Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2008., 07:23   #31
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
ma sutim ja ko zaliven. Zvao sam frenda u t-com i kaze da se to nekad zna dogodit, i da su ljudi onda glupi i skidaju ko ludi pa da ih se skuzi po mjesecnim oscilacijama prometa. Al meni to nece bit problem jer ja i ovak i onak sa 2mb vezom imam od 150+ gigi prometa mjesecno ...

Samo nek mi posalju racun, nemaju ni jedan dokaz da sam ja zatrazio povecanje brzine.
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 11:32   #32
manki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 321
1700kbps/600kbps; sa nekih 55ms pingom); prije se sjecam da mi je bio nizhi i da mi nije trzalo kada bih igral online, pa ako bi iskljuchio 'interleaving', da li bi mi se poboljshala veza shto se tiche online igranja?

thx na odgovorima
-->
mozhe par pitanja?

1. chital sam po forumu o tom 'interleavingu' i koliko sam skuzhio, on sluzhi da se ne gube paketi podataka po liniji od centrale do mene, jel tak?

2. 'interleaving' se mozhe iskljuchiti samo putem poziva na SZK?

3. imam MaxTV i pochetnu brzinu (preko speedtesta ---> 1700kbps/600kbps; sa nekih 55ms pingom); prije se sjecam da mi je bio nizhi i da mi nije trzalo kada bih igral online, pa ako bi iskljuchio 'interleaving', da li bi mi se poboljshala veza shto se tiche online igranja?

thx na odgovorima
manki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2008., 14:33   #33
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
evo prvo sta je interleaving

http://en.wikipedia.org/wiki/Interleaving

Prije iskljucivanja sam imao lockan ping 64+ na skoro svim servima, a na nizozemskim i vise. Uglavnom ja igram cod2, cod4 i BF2 i kad ti iskljuce interleaving ping na DE,NL serverima ti je ispod 50. Recimo meni je na njemackim serverima oko 40 ping. E sad da ti to iskljuce morate napravit sljedece.
Posaljes mail na


helpdesk@t-com.hr
subject: Iskljcenje "interleaving-a"

Poštovani!

Korisnik sam T-Com ADSL usluge! Korisnicko ime
xxxx@htnet-dsl Zvao sam broj 08009000, te ih zamolio da mi iskljuce tu opciju, no rekli su da za takve napredne usluge moram poslati zamolbu na ovaj mail. Ovom prilikom Vas lijepo molim da mi iskljucite "interleaving", a router koji posjedujemje THOMSON SpeedTouch. Prije sam imao zyxel router i takodjer mi je T-COM isključio tu opciju! U vezi bilo kakvih nejasnoća slobodno me kontaktiraje na xxx xxx

Unaprijed se zahvaljujem.

Lijep pozdrav!


To im posaljete i ping bi vam se kroz dan - dva trebo popravit. Napominjem da ovo mozda nece svima raditi jer meni radi na 2mb vezi + maxtv
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2008., 16:47   #34
DR_J
Premium
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 116
evo u petak bili tu kod mene u zgradi postavljali optiku ovi iz t-com-a. Rekli su mi da ce sigurno u drugom mjesecu provlacit do stanova ko od stanara hoce. jebenica. inace ja sam u centru grada zgb-a
DR_J je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2008., 10:19   #35
manki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 321
vec sam pital negdje, ali mi nitko nije odgovorio u vezi optike...
jel se mozhe gdje saznati plan uvodjenja (za TCom)?
ili je to do toga chekaj i dobit cesh?
manki je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2008., 14:39   #36
Gam3r
Premium
Moj komp
 
Gam3r's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Krapina
Postovi: 30
Citiraj:
Autor Ghost Face Pregled postova
Evo povečali su mi brzinu, skida na 810-830 super sam zadovoljan.




Hvala svima na odgovorima
Citiraj:
Autor Zmaj000 Pregled postova
Evo ga

Ispricavam se sto upadam, ali zar nije ponuda od tcom-a 8192 kbit/s download i 512 kbit/s upload, tj. imate upload 768+?
Gam3r je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2008., 14:50   #37
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
kak kod koga.neko ima kak piše neko više,a neko manje.

