Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.09.2021., 11:56   #42511
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Ah, pa Velebit je moja najdraza planina i ona je zasluzna sto sam krenuo u brda, tamo davnih dana, kad sam bio mlad i nadobudan i kad sam po prvi puta sluzbeno dosao na Zavizan.
Ljubav na prvi pogled, prosao sam ga uzduz i poprijeko.

Iako, kad se samo sjetim tog prvog odlaska gore, dolazili smo s mora, toplo, suncano, proljetna jaknica, i ovi me onak zelenog odvedu na Zavizan.
Mislim da je bilo +1 i padao je snijeg, meni cvokocu zubi a ovi umiru od smijeha. Zato su oni sami postavili ultrazvucni anemometar, a ja sam ih gledao kroz prozor iz ugrijanog doma
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 12:18   #42512
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,139
1. Bicikl kupujem jer želim: postati fizički aktivan, povećati vrijeme boravka u prirodi, a da nisam "na nogama", kao klinac sam se volio voziti s Norco Volwerine, a tada sam ju zbog okolnosti prodao

2. Bicikl namjeravam voziti po: 50% cesta, 50% makadam, šume, biciklističke staze, nikakva divljačka vožnja, skakanja, downhilli itd. me ne zanimaju

3. Bicikli ću voziti (kako često): dosta često, možda čak i svakodnevno

4. Bicikl sam spreman platiti: 4000-4500 kuna (preferiram novo jer koliko sam gledao na facebook marketplace-u ljudi uvaljuju prahistostorijske bicikle iz 1997. godine po 3000kn)

5. Bicikli koji mi se sviđaju i odgovaraju mojim potrebama, sa linkovima iz trgovina: https://www.decathlon.hr/brdski-bici...d_8500761.html - jucer sam se u dechatlonu rijeka zaljubio u ovog kineza 4300 kn je na licu mjesta (ili nije kinez? )

6. Moja visina za lakše snalaženje oko veličina: visok sam oko 183 cm, i skoro nabacio u zadnje vrijeme 100 kg :/ a nekada sam bio puno više fizički aktivniji, koliko sam vidio u dechatlonu su M do 174 cm, a L do 184 cm pa dalje idu XL... na što moram paziti pri odabiru veličine okvira, pitam, u slučaju da me u dechatlonu netko ne bi krivo savjetovao, nego da priča po vlastitom nahođenju i onome šta je "čuo negdje" (ne znam koliko su ti prodavači experti)

- može li se što bolje naći za tu lovu? mada, u ovu sam se baš zaljubio na prvi pogled i probao sam je voziti i odgovara mi skroz

- usput mi treba i preporuka za nosač za automobil za bicikle (da je barem za 2 odrasle + 1 dječja), kaže mi frend da one jeftinjave ne kupujem, a kuku nemam, savjetuje me da kupim onu s kojom se može prtljažnik otvorit, a takve od thule-a koštaju 3500 kn koliko sam vidio

P.S. to je ova: https://www.youtube.com/watch?v=eNaAGw6Jvvs

koliko vidim, lik je u videu napisao da se stražnji amortizer ne može uopće zaključati/lockati i da je to nešto negativno? jesam dobro shvatio?


P.P.S. prodavačica u dekatlonu u rijeci mi je rekla da sam na svojih 183cm/skoro 100kg više za "M" veličinu nego "L", a na etiketama obješenim na biciklama piše skroz drugačije, tako da... bolje pitati na forumu nekog ko zna i siguran je nego prodavače, jer u zadnje vrijeme prodavači su postali stvarno katastrofalni spram robe koju prodaju
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 15:18   #42513
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Za tu lovu sumnjam da možeš naći išta bolje ako pričamo o kupnji isključivo novog bajka.

Bike ima relativno čvrstu vilicu za taj cjenovni rang, solidan 2x9 pogon (veliki plus hollowtech crankovi). Stražnji shock je zračni, to je plus, to što nema lockout je minus no i na duplo skupljim bajkovima dolaze shocokvi samo sa reboundom tako da tu ne možeš ništa osim ga nadogratiti sa vremenom. Provjerene entry level tektro hd kočnice. Ne toliko strmi head tube angle 68.5 stupnjeva, čak su o obruči tubeless ready pa možeš i taj setup odraditi. Decathlonove rame su dosta izdržljive tako da tu nema straha. Sve u svemu osobno bih rekao za 5000 kn ako se gleda isključivo novi bike sasvim solidna kupnja. Što se tiče veličine ti si na gornjoj granici L po tablici pa bi ja radije to probao. Kada si na granici između veličina onda je preporuka ići na manju veličinu.

Ako ti je to plafon što se tiče love, go for it
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 15:37   #42514
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Ja bi si jos 5x dobro razmislio prije nego li kupio fulku za namjenu napisanu pod tockom 2., a pogotovo tu fulku.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 15:39   #42515
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,139
lik na forum/hr je popljuvao na max tu biciklu iz dekatlona


https://bicikla.com/scott-sub-cross-50-2021-sme%C4%91i
https://www.huni-bike-shop.hr/hr/bic...base-29-detail
https://www.bicikla.com/giant-talon-...21-tamno-plava
https://www.bicikla.com/gt-aggressor-sport-29-siva


s time da ne bih kupovao uopće na sajlu kočnice, nego baš na ulje, baš mi izgleda jeftino i otrcano kako sajla viri na klještima


P.S. stvarno ne mora biti fulka, preporučite nešto šta mislite da bi bio najbolji odabir za mene, kao da kupujete za sebe u tom cjenovnom rangu, vi koji se kužite u bicikle
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 15:52   #42516
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,657
Biciklizam - savjeti za kupnju, popravci, dogovori za vožnje i ostalo

Nego, zašto bježiš od “prethistorijskih” bicikla iz 1997.? Dobar dio tih rabljenih bicikala za 3000 kn (ako opravdano koštaju toliko) su daleko bolje složeni od novih za 4-5000, pa i više, pogotovo ako prodaje netko tko je uložio truda i vremena na održavanje i nadogradnju.
Izvuci brand name bicikle s oglasnika koji ti pašu po veličini, pitaj za papire (da nisu ukradeni turistima ovo ljeto &#128513 i ako sve štima, kasnije ti ostaje promijeniti gume i zračnice, podmazati, zategnuti i vozi.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 15:54   #42517
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,119
Isto ne bi u tom cjenovnom rangu razmišljao u fulliju.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 16:20   #42518
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,139
hvala svima koji me odgovaraju od fulija iz dekatlona, onda neću to


1v@n - neko je na facebook marketplace stavio ovakav cannondale iz 1997.g.: https://i.ebayimg.com/images/g/6p4AA...yK/s-l1600.jpg ... i to za 3000 kn


p.s. koja veličina meni paše? šta uopće da gledam L veličinu rame? gume od koliko inča, šta drugo? znači ipak je preporuka da za lovicu od 4000kn pogledam po oglasnicima šta se nudi polovno, ha?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 18:00   #42519
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,657
Biciklizam - savjeti za kupnju, popravci, dogovori za vožnje i ostalo

Dobro, ovo je neki specijalac.

Moraš gledati size guideline od branda do branda. Negdje je tvoja visina L, negdje je M. Ako si na rubu, uzmi veći.

