Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 28.05.2021., 10:50   #61
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Dokazano nije još ništa jer je prerano za ikakve ozbiljnije zaključke. Ne zna se točno ni koliko dugo traju antitijela a kamoli nešto drugo. Osim da olakšava simptome da ne završiš u bolnici i opterećuješ zdravstvenii sustav. A koliko si uopće zarazan , nije ni bitno ako je pravilo da olakšava simptome u tolikoj mjeri da preležiš za par dana jer će se.počet tretirat kao prehlada ili gripa što je dovoljno da se sve otvori i najbitnije nama olakšava život. Više posljedica imam od svakodnevnog kmečanja ljudi oko mene nego od pandemije. Ne možeš pročitati neki tekst bez bezbroj kmečanja u komentarima ispod. ( ne odnosi se na PCE)
Ti pišeš o benefitima za osobe koja su cijepljene, a ja pišem da te ne bih pustio u avion bez friškog negativnog testa. Briga me za simptome, bolnicu i bilo šta drugo. Dok ne dokažeš da nisi zarazan, nema u avion.
Zato aviokompanijama cijepljenje nije bitno, nego im je bitan negativan test.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline  
Staro 28.05.2021., 10:54   #62
salvarez
Premium
Moj komp
 
salvarez's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 269
Svaki dan idem preko granice i stalno su neke promjene. za slo recimo testiranje svakih 7 dana ako si radni migrant, priznaju brzi test. ako si cijepljen (tu isto ovisi koji cjepivo jer za svako je drugacije pravilo) ili prebolio koronu, onda 6 mjeseci vrijedi pravilo bez testiranja.


pogledati ovu stranicu recimo za put iz Mađarske u Irsku, sve piše - https://reopen.europa.eu/en


@D1viry - nije tako, ovisi o zemlji iz koje dolaziš. ako recimo ides iz Portugala koji je na zelenoj listi u Nizozemsku, ne treba raditi PCR test
salvarez je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.05.2021., 10:59   #63
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
@D1viry

Trenutno je tako jer svijet nije procijepljen sto je nemoguce u tom kratkom roku plus veliki postotak ljudi se ne želi cijepiti što isto razumijem. Jos se ne zna nista 100% vezano za jacinu imuniteta i koliko si zarazan nakon toga. Zato sam rekao da jos nije nista dokazano i samim time aviokompanije ne zele riskirati nista ali ipak riskiraju samim time što PCR test nije potpuno pouzdan što se putovanja tiče jer ga aviokompanije priznaju do 48 sati starosti a ti izgubiš njuh 1 sat prije polijetanja a imas potvrdu da si negativan. U tom momentu dok letis si pozitivan. Znaju to i oni ali trebaju se pomirit s tim da nista nije 100% sigurno.
spawn je offline  
Staro 28.05.2021., 11:24   #64
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Srećom su Kinezi krenuli sa Social credit scoreom na vrijeme pa nećemo dugo čekati na implementaciju u "slobodnom" svijetu
Gdje je "od nečega se mora umrijeti" nestalo...
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline  
Staro 28.05.2021., 11:44   #65
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Necu nista puno komentirati, ali molim sve prisutne koji seru o izmisljenim brojkama i slicnome da se ne javljaju ako nisu bili u Dubravi i vidjeli ljude na respiratorima, kako im je i koliko ih je. Prilicno ocekivano brojke ljudi tamo su prilicno dobro pratile generlanu situaciju.

I glede svih koji zahtjevaju 100% uspjesnost necega da bi bilo implementirano - tako ne funkcionira bas nista na svijetu. Postoji sansa da ce vam se baterija u mobitelu razletiti, pa nisu mobiteli zabranjeni zbog izoliranih slucajeva.
Kao sto je Bruno rekao, da, nekad ce test biti lazno negativan, tj. osoba ce svejedno razviti simptome - jednom u tko zna koliko slucajeva. Meni koji cesto letim je bogme drago da netko tko je tjedan dana bio s temperaturom i smrkav se mora malo strpiti da bi mogao na avion.
rendula je offline  
Staro 28.05.2021., 11:57   #66
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Meni koji cesto letim je bogme drago da netko tko je tjedan dana bio s temperaturom i smrkav se mora malo strpiti da bi mogao na avion.
Kako strucnjaci savjetuju, 24 sata nakon zadnjeg dana temperature i bez uzimanja ikakve medicine za spustanje temperature i ako nemas nikakve druge simptome, slobodno mozes nastaviti sa zivotom i prekinuti samoizolaciju te vise nisi zarazan...

