Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.05.2023., 16:59   #4111
RiSbO
Premium
Moj komp
 
RiSbO's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 253
Pozdrav svima,
Zanima me.kakve su elit klime? Trebam ohladiti cca 25m2.
RiSbO je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2023., 09:07   #4112
mrgud11
Registered User
Moj komp
 
mrgud11's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Koprivnica okolica
Postovi: 25
Pozdrav,
trebam klimu za klijet, nešto jeftinije, za povremeno korištenje za prostor od 16 m2.
Ima li kakve razlike između Vivax, Korel, Qzen,FujiAir, Aux, Maxon, Vox, Tesla... ili je sve to isto?
mrgud11 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2023., 12:57   #4113
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Uzmite si barem Mideu, to je neki srednji rang a nisu tolike razlike u cijeni. I nije noname pa cete jednog dana mozda i uspjeti naci neke dijelove i kupiti daljinski za istu...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2023., 13:47   #4114
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
samo provjerite kod midea-e, AKO u buducnosti mislite sami prati/cistiti/odrzavati, dali ima vijak na ventilatoru za skidanje sa osovine motora na samom ventilatoru pa se lako skida ili je zabijen desno kod motora pa je nocna mora za skidati. to je moj najveci savjet kod kupovine klime svima koji misle sami odrzavati kad istekne garancija.


e da, i nacuo sam da neke nove jftilne imaju sve fiksno, tipa kadicu i sta ti ja znam da se nista nemoze skidati. nisam siguran kako je to tocno izvedeno, ali ja to nebi nikad kupio jer to znaci da se to IMO nemre dobro oprat/odrzavat, bar ovako kako ja to zamisljam (nisam jos vidio takav sistem).
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2023., 15:02   #4115
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
e da, i nacuo sam da neke nove jftilne imaju sve fiksno, tipa kadicu i sta ti ja znam da se nista nemoze skidati. nisam siguran kako je to tocno izvedeno, ali ja to nebi nikad kupio jer to znaci da se to IMO nemre dobro oprat/odrzavat, bar ovako kako ja to zamisljam (nisam jos vidio takav sistem).
Ja jesam. Imaš ranije u mojim postovima na topiku. Hisense.
Servisera mi je bilo žao. Morao je vakumirat unutarnju jedinicu da je očisti. Drugačije ventilator nije išao van.
Skinuo je unutarnju jedinicu komplet sa zida, i tek onda je ventilator, pun plijesni, išao van i na pranje.
Standardno, ovo, otpustiš kadicu i skineš vent sa klime nije moguće, jer je to sve u jednom komadu. Jednostavno nema načina.
Imam osjećaj da su te klime napravljene da se mijenjaju kad se usmrde.
Grozno.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2023., 15:19   #4116
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
a da, znam da smo pisali o tome negdje al se ne sjecam gdje. ja osobno takvu klimu nebih nikada uzeo kao ni onu koja nema vijak unutar lamela ventilatora.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2023., 17:53   #4117
S7ryder
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Osijek
Postovi: 5
Pozdrav, trebao bi preporuku za neku klimu do 500-600 eura, ukoliko moze jeftinije super ali nije mi zao dati 100 eura više ako cu dobiti visestruko bolji uređaj.


Trenutno imam AQV12NSAN koji sam dobio kad sam uselio u kucu i ponasa se jako cudno. Jednostavno, vanjska jedinica se ne pali i onda nakon nekoliko minuta (totalno random broj minuta) se ugasi, mislim da 3-4 puta se cuje beep zvuk te time i turbo blinkaju (turbo je crven, time/delay je zelen). To se desi cak i kad je klima ugasena pa se upali, blinka i to je to.

