Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.09.2022., 13:54   #841
krimos
Premium
Moj komp
 
krimos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 278
Sanitarium sam prešao na mobu, ima ga sa skinuti sa playstore-a. Vrh od igre koji nikako nisam uspio preći dok sam bio klinac. Sada ga mogu ukloniti sa bucket liste
__________________
beauty is only a lightswitch away
krimos je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2022., 20:33   #842
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Počeo Blade Runner još jedan kult od igre koji mi je kasnih 90ih promaknuo. Čudo da nisu mobilnu verziju napravili, lako bi se na screenu dalo igrat, kad je sve point and click

Isto je bio na bucket listi.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2022., 14:49   #843
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ovaj Sanitarium je u ono doba bio epic, neznam jel bi to sad proslo...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 11:08   #844
NoNic2
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zadar
Postovi: 50
Za mene Zelda64 i Final Fantasy 7. Učinile su me gejmerom za cijeli život.
NoNic2 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 13:26   #845
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
North & South na Amigi, beskrajno zabavna igrica u to doba. Žao mi je što se ne pojavljuju više igre tog tipa u današnje vrijeme.

https://www.youtube.com/watch?v=U80-09s6Pu8
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 14:29   #846
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
North & South na Amigi, beskrajno zabavna igrica u to doba. Žao mi je što se ne pojavljuju više igre tog tipa u današnje vrijeme.

https://www.youtube.com/watch?v=U80-09s6Pu8
Fun Fact: To je francuski humoristični strip, ima i HR izdanje pod nazivom Plave Bluze.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 18:32   #847
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Malo off-topic, jer je nisam igrao kao klinac ali je igra svakako stara i nostalgična, a u neku ruku i obilježila dio života!

Modani GTA3...


Ironično, već i sama modifikacija pokazuje godine po tome koji su auti stavljeni, i koji se uređaji "reklamiraju" na oglasnim plakatima


Igram je i dan-danas s vremena na vrijeme, a u međuvremenu modao (i dodao) apsurdne količine sadržaja u GTA3



Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 08.01.2023. u 18:42.
  Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 18:47   #848
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 460
Koliko sam sati na gta 3 utrošia, uh koja nostalgija...
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 23:36   #849
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Trekkie, imam za tebe prigodnu stvar, jer ću objavit PSX gdje je recenziran GTA3, davnog prosinca 2001.
i dakako, dobio je 10ku, neznam jel koja druga playstation igra u časopisu ikad prije (a i poslije?) imala tu ocjenu.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 00:19   #850
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
Trekkie, imam za tebe prigodnu stvar, jer ću objavit PSX gdje je recenziran GTA3, davnog prosinca 2001.
i dakako, dobio je 10ku, neznam jel koja druga playstation igra u časopisu ikad prije (a i poslije?) imala tu ocjenu.
Hehe, samo daj

Igra je bila odlična, ali nažalost previše "sirova" ... barem kad je u pitanju PC/Windows port. Testirajući GTA3 na više retro mašina vidio sam i koliko su to loše izveli, ali i koliko je dobar bio Vice City koji je izašao samo godinu dana kasnije (a koristi potpuno isti engine kao i GTA3, uz manje korekcije i nadogradnje)

Naravno, GTA3 je bio i žrtva "politike" - neslužbeno se priča da je odmah prije lansiranja igre u javnost nastupilo veliko "čišćenje" i cenzuriranje sadržaja zbog napada 11/9 (odnosno 9/11 kako ameri pišu datume), što bi svakako objasnilo neke bizarne odluke i promjene koje su uveli u završnu, retail verziju GTA3 (a da nije postojalo prije, u beta verziji). Ali ovo je priča za sebe...
  Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 23:42   #851
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Da moram odabrat jednu igru koja zaslužuje remaster/remake to je igra koja je pokrenula WWII FPS žanr, nenadmašna filmska atmosfera zahvaljujući Steven Spielbergu

https://www.youtube.com/watch?v=x6ivwknQN54
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 18:57   #852
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Da moram odabrat jednu igru koja zaslužuje remaster/remake to je igra koja je pokrenula WWII FPS žanr, nenadmašna filmska atmosfera zahvaljujući Steven Spielbergu

https://www.youtube.com/watch?v=x6ivwknQN54
Jao, koja nostalgija vidjevši uvod.