Ja recimo imam 2mb vezu a download mi je 1050kb/s zahvaljujući hd max tv-u.

prije dok sam imao obični max tv mi je upload bio 768+ sad je on normalan ali je download tolko kolko je i linija.
kod njih je to dosta smotano jer susjed već 3 godine plaća najsporiju vezu,a uvijek ima onu koja je srednja u ponudi.
Melani je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2008., 05:27   #38
ATI4Life
Guest
 
ATI4Life's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 22
Jel najavljuju mozda opet neka povecanja il tak nesta??????? Svake godine su povecavali ja mislim !
ATI4Life je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2008., 09:06   #39
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Citiraj:
Autor junkieee Pregled postova
imam ja jedno pitanje. U ponedjeljak sam posalo mail na helpdesk da mi iskljuce opciju interleaving. Posto imam 2mb vezu i maxtv, ping bi mi trebao biti dobar a nije. S iskljucenjem te opcije ping se poboljsao. E sad, oni su mi sredili to sta se tice pinga, al su mi budale valjda zabunom povecali brzinu na 8mb. Sad, posto ja nisam nigdje podenaso nikakav zahtjev za povecanje brzine dali oni meni mogu to naplatiti ili da sutim i pravim se glup?
Jer je ocito netko zabunom pusti 8mb.
Samo pusti, sve je ok. I meni su morali prebaciti sa 2 na 8 kod iskljucivanja interleavinga. Vec skoro pa godinu dana imam 8mbita, odnosno - pratim povecanja brzina uz trenutnu brzinu koju imam, a ne onu po ugovoru.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2008., 11:25   #40
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor atha Pregled postova
Samo pusti, sve je ok. I meni su morali prebaciti sa 2 na 8 kod iskljucivanja interleavinga. Vec skoro pa godinu dana imam 8mbita, odnosno - pratim povecanja brzina uz trenutnu brzinu koju imam, a ne onu po ugovoru.

Hehe... Privilegirani smo
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.12.2008., 09:31   #41
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
meni to nije bitno zbog pinga, ali ako bi mi se opvecala brzina, bi to napravio...hoce li i utjecati na kvalitetu downloada?
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2008., 14:55   #42
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Citiraj:
Autor Gam3r Pregled postova
Ispricavam se sto upadam, ali zar nije ponuda od tcom-a 8192 kbit/s download i 512 kbit/s upload, tj. imate upload 768+?
Imam max tv pa je zato malo veci upload
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2009., 02:58   #43
Rebellion
Killer of your Dreams
Moj komp
 
Rebellion's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Final Digit of the Rainbow
Postovi: 107
Angry T-Com politika

Dakle, korisnik sam T-Com max adsla, brzina 10Mbps/512kbps.
Otkad je T-scum povisio brzine na 2/8/16 Mbps stalno sam bio na G.992.5 annex B modulaciji (adsl2+)
Cak i kad sam trazio da me prebace na G.992.1 annex B ("obicni" adsl) jer mi je u to vrijeme privremeno trebao bolji ping, to su odbili s razlogom da oni u usluzi ne garantiraju ping, pa niti mjenjaju modulaciju zbog takvog razloga.
Ustrajanjem sam dosao do razgovora sa tehnicarem na centrali koji mi je podesio modulaciju unutar okvira adsl2+, ali gdje je ping bio ocekivani (tj. normalan)

Vjerujem da ste svi upuceni sa masovnom reklamom za max-tv, i cini se da ljudi stvarno vjeruju Dudu-u da on koristi (mada je vecinom u Engleskoj xD ) max tv. ("odabrao Eduardo da Silva")

Dakle, broj korisnika max-tv usluge se masovno povecao tako da je dobri stari t-scum ponovno nasao nacin za zaje#%ti korisnike koji nemaju famozni max-tv.

Kako mi je obicaj svako malo provjeriti stanje na adsl-u, veceras sam vidio da sam spojen na 8128 kbps mjesto ocekivanih 10 Mbps.

Odmah sam nazvao szk i trazio objasnjenje.
Naravno, vjerojatno sam dobio nekog studenta (prava, politike ili bilo cega sto nema nikakve veze sa digitalnim komunikacijama) koji mi je tvrdio da mi je maximum parice brzina od 8128 kbps, bez obzira sto sam mu ja lijepo procitao podatke sa telnet-a koji kazu da je maximum 9248 kbps (iako mi je i to bilo malo cudno, jer sam se ranije bez ikakvih problema spajao na punih 10 Mbps)

Vidio sam da nisu mi mjenjali paricu (zbog cega bih nekom oderao kozu da napravi) jer je line attenuation ostao isti (4.0/3.5dB), ali je SNR pao na 31/9dB.

