Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 27.05.2021., 18:59   #31
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Čuj ovo prijavi si firmu. Gabre legenda
spawn je offline  
Staro 27.05.2021., 19:01   #32
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Sad kad je proslo audit, odma me poslali na izolaciju, testiranja i sta god treba i skacu oko mene... to ti je tak.
Na to sve da ne kazem da se ovdje 90% ljudi ne pridrzava mjera, sto covid sto opcenito sigurnosti na radu... Radi se o zavrsnim instalacijama nove Lenovo tvornice...

Moje je bilo pospojit optiku i postekat patcheve po serverima, popalit sve i nastavit remote ali sugavi kinezi i njihovi serveri docekali me bez windowsa, patch paneli sa nesplajsanom optikom i da ne nabrajam dalje...
__________________
zwer54 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.05.2021., 19:18   #33
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
A, gledaj...to da nisi nikoga zarazio, to još ne možeš znati. Znam pouzdano za slučaj gdje je inkubacija trajala 16 dana (pojava prvih simptoma), tako da...
Nemoj misliti da te krivim za nešto, najlakše je ovdje nama sa strane sr@ti i moralizirati...
Uglavnom, ništa drugačije se ne postavlja niti naše društvo ovdje: da bismo spasili ekonomiju, ukidamo mjere jer "brojevi" padaju...mo'š mislit. Ljudima je više dosta korone, državi je više dosta korone, i to je to.Ništa nije drugačije niti u logici tvog poslodavca. Zato kažem: lako je drugome sr@ti.
...
Ono bitno: želim ti brz povratak doma i nastavak normalnog života čim prije. I svaka čast ekipi ovdje koja može i hoće pomoći da se to ostvari što prije
Iluzionist je offline  
Staro 27.05.2021., 19:35   #34
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Ja baš jučer obavio prvo cijepljenje pfizerom. Inače sam prebolio to sranje od virusa pred pola godine, a glavni razlog cijepljenja je da nemam problema sa putovanjima, novim lockdownima i sličnim situacijama.
Ali može li netko potvrdit dal ta potvrda o cijepljenju vrijedi ako npr. budem putovao avionom ili se baš treba testirat?
domina je offline  
Staro 27.05.2021., 19:37   #35
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Ja baš jučer obavio prvo cijepljenje pfizerom. Inače sam prebolio to sranje od virusa pred pola godine, a glavni razlog cijepljenja je da nemam problema sa putovanjima, novim lockdownima i sličnim situacijama.
Ali može li netko potvrdit dal ta potvrda o cijepljenju vrijedi ako npr. budem putovao avionom ili se baš treba testirat?
Vrijedi (za sad, ako ne otkriju neki 876 soj ) ali tek kad odradis i drugu dozu.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline  
Staro 27.05.2021., 19:38   #36
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Sad kad je proslo audit, odma me poslali na izolaciju, testiranja i sta god treba i skacu oko mene... to ti je tak.
Na to sve da ne kazem da se ovdje 90% ljudi ne pridrzava mjera, sto covid sto opcenito sigurnosti na radu... Radi se o zavrsnim instalacijama nove Lenovo tvornice...

Moje je bilo pospojit optiku i postekat patcheve po serverima, popalit sve i nastavit remote ali sugavi kinezi i njihovi serveri docekali me bez windowsa, patch paneli sa nesplajsanom optikom i da ne nabrajam dalje...
U cijelom svijetu je tako. Neke firme su stvarno izuzetak. Pa kompletno ovo stanje u svijetu se dešava jer se ljudi ne pridržavaju mjera. Teško je nakon 50 godina "slobodne šetnje" pridržavat se striktnih mjera čak i u zemljama gdje ljudi baš poštuju zakon.
Stisni zube, nađi si dobru mađaricu koja je prebolila koronu i uživaj . Pss nemoj javno
spawn je offline  
Staro 27.05.2021., 19:39   #37
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
Jel to sig. da preboljeli trebaju drugu dozu?
Nije li dovoljno imati poz. test za antitjela kao dokaz imuniteta?
Iluzionist je offline  
Staro 27.05.2021., 19:40   #38
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Ja baš jučer obavio prvo cijepljenje pfizerom. Inače sam prebolio to sranje od virusa pred pola godine, a glavni razlog cijepljenja je da nemam problema sa putovanjima, novim lockdownima i sličnim situacijama.
Ali može li netko potvrdit dal ta potvrda o cijepljenju vrijedi ako npr. budem putovao avionom ili se baš treba testirat?
Ovisi koja avio kompanija i koja destinacija. Npr za let KLM-om preko Amsterdama uvijek traze negativan PCR i ne zanima ih kakve druge papire imas, mozes imat sta god hoces, ali uz to fino prilozi negativan PCR.

