Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.12.2020., 11:53   #2791
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 987
Citiraj:
Autor tomov Pregled postova
Ukratko po ovome što si rekao ispada da će glava doći do sekotora koji je BS; na njega će zapisati podatak; disk neće alocirati novi sektor u koji bi prepisao te podatke niti će u SMART atributima prikazati isti? Nisam te u potpunosti razumio...

Nemam namjeru dekompajlirati firmware da bih u detalje shvatio kako disk radi, niti me zapravo zanima do te mjere. Ono što je bitno je već napisano pet puta na temi pa nema smisla dalje je spamati.
WD Purple je odličan za videonadzor, ali nije dobar za storage jer daje prioritet kontinuitetu zapisa, a ne integritetu. WD Red je odličan za NAS ali nije dobar za videonadzor. I to je to, koristi što hoćeš gdje hoćeš, prednosti i mane su tu navedeni.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2020., 14:15   #2792
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Cek, cek, cek... o cemu vi govorite?
Da Purple diskove manje-vise 'bas briga' za bad sectore?
Koliko je meni poznato, WD Purple je radjen i tjunan da moze kvalitetnije pisati, post surveillance se svodi 99% na pisanje, i to konstantno.
Osim toga, ova prica o ignoriranju bad sektora - moze neki info gdje si to vidio?
Ono sto sam ja vidio, da u slucaju bad sectora on moze 'ignorirati' (tj. ne zaglavi se u dugotrajnim retry-evima), ali to je drukcija ATA komanda od one koje se koriste na klasicnom kompjuteru kod pisanja.
Ukratko, koliko je meni poznato, WD purple se ponasa kao klasican disk u kompu. Firmware mu je vise optimiziran za pisanje, pa tu moze biti neke manje razlike. No sve u svemu, nema razloga da bi na njemu podaci bili ista vise nesigurni nego na red-u ili nekom drugom tipu diska.

Nadalje bad sektori se uvijek markiraju. Imas reallocated bad sector, koji je realociran, pending sector - koji se kod pisanja preseli u reallocated.
A sami bas 'bad sektori' postaju/ostaju, kad vise nema slobodnog mjesta za realokaciju, i tad je vrijeme strpati disk u smece.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.12.2020., 15:14   #2793
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Cek, cek, cek... o cemu vi govorite?
Da Purple diskove manje-vise 'bas briga' za bad sectore?
Koliko je meni poznato, WD Purple je radjen i tjunan da moze kvalitetnije pisati, post surveillance se svodi 99% na pisanje, i to konstantno.
Osim toga, ova prica o ignoriranju bad sektora - moze neki info gdje si to vidio?
Ono sto sam ja vidio, da u slucaju bad sectora on moze 'ignorirati' (tj. ne zaglavi se u dugotrajnim retry-evima), ali to je drukcija ATA komanda od one koje se koriste na klasicnom kompjuteru kod pisanja.
Ukratko, koliko je meni poznato, WD purple se ponasa kao klasican disk u kompu. Firmware mu je vise optimiziran za pisanje, pa tu moze biti neke manje razlike. No sve u svemu, nema razloga da bi na njemu podaci bili ista vise nesigurni nego na red-u ili nekom drugom tipu diska.

Nadalje bad sektori se uvijek markiraju. Imas reallocated bad sector, koji je realociran, pending sector - koji se kod pisanja preseli u reallocated.
A sami bas 'bad sektori' postaju/ostaju, kad vise nema slobodnog mjesta za realokaciju, i tad je vrijeme strpati disk u smece.

Meni je to jasno sve što si napisao... Samo pokušavam shvatiti što su ostale kolege napisale...
tomov je online   Reply With Quote
Staro 23.12.2020., 15:50   #2794
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 987
Imate ovdje primjer gdje je Purple korišten u Plexu pa su podaci ispali koruptani :
https://forums.servethehome.com/inde...s-or-no.27504/


Osobno ih nisam nikad koristio za tu svrhu, ali kad sam nabavljao diskove za NAS proučavao sam što uzeti i na nekoliko foruma koji se bave NASovima i storageom sam naletio na to upozorenje, da Purple zna dovesti do korupcije podataka jer mu bitnije odraditi zapis u određenom vremenu nego biti siguran da je odrađen ispravno, što je logično s obzirom na namjenu. Nisam išao u detalje sa ATA streaming komandama nego mi je pročitano bilo dovoljno da odustanem od Purplea kao NAS diska jer osim ako mi netko pokloni gomilu Purple diskova nemam realnog opravdanja da ih koristim za NAS.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2020., 17:35   #2795
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Nego kad smo kod NASeva jeste primjetili da je Snyology poceo stavljat Ryzene u neke modele ?

