Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.06.2012., 09:48   #1
Dadox
Premium
 
Dadox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Na moru
Postovi: 127
Gdje da zalemim wifi pigtail?

Ovo je TRENDnet TEW-680MB, wireless bridge tiskana pločica.
http://i45.tinypic.com/5xqxyq.jpg

Da li bi mi netko mogao pomoći u odabiru mjesta gdje bi zalemio pigtail, uz minimalne preinake na pločici?

Ovaj konektor koji vidite nije standardni U.FL konektor već služi za testiranja, pročitao sam tonu PDF-ova u kojima se uglavnom nude te neke sonde za ovaj konektor ali ni tu sondu neznam gdje bi nabavio, uglavnom da smanjim troškove i slično odlučio sam se na čisto lemljenje. Uglavnom, taj konektor je takav da kad gurnete iglu unutra prekinete dovod signala prema tiskanoj anteni. Mrvicu desno nalazi se podnožje za standardni U.FL konektor kojeg mogu nabaviti, a za kojeg možete naći pigtail bilo gdje, pa čak i izvući iz dlinka 684t kojeg je nekada nudio tcom.

http://i50.tinypic.com/34oezva.jpg

Na sljedećoj slici nalazi se mikro SMD kondenzator koji šalje dalje signal preko testnog konektora prema anteni, u početku mislio sam recimo maknuti ovaj testni konektor pa umjesto njega zalemiti pigtail, ali ne želim raditi nikakve drastične izmjene po pločici.

http://i47.tinypic.com/219p2eo.jpg

Najbolje riješenje kojeg sam se mogao sjetiti je da odlemim SMD kondenzator prije testnog konektora, i zalemim ga tako da signal ide prema U.FL konektoru i tamo zalemim pigtail.

Imate li kakvih savjeta?
__________________

Dadox je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2012., 10:48   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,612
Uh, polako. Wireless mu je 450 Mbps, dual band (2.4 i 5.1 Ghz), a + b/g/n.
Plus tome ima tri interne antene, zato ima i tri test konektora.

Ovaj štos da kada priključiš konektor (ti si probao sa iglom) i prekine se dovod prema int. anteni se i traži tj. korisno je da uštekano preuzme funkciju i "izbaci iz igre" int. antenu.
Nezgodni detalj kod test točke je šta ne mora imati full izlaznu snagu, često baš i nije.
Ako utvrdiš da označena mjesta jesu za U.FL konektor onda napravi ovo šta si zamislio > "Najbolje riješenje kojeg sam se mogao sjetiti je da odlemim SMD kondenzator prije testnog konektora, i zalemim ga tako da signal ide prema U.FL konektoru i tamo zalemim pigtail.
Mislim da se pig-tail može fino zalemiti, svakako osiguraj kontra mrdanja sa vrućom plastikom da ne počupa štampu.
Dakle, trebalo bi tri komada.
Preostaje ti da se odlučiš kakve antene obzirom na band, pretpostavljam da ti je 2.4 Ghz (b/g/n) interesantniji.
Možda nađeš nešto korisno > http://www.techinfodepot.info/index....TEW-680MB_1.0R
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.06.2012., 11:02   #3
Dadox
Premium
 
Dadox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Na moru
Postovi: 127
Pigtailovi zalemljeni, prijam signala vrhunski (s obzirom na amaterski rad : ).... nažalost nisam slikao, ali možda tekst pomogne nekome tko ima sličnih problema...
Ako nemate pravog alata za ove mikro kondenzatore nemojte se uopće upuštati u prebacivanja mjesta kondenzatoru. najlakše bi u tom slučaju bilo, s obzirom na veličinu elemenata, odlemiti testni konektor i na njegovo mjesto postaviti U.FL ili jednostavno zalemiti pigtail i kako kaže Nikky zaliti vrućom plastikom da se to ne odvoji.
Evo upravo čekam da mi dođe jedno 15 komada U.FL konektora za tiskanu pločicu:
http://www.sectron.eu/products/8-res...for-board.html
pa da riješim i ostale bridgeve. Cijena :14 eura za 15 komada uključena poštarina... neloše. Samo sam se morao natezati s prodavačima oko poštarine jer traže ogromne cifre, kao da šalju na Mars.
Jedina stvar koju neznam i nisam uspio testirati je jačina signala poslije testnog konektora, i u daljnjim točkama sve do tiskane antene... ali i ovako zadovoljava. Sad mogu nabaciti malo bolju antenu...
__________________

Dadox je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2012., 11:11   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,612
Nema zabušavanja, slike i precizne upute napraviti na slijedećim primjercima
Koje antene misliš koristiti tj. jel misliš zanemariti 11a band ?
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 29.06.2012., 08:49   #5
Dadox
Premium
 
Dadox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Na moru
Postovi: 127
Još jedna bitna stvar me muči, budući da kondenzatorima određuješ (propuštaš) određene frekvencije, ova konfiguracija SMD-ova upravo to i radi, pa zar nebi bilo bolje da mi pigtail ide "umjesto" tiskane antene... Što ti misliš?
Iako po nekoj logici stvari gledajući na tiskanu pločicu, nacrtano je UFL podnože i mogući položaji SMD kondenzatora, što znači da kad zakreneš SMD u položaj 1 radi UFL, u položaju 2 tiskana antena tako da ova moja teorija o pigtailu prije same tiskane antene ne stoji... hmmm

A što se tiče slika mogu poslikati drugi TEW-680MB po kojem sam ranije nešto pokušavao, i koji također radi dobro, zanimljiviji mi je 11a band jer tu nema puno smetnji. Iako naravno treba paziti na zakone da nebi premašio dozvoljeni EIRP sa izmjenama... Katastrofa kako loše radi 5GHz band unutar kuće, zato i radim ovo sa dodatnim antenama, a da sam znao nebi se upuštao u to već provukao gigabitni kabel i čao đaci, uostalom iskoristiti će se bridge za nešto drugo. U jednoj sobi mi je router, u drugoj imam taj media bridge, ma nema šanse da se spoji kroz dva zida, da ga moliš na koljenima... dok 2.4GHz radi bez problema. 5GHz zahtjeva Line Of Sight i gotovo...

Antene koje koristim su također Do It Yourself za 5GHz (upravo dovršavam reflektor za svaku od njih), a one su varijacija na temu bi-quada samo kružnog oblika. poslikati ću pa ću okačiti linkove...
__________________

Dadox je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2012., 09:11   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,612
Mislim da bi i bilo "tehnički ispravno" da složiš / zalemiš "zakreneš SMD u položaj 1 radi UFL", time interna antena ispada iz igre.
Jedino bi moglo biti interesantno raditi kombinaciju pa ostavit jednu internu u funkciji kada na dodatne vanjske antene stavljaš neke usmjerene antene da imaš i lokalno pokrivanje.
Računaj (nađi info na netu) da kod 802.11n sistema sa tri antene raspodjela funkcije pojedine antene je drugačija u odnosu na 802.11g sa dvije antene. Nadam se da si skužio o čemu govorim.
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na