Znaci, posto vanjska jedinica ne radi uopce, ni ne puse hladan zrak vec normalno samo piri. 2 puta je cak proradila, jednom nakon udarca drugi put na random ali 90% slucajeva ne mogu je natjerati da radi.
S7ryder je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2023., 18:08   #4118
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
pretpostavljam da pricas o ovome:


https://www.usermanuals.au/samsung/a...specifications


zasto ne zvati servis prvo da vidis o cem se radi. mozda je neka totalna glupost koja ce te kostat 60e ko mene kad je zaglavila zica od grijaca za ventilator vanjske. bio sam lijen sam pogledat, kreten, pa sam to i platio .




za 500e i 3.5kw gledas manje vise entry level i ove elchipo kao vivax, tesla, vox i sl.
ovo sam stavio kod kuce proslo ljeto kao preporuku:


SAMSUNG AR12TXHQASINEU - AR3500 - 3680kn + ugradnja.
vidim da je poskupilo. ugradnju racunaj 1200-1500kn.


klima je ok za hladenje (grijanje nisam bas pretjerano probao).



geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2023., 23:09   #4119
S7ryder
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Osijek
Postovi: 5
Puno hvala na odgovoru. Serviser je bio i bas je u tom trenutku proradila, i mislio sam ok - valjda radi. Iskreno nisam ju bio palio puno puta prije toga. Mislio sam da je ovo sto je meni bila greska samo anomalija, no na kraju je obrnuta stvar. Svakako cu pozvati jos jednom.

Kakva su mišljenja o recimo ovoj klimi? https://www.klimakoncept.hr/hr/klima...inica/3370/198
S7ryder je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2023., 23:32   #4120
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Mi smo jučer kupili Fujitsu ASYG09KPCA za spavaću. Bili smo super zadovoljni s 3,5kW modelom u stanu, ali sad za hižu i 16m2 bu više neg dovoljna
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 19:24   #4121
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Možda netko zna,postam ovdje.
Imam klimu mitsubishi msz-ga35va. Dan danas radi kao da sam ju jucer kupio,naravno servisirana ,prana i ciscena svake godine. Treba mi slicna klima koja ima slican sistem odrzavanja,da se moze sve rastaviti lagano i da je kao mitsubishi. Posto mi treba za neku drugu lokaciju moze i jeftinija konkurencija koja radi kao ova,posto ova ima puno godina mozda je izaslo nesto slicno a da valja kao ova. Po specsima pise 3.5kw hlađenje,ali to mi je manje bitno,bitno da radi i hladi kao ova,da je tiha i da ne crkava/vibrira/steka nakon 2 godine. Imam i KOREL staru 3 godine i vec nakon 2 godine vanjska jedinica je pocela vibrirati i ciscenje je sasvim drukcije.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 02.06.2023. u 19:37.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 19:52   #4122
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
neznam kakva je ta tvoja jer je nisam imao, ali svake godine perem u detalje MSZ-SF35VE3-E1, MSZ-SF325VE, MSZ-GE35VA i sve su odlicne i slicno napravljene tako da ne sumnjam da je isto kao i tvoja. ja se drzim miceka bome. nedavno uzeo MSZ-HR35VFK sto je kao entry level.
ima jos i DW modela koji su pocetni, al to mi je objasnjeno da ni nije micek nego nesto prepakirano tako da se toga klonim.


sta ti je kod korela drugacije, moze malo pojasnjenje informacije radi?


ja sam jos odrzavao Whirpool AMC 998, electrolux EXI12HA7WI i jedan jeftilen feroli koji mi je u spavacoj i sve se slicno odrzavaju/rastavljaju. mozda zericu teze nego miceki jer micek je slozen kvalitetno ko lego kockice, al kad znas postupak ide to sve.

iako pisalo se da neki novi jeftileni imaju integrirano sve i kadicu i sta ti ja znam pa na to pripazi (i vijak da je na ventilatoru da nebi spalio na nerve kod rastavljanja i vadenja venta). to ne zelim nikome pa ni serviserima da se stime moraju zahebavat.

