Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 05.04.2009., 00:33   #151
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
evo citam ovo i ne mogu se nacudit, ja sa hardverajom ima dobro iskustvo, ako je ovo sve istina, onda me sad lagano vata prpa sta sam uzeja toliko komponenti kod njega...

ja kad sam kupova komp odma mi je reka da ce tribat jedno 3 sedmice da se sve to skupi, rekoh ok, nije mi bilo hitno i iskreno sam tija pomoc coviku koji je tek otvorija shop, na kraju je trebalo malo vise od 3 tjedna al sam dobija pod racun potenciometar i donija mi je komponente na ruku, pa sam zakljucija da je sve skupa pozitivno iskustvo, sad nekako sumnjam da cu tamo kupovat vise...
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline  
Staro 05.04.2009., 00:51   #152
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Što volim kad mi u shopu kažu da imaju problema sa dostavom robe koja je na carini...

Znajte za ubuduće: roba na carini bude u prosjeku cca 3-4 sata. (maksimalno kroz vikend)

Ako i postoje "stvarni problemi sa carinom" onda to treba najčešće iščitati kao: nema se novaca za platiti carinska davanja ili u 99% slučajeva: "roba još nije uopće došla u RH"
E-mil je online  
Staro 05.04.2009., 00:54   #153
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Buljo,naj se praviti blentav.Priliku/čast reklamiranja na ovome forumu su imale dosad samo dvije osobe.Znaš ono,ruka ruku mije,partija obadvije
Ne moraš biti nuklearni fizičar da bi znao kako je 2+3=4 i u kojem grmu leži zec.
Tako da,bez uvrede,u ovom postu na koji si ti replicirao,modovi kao skupina čine jednu marginalnu stavku i sitnu ribicu koja nema tu prava glasa.NHF
To pitanje sam postavio jer uvijek kad se nešto značajnije dogodi modovi i admini se moraju u nekom kontekstu spomenut, a kako sam i sam jedan od njih osječam se prozvan tako da...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline  
Staro 05.04.2009., 00:56   #154
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Autor žile Pregled postova

ROFL,danas sam kupio 24" ekran,nisam se pošteno ni priviknuo,dok sam pročito uvodni post skoro sam povratio
ja na rezi 1650x1000 sam misem oznacavao procitani tekst.. da ne pricam kako sam se na kratko vrijeme vratio u djetinjstvo kad sam ucio citat pa sam prstom isao po knjizi
msvrtan je offline  
Staro 05.04.2009., 00:57   #155
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
To pitanje sam postavio jer uvijek kad se nešto značajnije dogodi modovi i admini se moraju u nekom kontekstu spomenut, a kako sam i sam jedan od njih osječam se prozvan tako da...
Ti (i ostali modovi) ne utječeš na odluku tko će se,kada i zašto reklamirati ovdje,jel tako?Zašto bi ti onda bio prozvan,onaj tko je prvi uočio povezanost između Hardveraj.hr i PCE se malo aljkavo izrazio.
žile je offline  
Staro 05.04.2009., 02:14   #156
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ono što mene čudi je to da se Hardveraj preporučivao ovdje na forumu, a svi ljudi koji su se javili u ovu temu su imali problema sa kašnjenjem ili sa oštećenom/neispravnom ili pogrešnom robom?

I ima dosta poruka tipa: "Čekao sam 3 tjedna duže ali sam zadovoljan?" WTF?! Kako ćeš s tim bit zadovoljan?
 
Staro 05.04.2009., 02:44   #157
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
A sa kojim je to adminima/modovima prijatelj?
oces i jmbg-ove ?

Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Ne znam sto reci, ja ne pusim te fore, "daj lovu pa ti ja javim kad dodje"....zasto uopce pristajete trgovati na taj nacin, pa da ti je i rodjeni brat?!
ti ocito nisi upucen u web shop poslovanje.



isto tako da budem malo forumski sudac svatko je nevin dok se nedokaze drugacije tako da pricekajmu besthyu da kaze svoju pricu pa da onda idemo drvljem i kamenjem...
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline  
Staro 05.04.2009., 02:49   #158
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Meni je priča baš presmiješna. Umirao sam od smijeha čitajući.
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline  
Staro 05.04.2009., 02:52   #159
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
isto tako da budem malo forumski sudac svatko je nevin dok se nedokaze drugacije tako da pricekajmu besthyu da kaze svoju pricu pa da onda idemo drvljem i kamenjem...
Nemam ja ništa protiv čovjeka, kao ni većina forumaša (pretpostavljam) jer nisam nikad kupovao kod njega, a sad znam da nikad i neću.


Jbte, ako već kupujem u Webshopu i ako su na cijeniku navedeni artikli koji me zanimaju, ja ih hoću imat kod sebe 48h nakon uplate! Ako to nije moguće, naći ću si neku drugu trgovinu.. Pa neću dozvolit da netko mjesec (ili više) dana raspolaže mojim novcem!?

edit: Ne vjerujem da je vlasnik Hardveraja zao čovjek. Ali da je NEODGOVORAN to sigurno..
 
Staro 05.04.2009., 04:10   #160
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
Samo da navedem da sam sa doticnom trgovinom imao samo jednom imao posla cca oko 9mj prosle godine... trebala mi je tekucina za vodeno hladenje oko 69kn je kostala. Rjeseno je jednostavno nazvao sam ga i pitao dal ima na lageru i da li je u mogucnosti isporucit unutar 48h on je rekao da i uplatio pare i dobio drugi dan.
Samo da napomenem jednu stvar po pitanju takvih konfi koju si ti slagao A-V vjeruj mi treba cca 2-3tjedna da se to sklopi iz jednostavnog razloga ako nemas na lageru kupujes od drugih tvrtki i distributera. I ako te oni zavlace i lazu gospodinu tumbicu on tebi jbg zacarani krug.
Ja sam kod nabavke mog racunala isto tako cekao cca 3tjedna do 1mj ali to je bilo tako dogv tj dao sam covjeku da mi to nabavi u tom periodu.(malo je kasnilo duze radi nekih komponenti ali covjeka poznam 15godina i znam da me nece zajebat nego da njega drugi zajebavaju tipa links vemulj i druge sl. trgovine) Hocu ukazat da on jadan ovisi o drugima da si on nemoze tu puno pomoc neke stvari idu odmah neke nikako. Sam kad se sjetim kojom mukom sam nabavio 8800GTS 640mb grafu u hrvata prije 1.5god u 10mj krv sam ispisao dok sam ju nasao 3tjedna sam zvao sve ducane po hrv da ju nadem. A isto takvoj situaciji se mogao nac doticni gospodin.
Ne zelim nikog branit i totalno je jadno od osobe da poteze za svojom obitelji i slicno radi posla. Brate reci mi ne mogu nabavit i dobro. Druga stvar novac unaprijed se nedaje ni za sto a pogotovo 13k kn preko web shopa. Prvo ti meni to sastavi a ja kad uplatim drugi dan najkasnije mora bit poslano i tocka.
Sad u biti sve sam narucujem preko jedne tvrtke i sam si trazim djelove po cijeloj hrv ako treba a dobijem sve u osk sa garancijom u osk a ne u nekom 10 gradu u hrv.. covjek samo uplati lovu na racun te tvrtke njemu posalju ja dobijem i to je to. Jednostavno i efikasno.
jurbAs je offline  
Staro 05.04.2009., 04:17   #161
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
ja sam ustupio kontakt s hardveraj preko e-mail 09.01.2009. u nadi da si konačno nabavim Xigmatek hladnjake. međutim njega nema i upitam za vendettu opet nema. početak 2 mj opet javljam i vele da dolaze pri polovice 2mj dolaze. čekam i veli nema. pošaljem opet e-mail 3 dana prije mog rođendana ( 26.03 ) i izgubio sam živce pa okrenuo prema tržnici te kupio Sychte Mugen 2 simboličnih 250kn ( na dan rođendana )
međutim 30.03 dobio e-mail od hardveraja
"lijep pozdrav,

trenutno na lageru nemamo nijedan Xigmatek hladnjak. Dolazi nam kompletna paleta modela iz direktnog uvoza sredinom 4. mj. uključujući i model HDT-S1284 sa 4 heatpipe-ova "

za 8 dana se čeka odgovor?

