Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.10.2022., 10:06   #63601
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Nije sad, bilo je tako i prije 20 god. Iz mog razreda je jedan otišao, naravno, nesposoban za redovno školovanje. I sad utjeruje neke svoje frustracije na motoru po gradu.
Bilo je prije 20, al nije prije 10
https://policijska-akademija.gov.hr/...-4-razred/3896
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2022., 10:15   #63602
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,062
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Za to postoje znakovi. Kada nema znakova, ovisi o kategorijama vozila, dal je nagib...
Nema znakova, ravna cesta, ista kategorija vozila.
Pitanje za milion dolara?
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2022., 11:20   #63603
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Hrpa nabacanih random brojeva, nis korisno.

SAVA JE NAJBOLJA!!!


Bruno ti si uzeo cc2 na kraju?
Je je sada su brojevi/uvjeti važni, a kada je bio link tu na test all season guma i kada je CC2 bila best of onda je bila spika joj dobra guma ovo ono.

Bottom line je kada se usporedi ta guma vs zimska zimi i ljetna ljetni vidi se da nije to to. Dobro je ali nije to to. Tko ima prostora i nije baš kriminalno lijen dva seta su super.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2022., 11:29   #63604
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Kad bi imali binarna godisnja doba (ljeto s +35, suho i -5C sa snježnom podlogom), dva seta bi bila idealna.

Ali na primjeru ovog mjeseca, gdje jos 90% vozaca ima ljetne, a temperature su bile od 1C s kišom do 22C i suncem, tu si ujutro naje*ao s ljetnima.

Isto tako cemo sa zimskima ujutro biti na snijegu, popodne mozda +15 i suho.

Osim ako ne mislis svaki dan mijenjati zimsko/ljetni set, cjelogododisnje su najbolji izbor za 50% dana u godini. Ostalih 50% vremena su pri vrhu po ponasanju na cesti
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2022., 11:48   #63605
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Sve ovisi di zivis, ali za RH gdje vise skoro i da nema velike zime zimske gume sve manje imaju smisla. Ja zivin u Splitu, stavljam zimske ta 2 ipo miseca, ali ih je cesto tuzno tuzno gledat ih na 15+ stupnjeva u 12/1/2 mjesec, ovisno kakva zima ispadne. Isto tako i kod vas siguran sam da su pola "zime" uvjeti di ta zimska guma i nije bas idealan izbor.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2022., 14:04   #63606
Tarjan
Premium
Moj komp
 
Tarjan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 94
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Sve ovisi di zivis, ali za RH gdje vise skoro i da nema velike zime zimske gume sve manje imaju smisla. Ja zivin u Splitu, stavljam zimske ta 2 ipo miseca, ali ih je cesto tuzno tuzno gledat ih na 15+ stupnjeva u 12/1/2 mjesec, ovisno kakva zima ispadne. Isto tako i kod vas siguran sam da su pola "zime" uvjeti di ta zimska guma i nije bas idealan izbor.
Dodao bih još jedan moment; vozači koji, kao ja, prave malo kilometara godišnje. Manje mi žao svakih pet godina promijeniti jedan set nepotrošenih guma nego dva
__________________
baaaa baaaa ba ba
Tarjan je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2022., 15:13   #63607
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Je je sada su brojevi/uvjeti važni, a kada je bio link tu na test all season guma i kada je CC2 bila best of onda je bila spika joj dobra guma ovo ono.

Bottom line je kada se usporedi ta guma vs zimska zimi i ljetna ljetni vidi se da nije to to. Dobro je ali nije to to. Tko ima prostora i nije baš kriminalno lijen dva seta su super.
Jedno je test jedne vrste guma u istim uvjetima a drugo je testiranje dva tipa guma u nekim uvjetima.

Po tome smo mogli stavit i test ljetnih uz ovo pa bi ispalo da je zimske najbolje po snijegu a ljetne ih šišaju po svemu ostalom, jel bi to bio realan test kad ne znamo temperaturu?

Za očekivat je da će zimske biti bolje od cjelogodišnjih, ALI neće biti na +15 što je kod nas sve češće, a usporedba nema smisla kad ne znamo koji je glavni kriterij.