Naletio na ovo… ne izgleda loše, a lako se nadogradi ako bude potrebno. Koliko vidim, ima i jeftinijih i skupljih modela u ponudi.
29” bih gledao MTB, a ako ideš na cestovne verzije, onda i 27.5”
https://www.njuskalo.hr/mtb-bicikli/...oglas-33495684
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 19:47   #42520
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,820
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
6. Moja visina za lakše snalaženje oko veličina: visok sam oko 183 cm, i skoro nabacio u zadnje vrijeme 100 kg :/ a nekada sam bio puno više fizički aktivniji, koliko sam vidio u dechatlonu su M do 174 cm, a L do 184 cm pa dalje idu XL... na što moram paziti pri odabiru veličine okvira, pitam, u slučaju da me u dechatlonu netko ne bi krivo savjetovao, nego da priča po vlastitom nahođenju i onome šta je "čuo negdje" (ne znam koliko su ti prodavači experti)

P.P.S. prodavačica u dekatlonu u rijeci mi je rekla da sam na svojih 183cm/skoro 100kg više za "M" veličinu nego "L", a na etiketama obješenim na biciklama piše skroz drugačije, tako da... bolje pitati na forumu nekog ko zna i siguran je nego prodavače, jer u zadnje vrijeme prodavači su postali stvarno katastrofalni spram robe koju prodaju
Ako nemaš friškog iskustva na biciklima modernije geometrije, teško je reći.

185cm/100kg je kod mene i uvijek sam preferirao manje okvire: dok su mi svi govorili da trebam L, kupovao sam M i bio sam zadovoljan izborom.

Zadnji bajk nove geometrije sam namjerno uzeo veći nego bih intuitivno odabrao nakon što sam isprobao nekoliko modela bajkova u obje veličine. Jednostavno mi je bolje sjeo L sa kraćom lulom nego M s nešto dužom. Ako ikako možeš isprobaj bajk prije kupnje. Najvjerojatnije je to nemoguća misija, ali u nedoumici bih savjetovao da u slučaju MTB-a ideš na veće. Za ostalo nemam iskustva.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 20:17   #42521
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,698
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
lik na forum/hr je popljuvao na max tu biciklu iz dekatlona


a ko još ozbiljno doživljava tu škvardu tamo sa litrenkom na čelu
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 20:30   #42522
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,139
da... ni meni nije jasno zašto netko tko zna, a ako zna je pitanje, se treba ujedno praviti pametan i biti tako egoističan?

uglavnom, hvala svima upisima

p.s. možda stvarno jesam lud, ali mi je fascinantno da je npr. toliko velika razlika u vožnji/položaju, ako je lula 85mm ili lula 120mm (ne znam ako postoji uopće od toliko )... pa šta stvarno tih 4cm čini toliku razliku
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 21:38   #42523
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,246
Nemoj da ti forum.hr bude mjerilo za išta. Jedino za šta je dobar je nasmijat se glupostima. hmm, rekla to je žena M veličina na 183cm ? Možda da kupuješ Scott oni po to mjerilu znaju odskakat.

taj rockrider djeluje solidno na papiru ali fullka za 5k iz dućana daaa, radije uzmeš rabljeni hardtail za te novce. po njuškalu ima par komada, ali sve neki već lagano old timeri sa 26" kotačima.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 11:39   #42524
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
Pomagajte....

Kupio bih gradski bic boljoj polovici . Planiram potrošit cca 2000kn na rate. Žemska bi se vozila jednom do dva puta tjedno ,ne vjerujem da će to biti više u prosjeku. Morala bi bit opcija za dvije sjedalice za klince ako je moguće. Visoka je 168cm . Imal što po trgovinama vrijedno spomena il da nekako gledam uzet nekakav polovni?

Poslano sa mog koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: snorky_vk. 15.09.2021. u 12:08.
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 11:44   #42525
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,009
Dvije stolice za bajk, pogotovo za žensku osobu. To mi je mazohizam.


Možda bolje prikolica

__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 12:08   #42526
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
Vidla kod susjede.... No i prikolica dolazi u obzir. No prvo moram bicikl riještiti,lako ćemo stolice i prikolice...