Drugim rijecima, slobodan sam hodat gradom i uc u kontakt sa 10.000 ljudi, ali ne smijem u avion? Ali u bus i ostalo smijem...

Lako je trabunjat kad si doma, a pitao bi te za komentar da se nades u situaciji kao ja...
__________________
zwer54 je offline  
Staro 28.05.2021., 11:59   #67
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
@rendula

Nisu brojke izmišljene, barem ja ne mislim da su izmišljene u kontekstu da COVID-19 ne postoji, ako se to skužilo iz mojeg posta.

Tak jasno da se ovo i dalje širi i da su ljudi zaraženi, samo naši ovisno kak im paše prikazuju da je situacija iz dana u dan sve bolja, jer im trenutno odgovara za otvaranje.

IMHO, kod nas je stupanj zaraženosti sigurno puno veći od samog početka, nego to brojke koje iznose u javnost prikazuju. Samo kaj sad opet pred ljeto svom silom žele stvoriti dojam da je sve OK, mada nije.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 28.05.2021. u 12:07.
The Exiled je online  
Staro 28.05.2021., 12:00   #68
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Meni koji cesto letim je bogme drago da netko tko je tjedan dana bio s temperaturom i smrkav se mora malo strpiti da bi mogao na avion.
Upravo tako.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline  
Staro 28.05.2021., 12:04   #69
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
Ne znam, tesko je biti pametan sto misliti i kome/cemu vjerovati.

Ja sam u veljaci bio u HR radi potresa u rodnome Sisku i pomagao sam starcima jer je kuca devastirana. Ostao sam svega tjedan dana i bio sam u kontaktu samo s njima, sve ostale sam otkazao i rekao da se vidimo na ljeto jer sam htio izbjeci zarazu i mogucnost gubitka posla jer sam na svoju odgovornost putovao.

Na kraju me mama zarazila, a razvila je simptome poslije mene. Ja sam zarazio svoju zarucnicu koja je razvila simptome tri dana nakon mene, a stari je bio u karanteni sa starom i u bliskom kontaktu (of skroz) te se nije zarazio, niti imao simptome.

Sve je to...ne znam. U najmanju ruku totalno awkward.
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline  
Staro 28.05.2021., 12:21   #70
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Alph4Dawg Pregled postova
Ne znam, tesko je biti pametan sto misliti i kome/cemu vjerovati.

Ja sam u veljaci bio u HR radi potresa u rodnome Sisku i pomagao sam starcima jer je kuca devastirana. Ostao sam svega tjedan dana i bio sam u kontaktu samo s njima, sve ostale sam otkazao i rekao da se vidimo na ljeto jer sam htio izbjeci zarazu i mogucnost gubitka posla jer sam na svoju odgovornost putovao.

Na kraju me mama zarazila, a razvila je simptome poslije mene. Ja sam zarazio svoju zarucnicu koja je razvila simptome tri dana nakon mene, a stari je bio u karanteni sa starom i u bliskom kontaktu (of skroz) te se nije zarazio, niti imao simptome.

Sve je to...ne znam. U najmanju ruku totalno awkward.
Ne razumijem zašto je to ljudima čudno? Covid je virus. I ponašao se kao i drugi virusi koji nam nisu "awkward". Kad netko ima doma gripu, dal se svi zaraze?
Ne.

Kad netko ima gripu dal je prenese svima koje pogleda? Ne.
Neki ne prenesi nikome, neki svakome, to su takozvani "superširitelji". Jedan od poznatijih takvih "superširitelja" jer Tifus Mary.

Ni virus HIV-a se ne prenosi 100% tokom nezaštićenog sexa sa zaraženom osobom, dapače ima onih koji imaju HIV, a praktički ga ne mogu prenjeti drugome.