Kad se pokrene covid certifikat bit ce malo laganije to sve jer ce taj certifikat dat zeleno svjetlo ako si cijepljen ili testiran ili prebolio...
__________________
zwer54 je offline  
Staro 27.05.2021., 19:42   #39
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova
Jel to sig. da preboljeli trebaju drugu dozu?
Nije li dovoljno imati poz. test za antitjela kao dokaz imuniteta?
Pfizer ide u dvije doze, mene ceka druga doza za 3 tjedna premda sam odgulio koronu u 11 mjesecu.

nedavno sam gledao hotele na jadranu za godisnji i skoro svi vec traze potvrdu o cijepljenu, tako da oces neces morat cemo se svi cjepit osim ako nezelite biti izolirani u svom dvoristu, ili ste se prijavili na "platformu" pa jos cekate poziv koji nece tako skoro .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 27.05.2021. u 20:10.
Lewis je offline  
Staro 27.05.2021., 19:56   #40
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Isto prebolio uz neke komplikacije i sve zarazio oko sebe...bilo je svašta i nešta. Danas se cijepio, u stvari skoro svi smo se cijepili sa prvom dozom. Nadam se da ovo ide prema nekom kraju ili minimumu.
Mladenxy je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.05.2021., 20:06   #41
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova
Uglavnom, ništa drugačije se ne postavlja niti naše društvo ovdje: da bismo spasili ekonomiju, ukidamo mjere jer "brojevi" padaju...mo'š mislit. Ljudima je više dosta korone, državi je više dosta korone, i to je to.
Istina, samo kaj se kod nas toliko (pre)očito manipulira tim brojkama da je to strašno. Ko prošle godine kad su o ovo vrijeme ponosno objavili pobjedu nad COVID-19 situacijom, pa brže bolje slagali turističke sezone i tak jasno "nikad bitnije i potrebnije izbore". Onda nije dugo trebalo da se strepi nad "brojkom" od 200 zaraženih u Zagrebu, pa su danima bile kojekave nebuloze od 199 ili 201, samo da se ponovno ne ide u totalno zatvaranje. I sad smo tu di jesmo, a oni i dalje izmišljaju tople vode. Pizdarije s nabavom cijepiva, popratnih portala za prijavu i mudrolija oko preskakanja redova i "tko je čiji", da i ne spominjem. Doza dvostrukih standarda uz popuštanje i pooštravanje mjera kak im se sprdne.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline  
Staro 27.05.2021., 20:15   #42
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
Komedija je to sto te kod nas doktor posalje na bolovanje i pretrage sa visokom temperaturom kada imas temperaturu 37 dok te vani posalju doma i kazu da pijes zeleni caj jer je normalna tjelesna temperatura 37.4 (lol, nisam ni ja znao dok nisam obolio od ove smijesne bolestine).
Osobno, potpuno razumijem kolegu Zwer jer se nakon povratka iz Hrvatske u veljaci nisam osjecao dobro i drugi dan se otisao testirati i dobio negativan nalaz.
Poslao sam negativan nalaz nadleznima na sto su mi odgovorili da ne priznaju nalaz jer je u principu potrebno izmedu pet do sest dana da se bolest razvije i prikaze na testu, te su me uputili u kucnu izolaciju sa obavezom ponovnog testiranja nakon pet dana. Tako sam i napravio, a u meduvremenu izgubio njuh i dobio pozitivan nalaz, te mi je naknadno dodijeljena kucna izolacija od cetrnaest dana.
Ostalo sam vec napisao iznad; uputili su me da se ni pod razno ne testiram na Covid-19 nakon preboljene bolesti, cak ni kada ne budem imao nikakve simptome (njuh mi se vratio nakon mjesec i pol a malaksalost, sporost i tupe glavobolje su trajale jos mjesec nakon toga) jer je velika vjerojatnost da ce test biti pozitivan i da ce mi automatizmom biti dodijeljena obavezna samoizolacija od cetrnaest dana s obzirom da je virus jos i meni, ali nisam vise zarazan.

