok za odjavu valjda po zakonu ?Bio sam zadovoljan s HT om ali nemogu ti studenti što tamo rade od mene pravit budalu lažu mažu i to je jedan od razloga odlaska!

1. "Studenti" ne mažu ni lažu nego jednostavno čitaju iz aplikacije što im kaže
2. Najčešće tehničar pogleda paricu, kaže može to toliko i toliko, onda se vidi da na centrali nema VDSL pločica, da je informacija neažurna, da zapravo udaljenost nije tolika, da izvod nije taj itd.
3. Puno je faktora koji ulaze u dostupnost VDSL, udaljenost, margine, broj VDSL pločica na dslamu, sam tip dslama itd...

Tako da sve te bajke i slično kako je nečiji susjed pitao nekog tehničara o nekom broju dostupnost itd su gluposti. Dogodi se naravno mali određeni broj da stvarno postoje tehničke mogućnosti za vdsl, ali sustav nije ažuriran i ne dopušta prebacivanje na samu tehnologiju, ali to je u razini 1-2%, ostali korisnici jednostavno po zadanim parametrima jednostavno nemaju trenutno mogućnosti za vdsl i to je to.
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2015., 22:10   #5603
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
S time da aplikacija za neke centrale uopće ne radi pa studenti kažu da niti jedna usluga nije dostupna ili da ne može vdsl. S time da ne znam odakle vuču podatak za udaljenost, po GIS-u ili procjeni no drže se pravila da do 1km uključuju korisnike. Vidio sam na bug forumu da uključuju neke s atenuacijom od 27db i na vdsl-u im bude max 23/1.7Mbps uz marginu od 6db pa ne znam vrijedi li još to pravilo.
Aplikacija je dijelom online, response piše koliko ide.
https://www.hrvatskitelekom.hr/provjera-dostupnosti
Primjer je "Rijeka, Osječka 74"-Turbo 40. (provjera radi, centrala Škurinje)
No za neke centrale ne radi, tipa "Rijeka, Osječka 30" i izbacuje 0 usluga. (centrala Kozala).
Tako da tu informaciju treba uzeti s rezervom.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2015., 22:12   #5604
Jole911
Premium
Moj komp
 
Jole911's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Hrvatska-Požega
Postovi: 423
Citiraj:
Autor h3lld Pregled postova
1. "Studenti" ne mažu ni lažu nego jednostavno čitaju iz aplikacije što im kaže
2. Najčešće tehničar pogleda paricu, kaže može to toliko i toliko, onda se vidi da na centrali nema VDSL pločica, da je informacija neažurna, da zapravo udaljenost nije tolika, da izvod nije taj itd.
3. Puno je faktora koji ulaze u dostupnost VDSL, udaljenost, margine, broj VDSL pločica na dslamu, sam tip dslama itd...

Tako da sve te bajke i slično kako je nečiji susjed pitao nekog tehničara o nekom broju dostupnost itd su gluposti. Dogodi se naravno mali određeni broj da stvarno postoje tehničke mogućnosti za vdsl, ali sustav nije ažuriran i ne dopušta prebacivanje na samu tehnologiju, ali to je u razini 1-2%, ostali korisnici jednostavno po zadanim parametrima jednostavno nemaju trenutno mogućnosti za vdsl i to je to.
Kako ti to gledaš i braniš HT pa ako netrazim neće ga oni sami od sebe nikad ugradit u centralu,,vjerojatno nije veliko ulaganje ,A uvjete imam nisam daleko od centrale i noviji je DSLAM.
Njih to jednostavno nije briga imam iskustva s ADSL om kad sam trazio tad nije bilo DSLAMA ,

Evo stanje sadasnje linije !Oni jednostavno korisnike izluđuju do besvjesti s nekim glupostima i ulaganjima u centrale !

