Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.09.2020., 21:07   #361
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Uh sta sve covjek nece procitati xD

Tebe nesto drugo muci. Ako imas orginal HDMI kabel od monitora i ako si spojen na tu grafulju, to mora raditi.
Spusti se za pocetak malo dole na postavkama , npr pod PC u nvidia driverima ja moram podesiti svoje monitore, jer one prve postavke pod ultra HD ne nude vise od 60hz..

HDMI npr. vrlo rasireni 1.4 standard sto vecina ljudi imaju i na grafickim karticama i na monitorima pa i takve kabele mogu najcesce kupiti u ducanu, prenosi 1920 x 1080 na 144Hz
Više info u tabeli prilogu..
Da sve to što si ti napisao stoji... samo je još trebalo i pogledati podatke od monitora npr. ovdje

Ako je to taj monitor... iz nekog razloga Benq je ograničio RR na HDMI 1.3 portu na 60Hz.

Zato autor pita kako spojiti DVI i mi mu predlažemo riješenja, i jedino je naći 1660 ili neku drugu articu sa DVI portom
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2020., 21:16   #362
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
S obzirom da taj vidim ima DP, a on kaze da njegov nema, prije mislim da je ovaj: https://zowie.benq.com/en-ca/product...#specification

Ttebalo bi raditi na HDMI kabel, koji je vjerojatno isporucen s tim monitorom.

..i moram priznati da prvi put cujem da proizvodjac ogranicava neki port, trazim za benq ali ne nalazim da je to tako. Gdje si to vidio?
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 07.09.2020. u 21:28.
Eladio je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.09.2020., 21:24   #363
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
DVI ima vise verzija, a DVI-D o kojem vi tu pricate je kompatibilan s HDMIem. Adapter je cca 30ak kuna. Ipak sam uvjeren da ne treba petljati,
HDMI u njegovom slucaju da rak raka .. mora raditi

Alfredo, jesi provjerio postavke? Daj screenshoot gdje podesavas rezolucije da vidimo da li radis nesto krivo.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2020., 21:29   #364
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
S obzirom da taj vidim ima DP, a on kaze da njegov nema, prije mislim da je ovaj: https://zowie.benq.com/en-ca/product...#specification

Ttebalo bi raditi na HDMI kabel, koji je vjerojatno isporucen s tim monitorom.

..i moram priznati da prvi put cujem da proizvodjac ogranicava neki port
U pravu si. Krivog sam linkao, ali po tablici bi rekao da je njegov XL2411 najslabiji u ovoj seriji monitora. Pa nekom logikom, ako 2411P ima ograničenje 60Hz na HDMIju, rekao bih da je i na njegovoj verziji ista stvar.

Ne kužim da nema linka na nekakav detaljniji manual. Ali dobro... i dalje mi se čini da je monitor "neuobičajen" i da će tih 144Hz postići eventualno preko DVija.

Alfredo, koja je tvoja uopće 1660Ti točan model i proizvođač? Ako podržava Zero Fan RPM funkciju oćeš zamjenu za moju iz "Moj Komp" sa DVI portom?
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2020., 21:33   #365
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Daj mi posalji link gdje si vidio da benq ogranicava hdmi, to me sad malo muci.. trazim vec 10min i ne nalazim ni na jednom od tih nekih modela..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2020., 21:33   #366
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
..i moram priznati da prvi put cujem da proizvodjac ogranicava neki port, trazim za benq ali ne nalazim da je to tako. Gdje si to vidio?
Pa na linku kojeg sam stavio

benq
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2020., 21:36   #367
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Istina, skroz dole na slici se vidi.. unblivbl

Ako su taj isti zaj. napravili s ovim "jeftinijim" onda neka stavi na taj monitor dvi-d na hdmi adapter koji radi u oba smjera (ni ne znam da li postoje jednosmjerni xD)

Ali nekako sumnjam da bi takav zaj napravili, još nebi prekrizio hdmi.. idem još malo guglati
PS
S obzirom da u specifikacijama naglasavaju dvi za max rez. stvarno moguce da taj ulaz treba koristiti.. probaj staviti DVI adapter na monitor i ostavi hdmi kabel da ide iz grafičke.. to je najjeftinije i najprakticnije ako vec moras ..

Pps
I vidim da spominju DVI-D DL.. dual link sto ce reci svi pinovi trebaju biti na adapteru, a ne da ih fali na sredini. Ako se vec kupuje adapter, na to treba pripaziti jer ih ima dosta na trzistu koji nisu DL..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 07.09.2020. u 21:55.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2020., 23:21   #368
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Bilo bi super kad bi za pocetak znali koji je tocno model monitora, jer Benq 2411zxl ne postoji.
Postoji XL2411Z, a to bi bio ovaj: https://www.cnet.com/products/benq-x...l-hd-1080p-24/
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2020., 23:39   #369
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Bilo bi super kad bi za pocetak znali koji je tocno model monitora, jer Benq 2411zxl ne postoji.
Postoji XL2411Z, a to bi bio ovaj: https://www.cnet.com/products/benq-x...l-hd-1080p-24/
Mislim da ovo Z znači serija "Zowie"
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2020., 15:28   #370
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,060
Ok, hvala svima na pomoći. Prodano sve.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.09.2020., 21:26   #371
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Super da znam za drugi put...
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2021., 23:31   #372
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,103
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2021., 00:19   #373
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
A sta je do sad bila ko globalno preporucena opcija off? Kakva je razlika kada mi je u svakoj igri na off!?
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2021., 01:55   #374
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,145
Nije, preporučena je uvijek "Use the 3D application setting". Sa globalnim off ili on jednostavno forsiraš što hoćeš za sve aplikacije, a sa "Use the 3D application setting" će ti vrijediti postavljeni vsync u pojedinoj aplikaciji.
__________________
PSN Steam
d0X je online   Reply With Quote
Staro 14.02.2021., 02:10   #375
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
znaci sve isto, bezveze
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2021., 11:14   #376
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,103
Bila je rasprava o tome u drugoj temi. Gdje se pričalo da treba vsync upalit da ne bude tearinga.

Edit:

Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Nije, preporučena je uvijek "Use the 3D application setting". Sa globalnim off ili on jednostavno forsiraš što hoćeš za sve aplikacije, a sa "Use the 3D application setting" će ti vrijediti postavljeni vsync u pojedinoj aplikaciji.
Misliš?

https://forum.pcekspert.com/showthre...nc#post3469872
Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Već smo imali raspravu oko vsynca i adaptive synca u nekoj AMD temi ako se ne varam, možda bi bilo najbolje napraviti jedan sticky i jednostavno kopirati najbitnije stvari sa blurbustersa.

Ukratko, peri-deri rješenje za korisnike Adaptive sync monitora i Nvidije:
  1. Upali Gsync/Gsync compatible i globalni vsync u Nvidia Control Panelu
  2. Pogasi vsync i double/triple bufferinge u igri
  3. Ograniči framerate na jedan od navedenih načina, od najboljeg prema najgorem:
    • Upali frame limiter unutar igre i postavi ga na minimalno 3 framea niže od refresh ratea
    • Koristi frame limiter u Rivatuner Statistics Serveru i postavi ga na minimalno 3 framea niže od refresh ratea
    • Koristi Max Frame Rate u Nvidia Control Panelu i postavi ga na minimalno 3 framea niže od refresh ratea


Što se tiče Nvidia Low/Ultra Low Latency, najbolje ih je koristiti na sljedeći način:
  1. Ako ne možeš iskoristiti nijedan od gore navedenih limitera ili ti nije potreban specifičan limit, a fps ti je uvijek iznad refresh ratea, upali Nvidia Ultra Low Latency
  2. Ako koristiš frame limiter i fps ti pada ispod refresh ratea, upali Nvidia Low Latency


Za AMD vrijedi jednaka shema, samo što se stvari u Radeonovim driverima zovu drukčije. I za oldskul non-adaptive sync monitore također vrijede ova pravila, samo izuzmite Gsync/Gsync compatible.

Možda se netko i sjeća, dok su rašireni bili samo 60Hz monitori, da je u starijim Nvidijinim driverima za frame limit od 58 fps-a pisalo da se koristi za smanjenje input laga uz vsync.