Ali, odma mi digli živce sa svojim jingoističkim forama (ameri i englezi spašavaju svijet/europu od zlih nijemaca - a rusi nigdje?), i štosevima tipa "mala hrabra otočna nacija odolijeva" - a jbte pola svijeta šuftovi imaju pod sobom u kolonijama.

Al svakako morat ću igru opet zavrtit nakon 23 godine, unatoč bolnom pop-upu
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 19:12   #853
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Hehe, samo daj

Igra je bila odlična, ali nažalost previše "sirova" ... barem kad je u pitanju PC/Windows port. Testirajući GTA3 na više retro mašina vidio sam i koliko su to loše izveli, ali i koliko je dobar bio Vice City koji je izašao samo godinu dana kasnije (a koristi potpuno isti engine kao i GTA3, uz manje korekcije i nadogradnje)
Fun fact je da gta3 koristi Renderware, engine koji su koristili svi živi više nego ikoji drugi u to doba, na ps2.
Nažalost nisam nikad igrao Vice City, jer u doba kad je izlazio sam se ostavio gaminga, no slažem se da gta3 nije još bio toliko dorađen, posebno ne ko kasniji San Andreas, pogotovo kad se pogleda da je protagonist mutav, bez cinematicsa, no to katkad i daje neki štih (sjetimo se half lifea).

Grafika isto, na ovim tvojim postavljenim fotkama s današnjeg gledišta tako u visokoj rezoluciji izgleda skoro očajno, no tad na ps2 i tvu je solidno prolazila, doduše sjećam se da kad bi speedao po autocesti malo me živciralo da objekti oko mene se s zakašnjenjem pojavljuju.

Za ta cenzuriranja, ludilo kojih je amere te jeseni još više uhvatilo sam nešto čuo (neke misije s avionima, možda zato Dodo ima mala krila ?) no ništa neznam specifično.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2023., 01:38   #854
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
Fun fact je da gta3 koristi Renderware, engine koji su koristili svi živi više nego ikoji drugi u to doba, na ps2.
Nažalost nisam nikad igrao Vice City, jer u doba kad je izlazio sam se ostavio gaminga, no slažem se da gta3 nije još bio toliko dorađen, posebno ne ko kasniji San Andreas, pogotovo kad se pogleda da je protagonist mutav, bez cinematicsa, no to katkad i daje neki štih (sjetimo se half lifea).
Ovo nisam znao... Nisam nikad imao Sony PS, oduvijek sam bio PC i samo PC "tip", tako da sam dosta toga propustio.

Vezano uz engine, napravio sam svojevremeno usporedni test. Mašina je bila Duron 750 na nekoj Epox matičnoj sa 128MB SD-RAMa, i Windowsima XP SP2. Eh da, vjerojatno ono najbitnije ... grafa je bila Matrox Millennium G450 DualHead, sa 32MB. Dok se GTA3 jedva vukao i imao takav lag da uopće nije bilo igrivo, Vice je radio i funkcionirao bez problema. Sa tom razlikom da Vice City ima više kodova i memorijskih adresa, i da je tehnološko razvijeniji od GTA3 iako su obje igre zapravo iste. U stvari, Vice je originalno trebao biti DLC sadržaj za GTA3, ali su u zadnji čas odustali i napravili ga samostalnim.

Stoga, sve razlike otpadaju isključivo i SAMO na optimatizaciju za PC/Windows, što jasno pokazuje da se GTA3 vjerojatno trebao kuhati u loncu još 5 minuta prije nego što je bio "serviran" kao finalna verzija...

Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
Grafika isto, na ovim tvojim postavljenim fotkama s današnjeg gledišta tako u visokoj rezoluciji izgleda skoro očajno, no tad na ps2 i tvu je solidno prolazila, doduše sjećam se da kad bi speedao po autocesti malo me živciralo da objekti oko mene se s zakašnjenjem pojavljuju.
Grafika ne samo da je očajna već je i previše šarena. Naime, većina boja koje vidiš na mojim fotkama (poput žutih stijena, tamno sive ceste i ostalih detalja) su modifikacije. Ali čak i u originalnu je jako "šarena", u odnosu na kasnije igre. Ima taj nekakav arkadni "štih" koji jasno odudara od današnjeg GTA gdje je sve kao stvarno, "simulator života" a ne blesava igrica gdje trčiš uokolo, pucaš i kradeš aute...

