Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.09.2010., 19:32   #3691
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor bluefluid Pregled postova
To bi moglo biti jako korisno, viđao sam ljude da su trazili pomoc oko recimo nekih radova (maturalni, diplomski, nesto vezano za posao i sl.), a to bi također moglo biti i zgodno mjesto za, da banalno kazem, unovciti svoje znanje.
Ovi koji su tražili "pomoć" oko seminarskih, maturalnih, diplomskih i sličnih radova su u 99% slučajeva bili totalno nesposobni sami naći potrebnu literaturu, a mahom su se izvačili kak nisu ništ uspjeli pronaći i da li bi im netko mogao pomoći. Glupost kakve nema, jer em je net pun informacija, em su knjižnice i sve moguće akademske ustanove pune informacija, ali gospodi se ne da tražiti i (po njima) trošiti sate i sate, kad to isto vrijeme mogu provesti u npr. kladionici ili kvartovskim birtijama.

S druge strane te bajne medalje su oni koji nisu tražili pomoć oko "pronalaska" materijala, već nisu imali blage veze koju temu uopće da idu obrađivati. Nakon osam godina osnovne i tri/četiri godine srednje, a da ne spominjem faks i posao - ne znati otkud da se počne i ne imati ideju je komedija i bajka za malu djecu. Lijenost, lijenost i lijenost kakve nema kombinirana s kroničnom nesposobnošću da se pokrenu i(li) okrenu oko sebe, ali zato budu tri dana otvarali i bumpali teme u kojima tolko hitno traže pomoć.

Kaj se tiče tema vezanih uz poslove, postoji ih nekolicina na Svaštari, a za sve ostalo imaju MojPosao.hr, Posao.hr, Biram Karijeru.hr i tome slične specijalizirane portale. Ne vidim nikakvu korist od otvaranja novih podforuma, samo da se pojedincima olakša sve i svašta, a ovak i onak im je sve već servirano na pladnju. Zayeb je kaj se njima ništ ne da, pa im je lakše nekome platiti ili napraviti uslugu, samo da sami ne mrdnu ili da se sami ne daj Bože snađu. Oni bi da im neko dođe na kućni prag, ponudi stalan posao i plaću od 10.000+ kn, službeni auto poznate njemačke marke, osobnu asistenticu 90-60-90, a za zauzvrat se trebaju pojaviti dva dana u tjednu na poslu.
Citiraj:
Autor bluefluid Pregled postova
Primjerice, mislim da je lakse nekom kolegi platiti cugu ili dati određenu svotu nego kopat po netu i traziti neku informaciju kako nesto napraviti i brze i efikasnije odraditi...
Cijela država funkcionira na tom principu i "svi" se uvijek vode za kojekakvim vezama i poznanstvima, samo da si maksimalno "skrate put" i "olakšaju" dostizanje željenih ciljeva.
IMHO poticanje toga i takvog načina (da nam drugi sve omoguće i obave) prolaska u životu nema kaj raditi na forumu.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 20.09.2010. u 19:41.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 20:12   #3692
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
samo da se nadovezem na MCG-a i "ljencine"

ove god sam i sam zavrsio skolu i odustao od fax-a, i jel moras se prijaviti na biro (inace gubis pravo na 2 god), i ljepo ti meni ta "teta" tamo odredi da su grupna okupljanja za 1mj. OK, ispunim papire, sve to tamo potpisem. Vracam se za 1mj na to okupljanje i "teta" nama kaze:

POSO NECE DOC SAM OD SEBE (100% se slazem) - lagani uzdisaji publike
-ako se sami nepotrudite necete uspjeti
-ako niste zaintereseirani za posao nemojte trositi nase dragocjene resurse kao i svojim roditeljima s kojima jedva neki raspolazemo
-Da bi NASLI POSAO morate poznavati trziste rada, znaci citat novine, ispitivati "njuskati" sta se dogadja u vasem "kvartu" i siroj okolici, cim vidite da se nesto gradi odma idite pitati...ljudi zeljni posla ce ga i naci