Zadnje izmijenjeno od: PR3DA70R. 15.02.2021. u 11:22.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2021., 19:59   #377
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,145
@PR3DA70R, vraže jedan, mislio sam na službenu preporuku/defaultnu vrijednost, a ne neslužbenu iz prakse
__________________
PSN Steam
d0X je online   Reply With Quote
Staro 15.02.2021., 20:33   #378
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Ja ba i kod mene je uvijek bilo na default
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2021., 17:05   #379
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Gsync plus fps limiter 3 frejma ispod maximalne hercaže monitora i ćao. Kakav vsync. To je postavka iz prošlosti koja je sprečavala trganje slike na starim 60hz-nim non gsync monitorima. Još je i input laga bilo usput.
Napomena: za igre u kojima grafa ni ne može gurat fps iznad hercaže monitora ni ne treba fps limiter ali jasno, treba ga staviti radi ovih igara di može ići preko.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2021., 15:38   #380
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,145






-->
Vsync je stara postavka, ali ne znači da još ne posluži u određenim primjerima. Input laga je bilo ako nisi limitirao fps kao što radiš i sad sa Gsyncom. Komentar sa BlurBustersa:
Citiraj:
– G-SYNC on + V-SYNC off inside LFC range = can tear
– G-SYNC on + V-SYNC on inside LFC range = can’t tear

As for frametime spikes, G-SYNC can do nothing to reduce them (only prevent tearing during one), since they are system-side. They will occur with or without G-SYNC (even with G-SYNC off + V-SYNC off).

During frametime spikes, you’ll get a pause with a full tear either with G-SYNC off + V-SYNC off or G-SYNC on + V-SYNC off per instance, whereas you’ll get no tear with G-SYNC on + V-SYNC on, but with a slightly longer pause per instance due to the tearing prevention; pick your poison, basically.
Jedan praktični primjer, koristim MPC-HC sa madvr rendererom, i ako ne forsiram vsync imam trganje slike kod gledanja videa. Ali kao i uvijek, najbitnije je namjestiti tako da pojedinac bude zadovoljan. Ako ti ne smeta povremeno moguće trganje, ok. Meni bilo kakva mogućnost trganja smeta, zato furam Gsync + fps limit + global vsync. Ako te strah input laga, u najgorem slučaju (niski refresh rate) je razlika par milisekundi. Primjeri u spojleru.






__________________
PSN Steam
d0X je online   Reply With Quote
Staro 30.03.2021., 15:04   #381
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Koristim TrackIR 5 head tracker i čak ni sa njim ne primjetim trzanja u ARMI 3 i DCS simulatoru a kamoli bez njega u fpčs naslovima. Vid 10/10 pa i više od toga. No velim, moja gpu ne gura max frejm/herz mog monitora.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2021., 18:36   #382
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,145
Proguglao sam malo TrackIR 5 head tracker, fora stvar za simulacije. Trganje nije samo zbog fps-a iznad refresh ratea, može biti i zbog dipova ili stutteringa. Ali ako ti je fps dovoljno konstantan i drži se u Gsync rangeu, kužim da nemaš problema sa time.
__________________
PSN Steam
d0X je online   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 14:35   #383
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
nVidia G-SYNC vs. AMD FreeSync vs. V-Sync? We measure the system latency!
Citiraj:
I could not detect any latency impact from adaptive sync technologies, whether G-SYNC or FreeSync. The rumor that adaptive sync affects latency could be consigned to the realm of fables! If you own a G-SYNC monitor, you have a small advantage over FreeSync or G-SYNC compatible devices. The variable refresh rate starts at 1 Hz. Thus 1:0 for nVidia! We also found that the higher the FPS, the lower the latency, still holds true, but not always. If you send about 300 FPS to a 60 Hz monitor, you will have a much worse latency than an owner of a 144 or 240 Hz monitor. Thus technically also a disadvantage, which one can compensate only with very much Skill – a piece! My personal recommendation: For those who want near-competitive gaming, 144 Hz is the new 60 Hz!
Izvor: Igor's Lab
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 20:27   #384
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,145
Citiraj:
FreeSync supports you in rendering a tearing-free image with low latency. Attention: The support here is done at the given refresh rate, e.g. 75 Hz, and what FPS you shoot on the screen beyond that. If you fall significantly below 75 Hz, things get weird very quickly – watch out for tearing!
Njemački engrish, pa se krivo izrazio, ili je jednostavno falio?
__________________
PSN Steam
d0X je online   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 20:47   #385
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Na švapskom je isto to napomenul.
Citiraj:
FreeSync unterstützt euch dabei, ein möglichst tearing-freies Bild mit geringer Latenz wiederzugeben. Achtung: Die Unterstützung erfolgt hier bei der vorgegebenen Bildwiederholrate z.B. 75 Hz und was ihr an FPS darüber hinaus auf den Bildschirm ballert. Fallt ihr deutlich unter die 75 Hz, so wird es ganz schnell komisch – Achtung Tearing! FreeSync Premium hingegen kann z.B. bei meinem LG 27GL850-B die VRR nutzen. Bedeutet, FreeSync kann sich den FPS zwischen 48 bis 144 anpassen und solltet ihr unterhalb von 48 FPS landen, dann kommt die LFC zum Einsatz. Low Framerate Compensation! Hier wird unterhalb von 48 FPS das Bild mehrfach ausgegeben, um wieder in die VRR zu kommen. Das muss ich bzgl. möglicher Auswirkungen auf die Latenz noch messen. Coming soon!
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 10.04.2021., 01:41   #386
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,145
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Na švapskom je isto to napomenul.
Onda ga ne razumijem. I običan FreeSync ima range. Ako je mislio da stanje postane lošije kad se fps spusti ispod rangea jer non-Premium nema LFC, onda ok. Ali je loše objasnio.
__________________
PSN Steam
d0X je online   Reply With Quote
Staro 22.04.2021., 21:34   #387
Igi385
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 319
Imam Lg24MP59G i grafu Gtx 1660 super. Problem je taj što kad upalim Gsync u par igara imam blackscreen na 2-3 sekunde. Nekad je to samo jedan bs a nekad više zaredom. Driveri su zadnji od Nvidije. Gsync upaljen u Nvidia driverima i freesync upaljen na monitoru. Probao sam dva različita DP kabla i ista stvar. Ima netko soluciju kako to riješiti?
Ili mi jednostavno monitor nije Gsync kompatibilan?
Igi385 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2021., 22:56   #388
dekky
Premium
Moj komp
 