That being said, sjećam se kad sam igrao GTA3 po prvi put, i kad sam ušao u onu sivu Kurumu na mostu. U tom trenutku sam pomislio da je ovo kao da gledam film (i da u njemu sudjelujem) jer teško da i jedna druga igra bude to nadmašila i bila bolja od GTA3

Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
Za ta cenzuriranja, ludilo kojih je amere te jeseni još više uhvatilo sam nešto čuo (neke misije s avionima, možda zato Dodo ima mala krila ?) no ništa neznam specifično.
Tako je, da. Govori se da je jedna od misija tražila bombardiranje (ili rušenje) zgrade avionom "Dodo". Isto tako, na Staunton Islandu su se nalazili "Twin Toweri", odnosno WTC. Ili barem njihova fiktivna verzija, naravno. Ovo čak nije ni mit jer se jasno vidi njihov ostatak (pogotovo iz velike udaljenosti) ali naravno dogodio se 9/11 i sve to je moralo van. Uključujući i tipa koji je davao te sulude zadatke po imenu "Darkel", i koji je živio u onom tunelu (u Portlandu), iza salona automobila.

A kako bi se izbjegli bilo kakvi susreti (ili slučajnosti) između aviona i zgrada u New Yorku (oops, mislim Liberty City-u), Dodo avionu su podrezana krila (što je samo kozmetički dodatak i naravno nema nikakvog utjecaja na samo letenje) ali i sređeno upravljanje (kroz kod, u EXEu) do te mjere da se Dodo avion teško može kontrolirati. Moguće je ... ali jako teško.

Ovo je nekako utjecalo i na ishod daljne priče, jer je "Donald Love" također bio upleten u cenzuru čime je došlo do misije (ako je uopće možemo zvati misija?) Love's Disappearance, gdje protagonist ulazi u zgradu, vidi da je sve napušteno i izlazi van ... bez ikakvih objašnjenja kako i zašto (i više nismo za njega čuli ni vidjeli)

A sve ovo je mislim čak bilo i službeno potvrđeno ... ali budimo iskreni, čak i da nije mislim da ne trebaš biti genijalac da to prepoznaš. Ali usprkos svemu GTA3 je i dalje privlačio pozornost zbog svih "glasina" i mitova, koji su zapravo krenuli sa GTA3 i nastavili se u San Andreas (o izvanzemaljcima, Yetiu na planini Chilliad, itd).

U slučaju GTA3 konkretno pričalo se o tzv. "gradu duhova" koji kao navodno postoji daleko i skiven je od znatiželjnih pogleda. Nažalost, taj grad duhova je samo "filmski set" sa par pročelja, ulicom i bankom koji se pojavljuju i koriste na početku igre, kroz uvodnu animaciju igre i pljačkanja banke. Ljudi (koji su naučili letjeti sa Dodom) bi doletjeli iza Shoreside Vale-a i našli taj "grad duhova", te pokušali sletjeti. Ali naravno ovaj nema collision model, odnosno nema koheziju pa objekti propadaju kroz površinu kao da je grad duhova. Od čega vjerojatno i naziv, Ghost Town. A zašto ovi u Rockstaru nisu jednostavno sagradili banku negdje na jednom od otoka i postavili animaciju tamo nemam pojma, ali što je tu je.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 11.01.2023. u 02:47.
  Reply With Quote
Staro 13.01.2023., 13:12   #855
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Nego, evo jedne igre koja definitivno JE obilježila moje djetinstvo ... i to godinama prije GTA3
  Reply With Quote
Staro 13.01.2023., 17:15   #856
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Da moram odabrat jednu igru koja zaslužuje remaster/remake to je igra koja je pokrenula WWII FPS žanr, nenadmašna filmska atmosfera zahvaljujući Steven Spielbergu

https://www.youtube.com/watch?v=x6ivwknQN54
Vec par dana razmisljam kako cu ponovo spojiti i upogoniti ps1, al nikako se natjerat. Mogao bi ovo cudo od igre opet odigrat nakon 20+ godina. Sate i sate sam proveo igrajuci moh.

Imam plejku, stoji i skuplja prasinu 🙃

Zao mi je samo sto sam se rijesio crt ekrana (prije par godina nabavio dobru 55"icu bas za ps1) jer ga nisam imao gdje vise drzat.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2023., 21:50   #857
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Vec par dana razmisljam kako cu ponovo spojiti i upogoniti ps1, al nikako se natjerat. Mogao bi ovo cudo od igre opet odigrat nakon 20+ godina. Sate i sate sam proveo igrajuci moh.

