Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.01.2022., 10:50   #961
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
mene ovo podsjeća na LG koji Mall uvozi paralelno sa ovlaštenim distibuterom HR pa se neke opcije jamstva ne priznaju...

http://forum.pcekspert.com/showpost....ostcount=16999
Ne bih mijesao promocije produzenog jamstva/osiguranja s obveznim jamstvenim rokom i ostvarivanjem svojim, zakonom danih, prava.

Mall, afaik, ne reklamira mogucnost ostvarivanja dodatnih godina jamstva kao sto to velikim slovima navode ovlasteni prodavaci na svom webu (Elipso, Sancta i ekipa). Vec smo zakljucili da se kupac trebao bolje informirati i da to nema veze s Mall-om.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 11:53   #962
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ovo ne kužim. Prodaju robu za koju POSTOJE ovlašteni serviseri u RH.
Dakle kupiš nešto, dobiš račun da si kupio, i ovlašteni servis ne prizna taj račun da bi ostvario garanciju.
zato što mall nema ugovor sa njima. ti moraš imati potpisani ugovor sa njima da bi se mogla ostvariti garancija.

zato što naši ovlašteni serviseri imaju svoje distributere u Hrvatskoj preko

kojih trgovine trebaju nabavljati robu. a ako nabave nekim drugim

kanalima, očigledno da garancija ne vrijedi...

ne znam dali je to po zakonu uopće ?
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.01.2022., 11:58   #963
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Vrijedi garancija ali mora ici preko njih. Par postova iznad imas potvrdu da su poslali prikup , uzeli robu i poslali na popravak. Štoviše, zakon o zaštiti potrošača čak i preporučuje da se problemi u jamstvenom toku najprije rješavaju s prodavačem, najveci problem je čekanje.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 12:00   #964
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Jasno. Svi oni nabavljaju uređaje od jednog možda jedinog nabavljača uređaja te marke kojimih dovozi izvana.
lowrider je online   Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 13:16   #965
majči
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Citiraj:
Autor elance Pregled postova
Ja imam odlična iskustva s mall.hr
2 puta reklamirao, šalju dostavnu službu, pokupe, poprave i vrate.
Od mene sve pohvale.
Sve je prilično automatizirano i nije potrebno nigdje sam slati i nositi.
5+
Super mi je činjenica da se dućanu kojima ste toliko reklamirali novu robu i po mom iskustvu i komentarima na recenzijama svaka druga stvar dolazi pokvarena dajete 5+
Ta ista roba nema gdje se iskoristiti garancija niti daju novi proizvod...
Ako volite slati nazat novu robu i popravljati je onda razumjem 5 + u suprotnom zaista nezz tko bi se upuštao u kupnju kod njih...ja osobno nikad više
majči je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 13:42   #966
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Je, svaka druga stvar dolazi pokvarena, a ovi prodaju par desetaka tisuća artikala mjesečno.
Ti eto znaš statistiku kvarljivosti, kao da je mall.hr proizvođač tvog hladnjaka pa kukaš.

Problem su baš ovakvi kao ti, koji nadrobe 50 jedno te istih komentara, na kraju ispada da se žali 0.001% ljudi.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 14:38   #967
majči
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ovo ne kužim. Prodaju robu za koju POSTOJE ovlašteni serviseri u RH.
Dakle kupiš nešto, dobiš račun da si kupio, i ovlašteni servis ne prizna taj račun da bi ostvario garanciju.
Točno tako niti jedan ovlašteni servis u Hrv ne priznaje račun za garanciju za robu kupljenu kod njih...
majči je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 14:46   #968
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Vrati im hladnjak i traži novi ili povrat novca. Ako je unutar 2 godine, riješiti će ti.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 14:47   #969
majči
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Je, svaka druga stvar dolazi pokvarena, a ovi prodaju par desetaka tisuća artikala mjesečno.
Ti eto znaš statistiku kvarljivosti, kao da je mall.hr proizvođač tvog hladnjaka pa kukaš.