Zašto bi Covid bio drugačiji od drugih virusa i zašto očekujete da ima 100% prenosivost?
Elven je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.05.2021., 12:24   #71
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Zašto bi Covid bio drugačiji od drugih virusa i zašto očekujete da ima 100% prenosivost?
Jer mediji tak kažu, a sve je kak mediji kažu
Štoviše, po medijima je prvih mjeseci bilo ak imaš koronu pokojni si odmah, diži spomenik
Juice je offline  
Staro 28.05.2021., 12:34   #72
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Jer mediji tak kažu, a sve je kak mediji kažu
Štoviše, po medijima je prvih mjeseci bilo ak imaš koronu pokojni si odmah, diži spomenik
Iskreno se nadam da je ova pandemija ljudima otvorila oči oko većine medija i njihov "mass histeria" pristup sada vide onakvim kakav stvarno je...

Ako ne, jebiga, onda ljudi nikad neće naučiti da se informacije ne vuku iz "popular media" izvora.

Takvi mediji su dobri jedino za neki "quick overview" dana, dal se dogodilo nešto značajno, ali ići klikati na svaki tekst, pogotovo one koji se ponavljaju svaki dan (izbori, pandemija i slično) i recikliraju, to je stvarno gubljenje vremena za onog tko čita.
Elven je offline  
Staro 28.05.2021., 13:03   #73
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Nažalost, danas većina konzumira informacije na taj način i to putem društvenih mreža kroz smartphone uređaje, pa se čita samo naslov i odmah na komentare.

I onda kad Beroš, Alemka i Capak pod dirigenCkom palicom Plenkovića vele da brojke, eto taman pred još jednu sezonu i izbore pokazuju da se COVID-19 smiruje, to je to.

Sigurno je istina. Na jesen bude opet plač, šok i vjeverica, pa gledajte, novi val, novi soj, ovo-ono.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online  
Staro 28.05.2021., 13:12   #74
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,755
Srecom, iskorijenili smo virus gripe 👌
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 28.05.2021., 13:18   #75
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Srecom, iskorijenili smo virus gripe 👌
Si vidio ti to, iskorjenili smo ga brže nego bengalske tigrove.
Juice je offline  
Staro 28.05.2021., 13:31   #76
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,630
S pozitivne strane, nekim ljudima su nametnute bar nekakve higijenske navike. Kad već ne peru ruke, barem će ih tu i tamo dezinficirati.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 28.05.2021., 13:38   #77
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Hehe, negdje sam vidio scenu: "bandu" namjerno guraju kroz "maglu" dezinficijensa
Nešto slično kao u auto praonicama, lako moguće ista sprava
Nikky je offline  
Staro 28.05.2021., 13:55   #78
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Iskreno se nadam da je ova pandemija ljudima otvorila oči oko većine medija i njihov "mass histeria" pristup sada vide onakvim kakav stvarno je...

Ako ne, jebiga, onda ljudi nikad neće naučiti da se informacije ne vuku iz "popular media" izvora.

Takvi mediji su dobri jedino za neki "quick overview" dana, dal se dogodilo nešto značajno, ali ići klikati na svaki tekst, pogotovo one koji se ponavljaju svaki dan (izbori, pandemija i slično) i recikliraju, to je stvarno gubljenje vremena za onog tko čita.
Od tih su mi još gori oni koji nas po cijele dane bombardiraju s ljudima gušterima i novim svjeCkim poretkom koji želi smanjiti populaciju ljudi i povećati hibride parenjem ljudi guštera i običnih ljudi.
spawn je offline  
Staro 28.05.2021., 14:31   #79
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Od tih su mi još gori oni koji nas po cijele dane bombardiraju s ljudima gušterima i novim svjeCkim poretkom koji želi smanjiti populaciju ljudi i povećati hibride parenjem ljudi guštera i običnih ljudi.
Ma nemoj tak, ima tu nekaj. Vidiš kolko dronova su po svijetu pustili, nemaš sekunde privatnosti.
Grupa koja se bavi tom tematikom s provjerenim informacijama, Ptice nisu stvarne


Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Hehe, negdje sam vidio scenu: "bandu" namjerno guraju kroz "maglu" dezinficijensa
Nešto slično kao u auto praonicama, lako moguće ista sprava
haha sad si me sjetio na Gardaland prije 20 godina i kak se u redu čekalo za taj walk in refreshner hladne maglice. Sad vjerojatno dezificijens ide
Još će i u birtijama krenut umjesto vode stavljat dezificijens da rashlađuje
Juice je offline  
Staro 28.05.2021., 14:39   #80
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Od tih su mi još gori oni koji nas po cijele dane bombardiraju s ljudima gušterima i novim svjeCkim poretkom koji želi smanjiti populaciju ljudi i povećati hibride parenjem ljudi guštera i običnih ljudi.
tko te to bombardira i na kojim mjestima?
takve teorije se nalaze u odredjenim knjigama i specificnim web stranicama, a ne u mainstream medijama, tako da te ne moze nitko bombardirat ako sam ne trazis doticne teme.

inace, nema tih para da bi se cijepio, taman i pod cijenu otkaza, ne pusim te farmaceutske bajke.
treba vidjeti koliko je ta ekipa zaradila milijardi
masterCG je offline  
Staro 28.05.2021., 14:41   #81
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Ma nemoj tak, ima tu nekaj. Vidiš kolko dronova su po svijetu pustili, nemaš sekunde privatnosti.
Grupa koja se bavi tom tematikom s provjerenim informacijama, Ptice nisu stvarne
Ne ulazim u ničija uvjerenja, smeta me bombardiranje takvim informacijama ,polako prelazi u fanatizam.
A privatnost smo izgubili davnih dana , sjećam se Iskon chata kad mi svi govorili da sam lud jer sam ulazio u chat s imenim Bruno

Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
tko te to bombardira i na kojim mjestima?
takve teorije se nalaze u odredjenim knjigama i specificnim web stranicama, a ne u mainstream medijama, tako da te ne moze nitko bombardirat ako sam ne trazis doticne teme.

inace, nema tih para da bi se cijepio, taman i pod cijenu otkaza, ne pusim te farmaceutske bajke.
treba vidjeti koliko je ta ekipa zaradila milijardi
Svaki mainstream ima dozvokjene komentare. U članku čitaš jedno u komentarima drugo. Bombardiranje sa svih strana. Došlo vrijeme da preskačeš sve moguće novine što radi fake newsa u njima što radi fanatizma u komentarima. Kakve knjige i stranice bogati ninne stignem do njih.
spawn je offline  
Staro 28.05.2021., 14:48   #82
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Došlo vrijeme da preskačeš sve moguće novine što radi fake newsa u njima što radi fanatizma u komentarima.
To vrijeme je doslo prije 5-10 godina, novinarstvo je danas copy/paste, fake, senzacije i crna kronika, ali ljudi to ocito traze jer klikaju na to sve.
Kakav narod takvi mediji.
masterCG je offline  
Staro 28.05.2021., 14:49   #83
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
treba vidjeti koliko je ta ekipa zaradila milijardi
Pa kaj čekaš onda? Sve kompanije su već objavile Q1 rezulate.
Imaš odavno objavljene 2020 financijske izvještaje, pojedinačne i konsolidirane. Ne razumijem zašto onda ne napraviš usporedbe s prijašnjim razdobljima pa da ustanoviš tu zaradu te ekipe.

Evo da ti olakšam linkove na izvještaje:
https://investors.pfizer.com/investo...S/default.aspx
https://investors.modernatx.com/news...ancial-results
https://johnsonandjohnson.gcs-web.co...rterly-results
https://www.astrazeneca.com/investor...entations.html

Eto stari, imaš cijeli vikend za proučavat. Napiši nam do nedjelje kratki sum up pa da smo svi u toku s zaradom.



Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ne ulazim u ničija uvjerenja, smeta me bombardiranje takvim informacijama ,polako prelazi u fanatizam.
A privatnost smo izgubili davnih dana , sjećam se Iskon chata kad mi svi govorili da sam lud jer sam ulazio u chat s imenim Bruno
haha da, legendarni chat i nemoj reć otkud si, reci drugi grad
Juice je offline  
Staro 28.05.2021., 14:55   #84
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Eto stari, imaš cijeli vikend za proučavat. Napiši nam do nedjelje kratki sum up pa da smo svi u toku s zaradom.
nemoj da si nabrijan, ne moram gledati nikakve linkove kad je opce poznato da su sve drzave prisiljene kupiti milijune doza od 2-3 kompanije, a pravi izvjestaji ce biti dostupni tek na kraju ove godine.
lova do krova, a to je tek pocetak... nece to stati na 2 doze, ici ce to svake godine ispocetka, nesto kao pretplata s trajnim nalogom.
masterCG je offline  
Staro 28.05.2021., 14:57   #85
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Ne mislim komentirati nikakve teorije zavjere, koliko god istine/laži bilo u njima, ali napisati ću jednu nebulozu, vezanu uz broj smrtnih slučajeva od korone, koja definitivno nije izdvojen slučaj. Kako kod nas, tako ni u svijetu.

