Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 27.05.2021., 11:49   #1
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Covid positive to negative

Bok,

Jel ima netko iskustva sa pozitivnim rezultatom PCR testiranja, odnosno kolko vam je trebalo da dobijete negativan test nakon sto ste bili pozitivni?

Ja sam zapeo u madjarskoj i evo vec vise od tjedan dana testiram se svaki drugi dan i stalno test pozitivan, ne mogu na avion za doma
__________________
zwer54 je offline  
Staro 27.05.2021., 12:13   #2
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
Pozdrav, kolega.

Zivim u Njemackoj i prebolio sam Covid-19. Ovdje je situacija takva da su mi iz nadleznih institucija odredili 14-dnevnu kucnu izolaciju odmah po primitku pozitivnog nalaza. Zdravstvena djelatnica me nazvala i pitala za simptome, koliko dugo se osjecam lose, s kime sam bio u kontaktu, itd; po zavrsetku razgovora je zakljucena 14-dnevna kucna karantena i receno mi je da se NE testiram nakon karantene jer anti-tijela ostaju u ljudskom organizmu do sest mjeseci i samim time kod testiranja nakon preboljenja moze doci i vrlo je vjerojatno da ce test ponovno biti pozitivan te ce automatizmom u sistemu biti dodijeljena ponovna 14-dnevna karantena.

Nakon cetrnaest dana vratio sam se na posao bez ponovnog testiranja. I dalje sam bio usporen, malaksav, bez njuha i depresivan i to je potrajalo jos skoro mjesec i pol dana (prije tri tjedna su mi se odredeni simptomi vratili ali hvala Bogu njuh je tu ).

Zbog planiranog godisnjeg u sedmom mjesecu i putovanja u RH sam kod nadlezne institucije zatrazio potvrdu o preboljenju koronavirusa i to je to, racuna mi se kao da sam cijepljen jer imam antitijela i mogu slobodno putovati bez karantene.

Zelim ti brzo rjesavanje problema i puno srece, te zdravlja!
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.05.2021., 12:17   #3
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Hvala na opseznom odgovoru. Ja sam trenutno u losoj poziciji jer zivim u Irskoj, a poslovno sam bio u Budapestu i sad ne mogu na avion bez negativnog testa.

Da stvar bude bolja, ovdje odem na test, na mail dobijem rezultat i to je to. Nitko me nije kontaktirao niti dao ikakve upute, cak nigdje ne pise ni da moram u izolaciju i slicno... bas kaos... Kaj se simptoma tice, imao sam prehladu od 4 dana i to je to, 3 dana temperatura i cetvrti dan jos malo se lose osjecao i to je to, peti dan sve po starome kao da nista nije ni bilo...
__________________
zwer54 je offline  
Staro 27.05.2021., 12:19   #4
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
Mislim da bi trebao kontaktirati nadleznu zdravstvenu instituciju u Madarskoj ili eventualno se kontaktirati sa ambasadom i objasniti situaciju, pa vidjeti sto ce reci. To bih ja napravio, ne moze stetiti.
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline  
Staro 27.05.2021., 12:22   #5
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Prije par mjeseci kod mene došla obitelj iz amerike i kad su trebali nazad išli se testirat i dođe pozitivan test. Jedan član te obitelji mjesec dana bio pozitivan na koronu (isto se testirao svakih par dana) i tek nakon tih 30-ak dana testiranja dođe jedan negativan test i tek onda mogli nazad u ameriku. Naravno, ovo je nekakav izoliran slučaj. Rekli su mu da jednostavno još uvijek ima tih virusa u slini i da je zbog toga stalno test bio pozitivan iako on nije bio zarazan.

Tak da ono, ima i toga.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline  
Staro 27.05.2021., 12:22   #6
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Na avionu ne priznaju potvrdu da si prebolio unazad 6 mjeseci?

A kak je s cijepljenjem i avion? Da se brzinski cijepiš u Mađarskoj, oni imaju cjepiva na bacanje navodno
Juice je offline  
Staro 27.05.2021., 12:25   #7
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Pa nemam pojma di da uopce dobijem tu potvrdu da sam prebolio, a madjarska uopce nije friendly kaj se tice sporazumijevanja... Ne znam uopce koga di pitat...
__________________
zwer54 je offline  
Staro 27.05.2021., 12:29   #8
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Pa nemam pojma di da uopce dobijem tu potvrdu da sam prebolio, a madjarska uopce nije friendly kaj se tice sporazumijevanja... Ne znam uopce koga di pitat...
http://www.mvep.hr/hr/predstavnistva...mpesta,38.html

Probaj i...naoruzaj se strpljenjem i zivcima. Ili, mozda bolje, streljivom i eksplozivom jer dobiti nekoga u ambasadi je ravno sansama za dobitak na lotu.
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline  
Staro 27.05.2021., 12:30   #9
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
A prebolio si ju u Irskoj, Hrvatskoj ili Mađarskoj?
Kad si bio bolestan pretpostavljam da si bio na bolovanju tako da je liječnik onda obaviješten o tome da si imao koronu. Nastavno na to, može ti izdati potvrdu da si prebolio (svakak na engleskom zbog putovanja).

