Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.11.2022., 20:04   #1
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Preuzimanje FB stranice

Pozdrav,

Upravo sam na aukciji otkupio .com domenu. Htio bih ponovo pokrenuti site od kojeg je stari vlasnik odustao s (!) istim sadržejem. E, sad. Za istoimeni site na toj domeni postoji i FB stranica s cca 100k+ pratitelja te stranice. Htio bih, naravno, staviti claim na tu stranicu, jer postojeći administratori mi ne odgovoraju na molbe da me dodaju za administratora. Pod 'info o stranici' stoji više URL-ova na domenu koja je sad pod mojom kontrolom. Već skoro sat vremena roučavam FB-ov knowledge base, ali ne nalazim ništa za svoj slučaj. Je li netko imao istu situaciju?
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2022., 21:10   #2
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Nemaš ti ništa s tom FB stranicom niti možeš polagat bilo kakva prava na nju.
Nije mi jasno kako si zamislio uopće preuzimat FB stranicu na osnovu toga što si kupio .com domenu, to dvoje su dvije različite stvari, pravno totalno nepovezane.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.11.2022., 21:19   #3
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Nije ni meni bas jasno. Ako je domena sta si kupia domena.com onda nemas nista sa FB.
Ako je domena domena.facebook.com mozda i mozes nesto, al znamo da to ne mozes kupit tako da...
Napravi svoju FB stranicu, ne mozes claimat tuđu.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2022., 21:19   #4
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
Pozdrav,

Upravo sam na aukciji otkupio .com domenu. Htio bih ponovo pokrenuti site od kojeg je stari vlasnik odustao s (!) istim sadržejem. E, sad. Za istoimeni site na toj domeni postoji i FB stranica s cca 100k+ pratitelja te stranice. Htio bih, naravno, staviti claim na tu stranicu, jer postojeći administratori mi ne odgovoraju na molbe da me dodaju za administratora. Pod 'info o stranici' stoji više URL-ova na domenu koja je sad pod mojom kontrolom. Već skoro sat vremena roučavam FB-ov knowledge base, ali ne nalazim ništa za svoj slučaj. Je li netko imao istu situaciju?

a tko su admini? imaju li ikakve veze s tom osobom od koje si kupio domenu? i upravo što kaže nepalac, kakve veze ima tvoja domena s FB stranicom?
i de koja je domena, da nabrzinu napravim instagram profil pa te tražim pare da bi "claimao"
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2022., 22:52   #5
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Nije mi jasno kako si zamislio uopće preuzimat FB stranicu na osnovu toga što si kupio .com domenu, to dvoje su dvije različite stvari, pravno totalno nepovezane.
Da znam, ne bih pitao, ne... Jednom sam preuzeo stranicu svoje firme tako. Isto je netko otvorio, a bila je opcija "this is my business", bila je neka opcija za verifikaciju preko domene i stranica je prešla pod moju ingerenciju kroz par dana.
Što se tiče ove stranice, ta FB stranica je "fan page" sajta od kojeg sam bio i jedan od admina, pa imam i backup stranice, itd. U imenu i opisu stranice je upravo domena koju sad imam. npr facebook.com/domena.com

Je li bih onda trebao ići registrirati istoimeni žig, pa onda s te osnove, zaštićenog trademarka, polagati pravo na FB stranicu?

Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
i de koja je domena, da nabrzinu napravim instagram profil pa te tražim pare da bi "claimao"
Za IG sam te preduhitrio. Neš ništa iskamčit.

Zadnje izmijenjeno od: karabaja. 20.11.2022. u 23:02.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2022., 22:59   #6
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Ja i dalje ne vidim kako bi ti ima pravo na tu fb stranicu, odnosno misljenja sam da nikako. Lijepo si ti zamislia to dobit 100k followera ali tesko. Admini renameaju tu stranicu i pozdrav brate.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2022., 23:07   #7
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Ja i dalje ne vidim kako bi ti ima pravo na tu fb stranicu, odnosno misljenja sam da nikako. Lijepo si ti zamislia to dobit 100k followera ali tesko. Admini renameaju tu stranicu i pozdrav brate.
Evo, prije sam napisao kako sam dobio stranicu za svoju firmu. Isto je imala nekog XY admina s kojim veze nisam imao i X followera.

Čak lako i za followere, administiram stranice i s više publike. Jbg, bilo bi fora imati u startu odmah toliko follwera, ali nije imperativ.
Opcija B je da se ta stranica i preimenuje ili izbriše, a ne da postoje dvije. To mi je isto OK. Jedino registrirati žig, pa prijavti da je misleading?

Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Admini renameaju tu stranicu i pozdrav brate.
Samo, štos je u tome što danas ne možeš samo tako i preimenovati aktivnu stranicu s puno sljedbenika. Npr. imaš stranicu "Volim Zagreb", pa je preimenuješ u "Volim Zabok" - ne dâ FB. Još 2016. sam za jednu stranicu tražio preimenovanje i dobio figu.

Zadnje izmijenjeno od: karabaja. 20.11.2022. u 23:13.
karabaja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na