Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.03.2014., 16:39   #721
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Čitao malo ovu temu ali ne kužim što fali onom pakiranju na slici.....Ja sam kupio Samsung 840pro koji dolazi u kartonskoj kutiji pa ne razumijem što fali tvrdoj plastici (još je sigurnije)....pretpostavljam da drugi ssdovi ne dolaze u drvenoj ili metalnoj kutiji.....
Ako je proizvod neispravan što nije normalno da se proslijedi na servis? Dobra volja je ako prodajno mjesto hoće zamjeniti disk na licu mjesta i riskirat da se garancija ne prihvati. Ako se čeka tjednima opet nije stvar dućana nego servisa/distributera - pretpostavljam da je za ove proizvode zadužen službeni servis/distributer, ne dućan.....

Možda sam nešto preskočio, ali ne kužim što je kriv dućan....
Jedino ako se ne tiče one kupnje na daljinu i zamjene u roku od 7 dana (7 dana je jel?)......
denied je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 16:46   #722
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor denied Pregled postova
Čitao malo ovu temu ali ne kužim što fali onom pakiranju na slici.....Ja sam kupio Samsung 840pro koji dolazi u kartonskoj kutiji pa ne razumijem što fali tvrdoj plastici (još je sigurnije)....pretpostavljam da drugi ssdovi ne dolaze u drvenoj ili metalnoj kutiji.....
Ma ne fali ništa pakiranju, i najzastupljeniji SSD (Kingston) dolazi u istom blister pakiranju, a taman i da nešto fali, ne znam šta jedna trgovina ima s time?
Oni bi valjda trebali prepakirat to

Citiraj:
Ako je proizvod neispravan što nije normalno da se proslijedi na servis? Dobra volja je ako prodajno mjesto hoće zamjeniti disk na licu mjesta i riskirat da se garancija ne prihvati. Ako se čeka tjednima opet nije stvar dućana nego servisa/distributera - pretpostavljam da je za ove proizvode zadužen službeni servis/distributer, ne dućan.....
Upravo to, nekada se proizvod zamjeni odma nekada ne, to ovisi o dućanu ali i o proizvodu.
Naravno da je dobro ako se može odma dobiti nova stvar ali prosljeđivanje na servis je najčešća procedura.
wooden je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.03.2014., 18:42   #723
ACMilan
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 20
Ja cekam servis kod njih sad vec negdje 40 dana. Kupio sam komp u dijelovima, dodjem doma da to pospajam i ne radi. Odnesem im sutra nazad na reklamaciju dijelove za koje sam utvrdio da ne rade jer sam ih probavo na drugim kompovima. Lik koji tam radi mi kaže da mi ne bi bilo loše to odnijet na jedan servis u Remetincu koji je kao dobar ak mi se baš žuri (jer mi komp treba za posao). Nisam htjeo tam nosit kad sam onak jučer kupio komp i još da plačam drugima servis.
I sad npr. kad dođu dijelovi sa servisa i nek opet nes nevalja sta treba opet cekat toliko ili platiti neki drugi servis u vlastitoj režiji. To nema smisla!
Inače servis im je u Mađarskoj, pa ti čekaj! Pa ljudi moji o čemu mi pričamo...
ACMilan je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 19:30   #724
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor ACMilan Pregled postova
Ja cekam servis kod njih sad vec negdje 40 dana. Kupio sam komp u dijelovima, dodjem doma da to pospajam i ne radi. Odnesem im sutra nazad na reklamaciju dijelove za koje sam utvrdio da ne rade jer sam ih probavo na drugim kompovima. Lik koji tam radi mi kaže da mi ne bi bilo loše to odnijet na jedan servis u Remetincu koji je kao dobar ak mi se baš žuri (jer mi komp treba za posao). Nisam htjeo tam nosit kad sam onak jučer kupio komp i još da plačam drugima servis.
I sad npr. kad dođu dijelovi sa servisa i nek opet nes nevalja sta treba opet cekat toliko ili platiti neki drugi servis u vlastitoj režiji. To nema smisla!
Inače servis im je u Mađarskoj, pa ti čekaj! Pa ljudi moji o čemu mi pričamo...
Imaš jamstvene? piše li tamo slučajno rok od 45 dana?


Malo sam pogledao njihovu stranicu i tamo stoji ovo:

Jamstvena prava potrošača

U slučaju neispravnosti proizvoda unutar 3 dana od dana kupnje, kupac ima pravo na zamijenu, osim ako je kvar nastao krivnjom kupca.
Kupac može tražiti besplatni popravak. .
Ako zamjena proizvoda nije moguća, kupac može otkazati ugovor o kupnji i tražiti povrat novca.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 20:26   #725
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Imaš jamstvene? piše li tamo slučajno rok od 45 dana?


Malo sam pogledao njihovu stranicu i tamo stoji ovo:

Jamstvena prava potrošača

U slučaju neispravnosti proizvoda unutar 3 dana od dana kupnje, kupac ima pravo na zamijenu, osim ako je kvar nastao krivnjom kupca.
Kupac može tražiti besplatni popravak. .
Ako zamjena proizvoda nije moguća, kupac može otkazati ugovor o kupnji i tražiti povrat novca.
Da, oni ti ga pošalju na servis od 45 dana da ustanove jel krivnja kupca ili nije
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 20:53   #726
ACMilan
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 20
Gledao sam u jamstvenim listovima od artikala koje nisam dao na servis ne spominje se nikakav rok od 45 dana.
A ovo u slučaju neispravnosti proizvoda 3 dana od kupnje da imaš pravo na zamjenu ili povrat novca nije istina. Lik je rekao da možeš samo dati na servis (pretpostavljam da ti možda mogu vratit lovu ili da možeš zamijeniti tek nakon servisa koji traje cca mjesec ili dva ovisno o tome što oni utvrde).
Mislim da sam pročitao na ovom forumu čak da je netko napisao da je dobio povrat novca nakon 6 mjeseci. Pa se ti sad nateži s njima sa servisima/povratima novca/zamjenama, pa kolko to može potrajati.
ACMilan je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 21:00   #727
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Vrati se jednu stranicu unazad pa pogledaj moj post, dobio povrat novca "no questions asked", samo trebaš bit fin i pristojan.

45 dana je rok, imao sam i taj slučaj prije dva mjeseca (sa tabletom) no druga trgovina, ne dođe li sa servisa u tom roku - povrat love. U mojem slučaju radilo se o Svijetu Medija.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 21:51   #728
Lepiaf
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Hamburg
Postovi: 17
Ne kužim zašto većina ovdje da ne razumije da se od proizvoda koji košta 1,000 kuna očekuje nekakvo kršteno pakiranje, izgled i elementarna funkcionalnost. Pa nije riječ o Božićnim tinjalicama od 25 kuna, pa se sad svi nešto išćuđavaju! Ili su overdosirani reklamama o ciglama upakiranim u karton, pa smatraju to normalnim. Proizvod izgleda kao da se netko sprdao i pakirao ga u kućnome ambijentu okružen svojim najmilijima i pravo bi čudo bilo da radi. Naljepnice su neuvjerljive, pakiranje poražavajuće, sve u svemu daleko ispod očekivanja za nešto što toliko košta. Dali je normalno da roba koja je plaćena i koja je prošla nekakav “quality check” ne radi? Dali je opravdana moja sumnja da je Extreme Digital HU znao što uvozi i o kakvoj je kvaliteti riječ? Dali je normalno da trgovac inzistira da se uređaj šalje u servis (iako je obaviješten odmah slijedeći dan, a u roku od 8 dana kako predviđa zakon), te kako bi se razmotrila moja odgovornost i unaprijed me obavijestio da bi moglo sve skupa potrajati? Ja sam to platio i dao im svoje puno povjerenje kojim se oni izruguju tako da mi šalju prizvod ispod bilo kakvog standarda. Nedavno (od drugog online trgovca) sam naručivao HDD od WD i dojam je u drugoj galaksiji. Od kućišta, pakiranja, izgleda, izbora materijala, neusporedivo. I RADI! Dakle nije riječ o tinjalicama za bor od 25 kuna, niti o sve za 10 kuna kod kineza, pa da se trgovac bahati i izruguje. Riječ je o skupome komadu elektroničke opreme koji nije povoljan, niti povoljniji nego drugdje, samo je bio raspoloživ u datome trenutku, that’s it. A ja nisam znao da dolazim kod kineza za 10 kuna sve i da su mi izgledi vrlo mali. Ili da moram moljakati djelatnike Extreme Digital-a za pultom da mi ga promjene, kao što mi neki preporučaju. Imam podosta godina, nemam vremena i zahtjevam “fair value for my money”. Završavam prepisku na ovu temu, svratim još obavijestiti kako je prošlo. Do tada sam na putu sa laptopom koji sam morao kupiti zahvaljujući Extreme Digital-u.
Lepiaf je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 21:52   #729
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
Vrati se jednu stranicu unazad pa pogledaj moj post, dobio povrat novca "no questions asked", samo trebaš bit fin i pristojan.

