Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.06.2012., 16:42   #1
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Ethernet random diskonekcija

Nepišem pod skecijom problemi jer trenutno ne znam ni je li hardverski ili softverski.
Problem je počeo prije desetak dana, kada sam bio na skypu, i primijetio da je konekcija pukla, dole desno na znak konekcije stoji x. Kada pritisnem troubleshoot, kaže ethernet kabel nije spojen. Nekada fixed i onda nastavi raditi dokle opet random ne pukne. I tako stalno.
Probao do sada : Restart kompa, resetiranje routera sa postavkama, reinstaliranje brisanje upgradanje drivera za realtek integrirani kontroler.

U trenutku kada konekcija pukne na routeru prestane svijetliti LAN. Dakle kao da stvarno fizički izgubi konekciju između računala i routera.
Probao sam također i staviti reda radi drugi kabel. Isto.
Router je D-Link 584-T sa vjerojatno i tvorničkim firmwareom. Pod logom nema ispada konekcije prema T-comu dakle čisto lokalno se konekcija gubi.
Mrežni kontroler je Realtek RTL 8168C(P)/8111C(P)

Strah me da su moji ostavili komp u struji (Ponovo) kada je grmilo i da mi je mrežna malo vrisnula. Dakle lagano se svaki dan povećavao broj ispada konekcije baš ono progresivno amo reći. Ovdje nemam nikakvu dodatnu mrežnu za ubaciti pa vidjeti. Inaće nisam imao problema sa netom uvijek je dobro radilo osim par sitnih problemčića koji nisu vrijedni spomena u ovoliko godina tako da je ovo iznenada.

Povezujem potencijalno i sa temperaturom jer vidim da se router jako brzo poprilično zagrije.... help

EDIT: hm evo stavio ga 5 min da ventilator lupa po njemu i odjednom se mogu spojit :S
Hm ne sviđa mi se ovo ali ako tko ima prijedlog .......... mozda je to sada slucajnost . Ima li jos savjeta. ?
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2012., 20:32   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,596
Dobro si opisao problem koji je poznat i koji se pojavljuje nakon izvjesnog vremena kod 584T/684T.
Rješenje je opisano ovdje
U međuvremenu u postavkama mrežne namjesti da radi sa 10Mb brinom i moći ćeš na net, kad popraviš vrati na 100Mb ili Auto.
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.06.2012., 11:59   #3
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Nemogu vjerovati hvala puno... ajme baš sinoć prije spavanja se mislim o tome i kontam ma da mu nisu kondenzatori promijenili vrijednosti Hvala, pokušat ću ih nabaviti pa javim kako je prošlo.

Zasad evo ventilator dere po njemu i radi trenutno :P
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2012., 15:00   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,596
Bolji će biti učinak ako ga otvoriš (skini gornji poklopac) ili zgrunfaj otvor na poklopcu + vent + pred otpor i dioda (smanjiš đire a time i buku a opet dovoljno da se hladi.
Kako je "utisno" vent bi trebao sa vanjske strane, ako imaš jezičak hladila prikelji ih na glavni cpu.
Još spomenuti elektroliti i pjevaj
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 24.06.2012., 11:31   #5
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Evo prijatelj mi našo kondenzatore legenda. Promijenit ću ih ovih dana kada uhvatim malo vremena
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2012., 16:37   #6
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
A evo ga popravljeno , hvala tebi na informaciji i doomu na elektrolitima. Maloprije sam ih promijenio i sada radi ko sat
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2012., 20:51   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,596
Bravo, sad si miran x godina.
Jesi zgrunfao kakvo hlađenje ?
Makar zaljepio "ježička" na cpu.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 29.06.2012., 22:56   #8
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Nisam, ali sada ga drzim na kap hladnijem mjestu nego što je prije bio a i ventilator jer prema njemu, mislim da neće više biti problema. Inaće zbilja odlilčan router godinama radio bez pogovora. Jedan elektrolit se bio napuho solidno ali sam sva 4 ona zamijenio isto...
Michel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na