mislim po tom pitanju sam se dobro raspitao pa sam znao o cemu je pricala, no dolazimo do ostalih 15 sto su bili samnom, treba potpisat papir da ste bili na tom okupljanju, kaze lik ja necu potpisat tko zna sta potpisujemo (BTW ako nepotpise sada i sljedeci put nedodje, gubite pravo na biro 6mj), totalno neinformirani - te njih par poprati "idiota". Ja spomenem subvenciju posto drzava daje za svakog covjeka odredjeni iznos novaca (primjer - ako ste mladji od 25god, nemate radno iskustvo, imate SSS - mozete dobiti oko 25 000kn [ne vi vec gazda koji vas prijavljuje, minimalna palca vam mora biti 3100kn sljedecih 10mj, inace ako dobijete otkaz gazda vraca sve novce koje mu drzava dala - nije mu u interesu , no problem je sto tih 25 000kn mozete iskoristiti samo za placanje mirovinskog, zdravstvenog, koji u tom slucaju iznosi oko 1200-1400kn] isto tako kad netko ide na razgovor to moze predloziti gazdi/sefu, i vjerujem da ce biti zainteresirani i voljni slusat, jel danas nikom nepadaju novci s neba)

Ocu reci da je danas mladez totalno nezainteresirana za bilo sta raditi, McG je rekao da je lakse biti u birtiji, sto 80% njih i primjenjuje...ja gledam sebe i usporedjujem s drugima, 18 god, sam si platio vozacki, kupio auto (na zaduzenje kod staraca), naso posao, i placam sve sto me sljeduje...dok pola ljudi oko mene vice nema posla, nije dobro u ovoj drzavi, NEMOGU MI NACI posao na birou...od takih mi se zivot zgadi, isto tako ovo sto objavljuju poslove na internetu, samo nek ljudi malo "mucnu" glavom pa ce shvatiti da taj "oglas" pregazi po par tisuca ljudi svaki dan, jel lakse je iz fotelje trazit posao i ne naci ga (vazno da se on trazio), nego mrdnuti guzicu i raspitat se okolo (napisete zivotopis iskopirate u 15 primjeraka i di stignete sibajte, imali u planu vec ili ne, to bar nece biti na odmet, lako je odbiti posao...biti trgovac u nekom butiku s fax-om nije sramota vec pocetak i vise takog covjeka cijenim nego da mi neradi a stalno kuka, ali vazno da se zivi na maminoj i tatinoj grbaci. Kad pogledam ove "frisko pecene" sto zavrse fax pa misle ubrali svu pamet svijeta pa nece raditi ispod 4000-4500kn, ako takav stav imate nikad raditi necete.

"Kako si posijes tako ces znjati"

BTW sto se tice MATURALNIH i slicnih stvari, pa ako imas mentora, knjiznice, priajtelje, internet, mamu, tatu, poznanike daljnje...nije istina da se nemozes sam snaci, Koliko me pamet sluzi uvijek su se smjernice dobivale...prije nije bilo toliko literature, bilo je 2 knjige i pici...danas resursa na sve strane.

Totalno se protivim otvaranju takog topica i slicnih stvari, jel to bi bila spamara totalna.

EDIT: samo da jos kazem, u razredu nas je bilo 21 od toga njih 15 su zadnji sat predavali maturalni rad, lega vuce za rukavi vice dam ti 400kn :S :S odradi mi maturalni, istina bogu ima para ko pljeve, ali sta to znaci za njegov daljni zivot, mamica i tatica sve financirat...naravno da nisam uzeo lovu nek se pati

@khm
po meni je to glupo, da netko zaradjuje na "nama", jel nitko nije GLUP, vec ljen, bolje da s tih 100kn kupi curi ruzu, cokoladu i ode s ekipom na cugu

probaj samo zamisliti kakve gluposti bi se tu pisale pravim ovo/ono, pisem eseje bla bla...pa toga nikad kraja nebi bilo...trznica je sad ljepo sredjena i netreba nis cackati, ali ovom se protivim, danas onaj tko nosi na servis ne dodje na pce forum (sigurno), jel i da dodje znao bi bar minimalno o kompu i hvala bogu danas servisera ko pljeve na svakom cosku pise popravljamo elektroniku
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna

Zadnje izmijenjeno od: fre@k. 20.09.2010. u 20:35.
fre@k je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.09.2010., 20:29   #3693
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Sve stoji što vas dvojica pričate ali mislim da ste malo fulali bit same zamisli bluefluida (barem koliko sam ga ja skužio).
Ne bi to bio podforum na kojem će vrijedni ljudi riješavati stvari za lijene ljude besplatno, upravo suprotno, to bi bio samo još jedan dodatak na tržnicu gdje se neće nužno kupovati/prodavati hardver nego USLUGA.
Može to biti nekakvo pisanje seminara, a mogu biti i razne druge usluge tipa servisiranja PC-a, instalacije svega i svačega i sl.