Imam plejku, stoji i skuplja prasinu 🙃

Zao mi je samo sto sam se rijesio crt ekrana (prije par godina nabavio dobru 55"icu bas za ps1) jer ga nisam imao gdje vise drzat.
Ja ga čekam na PS plus premium da dođe, ali nikako.
Najbolja FPS igra ikada...čisti GOAT.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2023., 08:36   #858
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Nego, evo jedne igre koja definitivno JE obilježila moje djetinstvo ... i to godinama prije GTA3
Jao tu smo pravili svoje staze

I ovo - Street Rod
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2023., 09:31   #859
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Nego, evo jedne igre koja definitivno JE obilježila moje djetinstvo ... i to godinama prije GTA3
Ovo se igralo na 286ici na nekih 10 fpsa...ako i toliko.

Isto i onaj street rod sta je kolega spomenuo. Jos cujem onu melodiju iz garaze u glavi. eh good times.

Bila je i neka karting igra koju sam na 486ici na win 95 igrao, al se nemogu sjetit imena. Staze su bile neke cudne, sjecam se da su na jednoj neki demoni bili, skupljale su se pare kroz utrku i unapređivao karting. Morat cu si proguglat malo sad mi nece mira dat

Sent from my motorola edge 30 fusion using Tapatalk
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2023., 09:45   #860
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova



I ovo - Street Rod
Na ovo sam naletio početkom '90

U Zagrebu u jednoj knjižnici su imali Macintosh na kojem je bila ta igra.

Znam da sam visio u knjižnici cijelo vrijeme 🤣
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2023., 09:47   #861
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Nego, evo jedne igre koja definitivno JE obilježila moje djetinstvo ... i to godinama prije GTA3
Da da... i ikonski NSX u glavnom meniju
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2023., 12:52   #862
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Jao tu smo pravili svoje staze

I ovo - Street Rod
Upravo to, jedna moja prijateljica i ja smo mijenjali te (TRK?) dokumente, custom staze i pokušavali napraviti najbolje vrijeme bez da se razbijemo. Ja sam uvijek išao na laganije, ravnije staze i bez prepreka ali ona kao da je imala "death wish", i inzistirala na zavojima, onim cementnim blokovima i mostovima između kojih je rupa

Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
Ovo se igralo na 286ici na nekih 10 fpsa...ako i toliko.

Isto i onaj street rod sta je kolega spomenuo. Jos cujem onu melodiju iz garaze u glavi. eh good times.

Bila je i neka karting igra koju sam na 486ici na win 95 igrao, al se nemogu sjetit imena. Staze su bile neke cudne, sjecam se da su na jednoj neki demoni bili, skupljale su se pare kroz utrku i unapređivao karting. Morat cu si proguglat malo sad mi nece mira dat

Sent from my motorola edge 30 fusion using Tapatalk
Stunts se igrao na 486 DX2, 66MHz. Dugi niz godina mi je bio all-time favorite (odmah uz Lotus 3, The Ultimate Challenge, video ispod) ali onda je odjednom pao u zaborav kad se pojavilo novo doba, Windows 98, 3dfx Voodoo2 & Pentium II 350. Nakon toga je prošlo godina i godina prije nego što sam opet igrao Stunts i/ili Lotus, i to čisto iz razloga što su u to vrijeme već izašle igre poput NFS3 Hot Pursuit, Carmageddon 2 i slične koje su imale puno bolju grafiku i fiziku koja se naravno nije mogla nositi sa igrom iz 1990. godine.


Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Da da... i ikonski NSX u glavnom meniju
Zanimljivo, jer je Acura NSX bila moj favorit u toj igri. Ako se ne varam, obično plave boje
  Reply With Quote
Staro 14.01.2023., 12:56   #863
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
Ovo se igralo na 286ici na nekih 10 fpsa...ako i toliko.

Isto i onaj street rod sta je kolega spomenuo. Jos cujem onu melodiju iz garaze u glavi. eh good times.

