Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.05.2005., 15:44   #1
blento
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 56
Question Soltek K890PRO-939/ZALMAN CNPS7000B-AlCu

Prema Zalmanovim stranicama su kompatibilni (u PCekspert članku nije posebno naznačeno).
Ono kaj me zanima je sama instalacija. Naime, koliko sam skužio, treba prvo odšrafit «ono plastično za kuler» na matičnoj, a zatim instalirat Zalmanovo rješenje (s jedne i druge strane ploče) ?
Ak netko ima iskustva nek javi. Hvala.
p.s.
Preporuka za nForce4 matične (s939/ PCI/ FW/ pasivni hladnjak/ kompatibilnost sa Zalmanom) do 1000 kn su dobrodošle.
p.p.s.
Van toga sam dugo, al link na ili par preporučenih serijskih brojeva proca (a64-3000) tadođer bi dobro sjeli.
blento je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2005., 16:01   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Što se tiće načina montaže; DA. Jedino ne znam kako je na Soltekici pričvršćen back plate. Na nekim pločama (ASUS) on je zaljepljen, jebote, pa igra jedino neko zagrijavanje s fenom ili nešto slično, pa polako čupanje uz nadu da ništa ekstra ne ode dolje s njim. Zalman stane, što se tiće montaže, jedino bi te trebali zabrinjavati kondići najbliži socketu da ne lupaju u hladnjak.
Evo ti link na serije...
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.05.2005., 00:28   #3
blento
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 56
Hvala na potvrdi i linku.
Prepal si me s ovim zaljepljenim backplateom. Čeprkanjem po netu našao sam na www.ninjalane.com gdje su montirali AlphaPAL 8150 heatsink (mrcina isto treba backplate za montažu) na točno tu ploču i ne spominju nikakve takve probleme.
Bilo bi lijepo kad bi autor pce članka to potvdio ili demantirao, ak se toga još sjeća... ili neki vlasnik te ploče...
blento je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2005., 13:05   #4
Bart
PC maher
Moj komp
 
Bart's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: N.Gradiska
Postovi: 272
U Linksu sam prije 15 dana kupio A64 : ADA3000DIK4BI LBBID 0512 CPMW sa box kulerom se solidno kloka, išao je do 2.65GHz , dalje ga nisam mučio jer mi ne treba, primjer na 280MHz fsb:
(ploča je DFI nf4 DAGF).

Zadnje izmijenjeno od: Bart. 27.02.2007. u 22:51.
Bart je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2005., 17:43   #5
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Re: Soltek K890PRO-939/ZALMAN CNPS7000B-AlCu

Citiraj:
Originally posted by blento
Prema Zalmanovim stranicama su kompatibilni (u PCekspert članku nije posebno naznačeno).
Ono kaj me zanima je sama instalacija. Naime, koliko sam skužio, treba prvo odšrafit «ono plastično za kuler» na matičnoj, a zatim instalirat Zalmanovo rješenje (s jedne i druge strane ploče) ?
Ak netko ima iskustva nek javi. Hvala.
p.s.
Preporuka za nForce4 matične (s939/ PCI/ FW/ pasivni hladnjak/ kompatibilnost sa Zalmanom) do 1000 kn su dobrodošle.
p.p.s.
Van toga sam dugo, al link na ili par preporučenih serijskih brojeva proca (a64-3000) tadođer bi dobro sjeli.
DFI DAFG! oko 780kn
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na