Ovo dolje stanje je sa 10Mbits + MaxTV om !!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	untitled.JPG‎
Views:	251
Size:	139.3 kB
ID:	15209  
Jole911 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2015., 03:51   #5605
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Citiraj:
Autor Jole911 Pregled postova
Kako ti to gledaš i braniš HT pa ako netrazim neće ga oni sami od sebe nikad ugradit u centralu,,vjerojatno nije veliko ulaganje ,A uvjete imam nisam daleko od centrale i noviji je DSLAM.
Njih to jednostavno nije briga imam iskustva s ADSL om kad sam trazio tad nije bilo DSLAMA ,

Evo stanje sadasnje linije !Oni jednostavno korisnike izluđuju do besvjesti s nekim glupostima i ulaganjima u centrale !

Ovo dolje stanje je sa 10Mbits + MaxTV om !!
Gle, cim imas ZTE-a znaci da je doslo do promjene starog routera. Znaci da si spreman za VDSL. Nedavno je netko rekao da HT do kraja godine planira uvesti VDSL u sve centrale. Ne znam koliko je to tocno, ali vjeruj mi vrijedi se strpiti, jer je razina usluge definitivno iznad H1 i ostalih operatera. Reci mi jednog operatera iz kojeg tehnicar dolazi na lokaciju nedjeljom nakon sto je nazvano u subotu (dan ranije).
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2015., 09:30   #5606
Jole911
Premium
Moj komp
 
Jole911's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Hrvatska-Požega
Postovi: 423
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Gle, cim imas ZTE-a znaci da je doslo do promjene starog routera. Znaci da si spreman za VDSL. Nedavno je netko rekao da HT do kraja godine planira uvesti VDSL u sve centrale. Ne znam koliko je to tocno, ali vjeruj mi vrijedi se strpiti, jer je razina usluge definitivno iznad H1 i ostalih operatera. Reci mi jednog operatera iz kojeg tehnicar dolazi na lokaciju nedjeljom nakon sto je nazvano u subotu (dan ranije).
To si upravu oni izlaze na teren ,vjerojatno drugi operateri nemogu nesmiju mjenjat nista na centrali.Svjestan sam toga da drugi operateri nisu povoljniji ,Ali uvjek te traze da čekaš pa prodje rok pa ponovo ćekaj i tako do besvjesti,onda netko primjeti da to stvarno treba pokrenuti .
Radije bi ostao kod HT a samo da oni shvate da je svaki njihov korisnik bitan, ja iskreno neznam sad nakon ADSL+ šta fali u centrali za VDSL?, sigurno to više nije kao kad nije bilo ADSL a 2007.g je to bila investicija oko 100,000 kuna
Jole911 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2015., 09:37   #5607
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Gle, cim imas ZTE-a znaci da je doslo do promjene starog routera. Znaci da si spreman za VDSL.
Ovo ne znači uopće da si spreman za VDSL, ja sam 3.5 km od centrale pa sam jednom prilikom dobio isti taj ZTE
__________________
brodjo je online   Reply With Quote
Staro 21.08.2015., 10:05   #5608
Jole911
Premium
Moj komp
 
Jole911's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Hrvatska-Požega
Postovi: 423
Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
Ovo ne znači uopće da si spreman za VDSL, ja sam 3.5 km od centrale pa sam jednom prilikom dobio isti taj ZTE
Ma meni su pričali kad sam trazio ADSL kako nema ni optike a ja znam 100% da je optika došla do centrale jer su kopali posebno kanal i tad sam ih pitao zašto toliko kanala onda mi je jedan radnik objasnio da u taj 3, kanal ide cjev u koji će ugurat optički kabel .Kad smo ustanovili da ima optika onda je falilo korisnika e onda sam počeo skupljat potpise i svakom sam naglasio da mora priključit ADSL kad stigne, no ni tad nisu ugradili DSLAM ,tek nakon nekog vremena našao se jedan prijatelj nebitno odake je i tko je ,on je pogurao da ide brze i zblja za 2 mjeseca su sve sredili ,ja sam mu i danas zahvalan !
Jole911 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2015., 20:02   #5609
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Zanima me generalno stanje veze, dali imam ikakve sanse prijeci na vecu brzinu?

__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2015., 05:24   #5610
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Zanima me generalno stanje veze, dali imam ikakve sanse prijeci na vecu brzinu?
Slicno kao moje, trebao bi moci dobiti 30/5 na VDSL-u ako ti centrala podrzava. Trazi turbo paket svakako, ali ces morati i router zamjeniti.
dakky je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na