Prvo sam mislio da je opet neki tehnicar slucajno drmnio po kontaktima parice na kartici na dslamu, no tokom razgovora sam primjetio da sam na G.992.1 modulaciji na sto sam pukao.

Naravno, jadni mali agent nije mogao reci nista drugo nego da ne smije prijaviti kvar da mu mu nadredjeni ne bi srao, i da se promjenilo stanje na centrali i da mi je zbog toga spustena brzina da mi linija ne bi pucala.

Isto sam naravno provjerio i utvrdio da mi je u zadnjih mjesec dana router u 30 dana se 30 puta spajao i da je od 30 dana 28 bio spojen 24 sata u komadu, dakle prethodni navod agenta je bio cista laz!

Mojim ustrajanjem za razlogom promjene modulacije rezultiralo je time da mi je agent rekao da max-tv korisnici na centrali imaju prednost i da je zbog njih ostalim korisnicima spustena brzina (i modulacija onima koji imaju 10Mbps sa adsl2+ na adsl naravno)

Nakon toga, razgovor vise nije rezultirao icim korisnim.
Pitanje je sad, odakle im pravo da korisnicima brzine od 10 Mbps koji samo za max adsl pretplatu od 179kn mjesecno spustaju brzinu, mjenjaju modulaciju i besramno lazu da njihova parica ne podnosi vecu brzinu, te da im je zato spustena brzina???

Vjerujem da ovo nije slucaj samo kod mene i da gamad u T-Comu treba tuziti zbog ovakvih gadarija.

Osim sto krse odredbe ugovora, spustanje brzine korisnicima koji nemaju max-tv ce rezultirati time da odredjeni dio korisnika prijedje sa kabelskog operatera na max-tv, sto je monopolisticka politika i krsenje zakona!!!

Poruka T-Coma je jasna: Je#%te se ako necete max-tv!

Da potkrijepim malo navode cinjenicama:

trenutno ne mogu naci gdje imam spremljeno stanje sa 10Mbps, al zato -
stanje na parici kada sam imao 8 Mbps na adsl2+:
Uptime: 1 day, 5:33:38
Modulation: G.992.5 annex B
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 507 / 7.999
Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]: 85,01 / 321,91
Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,5 / 0,0
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 3,5 / 2,0
SN Margin (Up/Down) [dB]: 26,0 / 30,5
Vendor ID (Local/Remote): TMMB / IFTN
Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Signal (Local/Remote): 1 / 0
Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Link (Remote): 0
Error Seconds (Local/Remote): 50 / 0
FEC Errors (Up/Down): 0 / 0
CRC Errors (Up/Down): 0 / 0
HEC Errors (Up/Down): 0 / 0

Stanje sada kad bih trebao imati 10Mbps:
Uptime: 10 days, 5:35:39
Modulation: G.992.1 annex B
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 608 / 8.128
Data Transferred (Sent/Received) [MB/GB]: 641,95 / 2,19
Output Power (Up/Down) [dBm]: 11,0 / 9,0
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 3,5 / 4,0
SN Margin (Up/Down) [dB]: 31,0 / 9,0
Vendor ID (Local/Remote): TMMB / BDCM
Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Signal (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Link (Remote): 0
Error Seconds (Local/Remote): 0 / 0
FEC Errors (Up/Down): 0 / 0
CRC Errors (Up/Down): 0 / 95
HEC Errors (Up/Down): 0 / 49