To da ima lijenih ljudi stoji ali to je neka sasvim druga tematika i vi ih sigurno nećete ovdje preodgojit, a što ne bi dali ovim ljudima sa znanjem priliku da nešto i zarade?

Bolje da tu neko zaradi 100 kn nego da ljudi koji se ne kuže u kompove nose te iste na lopovske servise gdje će im uzeti 500.

Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
probaj samo zamisliti kakve gluposti bi se tu pisale pravim ovo/ono, pisem eseje bla bla...pa toga nikad kraja nebi bilo...trznica je sad ljepo sredjena i netreba nis cackati, ali ovom se protivim, danas onaj tko nosi na servis ne dodje na pce forum (sigurno), jel i da dodje znao bi bar minimalno o kompu i hvala bogu danas servisera ko pljeve na svakom cosku pise popravljamo elektroniku
Ma je da, bolje možda zasad ništa ne dirat, sama ideja ima potencijala ali bilo bi tu svega.

Zadnje izmijenjeno od: khm. 20.09.2010. u 20:47.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 20:47   #3694
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Ne. To nikako. Prva frka oko servisiranja (npr.) I bit ce velike frke i pljuvanja na forumu.

Nisam za takav oblik usluge nikako.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 20:57   #3695
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Nismo forum.hr da se bavimo svačim niti bugov forum da sami sebe ponekad ismijemo

Ideja kao ideja nije loša al mislim da je totalno nepotrebno ovdje. Ionako je dosta ljudi ovdje zbog tržnice, još kad bi to otvorili zavladali bi "trgovci" umjesto "PC ekspert" ljudi i sam forum koji je reputaciju gradio 10 godina, nebi više bio ono zbog čega ovdje dolazimo.
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 21:28   #3696
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
@Mcg; Fre@k - vjerujem da je svatko od nas imao barem jednu situaciju u zivotu kada je ispusio trudeci se za nesto a u isto vrijeme je netko isao linijom manjeg otpora i bolje prosao!
S vama se potpuno slazem, ali ste totalno krivo shvatili sto sam htio reci.

Prva stvar, ako govorimo o gotovanima, gomili ljudi koju boli briga za nesto necete promijeniti misljenje ako ih ispljujete govorenjem u facu 'boli me kifla, sam si nesto napravi, ako sam mogao ja mozes i ti'.
Posteno, svaka cast, svatko bi se trebao pobrinuti za sebe, ali takav pojedinac ce u 99% slucajeva pokucati na sljedeca vrata. Zasto? Pa jer mu je to jednostavnije. Zar ne bi bilo bolje na takvima uzeti pokoju kunu?

Zamislite situaciju ovako - netko si ne zna install win, ne zna si sklopiti kupljene komponente (niti ih zna kupiti), ne zna se sluziti nekim programom - zasto se ne ponuditi? U nekom servisu ce mu za sat vremena posla uzeti nekoliko stotina kuna, zasto se ne bi obratio nekome na forumu da mu to rijesi jeftinije? Vjerujem da ste hrpi prijatelja rijesavali bilo sto na kompu, sjetite se malo.

Druga stvar - svakodnevnim radom na racunalu, poslovno ili privatno (surfanje raznim portalima, forumima i sl., citanjem recenzija ili pisanjem istih), opcenito zanimanjem za hardver ili elektroniku, lagano se izgubi dojam koliko je ljudi oko vas zapravo totalno tehnoloski nepismeno.
Postoje ljudi koji zive svoj zivot, rade svoj posao i bave se svojim hobijima i totalno se ne zanimaju za racunala, sve sto znaju je utipkati net.hr ili facebook. Sto ces ti sad takvome reci kada mu nesto zatreba vezano za komp? Odi si prosurfaj?

