Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.07.2013., 09:19   #1
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
wireless mreža i signal

Nisam baš na ti sa nekim naprednijim stvarima u wireless mrežama pa imam jedno pitanje:
Imam jednu wireless mrežu, na zgradi za potrebe korisnika unutar firme, ali mi korisnici prijavljuju da se ne mogu spojiti na nju u cijeloj firmi. Napravio sam testiranje i ja u cijeloj firmi vidim tu mrežu i u najdaljoj točki imam cc 60% signala, ali ne mogu se spojiti. I sada kada sam se malo raspitivao kod firme koja mi je prodala opremu da je problem što korisnici imaju preslabe antene i da njihovi uređaji ne mogu doći do "glavne" antene jer su predaleko?
Jel to moguće?

Hvala svima na odgovorima.
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2013., 02:43   #2
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
marketinške gluposti. ako uređaj prima signal sa rutera onda ga može i poslati ruteru. izuzetak su jeftine kineske ebay pizdarije zbog integriranih pojačala koja pojačavaju samo dolazni (RX) signal ne i odlazni (TX)

o kojoj se opremi radi?
back2quick je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.07.2013., 12:05   #3
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Kombinacija Compex i Mikrotik opreme, točne modele mogu pogledati na poslu. Ne znam ni sam, nisam pametan, jer kada dođem bliže mogu se spojiti na router, a ako se udaljim onda ne. Signali mi ni u jednom slučaju ne padne ispod 60% jačine
Jedino što mi pada na pamet da nije nešto dobro konfigurirano (uređaji su došli već konfigurirani), jer osim interne antene na svaki uređaj je spojena sektor antena.
To još moram sve provjeriti, ali firma od koje smo to uzeli kažu da su oni sve dobro podesili.
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2013., 13:13   #4
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Svakako pokušaj provjeriti sa uređajem koji imaju problema sa spajanjem.

Primjerice imao sam slučaj da se sa mobitelom Xperia neo mogu spojit na wifi i imam relativno dobru brzinu s obzirom na jačinu signala dok na istom mjestu Prestigio tablet se spoji ali mu je propusnost puno manja nego meni na mobitelu.

Također isti prestigio tableti (u podlozi android) nisu imali po defaultu automatsku selekciju najboljeg AP.a pa je trebalo stavit app sa marketa za to.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2013., 14:25   #5
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
Kombinacija Compex i Mikrotik opreme, točne modele mogu pogledati na poslu. Ne znam ni sam, nisam pametan, jer kada dođem bliže mogu se spojiti na router, a ako se udaljim onda ne. Signali mi ni u jednom slučaju ne padne ispod 60% jačine
uređaj se spaja preko DHCP-a ili si postavio statičku ip adresu? ako nisi probaj sa statičkom sa veće udaljenosti, u slučaju da se spoji testiraj propusnot

Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
Jedino što mi pada na pamet da nije nešto dobro konfigurirano (uređaji su došli već konfigurirani), jer osim interne antene na svaki uređaj je spojena sektor antena.
To još moram sve provjeriti, ali firma od koje smo to uzeli kažu da su oni sve dobro podesili.
moguće da diversity zeza kad se udaljiš (ne prebacuje pravilno između interne i eksterne antene)
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2013., 07:37   #6
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Probao sam i DHCP i fisknu IP adresu, kada sam dalje onda mi se uopće ne prođe autorizacija, kada sam bliže spoji se automatski.

Forace: Probao sam s 3 mobitela, i 2 laptopa, i sa svim ista priča, budem provjerio konfiguraciju čim dobijem šifre za uređaje koje su mi obećali poslati
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2013., 08:52   #7
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Još jedna stvar koju možeš provjerit. Pogledaj koliko dB je jačina signala koju hvataju uređaji i pogledaj u papirima od antena odnosno AP.ova koliko ono izbacuju van. To će ti dat teoretsku jačinu signala.
Forace je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na