router je SpeedTouch ST780-Wl
verzija firmware-a routera je 6.2.29.2, ne brandirani nego novi originalni naravno, jer je t-comov firmware cisto smece (isto kao i amisov, iako je malo manje zakljucen po defaultu s druge strane)
__________________
Rebellion je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2009., 07:03   #44
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Zaboravljaš jednu caku. U ugovorima svih ISP-ova piše da će ti omogućiti brzinu DO xMbs što znači da jedan dan možeš imati 8, slijedeći 9, a neki treći dan 1MBs, a da su oni zadovoljili ugovornu formu. Znači, svagdje piše max. brzina, ali ne i minimalna. Ugovor u ruke i pročitaj ga ponovno. Ako piše DO, ne možeš im ništa.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2009., 09:46   #45
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
pise im da ce ponuditi maksimalnu mogucu brzinu, tako da su se sa pravne strane pokrili.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2009., 10:26   #46
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
mislim da minimalno moraju osigurati 20% maksimalne ugovorene brzine
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2009., 11:01   #47
aekspert
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 22
Neznam čemu se toliko čudiš i razbijaš glavu. Pa ti kao da misliš da je svugdje med i mlijeko, te da samo T-com vara svoje korisnike kojekakvim štosovima i gadarijama. Uzmi samo moj primjer. Korisnik sam Bnet-ovog 3D paketa i bio sam jako zadovoljan uslugom, no htio sam brži internet no što je ponuđeno kao deafult u ponudi. Nakon što sam predao zahtjev sa povećanje brzine pri kraju mjeseca, oni su mi uredno povećali račun već taj mjesec za razliku između default brzine i nove brzine. No pogađaš, brzina mi nije povećana. To je trajalo preko 2 tjedna, no prešao sam preko toga jer je sve proradilo. Naravno i za to sam se morao pošteno namučiti i pričati sa kojekakvim ljudima iz službi, od kojih, opet pogađaš, manje više ni jedan ili nije znao, ili nije htio, ili nije mogao pomoći. Par mjeseci nakon toga, dobio sam opomenu za ne plaćanje računa, na što sam se zgrozio. Morao sam skenirate potvrde banke za plaćene račune. Sva sreća da ih imam, inače... Tako da nigdje nije savršeno i rijetko gdje ide sve "kao po loju".
T-Com je moćan, tako da on diktira uvjete i načine poslovanja, a na tebi je da li ćeš to prihvatiti ili ne. A što se tiče maximalne brzine, ona je teoretska, a u ugovorima stoji da će oni isporučiti uvijek maximalnu moguću brzinu u tome trenutku, a ona zavisi od doba dana, tj. zauzetosti i niz drugih faktora.
Nemoj istjerivat nekakvu pravdu, jer nečeš ništa postići.
aekspert je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2009., 11:03   #48
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
MA ništ novo u vezi T-com-a
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2009., 12:53   #49
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
upravo tako...meni u kučanu (selo kraj varaždina) dolazi samo 2mbps... linija kao više nemože podnesti makar zna biti u modemu preko 4mbps...

kod optime naravno druga stvar...
8mbps optima = 10mbps kod tekoma
domis je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2009., 13:02   #50
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ako ti se ne sviđa, promijeni ISP-a! Ova kukanja su dosadna!
  Reply With Quote
Staro 17.10.2009., 13:13   #51
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Ti se od 8,kusur mbita žališ što nemaš punih 10? OMFG....meni je recimo bitan upload koji je bitniji te dobar ping.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2009., 14:55   #52
Rebellion
Killer of your Dreams
Moj komp
 
Rebellion's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Final Digit of the Rainbow
Postovi: 107
Cool

Ovo nije kukanje, niti je problem koliku brzinu ja OSTVARUJEM, problem je sto je meni bez mog zahtjeva i znanja smanjena brzina, te mi je OGRANICENA brzina sa t-scumove strane na 8Mbps jer mi je pusten signal od centrale jacine 9dB na adsl koji se koristi SAMO ZA BRZINE DO 6 Mbps, kao sto je i sam t-scum rekao kad im je to odgovaralo.

Mislim da stvarno moras bistar da na ovako sta kazes "sta mozes" i "promjeni operatera" :S
Mozda nisi cuo za gdina Željka Mihokovića...
On se sigurno ne bi složio s ovim ovdje; )

Ja sa t-scumom imam potpisano u ugovoru samo ZA 2Mbps (ne do 2Mbps), ostalo su bila povecanja sa njihove strane, a zahtjev za srednjim paketom brzine je samo usmeno predan, nema aneksa ugovoru kao kod amisa, tako da pravno gledano to nije najsjajnije rjeseno, pa ne mozes ni rec da su se 100% pokrili...

Zasto bi BITNIJI trebao biti upload? Oboje je bitno, ali kod adsla je on puno manji, i to je sasvim druga stvar.