Poslano sa mog koristeći Tapatalk
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 12:48   #42527
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,139
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
Nemoj da ti forum.hr bude mjerilo za išta. Jedino za šta je dobar je nasmijat se glupostima. hmm, rekla to je žena M veličina na 183cm ? Možda da kupuješ Scott oni po to mjerilu znaju odskakat.

taj rockrider djeluje solidno na papiru ali fullka za 5k iz dućana daaa, radije uzmeš rabljeni hardtail za te novce. po njuškalu ima par komada, ali sve neki već lagano old timeri sa 26" kotačima.

ni neće ma da rimčeva tema je poprilično zanimljiva, priznajem


znači, najpametnije da si gledam neke polovne bajsove do 4000-4500kn koje nisu mbt nego hardtrail (ne kužim razliku?) i postam ovdje za mišljenje ljudi koji znaju?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 19:11   #42528
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,917
A da proguglaš par pojmova?
Hardtail (HT) je ukratko bajk bez zadnje suspenzije, Full Suspension (FS/Fully) bajk je bajk sa obje suspenzije, oba su MTB. Za te novce nemoj ni u ludilu gledat FS jer ne možeš dobit ništa, možeš dobit relativno kvalitetan HT polovni bajk malo starijeg godišta (šta ti ne znači ništa pod pretpostavkon da je održavan) ili potpuno novi bajk sa užasnon opremom. Ja san istu dvojbu imao prije par godina i odabrao sam polovni i iz današnje perspektive nisam pogiješio
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 20:02   #42529
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,139
zašto da guglam kad....


još sad kada bi mi predložio nekoliko linkova šta da uzmem sa ta lowa polowno, di bi nam bio kraj
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2021., 07:23   #42530
salvarez
Premium
Moj komp
 
salvarez's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 270
evo ga, old skul. ako imas bratranca/šogora/ujaka u nemačkoj, neka šalje poštom.

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-...09016-217-6068
salvarez je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2021., 07:35   #42531
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2021., 09:09   #42532
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,368
Pošto se tiče i biciklista jednim djelom, a dobar dio ekipe ovdje je često po Medvednici, a vjerujem da će se nać i koji kroser/quadaš ovdje stavljam zapisnik sa sastanka koji je organizirala policija