Bas sam gledao DS1821+ i unutra imaju Ryzen V1500b (4x/8t na 2.2Ghz, 16W potrosnja). Do sad su bili iskljucivo Inteli u tim "plus" modelima (Atomi i Xeoni D).

Veri najs .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2020., 19:05   #2796
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Logično jer im je ta platforma sigurno jeftinija a sad kakva će se pokazati kroz vrijeme ćemo vidjeti.
Malo me brine brzina / pouzdanost (AMD i drajveri mada se radi o Linux - u).
Sad malo lurkao, dosta proizvođača je izbacilo mobo na toj platformi u x formata.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2020., 23:05   #2797
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor Night Pregled postova
Imate ovdje primjer gdje je Purple korišten u Plexu pa su podaci ispali koruptani :
https://forums.servethehome.com/inde...s-or-no.27504/
Jedna osoba bas i nije releventan postotak. Mogao je on svasta drugo sprckati da se to desilo.
Citiraj:
Autor Night Pregled postova
Osobno ih nisam nikad koristio za tu svrhu, ali kad sam nabavljao diskove za NAS proučavao sam što uzeti i na nekoliko foruma koji se bave NASovima i storageom sam naletio na to upozorenje, da Purple zna dovesti do korupcije podataka jer mu bitnije odraditi zapis u određenom vremenu nego biti siguran da je odrađen ispravno, što je logično s obzirom na namjenu. Nisam išao u detalje sa ATA streaming komandama nego mi je pročitano bilo dovoljno da odustanem od Purplea kao NAS diska jer osim ako mi netko pokloni gomilu Purple diskova nemam realnog opravdanja da ih koristim za NAS.
Ako netko vec kupuje, da - bolje kupiti red. Ali ako imas purple, ne vidim nikakav razlog zasto ih ne koristiti. U svakom slucaju su bolji od green-a (koje ja recimo koristim godinama bez problema).

Ali, ako govorimo o diskovima i greskama.. jedini diskovi koje sam koristio da su proglasili read errore soft errorima su bili diskovi za HP EVA storage, spojeni direkt na x86 server. Srecom, ZFS + RAIDZ2 + sto koristi checksum spasi stvar.

Osobno, ZFS je za mene must-have, posto koristi checksum za sve podatke.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2020., 23:11   #2798
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Osobno, ZFS je za mene must-have, posto koristi checksum za sve podatke.
Ako se ne varam i BTRFS to moze/ima.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2020., 11:12   #2799
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ako se ne varam i BTRFS to moze/ima.
Yup, moze/ima.
No, nekako mi je drazi ZFS, rasprostranjeniji je, koristi se i u enterprise okruzenjima.
Osobno sa ZFS-om nisam nikad imao problema, osim jednom.. prije puuno godina, i to na Solarisu 10, mislim da je bio to jos u2 ili u4, dakle daaaaavno.

BTRFS je pak imao znacajnih problema sa RAID5, koji su navodno rijeseni.. navodno. A RAID5 mi treba, tako da....
A opcenito mi se cini ZFS ipak robusniji od BTRFS-a.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2020., 11:15   #2800
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Ja korisitm zadnje tri godone BTRFS (Synology DS1817+) na RAID6 (SHR-2) i za sad da kucnem u drvo nikakvih problema.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.12.2020., 11:38   #2801
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Ako se ne varam, ZFS "traži" ECC ram šta komplicira i poskupljuje platformu,
zadnje jeftinije i raji dobavljivo je bio G1610 / Xeon E3-12x0x v2 + C2xx chipset tj. čuveni HP Microserver Gen8.