Bila je i neka karting igra koju sam na 486ici na win 95 igrao, al se nemogu sjetit imena. Staze su bile neke cudne, sjecam se da su na jednoj neki demoni bili, skupljale su se pare kroz utrku i unapređivao karting. Morat cu si proguglat malo sad mi nece mira dat

Sent from my motorola edge 30 fusion using Tapatalk
da quotam sam sebe nasao je igra je Superkarts iz 1995. Ima tu na jutubu

Ako se ne varam imala je i splitscreen
stari moj koliko sam vremena ulupao u ovo

Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova

Stunts se igrao na 486 DX2, 66MHz.
Stari je donio sa posla neki stari toshiba laptop sa 286 (imao je brat bratu 10 kila ako ne i vise, sjecam se da je imao rucku plasticnu koja se izvlacila iz kucista za nosenje, sad guglam al nemogu nac tocan model) tamo sredinom 90ih i bilo je brdo igrica na njemu, između ostalog i ovaj stunts, to mi je bio prvi kontakt sa pcem. Nakon par godina je dofurao drugi laptop sa 486(na tom je bio ovaj superkarts), nemogu se sjetit čiji, čini mi se da je bio ibm, možda još negdje i stoji u konobi to

Zadnje izmijenjeno od: kiki86. 14.01.2023. u 13:05.
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2023., 13:08   #864
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Uf, Lotus3 i taj soundtrack, znam ga nekad pustit na jubito malo da slušam.
Lotus3 sam igrao često kod frenda na split screen, nisam tad još imao komp.
Micro machines isto
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2023., 13:45   #865
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
Stari je donio sa posla neki stari toshiba laptop sa 286 (imao je brat bratu 10 kila ako ne i vise, sjecam se da je imao rucku plasticnu koja se izvlacila iz kucista za nosenje, sad guglam al nemogu nac tocan model) tamo sredinom 90ih i bilo je brdo igrica na njemu, između ostalog i ovaj stunts, to mi je bio prvi kontakt sa pcem. Nakon par godina je dofurao drugi laptop sa 486(na tom je bio ovaj superkarts), nemogu se sjetit čiji, čini mi se da je bio ibm, možda još negdje i stoji u konobi to
Pretpostavljam da bi Stunts radio OK na 386-ici ali nisam baš siguran za 286 ... znam da su jedni naši prijatelji onda u ono vrijeme imali 286, i da su gotovo sve igre štekale, a komp je bio "pola tone", ogromna desktop mrcina preko cijelog stola sa onim "desktop" kućištem

Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Uf, Lotus3 i taj soundtrack, znam ga nekad pustit na jubito malo da slušam.
Lotus3 sam igrao često kod frenda na split screen, nisam tad još imao komp.
Micro machines isto
Meni je ekipa znala doći iz škole i onda bi igrali split-screen. Baš se sjećam, jedan kolega iz razreda je sve žute Lotuse zvao "žutokljunac" Zašto, nemam pojma...

I da, MicroMachines... Zaboravio sam ih spomenuti ali (da budem potpuno iskren) nisam nikad igrao MM toliko puno da bi ga se sjetio. Moj odabir DOS igrica je bio sačinjen od sljedećih naslova:

Doom2, Heretic, ROTT (Rise Of The Triad), Prehistorik 2, Lotus 3, Stunts, Dyna Blaster (aka Bomberman), Ski or Die, Alone in the Dark, Indiana Jones & The Fate of Atlantis, The Incredible Machine, Prince of Persia, Tetris, Tristan (pinball), BlackThrone ... kao i vjerojatno mnoge druge kojih se sad ne mogu sjetiti. Ali budem ih stavio na popis ako mi padnu na pamet

Edit
Jungle Strike, SimCity 2000

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 14.01.2023. u 13:52.
  Reply With Quote
Staro 14.01.2023., 15:45   #866
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Pretpostavljam da bi Stunts radio OK na 386-ici ali nisam baš siguran za 286 ... znam da su jedni naši prijatelji onda u ono vrijeme imali 286, i da su gotovo sve igre štekale, a komp je bio "pola tone", ogromna desktop mrcina preko cijelog stola sa onim "desktop" kućištem

Meni je ekipa znala doći iz škole i onda bi igrali split-screen. Baš se sjećam, jedan kolega iz razreda je sve žute Lotuse zvao "žutokljunac" Zašto, nemam pojma...

I da, MicroMachines... Zaboravio sam ih spomenuti ali (da budem potpuno iskren) nisam nikad igrao MM toliko puno da bi ga se sjetio. Moj odabir DOS igrica je bio sačinjen od sljedećih naslova:

Doom2, Heretic, ROTT (Rise Of The Triad), Prehistorik 2, Lotus 3, Stunts, Dyna Blaster (aka Bomberman), Ski or Die, Alone in the Dark, Indiana Jones & The Fate of Atlantis, The Incredible Machine, Prince of Persia, Tetris, Tristan (pinball), BlackThrone ... kao i vjerojatno mnoge druge kojih se sad ne mogu sjetiti. Ali budem ih stavio na popis ako mi padnu na pamet