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 02.06.2023. u 20:40.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 20:35   #4123
Dacher
Banned
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 244
Imam neku panasonic 3,5kw, ide joj 10ta godina radi bez greške.
Dacher je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2023., 10:45   #4124
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,689
Pitanje za klima strucnjake. 50 kvadrata stan na zadnjem katu zgrade, ravan krov i treba rjesenje za cjelogodisnje grijanje i hladenje. Gledao sam Daikin, Clivet i slicne dizalice topline od 1.000 do 1.500 € (4,5 do 6 kW grijanje).

Koliko je to ucinkovito, hoce li zagrijat cijeli stan (i najudaljenije prostorije)?

Alternative, preporuke?
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2023., 11:29   #4125
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor krešo Pregled postova
Pitanje za klima strucnjake. 50 kvadrata stan na zadnjem katu zgrade, ravan krov i treba rjesenje za cjelogodisnje grijanje i hladenje. Gledao sam Daikin, Clivet i slicne dizalice topline od 1.000 do 1.500 € (4,5 do 6 kW grijanje).

Koliko je to ucinkovito, hoce li zagrijat cijeli stan (i najudaljenije prostorije)?

Alternative, preporuke?
Ovo ti nitko ne može odgovoriti bez rasporeda prostorija, izolacije i položaja klime.
Ja bi ti preporučio, ovako, pi puta oko, dvije jedinice od 2.5kW. Uvijek je bolje imat više izvora topline. I za cjelogodišnje grijanje gledaj višu klasu uređaja, Fujitsu advance inverter, Toshiba Shorai, Daikin Comfora.
Iz mog iskustva prošle zime, Fujitsu advance 2.5kW u Ri, 0/24 upaljene na 22c ili 23c, potrošnja ide 170-250w mjereno na pametnoj utičnici.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2023., 11:29   #4126
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Ovisi o rasporedu stana i lokaciji unutarnje jedinice, ali svakako ako zimi/ljeti klima radi 24/7 bez problema ce zagrijat i drzat temperaturu. Najgore je klimu palit/gasit. Treba je pustiti da se zagriju zidovi, podovi i plafon, i onda ona puno lakse odrzava temperaturu i trosi manje struje.

Probaj je staviti negdje gdje je najbolji protok prema svim prostorijama u stanu.


Slažem se i sa kolegom @Pomo, ako nije dobar raspored stana, pogodan za jednu klimu, uvijek bolje dvije. Jest da ide dupla instalacija, al jbg, dugorocno ce biti ugodnije. Dosta su 2x2.5kw ako ce bit upaljene 24/7
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2023., 13:27   #4127
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,689
Da, nije sjajan raspored stana. U daljnju prostoriju sam eventualno mislio stavit plocasti zidni radijator za "po potrebi". Ali dvije od 2.5 kW zvuce isto dobro!
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2023., 23:03   #4128
S7ryder
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Osijek
Postovi: 5
Evo bio majstor, nazalost klima je off i moram uzet novu. E sad

Midea Xtreme Save 3,5 kW MSAGBU-12HRFNX-QRD0GW MOX102-12HFN8-QRDOGW klima uređaj sa 3 godine garancije ili

Hyundai Performance Inverter Plus 3.5 kW - HRH-12BMV/HRO-12BMV sa 5 godina garancije?

Postoji li nesto trece bolje za tu cijenu? Nije mi grijanje bitno samo hlađenje.

I mišljenje o ovome

AUX J-Smart 2.7 kW - ARI-09JEH/ARO-09JEH treba mi za prostoriju cca 12 kvadrata koja ce se po potrebi hladiti/grijati
S7ryder je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2023., 23:07   #4129
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Citiraj:
Autor S7ryder Pregled postova
Evo bio majstor, nazalost klima je off i moram uzet novu. E sad

Midea Xtreme Save 3,5 kW MSAGBU-12HRFNX-QRD0GW MOX102-12HFN8-QRDOGW klima uređaj sa 3 godine garancije ili

Hyundai Performance Inverter Plus 3.5 kW - HRH-12BMV/HRO-12BMV sa 5 godina garancije?