Onda opet, postoje ljudi kojima je potrebno nesto, a nemaju love da odu u neku firmu, pa potraze pomoc na ovaj nacin. Recimo, ja nemam pojma o web programiranju i dizajniranju, a potreban mi je nekakav određeni template za neku stranicu, i potreban mi je hitno. Zasto se ne bi s nekim dogovorio ovdje da mi barem pomogne?
U tom smislu sam mislio, vi odmah brijete na ono najgore sto se moze desiti.

Ugl, htjedoh reci da, s jedne strane ima jako puno ljudi koji imaju znanje, a s druge strane ljudi kojima nesto treba obaviti.
Zasto ne biste napravili mjesto gdje ce si netko moci uzeti koju kunu i gdje ce si netko moci ustedjeti koju kunu ili rijesiti nesto sto mu je potrebno?

@bullet1 - mislim da ljudi jos uvijek dolaze na ovaj forum koji se zove tako kako se zove nadajuci se da ce nesto nauciti, ne iskljucivo zbog trznice. Pogotovo nakon novih pravila vezanih za doticnu.
Meni osobno trznica ne bi nedostajala ni najmanje.
Pogledajte malo koliko svaki puta ima 'gostiju' koji samo citaju nesto.

Zadnje izmijenjeno od: bluefluid. 20.09.2010. u 21:40.
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 22:07   #3697
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
bluefluid de mi reci za nove w7, jel ti treba vise od 10 min citanja (ili gledanja jednog 10 minutnog videa da ih znas staviti na vlastiti komp?), napravio sam prohod za instalaciju w7 i sve sto ljudima treba uz to ( na drugom forumu)...no ni to nije pomoglo, pa smo ukidali topice i linkali na vec gotove prohode pa ni to nije pomoglo, mene jos uvijek drzi da su ljudi gotovani. Ak ti treba recimo dizajn ima i na ovom forumu ljudi koji se time bave, a zamisli samo kad bi ljudi krenuli hvaliti ili lose stvari iznositi jel netko nije nesto dobro napravio (to bi bio OPCI KAOS) ideja kao ideja nije losa, ali totalno neostvariva...moje misljenje (nemora znaciti da je i ispravno)

EDIT: ma razumijem te ja u potpunosti, ali zamisli ja napisem, trebam popravak PC-a, pogtovo tip koji nezna sta je CPU, GPU itd, pa mislis da ga jedan "expertovac" nece oderat...isto tako inbox bi bio s preko 500 ponuda jel, svaki 2 korisnik ovdje zna podosta o kompu (sad konkretno smo se uvatili tehnike). Iskreno bolje mir jedva se rijesila stvar s trznicom, bolje neulaziti u neke "komplikacije"
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna

Zadnje izmijenjeno od: fre@k. 20.09.2010. u 22:22.
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 22:17   #3698
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
Ne, jednostavno sam ubacio dvd i cekao da vidim sto ce se desiti
I dosta cesto primjenjujem tu metodu

Opet se ti vracas samo na gotovane, pa u krajnjoj liniji, kao sto sam i gore napisao, neka su gotovani, sto vise takvih to bolje, uzmes mu 100-200kn za nesto i dobro. Kuzis?

Ovo drugo sam dao samo kao primjer, nije meni problem potraziti neki template, naci su si tocno onakav kakav zelim jer ima gomila guideova kako sto napraviti, a i vec gotovih kompletnih stranica, da jednostavno ne mozes ne pronaci, ali ima ljudi koji to ne mogu/ne znaju. Niti zele/ne mogu dati pare nekoj firmi koja ce ih posteno oprati. Ne pljujem sad po firmama koje se bave web programiranjem/dizajnom, dapace, skidam kapu.
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 22:24   #3699
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
freak, konstanto fulaš samu bit...
Nije bitno da li je netko 'gotovan', ako on želi nekome platiti di je tu problem?
Mogu i ja svašta sam napraviti pa svejedno odem u trgovinu i kupim gotovu stvar.

Možda se netko jednostavno ne želi zezat s time, ne možeš očekivati da ljudi znaju instalirat windowse na osnovu prohoda, nama koji visimo za PC-em po par sati dnevno je to rutina ali neki ne znaju razliku između cd-a i dvd-a i sad da oni idu nešto radit, pogotovo stariji ljudi.

