Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.02.2008., 21:08   #1
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
g684t kako maknuti antenu :)

Budući da sam imao slab signal kupio sam http://www.optimum-online.hr/shop/vi...roduct=1510001
Međutim, izgleda da sam je malo jače pritegnuo pa sad imam problem kako je skinuti. Kad odvrtim onaj crni dio koji se zašrafi za router vrti se routerov priključak. Isto tako u zadnje vrijeme mi se znaju događati pucanja veze pa me zanima dal sam mogao u routeru odspojiti žicu sa konektora?
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2008., 21:21   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,612
Hm, bojim se da si bio prejak za jadnu antenicu. Nema druge nego pažljivo rastavit router i vidit u ćemu je stvar.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2008., 21:28   #3
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Dogodio se teški lol. Prije par minuta sam još jednom probao da skinem i okrenem antenu al da nisam osjetio da je preskoio navoj (tek se čini). Velim ko te hebe i odem do drugog kompa, kad tamo wlan proradio i full dobar signal. 46%! Tak još nikad nisam imao Uvijek je bio na 37%

Sad neznam dal bi ga i dirao uopće Šalim se. Sutra ga raskapam pa da vidimo. Nego žica na konektor routera je lemljena ili je samo prišpanana? Ako je lemljena s čim bi opet mogao lemiti. Treba neka posebna mast i materijal za lemiti?
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2008., 22:30   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,612
Nisam vidio rastavljeno pa ti nemogu ništa posebno savjetovat. Uglavnom, prvo utvrdi princip učvršćenja samog konektora (jeli samo lemljen ili je zavidan za kučište prvo pa potom lemljen). Sama lemna mjesta treba preciznim lemilom samo prelemit. Izbjegavaj koristit pastu, a ako baš moraš nakon šta zalemiš (budi precizan da ne zalemiš susjedne kontakte) odmasti sa alkoholom, osuši sa kakvom krpicom i tek potom upali ponovo. Možda odprve ta antena nije stala kako spada pa nisi imao dobar signal.

EDIT: Ovo je slika unutar uređaja blizanca hw rev. A1 za Annex A. Ako je kod tebe jednako izvedeno samo treba dotegnuti maticu s kojom je konektor učvršćen za kučište uređaja. Pazi da pri tom ne uvrčešćeš cijeli kabel i konektor.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 11.02.2008. u 08:42.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2008., 12:34   #5
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Uspio sam riješiti problem. Nikky majstore hvala još jednom na slici.

Kao što si napisao i kako je na slici, odvidala se vanjska matica na konektoru pa je sve lagano plesalo.
Skinuo sam poklopac (svaka čast dlinku na jednostavnosti), pritegnuo matice i amen.
Samo kaj sad imam slabiji signal. Pao je opet na 37%
No to pripisujem danu, tj. više je uređaja uključeno pa je i gubitak signala veći.

ImagesForMe.Com - Besplatan hosting fotografija
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na