Edit
Jungle Strike, SimCity 2000
Stekalo je stekalo itekako, govorim bilo je 10ak fpsa uvrhglave al je radio, koga je onda bilo briga za fpse 😅 street rod (neznam zasto je meni u glavi ostao kao hotrod) je puno bolje radio al je isto stekalo.
Sjecam se da sam jos imao dangerous dave na njemu (https://en.m.wikipedia.org/wiki/Dangerous_Dave), battle chess (https://en.m.wikipedia.org/wiki/Battle_Chess), prince of persia onaj prvi, i bila je neka sf avantura, di te odmah na pocetku neki lav lovi i preskacu se neki crvi. To znam da mi je bilo ful tesko nisam nikako mogao proc to odmah na pocetku. Bilo je jos more toga, al mi je sve nekako isparilo

Sent from my motorola edge 30 fusion using Tapatalk
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2023., 17:47   #867
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
Stekalo je stekalo itekako, govorim bilo je 10ak fpsa uvrhglave al je radio, koga je onda bilo briga za fpse 😅 street rod (neznam zasto je meni u glavi ostao kao hotrod) je puno bolje radio al je isto stekalo.
Sjecam se da sam jos imao dangerous dave na njemu (https://en.m.wikipedia.org/wiki/Dangerous_Dave), battle chess (https://en.m.wikipedia.org/wiki/Battle_Chess), prince of persia onaj prvi, i bila je neka sf avantura, di te odmah na pocetku neki lav lovi i preskacu se neki crvi. To znam da mi je bilo ful tesko nisam nikako mogao proc to odmah na pocetku. Bilo je jos more toga, al mi je sve nekako isparilo

Sent from my motorola edge 30 fusion using Tapatalk
Joj, da ... Dangerous Dave. Imam ga i dan-danas na 486ici, iako nisam nikad dovršio igru Najdalje što sam došao je bilo do mislim 4. ili 5. razine, odmah nakon što dobiješ Jetpack i poraziš onog pauka.
  Reply With Quote
Staro 14.01.2023., 19:59   #868
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Sad sam malo igrao Dangerous Dave online i odmah se naživcirao, nisam ga ni ja nikada prešao

Što se tiče Dyna, postoji puno modernija verzija Atomic Bomberman, jako je zabavna u dvoje, mislim da može čak do 4 igrača igrati, ako se uspijete nagurati na jednu tipkovnicu Ili spojite 2 tipkovnice
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2023., 20:39   #869
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Sad sam malo igrao Dangerous Dave online i odmah se naživcirao, nisam ga ni ja nikada prešao

Što se tiče Dyna, postoji puno modernija verzija Atomic Bomberman, jako je zabavna u dvoje, mislim da može čak do 4 igrača igrati, ako se uspijete nagurati na jednu tipkovnicu Ili spojite 2 tipkovnice
Heh da, i Dyna je također mogla do 4 igrača, s time da bi po dva išla na tipkovnicu a dva na joystick. Naravno, ovo nisam nikad probao ali se igralo u paru (2 igrača) a i naravno solo misija, svih 8 rundi i 8 razina.

Dyna mi je nostalgična zato što me puno uspomena veže uz nju, jedna od onih igrica koje su doslovno obilježile moje djetinstvo. A za razliku od mnogih drugih, ovo je jedna koju stvarno i jesam završio. Trajalo je dugo ali se trud isplatio. Bez varanja (inače, šifra je HUDSONSOFT) iako smo koristili automatski-generirane passworde kako bi mogli nastaviti igru kroz više dana.

By the way, sjetio se još nekoliko naslova ... ne mogu vjerovati da sam ih zaboravio spomenuti: Lionking, Aladdin, Jazz Jackrabbit, Pac In Time, The Lost Vikings, Commander Keen (1) & Tetris

Edit
Nego, sad ste me podsjetili da imam u ormaru ovo...


Kupljeno za neki simbolični iznos, spojio sam je na TV par puta i od tad mi stoji zapakirana u kutiji kako je i došla. Možda bi se trebao sa time zabaviti ovih dana

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 14.01.2023. u 20:55.
  Reply With Quote
Staro 14.01.2023., 20:50   #870
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Ja ga čekam na PS plus premium da dođe, ali nikako.
Najbolja FPS igra ikada...čisti GOAT.
Kad bi bar napravili remake Gran Turisma 1. To mi je najbolja igra ikada.
Cuky je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na