Jedini problem ja tu vidim što bi to bio dodatan posao za modove, nova pravila, moderiranje, treba to sve netko pratit, što je legalno što nije i sl.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 22:28   #3700
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor bluefluid Pregled postova
@Mcg; Fre@k - vjerujem da je svatko od nas imao barem jednu situaciju u zivotu kada je ispusio trudeci se za nesto a u isto vrijeme je netko isao linijom manjeg otpora i bolje prosao!
S vama se potpuno slazem, ali ste totalno krivo shvatili sto sam htio reci.
Kužim ja tvoju zamisao, ali valjda si svjestan da bi (u slučaju da se i otvori podforum za znanje i usluge), cijela stvar jako brzo izmakla kontroli. Da, bilo bi ljudi koji bi tražili i bili spremni platiti uslugu koju bi im netko odlično ili profesionalno odradil - tvoj primjer oko programiranja i web dizajna, ali u roku odma bi se sve te normalne potražnje ugušile u moru onih nebuloznih. Začas bi cijeli taj novi podforum bil prepravljen temama u kojima bi se tražilo pisanje seminarskog, lektire i sl., rješavanje matematičkih zadataka, rješavanje svakodnevnih problema s posla i tak dalje.

Imaš i sad gospode koja rade po ko zna kakvih firmama i prodaju ko zna kakve fore, nemaju tri čiste o ničemu, a svaki dan dolaze na forume i traže ljude da im objasne ovo ili one, ne bi li oni kasnije ispali superpametni kad ih šef(ica) pohvali za dobar posao. Zato velim da kolko god se tebi čini kao dobra i korisna ideja, samo mali postatak tih upita bi stvarno i bil svrsishodan. Ostalo bi se kad tad i na ovaj ili onaj način podredilo gotovanima, koji po cijele dane izigravaju stručnjake i cijeli novonastali podforum bi okrenuli u svoju korist. Za svaku sitnicu bi dolazili na forum, saznali kaj im treba, iskoristili ljude, eventulano platili ili se na neki drugi način odužili onome koji im je pomogel i nakon toga - ćao đaci.

Kaj se tiče uzajamne pomoći - za to je forum kao takav i namijenjen. Iz dana u dan se otvaraju teme u kojima ljudi na ovaj ili onaj način traže pomoć oko nečega, a nerijetko se ta ispomoć proširi i van granica foruma. Uvođenjem novog podforuma koji bi se koristil za ponudu i potražnju konkretnog znanja, samo bi bilo pitanje vremena kad bi se stvorila i otvorila nova Pandorina kutija. Danas se na Tržnici i Prljavim trgovcima nađe mnoštvo primjera u kojima malo fali da se ne poubijaju za 10 - 20 kn, a kakvo sranje bi tek izvađali kad bi se neko na temelju nečije tuđe (i još k tome plaćene) preporuke, usluge ili znanja zayebal - kaj u školi, kaj na faksu, kaj na poslu.

Taj novonastali podforum bi blago rečeno postal služba za korisnike, a ljudi danas ovak i onak sve manje cijene i poštuju jedni druge, tak da kolko god je tvoja ideja dobra - ljudi bi se pobrinuli da svim forumašima priušte šou i pol.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 20.09.2010. u 22:36.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.09.2010., 22:45   #3701
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Jedini problem ja tu vidim što bi to bio dodatan posao za modove, nova pravila, moderiranje, treba to sve netko pratit, što je legalno što nije i sl.
Slazem se, da, dodatni posao, puno dodatnog posla, ali ne i neizvedivo.

Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Taj novonastali podforum bi blago rečeno postal služba za korisnike, a ljudi danas ovak i onak sve manje cijene i poštuju jedni druge, tak da kolko god je tvoja ideja dobra - ljudi bi se pobrinuli da svim forumašima priušte šou i pol.
Zalosno ali istinito, da.

No dobro, samo se pitah sto bi bilo kad bi bilo.
Chears
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2010., 07:20   #3702
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Novi podforum ne, kupovina ili ponuda usluga da (uz procjenu moderatora) na isti način kao i kupovina ili prodaja hardvera. Postavi se oglas, moderator ga odobri ili ne, kao i svaki drugi i to je to. Usotalom, kao što je i do sada bilo par upita/ponuda svakih toliko. Nećemo od foruma raditi crno tržište intelektualnih usluga, ima takvih mjesta i previše...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 08:54   #3703
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Imam pitanje za ove gore

Jel bude sta skoro od najavljivanog upgrade-a foruma?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 09:43   #3704
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
To ni vidoviti Milan ne bi mogao prognozirati.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 12:03   #3705
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
A tor... reci nam oće bit što od onog mog prijedloga da se veličina dozvoljene slike proširi na nekih 100-120kb?
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 12:24   #3706
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Koja slika Za attachment na PCE-u?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	pce.PNG‎
Views:	282
Size:	15.5 kB
ID:	11147  
tor je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 12:44   #3707
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
++++++++++++++++++++++++++++++++++
Naravno, ne baš takve. Sa ograničenom širinom da ne razbija layout foruma.

Zadnje izmijenjeno od: tor. 22.09.2010. u 13:17.
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 13:19   #3708
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
a to, s vanjskog hostinga. Možemo mi to staviti u pravila, nemamo enigen koji bi to ograničio kod samog stavljanja, no veći je problem ova širina i razbijanje layouta. Lako za težinu, neće moderator ubit sliku od 100 kb, s normalnom širinom koja ne razbija layout, no kad ekipa objesi sliku od 2 mege, 1920 pixela širine tu nema pomoći osim brisanja.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 13:26   #3709
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Ok, znam da je bilo slučajeva kad bi se brisale slike koje su 60kb iako ne razbijaju layout foruma zbog nekakvog ograničenja od 50kb odnosno da sve preko 50kb ide u thumbove. Znači slobodno možemo trpat slike Thea Valicha?
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 14:29   #3710
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Ne još Čekaj da to usuglasimo svi skupa...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 07:15   #3711
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
OT isprika >

Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Ne još Čekaj da to usuglasimo svi skupa...
Propustio sam pricu jer je vec bila zatvorena. Samo da kazem : hVala bOgU i nedo bog ikad !



Forum radi odlicno i dabogda štucali svi koji nesto stalno zanovijetaju
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 07:21   #3712
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Propustio sam pricu jer je vec bila zatvorena. Samo da kazem : hVala bOgU i nedo bog ikad !



Forum radi odlicno i dabogda štucali svi koji nesto stalno zanovijetaju
He, he - nije da si očekivao drugačiji razvoj situacije


Eto, po novom - maksimalna dozvoljena veličina slike za direktni hosting u postu je 200 kb, širina 800 pixela. Sve preko toga se briše.
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=198706
tor je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 08:42   #3713
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Zahvaljujem! 50kb je ipak pre malo bilo u doba adsla. Nadam se da neće bit puno padobranaca koji će kačit 2MB slike.

Thx još jednom!
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 21:56   #3714
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Eto, po novom - maksimalna dozvoljena veličina slike za direktni hosting u postu je 200 kb, širina 800 pixela. Sve preko toga se briše.
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=198706
Lijepa izmjena u pravilima, samo neka ne bude ''korištenja gužve previše''
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2010., 22:23   #3715
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Može li se još nekako smanjiti prodaja mobitela?
Trenutno, na prvoj stranici prodaje, pola oglasa su mobiteli...
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2010., 00:37   #3716
asibulj
Misanthrope
Moj komp
 
asibulj's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Neumünster
Postovi: 568
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Može li se još nekako smanjiti prodaja mobitela?
Trenutno, na prvoj stranici prodaje, pola oglasa su mobiteli...
Zašto?
__________________
x230
asibulj je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2010., 00:39   #3717
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
zato sto je ovo PCekspert
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2010., 00:44   #3718
asibulj
Misanthrope
Moj komp
 
asibulj's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Neumünster
Postovi: 568
Mislim, i ovako je ograničeno na prodaju samo jednog aparata po članu. Koji bi bio sljedeći korak?
__________________
x230
asibulj je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2010., 00:48   #3719
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
zabraniti prodaju potpuno?
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2010., 00:57   #3720
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057
Da si malo procitao pravila i pratio forum onda bi i znao zasto je to tako. Slijedeci korak je - postuj pravila
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na