dekky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: pula
Postovi: 637
Citiraj:
Autor Igi385 Pregled postova
Imam Lg24MP59G i grafu Gtx 1660 super. Problem je taj što kad upalim Gsync u par igara imam blackscreen na 2-3 sekunde. Nekad je to samo jedan bs a nekad više zaredom. Driveri su zadnji od Nvidije. Gsync upaljen u Nvidia driverima i freesync upaljen na monitoru. Probao sam dva različita DP kabla i ista stvar. Ima netko soluciju kako to riješiti?
Ili mi jednostavno monitor nije Gsync kompatibilan?
ima neka fora sa custom resolution utility programom, gdje podesiš minimalni range freesynca na monitoru. Prroguglaj malo...
dekky je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 23:04   #389
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,958
Dakle, prošao topic pa da provjerim, preporučene postavke su onda u nvidia control panelu staviti max frame limit na HZ ekrana i uključiti free sync/gsync?
Imam samo 75Hz ekran ali kad uključim ograničenje preko vsynca subjektivni dojam u igri kad mičem kameru je da radi na 40 fps-a . Ne znam da li je to input lag ili koji vrag, ali osjećaj je užasan. Kad ograničim na 75 preko control panela a vsync na off, imam osjećaj da igra radi na 200 fps-a, nebo i zemlja razlika
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2023., 19:47   #390
Exe
Premium
Moj komp
 
Exe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Varaždin
Postovi: 347
Freesync problem kad je fps niži

Imam rtx 4070 i5 12400f i počeo igrati Cyberpunk 2077 ide dobro na 1080p ultra RT ultra i Dlss Quality od 90 do 140 fpsa- Kad maknem dlss imam od 65 do 75 fps ali kad okrečem kameru nije glatko, kao da je 30 fps-a.
Nema stuttera samo nije glatko i mislim da ima lag.
Freesync ukjučen u diverima rtss ograničeni fps na 141.
Probao sam u drivero staviti vsync i On i Off ali je isto.
Monitor je Aoc 24g2u.
Probao sam još neke igre i isto je, glatko je samo od nekih 80 do 141 fps.
Dal je to normalno ili negdje griješim, komp je novi star tjedan dana.
Exe je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na