Ali, neka ne vrijedi nista od ovoga oko brzine, i dalje ih mogu tuziti za monopol, jer smanjenjem brzine iskljucivo korisnicima koji nemaju max-tv se implicira redundancija tv usluga u slucaju kad korisnik uzme max tv iz takvog razloga, cime t-com dolazi u prednost jer prisiljava korisnika na prestanak koristenja tv usluge kabelskog operatera cim dolazi u nepostenu poziciju.

I iz puno manjih razloga su firme pusile debele kazne za monopolisticku politiku.
Uzmi ms za prijemjer i sudsku tuzbu za ie i wmp.
Ipak mi zivimo u europi, a ne u sad-u, sto je za slucajeve monopolizma bolje za krajnjeg korisnika; )
__________________
Rebellion je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2009., 15:15   #53
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
nazalost u europi si samo zemljopisno i kod nas te tuzbe ne prolaze bas, pogotovo ne protiv firme koja je od svake vlade imala protekcije koje nitko drugi (osim mozda INE) nikada nije mogao ni sanjati.
Tako da ti kao korisniku ostaje samo ovo sto su ti rekli - prelazak na operatera koji je vise fer (buahahaha rekli bi neki) ako imas mogucnost ili zavijanje na mjesec ukoliko ta mogucnost ne postoji. Ako se ipak odlucis s rogatima bosti mogu ti samo zazeljeti srecu....
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2009., 15:18   #54
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Opet, ako ti se ne sviđa promjeni operatera. I da, ovo je kukanje!
  Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 12:50   #55
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor d'beast Pregled postova
upravo tako...meni u kučanu (selo kraj varaždina) dolazi samo 2mbps... linija kao više nemože podnesti makar zna biti u modemu preko 4mbps...

kod optime naravno druga stvar...
8mbps optima = 10mbps kod tekoma
Ma to speedtest izmjeri tak jer optima softverski ograniči brzinu, ali probaj skidat nekaj pa ćeš vidit da ti ide oko 950-1000KB/s što odgovara brzini od 8mbita.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2011., 16:45   #56
THC
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Split
Postovi: 1
da li je moguce opciju interleaving iskljuciti na metroNET-u
THC je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2011., 18:25   #57
Rebellion
Killer of your Dreams
Moj komp
 
Rebellion's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Final Digit of the Rainbow
Postovi: 107
nazovi szk, jedino to mogu reci.
pretpostavljam da pitas za adsl, i pretpostavljam da jeste moguce.
__________________
Rebellion je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2011., 20:42   #58
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Ima li naznaka da će TScum dizat svoje brzine?
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2011., 14:58   #59
Rebellion
Killer of your Dreams
Moj komp
 
Rebellion's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Final Digit of the Rainbow
Postovi: 107
trenutne brzine su definirane prema mogucnostima na adsl-u, tako da je vjerojatnost daljnjeg dizanja brzina gotovo ravna nuli.
jedino sto se mozemo nadati je da ce neki od providera krenuti sa vdsl-om (max adsl-a je 24 Mbps, kod vdsl je 70Mbps i vise, sa daleko vecim uploadom), pa ce i ostali slijediti taj primjer.
najveca nada je bio slovenski t-2, no oni vec predugo stoje na statusu quo, tako da stvarno ne znam kada ce doci do bilo kakvog pomaka po pitanju brzina i cijena :S
__________________
Rebellion je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2011., 15:22   #60
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Rebellion Pregled postova
trenutne brzine su definirane prema mogucnostima na adsl-u, tako da je vjerojatnost daljnjeg dizanja brzina gotovo ravna nuli.
jedino sto se mozemo nadati je da ce neki od providera krenuti sa vdsl-om (max adsl-a je 24 Mbps, kod vdsl je 70Mbps i vise, sa daleko vecim uploadom), pa ce i ostali slijediti taj primjer.
najveca nada je bio slovenski t-2, no oni vec predugo stoje na statusu quo, tako da stvarno ne znam kada ce doci do bilo kakvog pomaka po pitanju brzina i cijena :S
Jedino se sada malo radujem ovom spajanju BNet & VIP, pa možda proguraj malo. Meni je samo TCom dostupan, a kao takvi suxaju u brzini. Ne toliko DL koliko upload...
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na