Problem su baš ovakvi kao ti, koji nadrobe 50 jedno te istih komentara, na kraju ispada da se žali 0.001% ljudi.
Ok ajde ako si tako pametan osim prijave koju su dobili jer na stranicama sve lazu i ne rade po zakonu reci kako da ja riješim svoj problem??? Zašto su maknuli osvrte na facebooku i imaju na googlu tako lošu recenziju i toliko istih problema kao moj...
Danas mi je upravo kolegica rekla da im je vratila laptop koji je dobila pokvaren i tri mjeseca čekala povrat novaca...
Ja kao kupac sam dobila pokvaren proizvod...moja očekivanja su ili da mogu koristiti garanciju i popraviti ga ili da mi daju novi,a ništa od toga ne nude...(iako to mora biti ako ima piše na stranici)
Ja sam sa svojim problemom samo htjela ljude upozoriti da skuplje stvari ne uzimaju od njih osim ako ima je 5+ da dobivaju pokvarene stvari i vraćaju ih na popravak,nemaju jamstva za njih iako piše na stranici da ima i sl...
Odjavljujem se sad i više neću sigurno čitati vrieđanja na moj račun a u dobroj sam namjeri napisala svoje iskustvo kako bi isto netko drugi izbjegao...
pozdrav i ugodnu kupnju na njihovoj stranici vam želim...
majči je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 14:51   #970
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Vrijedi garancija ali mora ici preko njih. Par postova iznad imas potvrdu da su poslali prikup , uzeli robu i poslali na popravak. Štoviše, zakon o zaštiti potrošača čak i preporučuje da se problemi u jamstvenom toku najprije rješavaju s prodavačem, najveci problem je čekanje.
Upravo tako.
Nemaš šta ići po nekakvim ovlaštenim servisima kad mall.hr sam radi prikup artikla, tko bi normalan odbio takvu uslugu? lol
Pa baš radi toga tamo i kupujem često, ako se nešto pokvari ne moram plaćati slanje predmeta.
Pokvareni predmet se reklamira tamo gdje je kupljen, a to što pojedinci izmišljaju muzičke želje i što nisu sposobni obavit reklamaciju - to je neki drugi problem.
elance je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.01.2022., 14:55   #971
majči
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Vrati im hladnjak i traži novi ili povrat novca. Ako je unutar 2 godine, riješiti će ti.
Novi nedaju,samo povrat novca i to cu napraviti jer mi jedino ta opcija ostaje...problem je sto nemam novaca na bacanje,a ovaj hladnjak kad im vratim moram kupiti negdje novi,a njihov povrat novaca cu čekati tko zna koliko...
S obzirom da je tako onda su tako trebali napisati na svijoj stranici,a ne da postoji garancija,mogucnost zamjene za drugi i sl...
ugl kao sto sam gore napisala od mene odjava nisam očekivala da svojim iskustvom želim nekome ukazati da ne kupuje skuplje stvari kod njih a na kraju me pljuju tu...vama svima puno srece sa firmom koja itekako ne posluje po zakonu...
majči je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 15:00   #972
rokonja
Premium
Moj komp
 
rokonja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: tamo tamo daleko
Postovi: 139
Ne mogu više ovu sagu čitat a da se ne umješam.


Kupio sam kod njih na 12 rata monitor samsung odyssey g7 lc32g7 za 4200kn. Mislio da je monitor kriv (a nije, VGA na matičnoj-riješeno) i odlučio ga vratit. Podigao ga u petak i cijeli vikend se igrao na njemu i odlučio ga vratit u ponedjeljak. Zezalo me to svijetlo i stvarno je full zakriljen i nije mi se to baš svidlo za radit na njemu. Odličim se za povrat - vele može. Ispunim neki obrazac vrate mi full lovu (cca 4-5 dana), a ja poslije riješio s bankom rate.


Još sam kupio i bosch kuinjski robot (cca 500-600kn), LG tv 55" NanoCell (cca 5500kn) itd... hrpu toga...


Tako da od mene jedno veliko "DA"!
rokonja je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 15:15   #973
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Pa primi povrat novca i stim novcem (kod njih) ili drugdje kupi novi/drugi hladnjak?
Ne vidim problem, još bolje za tebe da dobivaš novce a ne čekaš servis nekoliko tjedana bez hladnjaka.

Ili si kupio hladnjak na nekoj super akciji i sada ti je bed kupiti drugdje po redovnoj cijeni?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 16:31   #974
majči
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Pa primi povrat novca i stim novcem (kod njih) ili drugdje kupi novi/drugi hladnjak?
Ne vidim problem, još bolje za tebe da dobivaš novce a ne čekaš servis nekoliko tjedana bez hladnjaka.

Ili si kupio hladnjak na nekoj super akciji i sada ti je bed kupiti drugdje po redovnoj cijeni?
Problem je kaj nemam novaca za novi hladnjak dok mi ne vrate novce,a bez hladnjaka ne mogu...a novce je kolegica od njih cekala 3 mjeseca...traziti cu novce i na rate negdje drugdje kupiti novi hladnjak...da ima garanciju serviser dolazi doma popraviti...oni bi trebali mi ponuditi novi hladnjak ako je ovaj sa greskom ali eto ne nude
majči je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 17:13   #975
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Mall.hr (infomacije i iskustva)

Po zakonu imaš pravo na:

a) servis (koliko vidim po iskustvima ranije, dolaze po artikl i šalju ga o svom trošku na servis i nazad kupcu)

b) povrat novaca

c) zamjenu za isti artikl

S obzirom da si išla u domaće servise, nisi pročitala jamstvene uvjete (popis ovlaštenih servisa piše na jamstvenom listu)

Ne želiš slati hladnjak na servis

Želiš povrat novaca, ali ga ne želiš zatražiti jer je nekome trebalo tri mjeseca da stigne (iako iskustvo ovdje kaže da treba 4-5 dana).

Zamjenu za isti ne možeš dobiti bez da hladnjak završi na servisu, gdje će dijagnosticirati kvar, a tamo ga ne želiš slati iz nekog razloga.

I onda Mall odjednom ne radi po zakonu, a ne znaš svoja osnovna prava i obaveze…
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 08.01.2022. u 17:26.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 17:24   #976
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Tri mjeseca te mogu natezati samo ako ne znas svoja prava.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote