Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.08.2022., 15:19   #841
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Danas se poigrao s Realme GT2 Pro. Fini komad hardvera, ali realno ništa novo nisam vidio.
Lijep ekran, poznat UI i zanimljiva mikroskopska kamera. Sve ostalo manje više kao na svakom drugom Realmiju.

Stvarno mali napredak iz godine u godinu 😏
locks je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2022., 13:35   #842
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Umalo mi je mob kupio pretplatu na aplikaciju 500 kn u džepu, sreca revolut je i nema para pa je vjerojatno zato pisalo store purchase failed

Dakle kako sam ga stavljao u džep prst se našao slučajno na fingerprintu kao i inace, i otključao je mob, koji je u džepu spustio notification bar, i ušao u notifikaciju/aplikaciku, zatim u aplikaciji kliknio na "get premium" i zatim na complete purchase, za dlaku!

Isto tako redovno se javi ljudima dok je u džepu, sam od sebe, vidim dolazne pozive po pola minute minutu kojih se ja ne sjecam i onda nazovem nazad kazu ljudi cuju suskanje ili dicu ili slično Ove stvari se nisu desavale na andoridu 11. A desavaju se i na Nordu2

Prijatelju mi stize uskoro Xiaomi 12 pa cu ga provjeriti, mislim da bi mi mogao biti iduci mobitel. Zenfone 9 je cijena prevelika, iako, kako realme kupuje aplikacije sam od sebe mozda i nije , a ima sporo punjenje a realme me razmazio sa 65W. Prijatelj koji ima nord2 planira napravit svetogrđe i prić prvi put u životu na apple.... Toliko je loša situacija u android svitu

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 31.08.2022. u 13:41.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2022., 13:56   #843
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova

Najbolje je radio stari dobri RUI 1. Idem proučavati kako se radi rollback, realme daje neki ROM image, ali nikako vremena za to sprovesti. Ako i vratim, opet će početi gnjaviti s upgradeom.
Zablokiraj update preko adb-a i problem riješen.

Sent from my HD1913 using Tapatalk
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2022., 14:11   #844
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Misliš da nađem update apk i da njega disable-am?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2022., 15:07   #845
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
Tako je.

Ja sam se na 1+ vratio na Android 10 i isključio update za miran san 😁
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2022., 15:43   #846
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Imam isključeno preko adba nekoliko appova, ali o updateu nisam razmišljao, činilo mi se riskantno.

Pred nešto godina sam sličnu stvar napravio na xiaomiju. Tamo je rezultat bio da se kod restarta zalockao i odlogirao s xiaomi accounta jer je update apk bio vezan za tu neku provjeru na startupu. Odonda ne prčkam po update appovima
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2022., 19:22   #847
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
Provjeri prvo šta moraš napraviti za disable updatea pa onda tek cackaj. Nemoj napamet 😀

Btw, ako nemaš skini si UAD (Universal Android debloater). Imaš ga na githubu.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2022., 20:02   #848
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Thx, ovaj UAD izgleda čisto ok, dosad sam to sve ručno radio. Nema specifične liste za Realme iako EU verzija niti nema puno bloatwarea. Ja sam bio pogasio neke google servise i možda par nekih specifičnih appova proizvođača.
Sad se još samo trebam natjerati na factory reset i downgrade, to bude teško
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2022., 20:53   #849
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2022., 21:45   #850
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Ja sam to napravio od prvog dana jedno ovaj Sound amplifier nisam znao da je googleov.
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2022., 08:47   #851
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Thx, ovaj UAD izgleda čisto ok, dosad sam to sve ručno radio. Nema specifične liste za Realme iako EU verzija niti nema puno bloatwarea. Ja sam bio pogasio neke google servise i možda par nekih specifičnih appova proizvođača.
Sad se još samo trebam natjerati na factory reset i downgrade, to bude teško
I ja sam tek neki dan nabasao na njega. Isto sam ko i ti prije ručno brisao.

Čak sam si kupio "Ladb" (WiFi adb klijent/server, vrti se direktno sa moba) tako da ni nisam morao koristit komp 😁
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2022., 06:53   #852
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Dostupan update za GT Master, VPN Japan.



Niti ovaj update koji dolazi sa zakašnjenjem ne uključuje VoLTE niti donosi kakve bitne ispravke.