Postoji li nesto trece bolje za tu cijenu? Nije mi grijanje bitno samo hlađenje.

I mišljenje o ovome

AUX J-Smart 2.7 kW - ARI-09JEH/ARO-09JEH treba mi za prostoriju cca 12 kvadrata koja ce se po potrebi hladiti/grijati
Ovo gore su iste klime, Hyundai je Midea. Tako da rade Midea onda. Za samo hladenje su to odlicne jedinice.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2023., 23:32   #4130
S7ryder
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Osijek
Postovi: 5
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Ovo gore su iste klime, Hyundai je Midea. Tako da rade Midea onda. Za samo hladenje su to odlicne jedinice.
Ako su iste, nije li bolje sa vise garancije? zaboravio sam napisati da mogu dobiti hyundai jeftinije malo nego Mideu (30tak eura)
S7ryder je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2023., 09:22   #4131
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Trebao bi preporuku klime za prostoriju od 40m2. Grijanje i hlađenje. Prostorija se nalazi na srednjem katu obiteljske kuće tako da je osrednje izolirana. Cijena - nisam ograničen budžetom no moja procjena je cca 500€ ali ako nešto bitno bolje i kvalitetnije dobivam za 1000€ onda ću to i kupiti. Klima će raditi barem 18 sati dnevno.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2023., 09:36   #4132
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Trebao bi preporuku klime za prostoriju od 40m2. Grijanje i hlađenje. Prostorija se nalazi na srednjem katu obiteljske kuće tako da je osrednje izolirana. Cijena - nisam ograničen budžetom no moja procjena je cca 500€ ali ako nešto bitno bolje i kvalitetnije dobivam za 1000€ onda ću to i kupiti. Klima će raditi barem 18 sati dnevno.
Ja sad već godinu dana koristim Mitsubishi Electric Standard MSZ-HR42VFK/MUZ-HR2VF

Trenutna cijena na ekupi je 1.139,26 EUR s popustom.

Hladi 4,2 kW
Grije 4,7 kW.

U dnevnom boravku od 40 m2 je, s tim da nema vrata prema hodniku koji je dugačak još 12 metara, plus predsoblje u hodnik koja su isto "open space", tako da mala mora tući podosta.

Odradila je zimu, sad joj stiže ljeto, zasad problema nema, radi odlično.
Brzo zagrije, još brže ohladi, tiha je, troši koliko je ganjaš.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2023., 10:38   #4133
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Malo iznad onoga što sam mislio potrošiti ali inače sam u životu slab na japance pa bi ovo i mogao kupiti.
Momak koji će je ugraditi mi je rekao ovako:
1. Panasonic
2. Mitsubishi
3. Gree

tim redoslijedom.

Nije baš da se razumijem pa me zanima u čemu je razlika između modela kojeg si preporučio i recimo ovog:

https://www.klimakoncept.hr/hr/klima...dinica/1187/26
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2023., 11:06   #4134
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
koju klimu uzeti do 500 eur? Montaža dodatno (cca 200 eur?). Za cca 30 kvadrata
Lokacija Zadar (okolica)
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2023., 14:15   #4135
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
@alen
Onu koja ima dužu garanciju. Midea,hyundai,gree,samsung,ako uleti kaki japanac na akciji,3.5kw.. Za te pare sve je to tu negdje.