Uskoro će biti i hladna jutra (3-4-5 stupnjeva) pa me zanima tvoje ljetne koje su po ljetni bolje od cjelogodišnjih misliš da su na tim temperaturama i dalje bolje? Isto tako 3-4 mj je bilo i preko 20 stupnjeva, misliš da su zimske tad bolje od cjelogodišnjih?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2022., 16:11   #63608
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Nema znakova, ravna cesta, ista kategorija vozila.
Pitanje za milion dolara?
onda ide po dogovoru oba vozaca.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2022., 20:30   #63609
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 496
onaj sa skupljim autom ima prednost
the-rider je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2022., 20:40   #63610
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Osim ako jedan od njih nije Lada 😂
Da vidiš kako su ti skupi bitno manje bahati jer znaju rezultat sraza 😆
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2022., 23:13   #63611
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 910
Citiraj:
Autor Chandler Pregled postova
Jedna situacija sa našom policijom... Pa molim vaše mišljenje...

Prije par dana vozimo normalno, po ograničenju, neka mala Toyota i ja iza nje.
Cca 18i30, znači još je dan ali nije sad baš neka idealna vidljivost.
Iza zavoja vidim s moje desne strane policijski auto kako stoji i valjda haltaju.
Ne obazirem se, vozim normalno, nemam brige.
U tom trenutku policajac iskače na polovicu ceste, bez prsluka, maše sa palicom kao da mu je to zadnje u životu.
Toyota ispred i ja ne kužimo iskreno koga ovaj uopće zaustavlja, usporavamo skoro do stajanja.
Tad skužimo da zaustavlja auto koji ide iz suprotnog smjera, isto zavoj, neke dvije mlade cure u Superbu. Njih zaustavi, usmjeri prema parkingu gdje su oni, mi nastavljamo dalje.
Mislim si da ih je možda snimilo negdje, pa ih zato zaustavljaju, ali ne vidim dalje na dionici nigdje kamere.


I sad si mislim koji k....
Izletavaš kao zadnji kreten, bez prsluka, zaustavljaš kao kauboj dok te netko ne pokupi a onda bude u novinama kuka i motika i šta ja znam......

Znam da je tečaj za policajca (ne mogu to nazvati škola) stvarno postao smješan ali trebalo bi uvesti barem jedan semestar opće kulture i ponašanja.
Npr. da shvate da ovo nije divlji zapad i te fore... Ok, imaš pištolj i značku, bravo.... Odi sad u svoj kraj nek se susjedi dive.
Tipični debili..siguran sam da mu je na akademiji pokazano kako se sigurno zaustvalja,a to je da se i ne ide na cestu, ali ne, kao što kažeš, skači po cesti, a mi ostali moramo pazit na debila.
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2022., 08:03   #63612
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Kad bi imali binarna godisnja doba (ljeto s +35, suho i -5C sa snježnom podlogom), dva seta bi bila idealna.

Ali na primjeru ovog mjeseca, gdje jos 90% vozaca ima ljetne, a temperature su bile od 1C s kišom do 22C i suncem, tu si ujutro naje*ao s ljetnima.

Isto tako cemo sa zimskima ujutro biti na snijegu, popodne mozda +15 i suho.

Osim ako ne mislis svaki dan mijenjati zimsko/ljetni set, cjelogododisnje su najbolji izbor za 50% dana u godini. Ostalih 50% vremena su pri vrhu po ponasanju na cesti
Jasno da nisu binarna ali 90% trajanja zime je hladno i mokro gdje se CC2 pokazala kao lošijom od zimske (vidi rezultate). Stoga imamo dio 10.mj i mali dio 11. gdje može biti ujutro hladno i mokro što nisu idealni uvjeti za ljetnu gumu ali zato imamo cijeli ostatak 11. pa sve tamo do kraja ožujka gdje je mokro i hladno što očito nisu dobri uvjeti za CC2. Jedino ako se ide osporavati test kao lažan?

Razlika od tri metra zaustavnog puta na snijegu je velika, a razlika u zaustavnom putu od pet metara na mokrom je ogromna.

Prije bi imao top ljetnu gumu kroz tih pola mjeseca/mjesec eventualnih problema i top zimsku u opet pola mjeseca/mjesec visokih temperatura nego osrednju gumu kroz cijelu godinu.

Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Sve ovisi di zivis, ali za RH gdje vise skoro i da nema velike zime zimske gume sve manje imaju smisla. Ja zivin u Splitu, stavljam zimske ta 2 ipo miseca, ali ih je cesto tuzno tuzno gledat ih na 15+ stupnjeva u 12/1/2 mjesec, ovisno kakva zima ispadne. Isto tako i kod vas siguran sam da su pola "zime" uvjeti di ta zimska guma i nije bas idealan izbor.
Ma dobro dalmacija i zimske gume nemaju veze jedno s drugim osim ako se ne ide preko like i gorskog kotara.

Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Jedno je test jedne vrste guma u istim uvjetima a drugo je testiranje dva tipa guma u nekim uvjetima.

Po tome smo mogli stavit i test ljetnih uz ovo pa bi ispalo da je zimske najbolje po snijegu a ljetne ih šišaju po svemu ostalom, jel bi to bio realan test kad ne znamo temperaturu?

Za očekivat je da će zimske biti bolje od cjelogodišnjih, ALI neće biti na +15 što je kod nas sve češće, a usporedba nema smisla kad ne znamo koji je glavni kriterij.

Uskoro će biti i hladna jutra (3-4-5 stupnjeva) pa me zanima tvoje ljetne koje su po ljetni bolje od cjelogodišnjih misliš da su na tim temperaturama i dalje bolje? Isto tako 3-4 mj je bilo i preko 20 stupnjeva, misliš da su zimske tad bolje od cjelogodišnjih?

Meni se čini da su lokacije iste stoga testove možemo uzeti kao legitimne. Ili? Čisto da maknemo ovaj uvjet temperatura, okoline itd....

Jasno da nisu bolje ali tu pričamo u total možda dva mjeseca nepovoljnih uvjeta za ljetnu ili zimsku. Kod all season i kada bi ih usporedili s ljetnima u ljetnom periodu bile bi jednako loše kao VS zimskih zimi.

Da, razlika od pet metara zaustavnog puta je loša koliko god ti to ne htio priznati. Ali opet shvaćam komociju imanja all season guma. Manje brige oko dotova tko će pamtiti sve to koliko si prošao ići kod vulknizera, sve to navlačiti...ipak je moderno biti lijen.



Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2022., 08:51   #63613
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Automobili

Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova

Prije bi imao top ljetnu gumu kroz tih pola mjeseca/mjesec eventualnih problema i top zimsku u opet pola mjeseca/mjesec visokih temperatura nego osrednju gumu kroz cijelu godinu.

Nisi uzeo u obzir i druge gume. Znaci cc2 je 5 metara losiji od najbolje zimske na tom odredenom testu u toj određenoj dimenziji na tom određeom autu. Mozda na drugom autu s isto dobrim premium gumama razlika bi bila manja, na ovom testu su samo top 5 na testu , ne top 5 premium proizvođača. Vec na 5. mjestu , semperitu je razlika nikakva. Na jednom testu se koristi npr Golf Gti koji je 500 kila lakši od mog i spotrskiji te dimenzije guma nisu iste. Mozda sa cc2 prije stanem ja u mom autu s smojom dimenzijom nego Golf u dimenziji na testu jer u kocenju nije bitna samo guma. Na tom testu su izrazenje vrijednosti testa na istom autu s istim vozacem i to je problem kod testiranja. To mi je sve ispricao vulkanizer kad sam montirao svoje cc2 pa malo popricali o tim testovima. Plus za kraj,najbitnije je podneblje. Meni se dunlop wintersport 5 dot 2019 raspao ove godine. Zivim u Istri i 3 godine te 18000km je imho premalo za takvu premium gumu. Nije da se vozim samo po istri, ali sam malo km napravio s njima van HR u zadnje 2 godine. U proljece me uhvatio snijeg prema zagrebu vozio sam kao po jajima, guma je bila potrosena nakon samo 18000 jer se unistavala zimi po toplom vremenu. Tako da ova ako traje bar 5 godina s istim stilom voznje meni super. I naravno uzeo sam najbolju cijelogodisnju da me ne iznenadi negdje malo snijega.