Ako potvrda prolazi bez testa za avion, to treba vidjet s aviokompanijom.
Juice je offline  
Staro 27.05.2021., 12:32   #10
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Što se cijepljenja tiče treba irsku pitat kakvi su uvjeti povrata ako si cijepljen. Da nije slucajno obavezna druga doza pa covjek zaglavi u mađarskoj 2 mjeseca
Bruno_Rv je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.05.2021., 12:35   #11
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Aha, sve pada u vodu.
https://reopen.europa.eu/en/from-to/HUN/IRL

Citiraj:
Is a coronavirus test required?

All travellers are subject to the requirement for a pre-departure negative PCR test. The test must be taken within 72 hours prior to arrival.

Children aged 6 and under are exempted.

You will be asked to show evidence of this negative or 'not detected' result before boarding the airplane or ferry from the country you are travelling from, and will be denied boarding if you cannot produce such evidence. Once you arrive in Ireland, you have to provide this evidence to Irish immigration officers.

You should retain the written confirmation of your test result for at least 14 days.

In case of lack of a negative or 'not detected' RT-PCR test or a valid exemption, you can be fined up to €2,500 or get a prison sentence of up to 6 months. You will also be required to take a RT-PCR test after arrival at your own expense.
Juice je offline  
Staro 27.05.2021., 12:40   #12
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Covid positive to negative

Prošle godine sam bio pozitivan na testu, bez ikakvih simptoma. Dva tjedna kasnije opet pozitivan na testu, nakon još dva tjedna opet pozitivan i tek na idućem sam bio negativan. Firma me nije puštala nazad na posao bez pozitivnog testa pa su plaćali testiranja.

Računaj barem mjesec dana, ali neki su uspjeli i prije ispasti negativni. Par ljudi mi reklo da im je pomoglo inhaliranje fiziološkom otopinom i ispiranje nosa, pa ono, probaj. Ne može škoditi.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 27.05.2021., 12:40   #13
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Prije ćeš pješke doma, treba cca 21 - 31 dan da se preboli to gofno,
a isto tako može biti test pozitivan, ako ne i duže od toga ...
Nikky je offline  
Staro 27.05.2021., 12:45   #14
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
Ako si na poslovnom putu, na koji te je firma poslala, a ti si pratio njihove epidemioloska pravila, onda je firma ta koja mora rijesiti extra troskove, smjestaj i avio-kartu.

Sto se tice papira da si prebolio coronu, probaj kontaktirati svog doktora u Irskoj i paralelno nasu ambasadu u madarskoj koja bi mogla pomoci oko papirologije sa lokalnim doktorima.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline  
Staro 27.05.2021., 12:52   #15
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Ma kaos, u madjarsku sam dosao sa negativnim testom, tu sam se prehladio par dana kasnije i prebolio u roku 3-4 dana uz lijecenje aspirinom C i paracetamolom. Cijelo vrijeme dok sam bio prehladjen, radio sam po 12 i vise sati na dan i nakon sto je posao odradjen, prehlada je vec bila prosla i ne osjecam nikakve simptome, tek onda sam isao na test i sad ne mogu doma. Radio sam u bliskom kontaktu sa desetak ljudi, isli smo zajedno na cik pauze di bi svi bili bez maski, vozili smo se u istom autu itd i svi su se testirali, nitko od njih nije dobio pozitivan test...

Kaj se troskova tice to nije problem, firma placa sve zivo, no mene muci kaj ne mogu doma, a da ne kazem da se osjecam ko da sam u zatvoru...

I da, to je problem kaj za avion treba negativan pcr... sve u svemu, ak to potraje mjesec dana kak neki kazu, pa ja cu se objesit za luster tu
__________________
zwer54 je offline  
Staro 27.05.2021., 13:28   #16
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Vjerujem da ti nije lako tj. dimiš na uši ...
ranije sam se zezao ali vjerojatno ćeš lakše organizirati pješke / autom Ma > Hr ...
nešto na tu temu > https://www.hzjz.hr/sluzba-epidemiol...like-hrvatske/

Broji dane od pojave simptoma > cca 14 - 21 dan ...
na brzom testu ćeš prije biti negativan nego na pravom pcr testu.
Nikky je offline  
Staro 27.05.2021., 13:49   #17
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Da ali brzi mi ne priznaju za avion... Ja sam doma u irskoj.

Ukratko, katastrofa
__________________
zwer54 je offline  
Staro 27.05.2021., 14:33   #18
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Kolega Zwer, tko je tebi izdao potvrdu da si pozitivan?

jer sustav radi tako da, jednom kada ti se izda nalaz automatski si zabiljezen u sustavu kao individualac koji je pozitivan te ti se mora ili treba izdati i nalog o samoizlaciji...


ono sto zelim reci je, da isti ti koji su ti izdali nalaz da si pozitivan ti trebaju naknadno izdati i potvrdu o zavrsenoj karanteni, odnosno potvrdu da si prebolio.