Nego pitanje za znalce,

Kako sa sigurnošću reći dal je krepala elektronika na vanjskoj ili unutarnjoj jedinici? Imam mrtvu mideu ,u 5 godina nije ni 100 dana radila...serviser kontao da je vanjska ošla,no elektorničar veli da nije kad sam donio na ispitvanje vanjsku .kaže da je unutarnja. Odnijeti cu mu da ju provjeri,ali problem je sto nitko neće naručit dio i ako nije u njemu problem nema povrata love. A dio je +200e....tnx

Poslano sa mog koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: snorky_vk. 08.06.2023. u 20:38.
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2023., 17:54   #4136
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Pa ako elektronicar to gleda onda valjda zna i popraviti, a ako on ne zna postoji neki koji zna obicno otidju neke sitnice u primaru
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2023., 20:14   #4137
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Imam problem sa klimom, imam stariji Tosibin dual split inverter, prosle godine ste detaljno očisćenje obje unutranje jedinice. Svake godine sam imao problem kad bi ju prvi put palio (u dnevnom boravku) tipa u 5 mjesecu, jednostavno nije kretala hladit, nego sam ju morao upalit-ugasit 5-10 puta i onda je normalno hladila cijelo ljeto bez problema. Ona u spavacoj je uvijek hladila "iz prve" tj nije ju trebalo palit gasit. Prosle godine mi se par puta unutranja jedinica zaledila, a to sam rjesavao tako sto sam ju ugasio i upalio i leđenje je prestalo u tom trenutku.

Ove godine ista stvar, morao ju 10 puta palit gasit, ali sad je problem sto svako malo ne upali, odnosno ne hladi, i u dnevnoj i u spavacoj. Isto tako kad upali i hladi tipa nakon 2 sata prestane hladit, a sve normalno radi.

Pratio sam koliko vuče struje u pojedinim rezimima i skuzio sam da da recimo kad ju stavim na ha hlađenje i na 22C vuce cca 500w iz mreze i normalno hladi. Cim ju prebacim na 25, kompresor se ugasi odnosno vuce 30ak w za ventilatore. Tako da sumnjam da je otisao ona sonda na izmjenjivacu pa ju ju to nepotrebno pali i gasi i ponekad zbog krivog očitanja jednostavno ne upali kompresor.
Iako mi je i dalje čudno kako i zasto ugasi kompresor ako je u modu hlađenja.

Sto se tiče ono random zamrzavanja unutranje jedinice, popeo sam se na krov i provjerio izmjenjivac, bio je lagano zastopan (jer klima radi stalno od 6-9 mjeseca) to sam počistio i mislim da bi sad moglo biti ok, odnosno da ju je to zajebavalo.

Jel ima netko ideju u čemu bi mogao biti kvar?

Unaprijed hvala na konstruktivnim odgovorima
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2023., 12:50   #4138
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Vride li ista ove jeftine mobilne klime, tipa ovako nesto: https://www.bauhaus.hr/prijenosni-kl...daj/p/28964490

Razmisljam uzeti za dodatno ohladiti radnu sobu u kojoj radim jer mi je stan zapadne orijentacije i ljeti je pakleno, a klima iz dnevnog dok ohladi ovu sobu u dnevnom bude frizider.

Evo brzinski tlocrt:
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2023., 13:49   #4139
Darko150
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 33
Prije 25-ak godina sam kupio takvu i imao ju 10ak dana, pa ju vratio.
Razlog je u biti vrlo jednostavan: ona dobro hladi, ali vrući zrak koji je produkt hlađenja, moraš odvesti izvan prostorije. To je mlaz 15 cm širok, znači velika količina zraka. I to ne bi bio problem, da nema fizike 😀: zrak koji izbaciš van mora biti nadomješten, jer je inače podtlak. A nadomješta se opet zrakom iz okolice koji je vruć. Rezultat: fino hladno ti je dok klima puše u tebe, kad prestane za pet minuta je opet vruće...
Darko150 je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2023., 13:53   #4140
AndroiOs
Registered User
 
AndroiOs's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: KA
Postovi: 440
pa nije valjda ista situacija od prije 25 godina i sada? neki pomaci?

moze taj izlaz ic u dimnjak? jer ovo kroz prozor mi je nekako bezveze
AndroiOs je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na