A ovo sa BTRFS i navodno riješenim RAID5 problemima, taman kad naprave biti će kasno jer će se migrirati sa hdd na ssd.
Pretpostavljam da oni bogatiji već pomalo to i rade, jedan pregled > https://www.gamingpcbuilder.com/4tb-...rives/#Summary
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2020., 11:44   #2802
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Je samo kad cemo moci kupiti 10TB SSD za pare koje sad kosta 10TB HDD . Cim se cijena priblizi bit ce no brainer ali za sad je to jos pre pre skupo, barem sa ove SOHO domene.

Ja bas gledam da nagodinu zamjenim 8TB diskove sa 14TB verzijama koji su sad oko 3400kn (PRO verzijia sa 5 godina garancije dok su obicni sa 3 godine ispod 3000kn komad).
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2020., 12:25   #2803
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Znam da je još uvijek skupo za SOHO, pogotovo kod nas.
Kad mora biti 10+ TB
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2020., 12:42   #2804
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ako se ne varam i BTRFS to moze/ima.

Tocno, jaci modeli Synologyja imaju BTRFS, dok jeftiniji nemaju.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2020., 16:03   #2805
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ako se ne varam, ZFS "traži" ECC ram šta komplicira i poskupljuje platformu
Varas se
ECC je preporuka. Isto kao i opcenito za bilo koji drugi filesystem.
To oko ECC-a je ista prica kao i 1GB RAM-a po 1TB prostora, iliti samo FUD.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2020., 08:29   #2806
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
moja bi preporuka bila UPS vezan na NAS tako da normalno pogasi diskove ako nestane struje...
wifi je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 01:14   #2807
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor Night Pregled postova
Imate ovdje primjer gdje je Purple korišten u Plexu pa su podaci ispali koruptani :
https://forums.servethehome.com/inde...s-or-no.27504/


Osobno ih nisam nikad koristio za tu svrhu, ali kad sam nabavljao diskove za NAS proučavao sam što uzeti i na nekoliko foruma koji se bave NASovima i storageom sam naletio na to upozorenje, da Purple zna dovesti do korupcije podataka jer mu bitnije odraditi zapis u određenom vremenu nego biti siguran da je odrađen ispravno, što je logično s obzirom na namjenu. Nisam išao u detalje sa ATA streaming komandama nego mi je pročitano bilo dovoljno da odustanem od Purplea kao NAS diska jer osim ako mi netko pokloni gomilu Purple diskova nemam realnog opravdanja da ih koristim za NAS.

Ajde da razbijemo tu urbanu legendu do kraja...


https://archive.techarp.com/showarti...tno=826&pgno=0
tomov je online   Reply With Quote
Staro 28.12.2020., 09:29   #2808
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Synology Hybrid RAID (SHR) ili RAID 5?

Ima li tko informacije što je brže za pisanje i čitanje od ovo dvoje. Našao sam iz jednog izvora da je u slučaju SHR vs RAID 1, brži RAID 1. Ali da je u slučaju SHR vs RAID5 podjednako, ali manja brzina od RAID 1.
Nigdje drugdje nisam našao neke suvisle informacije, a ovoj ne znam koliko da vjerujem pošto tim recenzira Synology proizvode masovno, vjerojatno je plaćen za isto.
Sam Synology trubi isključivo o lakoći dodavanja diskova, mogućnosti dodavanja različitih diskova itd. Nigdje ne spominje brzine pisanja i čitanja.

Također, da li je pametno na postojeće 2 x WD Red 5400RPM 4TB dodati 2 x Ironwolf 7200RMP 4TB (prilikom prelaska na 4bay NAS) ili da se držim istog proizvođača i brzine diskova?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2020., 09:32   #2809
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
@Libertus: Pretpostavljam da je NAS spojen na 1Gbit mrezu, tako sto god od svega toga da napravis, neces primjetiti razliku u brzini jer ce bottleneck biti brzina mreze.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2020., 09:35   #2810
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Razlika u brzini je zanemariva (SHR-1 vs RAID5) posto ces imati 4 diska ionako ce ti usko grlo biti Gigabitna mreza tako da stavi SHR-1 bas zbog toga sto je lako mjenjati diskove tj. prosirivati volume.

Ja imam RAID 5 u jednom NASu (4*6TB) i ponestaje mi mjestaa na njemu i lupam se nogom u guzicu sto nisam tada (2014 te) stavio to u SHR-1 jer bi sad lako mogo jedna po jedan disk mjenjati vecim a ovako cu morati reformatirati cjeli volume i ubacit nove vece diskove.