Sent from my SM-G991B using Tapatalk
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 19:33   #853
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Jel se isplati uzimati Gt neo2 sada?
Kakva je situacija sa novim OS-om?
Gcam?
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 05:54   #854
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Ako ga nađeš povoljno, zašto ne. Iako je po meni još bolje uzeti OnePlus 8T....
Dobit će Android 14, a GT Neo2 samo još A13.
OP8T ima OIS na glavnoj kameri i veći izbor gcam portova. Općenito je popularniji.
locks je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 06:14   #855
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Realme X3 Superzoom, A12 beta, odradio listu sa UAD, pa će vidimo.
Nisam makao Chrome i jutub. Nadam se boljoj bateriji i bez toga dvoje...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 09:15   #856
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Jos jedan dokaz da je GT master zadnja rupa na svirali, mislim nebi updateao, jer ce bit govno od updatea ali cisto dokazuje nase spekulacije da je GT master stvarno uređaj kojeg su bacili u kantu od starta.


https://www.gsmarena.com/realme_ui_4...news-55657.php
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2022., 23:01   #857
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
I evo napokon objašnjenje od CEOa zasto je gt serija takva kakva je. Bitno da je lijepo

Madhav Sheth:..., GT series will focus on design
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 10:57   #858
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Nabavio Realme GT 5G, pa ćemo ga malo testirati. Android 12, Realme UI 3.0. Usporedit ću ga s X2 Pro i A52s koji su još kod mene 😀
locks je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 12:47   #859
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Realme X3 Superzoom, A12 beta, odradio listu sa UAD, pa će vidimo.
Nisam makao Chrome i jutub. Nadam se boljoj bateriji i bez toga dvoje...
Baterija još veča qrčina nego to je bila, i strgalo mi je keks nadoplate.
Tolko o tome.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 13:30   #860
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Što bi, uletio neki update ili si ti potrgao isključivanjem nekih aplikacija?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 13:37   #861
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Što bi, uletio neki update ili si ti potrgao isključivanjem nekih aplikacija?
Odradio ovaj debloat poviše.
Nebi nadoplatio keks više, nema boga.
Moram vratit kako je i bilo.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2022., 11:55   #862
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Vi koji imate bilo koji Realme/Oppo sa stereo zvučnicima. Da li vam kod dolaznog poziva zvone oba zvučnika ili samo donji?
locks je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2022., 08:08   #863
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Evo novi feature koji mi se pojavio nakon upgradea na Realme UI3 / android 12.
Točno kao u ovom reddit postu, nisam još skužio što ga isprovocira, ne uvijek, ali nakon što se konektira na moj wlan, ponekad ne preuzme adrese DNS servera s mojeg DHCPa nego fiksira 8.8.8.8 i 208.67.222.222. Uvijek ta dva ista servera. Pratim to ponašanje već nekih mjesec dana jer mi zaobiđe pihole server i krenu reklame.

Ovaj u postu je prijavio za stari Oppo, ali isti klinac, oba su BBK.
Možda je android feature.
A možda su u šumi

https://www.reddit.com/r/pihole/comm...g_to_dhcp_dns/
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2022., 13:40   #864
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Nevjerojatan Bug/Feature, koji ne znan jeli od googla il od realmea, ali je spooky.

Dakle posto mi se mobitel pali sam od sebe u džepu kad ga spremam i zove ljude i dovodi me u neugodne situacije odlucio sam problem vrlo jednostavno rijesiti tako da stavim da mi mob zapamti otisak prsta na zglobu palca a ne na vrhu palca, jer tako se nece otkljucati dok ga stavljam u džep. I to radi super, dio dana

Aliii fun fact, taj fingerprint se pomalo pomiče sa zgloba, na vrh prsta i ponovo dolazi na isto mjesto gdje je i bio prije. Znači on konstantno uči taj otisak prsta... Sad vrlo vjerojatno je da je to do googla a ne do Realmea ali bila bi fora probati na nekom samsungu ili slicno a ja cu jednostavno makniti palac kompletno za otkljucat i koristit druge prste.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2022., 20:03   #865
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Čudi me da još trpiš taj Realme, baš si strpljiv
locks je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2022., 20:48   #866
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Moram priznati da je meni nejasno kako otključavaš telefon dok ga pospremaš u džep?
Imam 3 realme telefona i uopće nemam tih problema.
Meni je jedino normalno držati telefon za rubove kad stavljam u džep, tako da možda jednostavno trebaš promjeniti navike i ne dirati ekran ako već imaš s time problema.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2022., 21:05   #867
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Čudi me da još trpiš taj Realme, baš si strpljiv
A kad ne znam sta bi drugo uzeo, Pixel 6 bio krcat bugovima, netribam platit duplo da bi ima bugove opet bbk mi je na black listi, xiaomi MiUI je kopija appla, da ocu apple uzeo bi iPhone, samsung, evo u ormaru imam a52s koji ide zetu nije mi sio sustav, vjerojatno ima. manje bugova al ono... Sony je skup a cujem da im software podrska nije bas nesto... Sad gledam ovaj pixel 7, cekam reviewe. Zenfone 7 mi je relativno zanimljiv. Falit ce mi 65w punjenje sta god uzmem.