Prijatelju, koji je ujedno i radni kolega, je nedavno u bolnici umrla baka. Imala je godinama problema sa srcem, ali nije pristala na operaciju, jer je bila starija od 80 godina i nije se htjela dugotrajno mučiti uz diskutabilan uspjeh operacije.

Uglavnom, umrla je od zatajenja srca. Iz bolnice su ga zvali i pitali jel' da pišu da je umrla od korone, jer će tada država, bolnica ili tko zna tko pokriti dio troškova ukopa.

Znači, to bi bio jedan fejk smrtni slučaj od korone. Čisti primjer. Imena neću navoditi jer je ovo javni forum.

Toliko o tim brojevima zaraženih, izliječenih/umrlih.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline  
Staro 28.05.2021., 14:57   #86
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
nece to stati na 2 doze, ici ce to svake godine ispocetka, nesto kao pretplata s trajnim nalogom.
Ništa, bolje onda odmah sad uzet pretplatu dok su tarife manje.
Juice je offline  
Staro 28.05.2021., 15:00   #87
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Nismo li najslobodnija generacija čovječanstva ikad?
Neka se cjepi tko misli da mu to treba ili se boji za sebe.
Ako ljudima ne branimo da pojedu 2 kutije cigareta dnevno, popiju 5 piva, hrane se parizerom i pommesom te im se tjelesna aktivnost svodi na prištekavanje laptopa na punjač jer "rade" od doma, zašto bi drugi bili prisiljeni, aktivno ili pasivno, cijepiti se protiv necega sto nece niti osjetiti?
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline  
Staro 28.05.2021., 15:04   #88
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
ne treba zaboravit na maestralna aferu sa svinjskom gripom i cjepivima:
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hist...dolara-2211954

https://healthcare-in-europe.com/en/...c-scandal.html

i sad bi netko trebao vjerovat toj ekipi, lol...
masterCG je offline  
Staro 28.05.2021., 15:09   #89
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Mene u cijeloj prici muce samo ljudi koji me gledaju kao negativca kad kazem da se ne mislim cijepiti... Ko da sam ubojica jebote... Dobio koronu, rijesio je se za 3 dana uz par aspirina i sad bi trebao trcat na cijepljenje zbog toga? I eto cak i kad sam sam sebi dokazao da je cijela prica napuhana, opet postoje ljudi koji ce me uvjeravati da to nije tak i cak isti ti koji uvjeravaju isto su imali to govno i isto im nije nista bez ikakvih cjepiva i svejedno forsiraju da bi se svi morali cijepiti...

Meni se prvenstveno ne cijepi bas iz razloga jer se to cijepljenje namece umjesto da je opcionalno. Cjepivo ne sprijecava sirenje virusa, i bez obzira ako si cijepljen, svejedno mozes postat pozitivan i zarazit nekog treceg, pa sta onda ikog boli ona stvar hocu li ja sebe cijepit ili ne??
__________________
zwer54 je offline  
Staro 28.05.2021., 15:23   #90
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Nije problem u cijepljenju vec u tvom izboru. Kako stvari stoje, ili ceš se cijepiti i nastaviti dalje sa životom ili se ne moraš cijepiti ali ćeš morati izbjegavati poslodavce/institucije/ prijevozne firme koje će tražiti da budeš cijepljen ako budeš htio imati s njima posla. Znači restrukturiranje u svijetu kreće svakako, pitanje je samo kako ćeš se ti prilagođavati. To je sve što mene osobno zanima kod cjepiva. A ako to cjepivo izaziva razne probleme kao što je neplodnost ( i to sam pročitao na svakakvim portalima iako cjepivo postoji tek 6 mjeseci), kamo sreće idem uzet 5 doza odmah i da malo uživam okolo bez straha od žene A ako postoji nekakav čip u cjepivu, naći će se način na tamnoj strani za dekodiranje i uništavanje čipa. Sve ima alternativu
spawn je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na