@Buljo

Nisam još stigao probati na jako grubom asfaltu kao sto je npr AC Karlovac Zagreb bar na 120kmh. Ali lokalno su super tihe i na grubom i na neravnom ali lokalno idem max 90

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 05.10.2022. u 16:06.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2022., 09:02   #63614
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Koliko je razlika ljeti na mokrom? Mda... >5 metara u korist cjelogodišnje, dakle bolje je voziti zimsku ljeti .

Na tečaju sigurne vožnje smo nas dvojica na CC2 odrađivali poligon sa 50 km/h, ekipa na ljetnima nije smjela preko 30 km/h.

Koliko je duži zaustavni put zimske na 20 C? Opet 5m.

U lokalnim ekstremima vremenskih uvjeta bolje su ljetne/zimske, ali to je s našom klimom više cherrypicking.

Tko vozi <20.000 km držati će iste sezonske gume 4-5 god, a cjelogodišnje će staviti nove svake 2-3 god. Isto ogromna razlika.

Mislim da svatko treba izabrati za sebe, nakon 6 godina mijenjanja (vrhunskih) ljetnih/zimskih, osjećam se komotno s CC2.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2022., 09:06   #63615
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
ali zato imamo cijeli ostatak 11. pa sve tamo do kraja ožujka gdje je mokro i hladno
Ne znam di ti živiš al pola godine nikad nije stalno mokro

Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Meni se čini da su lokacije iste stoga testove možemo uzeti kao legitimne. Ili? Čisto da maknemo ovaj uvjet temperatura, okoline itd....
Naravno da ne možemo jer bi isto tako ja mogao stavit test ljetnih u tu tablicu samo bez snijega jer jbg nema ga na testu

Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Jasno da nisu bolje ali tu pričamo u total možda dva mjeseca nepovoljnih uvjeta za ljetnu ili zimsku. Kod all season i kada bi ih usporedili s ljetnima u ljetnom periodu bile bi jednako loše kao VS zimskih zimi.
2 mj su as drastično bolje od ljetnih odnosno zimskih, naravno da nisu bolje kad pogledamo head to head visoke temp i niske temp.

Da se razumijemo, ja ne tvrdim da su as bolje od dva seta, al obzirom na vrijeme sve su isplativije (pogotovo za one koji ne rade 20-30k godišnje) jer je po meni bolji mijenjat gumu svake 3 a ne svakih 5 godina.

Ovo kaj trubiš o usporednom testu pada u vodu sve dok ne dobijemo glavni podatak a to je temp, a najbolji usporedni test bi bio par temperatura pa da se vide prednosti i mane i jednih i drugih...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2022., 09:14   #63616
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Prije dvije godine, kraj 12. mjeseca putovao za Švedsku i nazad početak 1. mjeseca s cjelogodišnjim gumama Maxxis Premitra, auto P308 karavan. Uvjeti svakakvi, od suhoh, mokrog, snijega, ma svega. Gume su to odradile za 5. Sad vozim cjelogodišnje Kleber Quadraxer 2 i isto zadovoljan.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2022., 09:17   #63617
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
@booglio.

Ma nije vraga mokro. U najmanju ruku jutrima je slinava cesta. Zimi u nizinama nema snijega ali ima kiše. Zadnja dva tjedna si imao konstantno kišu maltene i sada će biti tjedan dana suho pa opet kiša. Vozio sam i u 5.mj po snijegu, bljuzgi i mokrom ali opet s top ljetnim gumama. Da kuži se da to nije to ali nišstra ekstremno ako ne izvodiš pizdarije kao naglo kočenje, naglo ubrzavanje i naglo skretanje.

@catkiller

Ne znam koja je razlika ljetna vs all season ljeti. Nisam taj podatak gledao. Da, svatko bi trebao kupovati ono kaj mu treba i kaj mu odgovara. Samo sam krenuo malo jebati bulju kako mu je sada važna koja je temperatura, a kada se radi test solo CC2 onda uvjeti nisu važni. RAJT!

@Bruno_Rv..jasno da uspoređujem najbolje s najboljim. Pa neću CC2 vs SAVA.
Hamm je offline   Reply With Quote