45 dana je rok, imao sam i taj slučaj prije dva mjeseca (sa tabletom) no druga trgovina, ne dođe li sa servisa u tom roku - povrat love. U mojem slučaju radilo se o Svijetu Medija.
45 dana, ili 45 radnih dana? Pitam jer uskoro šaljem na servis pa da znam unaprijed.
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 23:37   #730
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
45 dana ukupno otkada je servis zaprimio robu, ne 45 radnih dana.Tako mi je prenio trgovac u Svijetu Media.
sodom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2014., 00:01   #731
Zaramoth
Killing monsters
Moj komp
 
Zaramoth's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 435
Lepiaf: s jedne strane te mogu razumijeti ali s "nekoliko" drugih - ne mogu.

Prije svega, ajd prestani s jadikovkama na račun ambalaže u kojoj je disk došao. Majke ti mile, blister pakiranje....standardna pojava. Kako ti je već netko rekao, slobodno checkiraj u kakvom pakiranju dolazi jedna od najprodavanijih serija SSD-ova, Kingstonov V300
Ako ti je to komplicirano, evo primjera:

http://www.ebay.co.uk/itm/New-Kingst...-/271290543880

Nadalje, o kakvoj ti kontroli kvalitete pričaš?? Ti stvarno očekuješ da dućan otvori svaki božji komad ssd-a, svaki laptop upali i provjeri radi li sve kako bi trebalo raditi?!?

Koliko se ja sjećam zakona, rok od 7 dana u kojem možeš vratiti proizvod ukoliko je DOA ili si općenito nezadovoljan kupljenim - vrijedi samo i isključivo za kupnju na daljinu (iliti baš kao u tvojem slučaju - kupnja preko webshopa). I to bez potrebe za slanjem u ovlašteni servis kako bi se potvrdilo da je riječ o DOA. Zašto su te tu zeznuli, to stvarno ne znam reći. A ako je taj SSD već mjesec dana na testiranju, imaš im svako pravo napisati prigovor, prijaviti ih itd.
A opet, s druge strane....ako si njima uletio na način na koji si uletio ovdje na forumu, gotovo pa da im ne mogu zamjeriti što te na takav način - zavlače.
Zaramoth je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 00:33   #732
JohnnyBoy
Guest
 
Postovi: n/a
Sve sto sam narucio kod njih stize po dogovoru (napisano u onoj formi) i na vrijeme stvarno nemam zamjerki osim one kad su digli besplatnu postarinu za narudzbe iznad 3 soma kuna.

Redovito koristim kupne koje mi salju na mail i prilicno sam siguran da su najeftinija trgovina informaticke opreme kod nas ali i na europskom trzistu.
  Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 13:07   #733
ACMilan
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 20
Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
Vrati se jednu stranicu unazad pa pogledaj moj post, dobio povrat novca "no questions asked", samo trebaš bit fin i pristojan.

45 dana je rok, imao sam i taj slučaj prije dva mjeseca (sa tabletom) no druga trgovina, ne dođe li sa servisa u tom roku - povrat love. U mojem slučaju radilo se o Svijetu Medija.
Znam za tu foru od 45 dana. Daj mi reci sta samo dodjem kod njih na pultu i trazim pare nazad pozivajuci se na tih 45 dana i on mi ih mora dati istoga trena. Ili treba pisati neke molbe/dopise pa cekati.
ACMilan je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2014., 11:09   #734
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Ja sam svoju situaciju rješavao preko dučana (Svijet Medija) koji je bio moj posrednik u "razgovoru" sa servisom, dakle nisam nosio uređaj u servis... i da, došao sam na pult nakon 40 dana i rekao situaciju, trgovac mi kaže ako se nakon 5 dana ne vrati sa servisa da će oni (dućan) u moje ime tražiti povrat novca , ako želim.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2014., 11:28   #735
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Shvatite još jednom da 45 dana nije nikakav zakonski rok. Zakon kaže 'u razumnom roku', ali nigdje ne navodi konkretan broj dana. Važi ono što piše u jamstvenom listu ili stranici prodavača.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2014., 12:07   #736
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
Jedno veliko sranje kada komponenta dodje DOA, ali trgovina nema nikakve veze s tim...što se tiče pakiranja, trebao si proguglati i vidjeti u kakvoj kutiji dolazi disk, pa se na kraju krajeva odluciti na kupovinu drugog ako ti kutija prejeftino izgleda...jednostavno nisi imao sreće...imam primjer u vezi duplo skuplje komponente i vrhunski zapakirane, radi se o Asus GTX 670 grafi...jako dobar kolega narucio je komponente sa newegga čini mi se dok je radio u Afganistanu, došao kući u Slavoniju, sve fino pospajamo i grafička ne radi... na kraju je morao slati grafu u Asus USA, nije mogao slati u EU, već je baš morao u USA, a ovi od tamo kolegi s kojim je radio i koji živi u Americi, da bi na kraju taj kolega poslao njemu u RH...nova mu je stigla za nešto manje od 2 mjeseca
dadosbcro je offline   Reply With Quote