Sto se cijepljenja tice meni nije dozvoljeno da se cijepim jer imam antitijela, ovdje je takva procedura. Tek sest mjeseci nakon preboljena se mogu prijaviti za cijepljenje jer se racuna da antitijela ostaju do sest mjeseci u organizmu. Jbg.
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline  
Staro 27.05.2021., 20:36   #43
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Testiraš se u labosima koji imaju test samo na 1 ciklus.

Tako ćeš najvjerojatnije bit negativan.

Što više ciklusa to veća šansa da si pozitivan, s time da se test od 37 ciklusa ne smatra pozitivnim.
markecSMB je offline  
Staro 27.05.2021., 21:04   #44
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Si siguran? Nije svaki RT-PCR od 40 ciklusa, ak sam dobro zapamtio?
Mislim da su pričali da u Njemačkoj rade manje ciklusa da bude manje pozitivnih.

Za ispiranje nosa bio pozitivan ili ne, odlična je ona pročišćena morska voda u spreju.
lowrider je online  
Staro 27.05.2021., 21:20   #45
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
Citiraj:
Autor Alph4Dawg Pregled postova
Komedija je to sto te kod nas doktor posalje na bolovanje i pretrage sa visokom temperaturom kada imas temperaturu 37 dok te vani posalju doma i kazu da pijes zeleni caj jer je normalna tjelesna temperatura 37.4 (lol, nisam ni ja znao dok nisam obolio od ove smijesne bolestine)...
Samo da skrenem pozornost da se ovdje vjerojatno radi o različitim metodama mjerenja.
Ako imaš 37 i više klasično, pod pazuhom mjereno, to ti je u uhu mjereno tih 37.4 odnosno 37.5, ista stvar.
Nije skala ista za obje metode, tako da mislim kako "naši" i "njihovi" promišljaju poprilično slično
Iluzionist je offline  
Staro 28.05.2021., 05:39   #46
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Si siguran? Nije svaki RT-PCR od 40 ciklusa, ak sam dobro zapamtio?
Mislim da su pričali da u Njemačkoj rade manje ciklusa da bude manje pozitivnih.

Za ispiranje nosa bio pozitivan ili ne, odlična je ona pročišćena morska voda u spreju.
Da siguran sam. Nisam biolog, već inženjer elektrotehnike. Dobar prijatelj i njegova žena su mi virolozi, phd oboje i docenti na medicini pa sam pričao s njima (prijatelj vodi lab).

Često putujem i bitne su mi te stvari.

Stvar je vrlo jednostavna, što manje ciklusa, to manja šansa za detekciju.

Obično se reklamiraju ko brzi RT PCR testovi ti s malo ciklusa. Nazoveš i pitaš jel 1-2 ciklusa test i ak oćeš bit negativan tu se testiraš.

Ovi s 40 ciklusa, će bit pozitivni i na ful male količine virusa. Detektirat će virus i onda kad nisi ni zarazan ni bolestan.
markecSMB je offline  
Staro 28.05.2021., 06:48   #47
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Eh da, dobro sam zapamtio onda.
Ta mjerenja temp. su smiješna, jučer mi izmjere 33.4 na čelu, na drugom mjestu u bolnici mjeri na otvorenom dlanu.
A niti jedan toplomjer baždaren, al ako ti po njemu izmjeri previše, uskratit će ti uslugu.
lowrider je online  
Staro 28.05.2021., 08:41   #48
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Pfizer ide u dvije doze, mene ceka druga doza za 3 tjedna premda sam odgulio koronu u 11 mjesecu.

nedavno sam gledao hotele na jadranu za godisnji i skoro svi vec traze potvrdu o cijepljenu, tako da oces neces morat cemo se svi cjepit osim ako nezelite biti izolirani u svom dvoristu, ili ste se prijavili na "platformu" pa jos cekate poziv koji nece tako skoro .
Netočno.

Pfizer ide u dvije doze, ako od preboljenja do prve doze nije prošlo više od 8 tjedana.