Na Drugom NASu imam 8*8TB ali SHR-2 (RAID 6) i bas sam prosle godine zamjenio jedan od 8TB sa drugim od 10TB i sve proslo glatko, sad cu dodati jos 3 veca i dobit cu jos prostora na volumeu.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2020., 09:58   #2811
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
@Nick7 @Lewis
Da, na kućnoj 1Gbit mreži je. Super, onda ću staviti SHR-1.

Imate li kakve komentare na ovo miksanje brzine diskova ili to također nema veze zbog kućne mreže? Pisanje radi 24/7 pošto su kamere spojene na Synology.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2020., 10:02   #2812
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Sto se tice diskova nije problem moze se (ja imam IronWolf i IronWolf Pro u istom NAsu) i kolko sma ja skuzio jedina "mana" je sto ce brzi diskovi raditi limitirano na brzini najsporijeg i to je to ali opet limiti su daleko iznad toga sto ce tebi mreza dopoustit tako da u radu nebudes osjetio razliku/imao problema.

Premda proizvodjaci uvijek savjetuju ISTE diskove bas zbog toga svega ali nije problem jer relano gledajuci s vremeno se moze dogoditi i da neki disk crke pa ga zamjenis a vise nema za kupiti ISTI pa bi bilo suludo da moras mjenjati sva 4 jer je jedan crko i slicno.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2020., 17:23   #2813
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 987
Citiraj:
Autor tomov Pregled postova
Ajde da razbijemo tu urbanu legendu do kraja...


https://archive.techarp.com/showarti...tno=826&pgno=0

Thanx na linku, moj zadnji info o tome je očito iz doba kad su ovi stvorili mit, a kako idem uvijek na "better safe than sorry" Purple sam otpisao za ikakvu upotrebu osim u snimačima. Nisam imao update da su ga kasnije sami i opovrgnuli.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2020., 18:40   #2814
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
trebao bih neku preporuku za 4 bay NAS do 2500kn (max 3000, idealno čim manje )



bitno:
iSCSI
integracija s AD za upravljanje share permissionima

laka migracija na drugi NAS istog vendora

laka nadogradnja storage-a

dvije dimenzije od VxDxŠ moraju biti max 30x30 cm



poželjno, ali nije dealbreaker:
2x1Gig
port trunking
VLAN support
plex server ili nešto slično, bez downsamplinga bi se koristilo

ClamAV
hot-swap


Upoznat sam s qnap-om jer sam već postavljao jedan 8-bay model i taj ima sve što mi treba, ali takav mi je garant preskup
domis je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2020., 19:08   #2815
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor Night Pregled postova
Thanx na linku, moj zadnji info o tome je očito iz doba kad su ovi stvorili mit, a kako idem uvijek na "better safe than sorry" Purple sam otpisao za ikakvu upotrebu osim u snimačima. Nisam imao update da su ga kasnije sami i opovrgnuli.

Sve je u redu. Jednostavno logika koja je bila prezentirana nije držala vodu pa sam malo potražio po netu. Bitno je da smo svi mi skupa nešto naučili iz prijašnjih dijaloga...
tomov je online   Reply With Quote
Staro 31.12.2020., 20:46   #2816
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Sorry ako je vec bilo... Ima dosta price na Redditu i Qnap forumu:

https://www.reddit.com/r/qnap/commen..._to_a_cpu_bug/

Umro nekome QNAP nedavno?
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2021., 12:58   #2817
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Malo ste me zbunili sa ovom raspravom, što na kraju uzeti za NAS server na kojem će se vrtiti HomeAssistant/Plex/4x4K nadzorne kamere?
WD Red, Purple ili nešto treće?
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2021., 13:40   #2818
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Red plus ili iron wolf. Red obični ne.
Bivši red obični je sada red plus, a obicni red je sada s onim drugim sporijim načinom zapisa.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2021., 14:16   #2819
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
OK, hvala!
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2021., 16:21   #2820
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor VandaL.pr! Pregled postova
OK, hvala!

Ili sa amazon ili sličnih uzmeš one WD eksterne diskove (samo gledaj da je preko 8TB) i izvadiš van one white label diskove koji su namijenjeni za serverska okruženja uz naravno dosta nižu cijenu.
tomov je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na