Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.01.2005., 00:26   #1
blento
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 56
Angry Argh, adsl na 2 kompa

kreagh,

Ja samo hocem da moja 2 kompa mogu ici na net nezavisno prek jednog adsl-a. Dakle, da je jedan zgasen, a da je drugi na netu. Eto.

Imam budzet, jel bi ovo ( SMC7204BRB 4-Port ADSL Router s ugrađenim Annex B ADSL modemom) rijesilo moj problem?
- ako da, jel valja to kaj, jel ima boljih (cca max 600 kn)
- ako ne, kaj?
- di se informirat ( pokorno molim koji link, pojma nemam o mrezama, neznam ni koje pojmove treba googlat - svaka pomoc dobrodosla )


Trenutno kompovi nisu umrezeni. U zidu imam 10-zilni kabel (na 2 zile je telefon, 8 ih je slobodno za mrezu), i sad bi ja jednostavno postavio (normalno) stekere (mrezne) na zid i od onuda do kompa ide (kratki) mrezni kabel
-te mrezne uticnice "za zid" znaju bit bezobrazno skupe cca 90 kn komad, jel to normalno il me netko j...
-bilo kakvi savjeti i preporuke u vezi toga su dobrodosli

Ovo ne bih trebao uopce spominjat, jer uijek zakomplicira stvari i tko god da mi objasnjava pocne muljat, al trenutno imam Siemens ADSL A 100-I USB modem i bas me briga za njega. Ako ikad mi ta mrezica profunkcionira, z gustom cu ga par put krvnicki pogladit cekicem.

eto...
blento je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2005., 13:53   #2
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
Re: Argh, adsl na 2 kompa

nisam imao prilike susrest se sa tim modemom, ali mozes probati, kupi ga pa ako ti neradi onda vrati tamo gdje si ga kupio... mislim da je to ono sto tebi treba... (taj adsl modem+router - 2in1)
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 13.01.2005., 14:17   #3
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,733
Probaj pitat u ht-u da ti daju ethernet modem,sa takvim modemom i ruterom stvar fino funkcionira na dva i više kompova
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
SAMSUNG 970 Evo Plus NVMe M.2, 250GB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64



acer je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2005., 21:39   #4
blento
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 56
Hvala,

@ MasterX
-stos je u tome kad kaj se nekaj kod nasih firmi kupi prije mozes dobit bubreg od shefa firme nek pare nazad (pa makar se radilo i o 10 kn)... , a nitko nis ne garantira

@ acer
- direktno sam pitao i ne moze, ne zele zamijeniti modem, ak moj ne radi zamijenili bi ga za isti takav

@ RAK (koji se nije javio)
- da, jas klipan koji nece sastavit jeftin komp i po uputama od gospona RAK-a konfigurirat ga da mi lijepo radi
- linkic molim (ak nije preveliki bed), da nekog vraga naucim (barem postavit pitanje)
blento je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2005., 21:58   #5
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Originally posted by blento

@ RAK (koji se nije javio)
- da, jas klipan koji nece sastavit jeftin komp i po uputama od gospona RAK-a konfigurirat ga da mi lijepo radi
- linkic molim (ak nije preveliki bed), da nekog vraga naucim (barem postavit pitanje)
Stvarno ovo nisam razumio. Da li je OVO link koji tražiš? To svakako rješava tvoj problem.

Što da ti kažem? Svaki ethernet modem/router može to napraviti. Sada je pitanje koliko je to kvalitetno i sigurno. Moj je odgovor NIJE. Što god kupio ne očekuj da će raditi bez problema.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2005., 11:26   #6
elessar
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1
Istina! Sigurnost i ostalo možeš zaboraviti! Evo iz prve ruke i puno muke radi ali je banana. E pazi koju gnjavažu sam imao s routerom: Nekako se uspjelo postaviti za gateway 0.0.0.0 što sam mislio da je nemoguće i nije mu se moglo nikako pristupiti. Sniferom sam probao dobiti adresu njegovu za configuration utility i svašta radio jer sam mislio da sam lud. Kako nule mogu biti!? I stvarno su bile nule.:confused: Onda sam ga išao resetirati. I držim ja tako 30-tak sekundi da ga resetiram i na kraju ništa. Mislio sam ga staviti u škrinju da mu sve te gluposti izađu iz memorije. I ne da mi vrag mira odlučio ja još jednom resetirati ali malo duže. Negdje minutu i pol i proradio je. Vratio je postavke na default. Uh koje olakšanje. Ali još mi uvijek nije jasno kako je uspio imati postavke sa nulama a nisam mu pristupao uopće. Totalno sam zbunjen.
elessar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na