Citiraj:
Danas se u Zagrebu održao sastanak vezan uz vožnju offroad na Medvednici (primarno). Sastanak je sazvala policija. U nastavku je neformalni zapisnik sa sastanka koji nam šalje Igor Klarić (dakle njegov zapisnik) a koji je zajedno s Tomom Marićem bio poslan kao predstavnik HMS-a.:
Nije bilo predstavnika planinara.
Svi drugi su došli: Hrvatske šume, lovci, biciklisti, rangeri parka prirode.
Ukratko:
Napraviti ćemo neki zajednički bilten/letak i podsjetiti sve sudionike na bon ton u prirodi.
Okidač svega je prevelika količina quadova i cross motora na frekventnim mjestima gdje se kreću planinari.
Pogotovo Medvednica je problem (subotom i nedjeljom).
Ponikve, Grafičar pa sve do Gorščice bi zaista trebalo izbjegavati!!!
Tu se i desio ovaj zadnji incident prije 10-tak dana sa sajlom kada je nastradao maloljetni biciklista.
Tu zbilja moraš biti totalni debil da sa croserima divljaš između planinara koji tako dolaze i rade picknick igraju se sa djecom. (kaže mi ranger iz parka Medvednica da je to uobičajno)
Molim ako netko ima priliku nekako da ova informacija/poruka dodje do te ekipe jer rade ogromnu štetu svima nama.
Tu možemo uskoro očekivati i veće policijske racije na kritičnim točkama jer rangeri ne mogu izaći na kraj sa tim problemom.
Inače je cijela Medvednica od Siječnja pod parkom prirode i zapravo za sada zabranjena za prometovanje bilo kakvim motornim vozilima po svim makadamima i stazama.
Pokušati ćemo dogovoriti sa Parkom prirode neko nefrekventno područje Medvednice za enduro.
Ali za to treba vremena.
Lovci umoljavaju da im naravno ne idemo u doba lova i od nekih 16h-17 h na dalje kroz njihova lovišta.
Tada oni žele imati mir u šumi.
Po noći i tako nemamo što tražiti u lovištima.
Kažu manje više da se lokalci uvijek dogovore i da tu nema problema.
Šumari mole da se ne ide na divljaka direktno kroz šumu nego da se koriste šumski putevi i staze.
Tu su najveći problem zapravo Quadovi koji dosta toga unište sa svojim 4x4 staništa pogotovo mladih biljaka.
Planinarske staze su NO GO!!!
Posebno su delikatna područja privatnih šuma i livada koje opet neki idioti prelaze bez ikakvih obzira da je to zapravo privatno vlasništvo.
Tu se vjerojatno od vlasnika i postavljaju sajle jer je svatko osjetljiv na svoje.
Takva područja bi definitivno trebalo zaobilaziti ako je ikako moguće a ako baš moraš onda s obzirom i sa što manje driftanja i uništavanja tudjeg vlasništva ili se dogovoriti prvo sa vlasnikom ako se baš stalno tu mora prolaziti.
Biciklisti imaju isto svojih problema jer je samo jedna staza legalna na Sljemenu a sve druge ilegalne.
Za njih su planinarske staze isto NO GO.
Svi se moramo malo skulirati i raditi što manje problema jedni drugima.
Ako ne uspijemo onda stupa policija sa represijama, zabranama, racijama i onda se više nigdje nećemo moći voziti kao što je u skoro svim EU zemljama.
Quadaši bi isto trebali biti organizirani i utjecati jedni na druge jer tu s stvara neka scena koja je u lovi i misli da može što hoće.
Za sad smo dobili žuti karton pa molim sve za ozbiljnost i da utječu pozitivno i na druge, pogotovo nove u off road svijetu koji možda nisu upoznati sa tim zapravo općepoznatim regulama ili se prave blesavi na štetu svih nas.
Eto toliko od mene i molim širiti ovu poruku/zamolbu svim kanalima kroz populaciju off road motorista i Quadaša
Lijepi pozdrav
Igor Klarić, HMS odbor za motociklizam
Malo opreznije kroz šumu
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2021., 09:53   #42533
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,246
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Pošto se tiče i biciklista jednim djelom, a dobar dio ekipe ovdje je često po Medvednici, a vjerujem da će se nać i koji kroser/quadaš ovdje stavljam zapisnik sa sastanka koji je organizirala policija

Malo opreznije kroz šumu
Sve to stoji, ali mislim da ti ljudi nemaju opravdanje za postavljanje
sajli i riskiraju tude zivote. mislim ne znam meni se zna desit da se
netko okrene u mom dvoristu da postavim spajkove jer eto ne znam
unistit ce mi stazu ? moras biti poprilicno bolestan da postavis sajlu
da netko nedo bog pogine.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2021., 10:08   #42534
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,368
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
Sve to stoji, ali mislim da ti ljudi nemaju opravdanje za postavljanje
sajli i riskiraju tude zivote. mislim ne znam meni se zna desit da se
netko okrene u mom dvoristu da postavim spajkove jer eto ne znam
unistit ce mi stazu ? moras biti poprilicno bolestan da postavis sajlu
da netko nedo bog pogine.
To je neupitno. To je neobjašnjivo u potpunosti, bolesno
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2021., 10:42   #42535
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,246
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
To je neupitno. To je neobjašnjivo u potpunosti, bolesno
Jedino šta bi mi moglo u tom slučaju smetati je buka,
što opet nije razlog jer nitko ne živi u svojoj šumi.

