Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.04.2024., 16:15   #811
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 633
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Samo mala napomena,
jedno je WiFi range extender a drugo je router sa mesh funkcijom + dodatni sateliti.
Kod nekih brendova kao što je TP-Link i Asus, možeš kupiti router i dodatne Wi-Fi range extendere s podrškom spajanja u mesh mrežu i tako napraviti istu. Dakle, ne moraš kupovati router+router, pa te na kraju ispadne nešto jeftinije.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2024., 12:21   #812
mbed
Premium
Moj komp
 
mbed's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 346
Pozdrav. Da li netko zna koje DNS-ove koristi Telemach? Odnosno koje je najbolje staviti, google-ove ili neke druge?
__________________

.
mbed je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2024., 21:12   #813
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 633
Citiraj:
Autor mbed Pregled postova
Pozdrav. Da li netko zna koje DNS-ove koristi Telemach? Odnosno koje je najbolje staviti, google-ove ili neke druge?
Uvijek su bolji izbor popularni javni DNS poslužitelji poput Google-ovih ili 1.1.1.1 čisto zbog toga što su anycast, pa u slučaju pogreške kod jednog data centra, automatski te preusmjere na drugi najbliži. Također, sigurniji su, a 1.1.1.1 i privatniji, pa ISP neće vidjeti koje stranice posjećuješ, samo IP adrese poslužitelja.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2024., 02:57   #814
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,567
Jučer mi je u ulaz ušao telemach sa njihovom optikom,zanima me dali se može dobiti od njih ont,ako ne ,dali se da vlastiti ont postaviti i koristiti vlastitu opremu,onda kakva je televizija i dali radi na privatnom android 12 boxu ko za drugi tv ili samo na njihovom boxu
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2024., 09:46   #815
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Oni daju router sa ontom. Koliko piše po forumima, nitko od operatera ne daje da koristiš vlastitu opremu preko optike. EON možeš gledati preko bilo kojeg Androd boxa ili imaš aplikaciju za skoro sve TV-ove, koja za razliku od A1 aplikacije, radi odlično.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2024., 22:44   #816
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,567
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Oni daju router sa ontom. Koliko piše po forumima, nitko od operatera ne daje da koristiš vlastitu opremu preko optike. EON možeš gledati preko bilo kojeg Androd boxa ili imaš aplikaciju za skoro sve TV-ove, koja za razliku od A1 aplikacije, radi odlično.
i na t-comu i na a1 možeš koristiti svoju opremu za internet i televiziju,preduvjet je ont ,optički kabel koji ide direktno u router
možeš samo njihov router staviti u bridge pa priključiti svoj ,peripetija je voip/telefon kod a1 i izgleda telemacha ,t-com izgleda daje podatke i za voip
ono što mene zanima dali u full paketu mogu tu aplikaciju koristiti na 2 televizora ili moram uzeti premijum paket za to.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2024., 23:00   #817
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
ono što mene zanima dali u full paketu mogu tu aplikaciju koristiti na 2 televizora ili moram uzeti premijum paket za to.
Jedan TV ti ide preko boxa, a drugi preko aplikacije. Uz to možeš instalirati aplikaciju na još tri uređaja (laptop, PC, mobitel ili neki drugi andrid box). U svim paketima je tako. Tako kod mene radi od prvog dana bez greške.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro Danas, 05:50   #818
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,567
prilikom razgovora sa prodajom telemacha rečeno mi je da nisam prvi koji pita za ont i da su neki postavili svoj ont,moje pitanje je dali je netko probao i dali to ide?
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro Danas, 09:14   #819
Tualatin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2023
Lokacija: Zagreb
Postovi: 142
Htio sam uzet optiku net ali još je nisu proveli u mojo zgradi. Sve ima do zgrade samo se navodno čeka potpis predstavnika. Nude mi za 27€ mjesečno (1gbps) s time da je godinu dana po 1€. Jel zna netko koliko im treba ako predstavnik stanara potiše da uvedu u zgradu?
Tualatin je online   Reply With Quote
Staro Danas, 11:02   #820
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,567
Citiraj:
Autor Tualatin Pregled postova
Htio sam uzet optiku net ali još je nisu proveli u mojo zgradi. Sve ima do zgrade samo se navodno čeka potpis predstavnika. Nude mi za 27€ mjesečno (1gbps) s time da je godinu dana po 1€. Jel zna netko koliko im treba ako predstavnik stanara potiše da uvedu u zgradu?
kod mene su na upit rekli 30 dana i uveli točno 30-eti,rekao mi je da kad potpišem još 15 dana čekam na prenos.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro Danas, 11:38   #821
Tualatin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2023
Lokacija: Zagreb
Postovi: 142
Lažu kad zinu. Prvo mi je rekla ženska da im za provedbu u zgradu treba par dana. Drugo, cijena koju mi prvobitno rekla nije ta nego je za 2 eura veća (iako imam prepisku sa chata). Treće, nazovem telemach oni mi tamo rekli cijenu koja je za 1€ manja. Katastrofa, ostajem još jedan ugovor na A1 dok se oni ne poslože.
Tualatin je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na