Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.08.2010., 12:53   #1
TRICKSTER
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: svugdje pomalo...
Postovi: 3
Raskidanje ugovora

Kolike su kazne za raskidanje ugovora s pojedinim operaterima i kakva je uopće procedura za to kod t-coma, optime, iskona, itd? Bliži mi se kraj ugovora, a želio bih promjeniti operatera, pa me zanima da li se isplati odmah bacit 500-tinjak kuna za uključenje bez ugovorne obveze, zato jer operater na kojeg bi se htjeo prebacit nudi jedino potpis na 24 mjeseca što mi je previše...
TRICKSTER je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2010., 13:12   #2
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Moraš podmiriti sve preostale račune ili platiti do kraja ugovora korištenje njihove opreme i slično.Vjerujem da zavisi od operatera do operatera.
Recimo kad je mama željela prekinuti pretplatu u t-mobileu trebala je podmiriti nekoliko mjesecnih naknada koliko je ostalo do isteka ugovora i to je bilo to.
TomG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.08.2010., 13:16   #3
amilo1538
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Solin
Postovi: 44
u 99% slučajeva to ti se ne isplati, zato i jesu sada svi ugovori na 2 godine.
To istrpiš do kraja, pa ih onda promjeniš.
amilo1538 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2010., 13:17   #4
idzakovic
Premium
 
idzakovic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 50
Trosak raskida ugovora su ti preostale mj. obveze u trenutku kad raskidas.
Npr. ako nakon mjesec dana raskidas moras platiti 23 X mj. naknada.
U pravilu je moguce prije raskida zatraziti prelazak na tarifu koja je rang manja pa onda nakon toga trazis raskid i manje platis...
Uglavnom, to ti se ne isplati osim ako nisi vlasnik firme pa ti je drugi operater ponudio placanje penala samo da predjes na njega.
__________________
idzakovic je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2010., 13:18   #5
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
Najbolje ti je uzeti uslugu koja nije vezana uz ugovor, sve ostale opcije ti ispadnu skuplje ako ne misliš do kraja odraditi ugovor.

A uvjete korištenja možeš naći na stranicama svih operatera.
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2011., 00:05   #6
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Ovako imam pitanje vezano uz raskid ugovora, dali je moguć onaj raskid ugovora pošto su bili spomenuli/objavili na TV-u/po novinama kako se po novome može raskinuti ugovor bez penala ?


Dali je to moguće ili nije i jel postoji kakva caka, bio sam uzeo disk od 320gb kod T-coma mi se čini na punih 2 godine preostalo je valjda još godinu dana, nisam 100% siguran ?

Sad su mi dostupni očito hrpu operatera bar su mi tak poslali one svoje ceduljice i provjerio na netu ukucajući telefonski broj na njihovoj web str.


Znači po novome su mi dostupni ili bolje rečeno nekih preko 2godine dostupni, koliko sam bio odlučio sačekati da se sve unormalizira s tek pristiglim operaterima u moj kvart a to su Amis, Optima, Iskon, H1.

Uglavnom prije uzimanja ovog diska nisam želio se prebaciti na drugog operatera. Jer sam smatrao da nemoram biti tim novim operaterima pokusni kunić i živcirati se oko toga zašto nemam kvalitetnu uslugu jer eto imaju izgovor tek su stiglni u moj kvart. Tako da sada vjerujem da im je sve slegnulo oko diječjih bolesti nakon tih punih i preko dvije godine.
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2011., 00:08   #7
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Koliko sam upamtio, operaterima je dan rok od 3 mjeseca za prilagodbu novom zakonu, što bi ga značilo da bi trebalo biti izvedivo negdje već krajem 11. mjeseca.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2011., 00:25   #8
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Koliko sam upamtio, operaterima je dan rok od 3 mjeseca za prilagodbu novom zakonu, što bi ga značilo da bi trebalo biti izvedivo negdje već krajem 11. mjeseca.
hm da to je stara vijest da se radi o 90dana tj. 3mj., malo sam izašao iz pratnje na području operatera, pa nisam bio siguran jel se bilo štogod promijenilo zato sam bio odlučio upitati


A sad nešto sam čito po novinama iz 9mj. da će zbog toga krenuti pad cijena usluge ?

Kolika je vijerojatnost da će pasti cijena kod T-coma i za kolko stari oće TV ?
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2011., 00:34   #9
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Nece pasti cijena usluga. Taj zakon je samo rekao da se jedna usluga ne smije vezati za drugu, tj. da se ADSL ne smije vezati za telefonski prikljucak. Pa je onda T-Com uveo to u svoju ponudu na nacin da je samostalni ADSL jednak po cijeni kombinacije ADSL + tel.

A sto se tice raskida, koliko sam skuzio, placas ili preostale mjesecne pretplate ili puni iznos ponude zbog kojeg si potpisao ugovor (u ovom slucaju bi to bio HDD).
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2011., 00:44   #10
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Nece pasti cijena usluga. Taj zakon je samo rekao da se jedna usluga ne smije vezati za drugu, tj. da se ADSL ne smije vezati za telefonski prikljucak. Pa je onda T-Com uveo to u svoju ponudu na nacin da je samostalni ADSL jednak po cijeni kombinacije ADSL + tel.

A sto se tice raskida, koliko sam skuzio, placas ili preostale mjesecne pretplate ili puni iznos ponude zbog kojeg si potpisao ugovor (u ovom slucaju bi to bio HDD).
Gledajući ovaj link od t-coma vidim da oni zapravo nisu ništa povoljni sad su ugurali onih 60kn paušalnih u brzinu pa je umijesto kak je prije bilo 99kn za brzinu sad je brzina 153kn plus flat od 80-100kn ! Što prelazi debelo preko 200kn !


Zbilja ću se onda još malo se strpiti pa ču reći zbogom T-comu !
DANCI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.10.2011., 09:09   #11
trpko
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
A sto se tice raskida, koliko sam skuzio, placas ili preostale mjesecne pretplate ili puni iznos ponude zbog kojeg si potpisao ugovor (u ovom slucaju bi to bio HDD).
Navodno se i popusti računaju pod "ponudu", prema tome ako se raskida ugovor pod gore drugonavedenim uvjetima potrebno je platiti i iskorištene popuste na mjesečnu naknadu a ne samo "besplatno" ili "povoljno" dobivenu opremu, znači kod potpisivanja ugovora potrebno je paziti na "%" i raspitati se koja je puna cijena usluge i koji su uvjeti raskida.

Kažem "navodno" jer teško je doći do potpunih informacija jer operateri se trude po-ne-jasniti te uvjete, čak i kad se potpisuje ugovor ne može se dobiti konkretne odgovore i na većinu "teških" pitanja samo kolutaju očima u smislu "šta me zaj***, potpiši i gubi se".
trpko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na