A šta točno im uništavaju vožnjom zaista bi volio znati,
nesporno je da treba poštivati tuđe vlasništvo, ali postavljati
sajle i sl. je fakat dno dna.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2021., 10:51   #42536
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,368
Pa najveći je problem vožnja po planinarskim (pješačkim) stazama, jurcanje po livadama gdje se zadržava dosta ljudi.
Ne znam koliko si često na Sljemenu ali ekipa na motorima i quadovima često divlja di ne treba, voze se po stazama među ljudima i slično.
Također i na biciklima pa se dere "može samo malo", a leti niz brijeg po planinarksoj stazi.
Zamisli da si gore s djecom i pored vas divljaju. Kaj da pokupi dijete s motorom/quadom ili biciklom? Ne bi više rekao da je samo buka problem.
Upravo to je sporno u cijeloj priči oko Medvednice
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2021., 12:31   #42537
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,837
Jednom sam u zivotu bio gore kao turist u zelji da malo prodjem tim stazama, pojedem nesto masno, znaci vikend klasika... Nas 5-6 osoba, par klinaca, cak nije ni bilo puno planinara, a quadova da se useres. Bili smo negdje oko Ponikvi, samo to znam. Znaci meni se toliko ogadilo da i nakon 2-3 godine vise nemam zelju ici tamo. Radije odlazimo prema Samoboru.

Steta, totalno me prodje volja kad hodam po sumi i cujem oko sebe brujanje, ne mozes se ni odmoriti od zvukova grada.
Da se razumijemo, toga ima i tu oko mene u Puli.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2021., 14:47   #42538
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
Jedino šta bi mi moglo u tom slučaju smetati je buka,
što opet nije razlog jer nitko ne živi u svojoj šumi.

A šta točno im uništavaju vožnjom zaista bi volio znati,
nesporno je da treba poštivati tuđe vlasništvo, ali postavljati
sajle i sl. je fakat dno dna.
Uništavaju/ruju staze i proplanke, a pritom plaše životinje kojih hvala bogu na Medvednici ima puno. Izvan parkova prirode ima staza i makadama na pretek, tak da stvarno nema potrebe da se motorna vozila toleriraju. Bilo bi dobro da ima koja patrola sa šiljcima da pohvata i brze i žestoke po cestama. A u zadnje vrijeme je sve popularnije nemati auspuh, to je pak posebna sorta kretena.

Realno, problem je nekolicina, da se javno i strože (prešanje vozila + masne kazne) sankcionira 20ak kriticnih pojedinaca, situacija bi se znatno popravila. Ostali divljaci bi se primirili, a traperi bi bili manje skloni postavljanju prepreka kad vide da postoje sankcije. (jer na kraju krajeva bi se i sajle kažnjivale)

Ali u HR se potice krsenje zakona, kod mene je normalno da motoristi voze 100-150kmh kroz centar grada (cesto bez tablica), pa koga onda briga za šumu....
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2021., 16:24   #42539
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,246
ne znam idem cirka 2x mjesecno na sljeme nisam jos bogu hvala naletio na crossere i quadove, ali mislim da sajla i slicno nije rjesenje. ne treba nekoga ubiti da bi poslao poruku. ja bi po tome zatukao pola budala po zagrebu na biciklima i romobilima.

Ne znam nek ta ista policija koja je organizirala tu akciju onda neka se uhvati posla umjesto kaj čame kod sabora i cuvaju majmune.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2021., 17:06   #42540
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Medvednica je velika i ima puno staza, pa to pridonosi smanjenju broja susreta. Ja sam 90% vremena na zagorskoj strani i rijetko sretnem motorizirane, ali ih gotovo uvijek cujem i izravnih problema nisam imal s njima. S biciklistima jesam, ima vrhunskih primjeraka mamlaza koji se spuštaju i ocekuju da se ljudi bacaju sa staze... Stoga mi je jasno zake ih se neko boji, i analogno tome mrzi i trpa sve nas u isti koš. BTW, razumijevanje trapera koji nose debla i grane na staze ili postavljaju sajle nije odobravanje toga.

Da treba napraviti reda u prometu je jasno ko dan vec 10 godina, situacija je sve gora i gora.
Overclock je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na