A neke stvari sam eliminirao Debloatom sa reddita, oplus.athena.com je masakrirala mob, kad sam to maknuo baterija se pogorsala ali ne ubija aplikacije sta je spriječilo dosta problema. Da sam bar debloatao prije updatea na A12 bio bi i upotrbljiv mobitel!

Isto tako imam cer od godinu dana, koja mi istrgne mob iz ruke i baci na pod, ovog mi nije za niti malo, nek pada
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Moram priznati da je meni nejasno kako otključavaš telefon dok ga pospremaš u džep?
Imam 3 realme telefona i uopće nemam tih problema.
Meni je jedino normalno držati telefon za rubove kad stavljam u džep, tako da možda jednostavno trebaš promjeniti navike i ne dirati ekran ako već imaš s time problema.
Ovaj moj realme ima jako nisko postavljen fingerprint reader, vecina mobitela ga ima postavljenog više, ja spremam mob tako da ga drzim kao kad tipkam jer je tako najčvršće. Sve u svemu ovo je više fun fact, bas cu to probat sa nekim drugim mobom, oce li praktički uodateati fingerprint, odnosno nastaviti uciti fingerprint.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2022., 21:26   #868
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
A kad ne znam sta bi drugo uzeo, Pixel 6 bio krcat bugovima, netribam platit duplo da bi ima bugove opet bbk mi je na black listi, xiaomi MiUI je kopija appla, da ocu apple uzeo bi iPhone, samsung, evo u ormaru imam a52s koji ide zetu nije mi sio sustav, vjerojatno ima. manje bugova al ono... Sony je skup a cujem da im software podrska nije bas nesto... Sad gledam ovaj pixel 7, cekam reviewe. Zenfone 7 mi je relativno zanimljiv. Falit ce mi 65w punjenje sta god uzmem.

A neke stvari sam eliminirao Debloatom sa reddita, oplus.athena.com je masakrirala mob, kad sam to maknuo baterija se pogorsala ali ne ubija aplikacije sta je spriječilo dosta problema. Da sam bar debloatao prije updatea na A12 bio bi i upotrbljiv mobitel!

Isto tako imam cer od godinu dana, koja mi istrgne mob iz ruke i baci na pod, ovog mi nije za niti malo, nek pada

Ovaj moj realme ima jako nisko postavljen fingerprint reader, vecina mobitela ga ima postavljenog više, ja spremam mob tako da ga drzim kao kad tipkam jer je tako najčvršće. Sve u svemu ovo je više fun fact, bas cu to probat sa nekim drugim mobom, oce li praktički uodateati fingerprint, odnosno nastaviti uciti fingerprint.
Motorola Edge Fusion, 600 eura. Imaš dosta lagašan mob, 68W punjenje, stock android, kažu 3 nadogradnje androida, OLED, SD888+....

Review na gsmareni ima malo zamjerki....
locks je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2022., 21:37   #869
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Vidio sam i njega, nisam nasao 256gb verziju, a košta ko pixel 7... i čitao sam da ljudi znaju imat problem sa ekranom, a da garancija ne pokriva... Skup mi je za iffy uređaj, radije cu 750 dat za pixela 7 i budse koje prodam za ~150...
Curves ekran nisam fan al nije deal-breaker

Citiraj:
Screen quality control is needed. Lots of people had problems with the edge series and the warranty does not cover display issues.

Edit znam da je problem i u meni da sam previše picky, ali kad mi je One Plus 5t ostavio tako dobar okus, sve je bilo savršeno sa njim, samo je zastario malo....Savrsen OS i to sad trazim opet ali....

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 12.10.2022. u 21:43.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2022., 21:44   #870
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Spasio Karli666 fingerprint situsciju, kaze stavi taskera... tako i napravio.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na