Ako je korona bila neposredno prije prve doze, druga nije potrebna.
Mommistake je offline  
Staro 28.05.2021., 08:52   #49
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Ma i ta cijepljenja su debilana... Ako sam eto sam sebi dokazao da mi ne treba, naravno da se necu cijepit, a takve hotele sta traze cijepljenje fino zaobic i dobro...

Nismo svi isti, ali da se cijepim protiv necega sta sam rijesio sa kutijom aspirina? Ne hvala
__________________
zwer54 je offline  
Staro 28.05.2021., 09:26   #50
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Slobodno se nemoj cijepit, samo nemoj poslije kmečat po forumu jer si zapeo u nekoj pripizdini i nemreš na avion za doma.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline  
Staro 28.05.2021., 09:28   #51
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Pa napravi test, zašto bi se morao cijepiti.
lowrider je online  
Staro 28.05.2021., 09:28   #52
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Slobodno se nemoj cijepit, samo nemoj poslije kmečat po forumu jer si zapeo u nekoj pripizdini i nemreš na avion za doma.
Baš
Mommistake je offline  
Staro 28.05.2021., 09:30   #53
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Slobodno se nemoj cijepit, samo nemoj poslije kmečat po forumu jer si zapeo u nekoj pripizdini i nemreš na avion za doma.
Kak trenutno stvari stoje, avio kompanije traze iskljucivo negativan pcr da bi te pustili na avion i fucka im se jesi se cijepio ili ne...
__________________
zwer54 je offline  
Staro 28.05.2021., 09:33   #54
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Kak trenutno stvari stoje, avio kompanije traze iskljucivo negativan pcr da bi te pustili na avion i fucka im se jesi se cijepio ili ne...
Logično. Ovo cjepivo ne sprečava zarazu niti sprečava da zaraziš druge oko sebe.
Samo olakšava simptome u nekim slučajevima. Dokazano.
Zato ih i nije briga jesi cijepljen, nego im treba friški negativan test.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline  
Staro 28.05.2021., 09:35   #55
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Samo da se to točno naznači...

u ovom slučaju KLM traži negativan PCR test jedino iz razloga što to nizozemska vlada od njih zahtjeva, odnosno općenito za ulazak u NL "samo" cijepljenje nije dovoljno. A bude se i to izmjenilo sa vremenom.
thunder11 je offline  
Staro 28.05.2021., 10:08   #56
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
Sezone stize pa se malo strpi. Jos koji dan pa Covid-19 ide na GO do jeseni, kao i prosle godine.
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline  
Staro 28.05.2021., 10:14   #57
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Logično. Ovo cjepivo ne sprečava zarazu niti sprečava da zaraziš druge oko sebe.
Samo olakšava simptome u nekim slučajevima. Dokazano.
Zato ih i nije briga jesi cijepljen, nego im treba friški negativan test.
Dokazano nije još ništa jer je prerano za ikakve ozbiljnije zaključke. Ne zna se točno ni koliko dugo traju antitijela a kamoli nešto drugo. Osim da olakšava simptome da ne završiš u bolnici i opterećuješ zdravstvenii sustav. A koliko si uopće zarazan , nije ni bitno ako je pravilo da olakšava simptome u tolikoj mjeri da preležiš za par dana jer će se.počet tretirat kao prehlada ili gripa što je dovoljno da se sve otvori i najbitnije nama olakšava život. Više posljedica imam od svakodnevnog kmečanja ljudi oko mene nego od pandemije. Ne možeš pročitati neki tekst bez bezbroj kmečanja u komentarima ispod. ( ne odnosi se na PCE)

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 28.05.2021. u 10:34.
spawn je offline  
Staro 28.05.2021., 10:34   #58
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Evo upravo odradio brzi test i dobio rezultat negative. Sad idem brzo nazad na pcr u nadi da i on bude negative...
__________________
zwer54 je offline  
Staro 28.05.2021., 10:35   #59
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ajde druže želim ti brz povratak u Irsku i završetak sage.
spawn je offline  
Staro 28.05.2021., 10:48   #60
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Evo upravo odradio brzi test i dobio rezultat negative. Sad idem brzo nazad na pcr u nadi da i on bude negative...
Kada se sjetim testiranja i da mi je gurnula onaj štapić za bris kroz nos do guzice, suosjećam se s tobom što to ponavljaš svaki dan.
Libertus je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na