i sad pitam koliko treba još čekati? uzalud 3 mjeseca načekao

pitanje je koliko proizvoda baš dostupno u hardveraju osim na stranici raspoloživih???

na žalost, u par navrata pisao sam po forumima da čekam hladnjake u par postova.. sad vidim da nisam jedini s problemima.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline  
Staro 05.04.2009., 04:20   #162
bozzomfeeder
Premium
Moj komp
 
bozzomfeeder's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,072
Citiraj:
Autor A-V Pregled postova
Ne bi volio da sad ja ovdje ispadnem mulac jer sam platio unaprijed.

Nisam ni znao da postoji opcija da se plati pri dostave konfiguracije?! Do sada svako računalo koje sam do sada kupovao (otprilike 4 različita shopa tokom zadnjih 10 godina, uključujući i HG Spot) i u svakom sam morao unaprijed platiti. Gdje se to plaća konfiguracija (pogotovo ovakva) nakon sastavljanja (pri isporuci) - idem odmah tamo? Možda kad su u pitanju gotove konfiguracije koje su pre-made i kao takve se nalaze u cijeniku, ali ne i kada radiš konfiguraciju "from scratch"...
Brate, napisao sam ti sve gori... Imaš policu,vidiš proizvod, a taj sustav plati pa naruči je bio kod nas prije jedno 10 godina, sve firme su propale takvim sustavom poslovanja.
__________________
...
bozzomfeeder je offline  
Staro 05.04.2009., 05:01   #163
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
Ne zelim nikog branit i totalno je jadno od osobe da poteze za svojom obitelji i slicno radi posla. Brate reci mi ne mogu nabavit i dobro. Druga stvar novac unaprijed se nedaje ni za sto a pogotovo 13k kn preko web shopa. Prvo ti meni to sastavi a ja kad uplatim drugi dan najkasnije mora bit poslano i tocka.
Tako je.

I svako drugačije ponašanje je neodgovorno i sa strane trgovca i kupca..
 
Staro 05.04.2009., 05:25   #164
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
isto tako da budem malo forumski sudac svatko je nevin dok se nedokaze drugacije tako da pricekajmu besthyu da kaze svoju pricu pa da onda idemo drvljem i kamenjem...
Ma lako za čekanje, probleme sa nabavkom i carinom ali brate onda mi tako reci a ne one muljaže što i lud kuži da nešto ne štima.
Ja zbilja neznam dal čovjek ima trudnu ženu i jeli uopće završila u bolnici ali vozanje kompjutera u autu, ispadanja kućišta iz istog te smrtni slučaj su zbilja nepotrebne muljaže.

Hardveraj je meni bio trgovina gdje mogu kupit nešto što drugdje nema i puca mi ..rac oću čekat mjesec dana ako će to doći no da mi navodi ovakve razloge to zbilja nema smisla.
A šta ima sad @besthy-a može reć..., ništa ! Mogo je odmah čovjeku reć, čuj trebat će mjesec dana da to skompletiram i amen, ovim "opravdanjima" se samo uvaljo do grše u govanca...
stuc je offline  
Staro 05.04.2009., 05:26   #165
kundak
Premium
 
kundak's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 388
I ja san budan

Inace, ako se bestija ne pojavi brzo i smisli nesto dovoljno uvjerljivo za opravdanje shop mu je propa ...
kundak je online