U svakom slučaju, javi se u PM ako ne uspijes nista. Mozda uspijem srediti sa jednim kolegom.
thunder11 je offline  
Staro 27.05.2021., 14:58   #19
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Na budapest airportu se testiram, dode rezultat i to je to. Nitko me nista ne pita dalje...

Po uputama jedino ovo se odnosi na pozitivan test:

What should I do if I get a positive result?
Please notify your physician at the earliest possible time and follow their recommendations.

Ne kuzim ko ga bi ja trebao kontaktirat obzirom da nisam odavde... Ako zovem svog doktora u irskoj, kaj on meni moze pomoc oko testa u madjarskoj... U biti ni nemam svog doktora lol
__________________
zwer54 je offline  
Staro 27.05.2021., 15:01   #20
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Treao bi otici kod doktora u pešti i tamo test napraviti. Ne trebaš imati svog doktora za to.

Isto kako meni ovdje gosti kada dodu na ljetovanje rade PCR u domu zdravlja pa zato...ode talijan,njemac ili slovenac tam, testira se i pa dobije potrebnu dokumentaciju ovisno o rezultatu.
thunder11 je offline  
Staro 27.05.2021., 15:11   #21
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Ma meni se sve cini da cu ic kod photoshop majstora, a ne doktora.
Po svim uputama online, nakon ovolko vremena nakon sto je zavrsila temperatura i nemam nikakvih drugih simptoma, slobodan sam kretati se... Samo kaj je tu tak jadno da sve moram sam trazit, nema nikakvog automatizma, probao par brojeva nazvati, normalno da ne pricaju nista osim madjarskog...
__________________
zwer54 je offline  
Staro 27.05.2021., 15:18   #22
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Znam da, jbg ...ostaje u tijelu pa se snađi.

Kažem, ako želiš ste spojim sa vrologom koji je u kontaktu sa istime u pešti pa da vidiš šta može.
thunder11 je offline  
Staro 27.05.2021., 15:23   #23
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Uhh da nebi ti bio u kozi, Madjari su jako losi sa engleskim .

Nista, drzi se i cekaj novi test , nego samo ako se budes vjesao za luster daj prije samo posalji ono RTX3090 meni da ti ne stoji kuci bezveze besposlena .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline  
Staro 27.05.2021., 16:05   #24
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Znam da, jbg ...ostaje u tijelu pa se snađi.

Kažem, ako želiš ste spojim sa vrologom koji je u kontaktu sa istime u pešti pa da vidiš šta može.
Ajde vidit cu jos dan dva, pa ako se stanje ne promjeni, zvat cemo covika hvala!

@Lewis bojim se da zena zna kolko to kosta, a ona je evo taman podigla paket tako da pisi propalo
__________________
zwer54 je offline  
Staro 27.05.2021., 16:24   #25
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Treao bi otici kod doktora u pešti i tamo test napraviti. Ne trebaš imati svog doktora za to.

Isto kako meni ovdje gosti kada dodu na ljetovanje rade PCR u domu zdravlja pa zato...ode talijan,njemac ili slovenac tam, testira se i pa dobije potrebnu dokumentaciju ovisno o rezultatu.
Yap. Naša uprava se testirala ovdje u domu zdravlja i onda su sa dokumentacijom od našeg doma zdravlja išli na aerodrom u Budimpeštu.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline  
Staro 27.05.2021., 18:48   #26
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Ma kaos, u madjarsku sam dosao sa negativnim testom, tu sam se prehladio par dana kasnije i prebolio u roku 3-4 dana uz lijecenje aspirinom C i paracetamolom. Cijelo vrijeme dok sam bio prehladjen, radio sam po 12 i vise sati na dan i nakon sto je posao odradjen, prehlada je vec bila prosla i ne osjecam nikakve simptome, tek onda sam isao na test i sad ne mogu doma. Radio sam u bliskom kontaktu sa desetak ljudi, isli smo zajedno na cik pauze di bi svi bili bez maski, vozili smo se u istom autu itd i svi su se testirali, nitko od njih nije dobio pozitivan test...

Kaj se troskova tice to nije problem, firma placa sve zivo, no mene muci kaj ne mogu doma, a da ne kazem da se osjecam ko da sam u zatvoru...

I da, to je problem kaj za avion treba negativan pcr... sve u svemu, ak to potraje mjesec dana kak neki kazu, pa ja cu se objesit za luster tu
citam i ne vjerujem da si se tako neodgovorno ponasao, svjesno isao bolestan na posao, pa dobro sto je s glavom

Ono pandemija hebenog covida, gdje su simptomi doslovno za zdravije ljude kao da imaju prehladu, i ides svjesno medju ljude.


I onda se cudimo kako stalno slucajevi i zasto se siri virus
King of 4 je offline  
Staro 27.05.2021., 18:53   #27
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Ako su nas ovi dogadjaji zadnjih godinu i pol necemu naucili, ljudi uglavnom gledaju samo sebe, to je tako.
Rista je offline  
Staro 27.05.2021., 18:53   #28
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor King of 4 Pregled postova
citam i ne vjerujem da si se tako neodgovorno ponasao, svjesno isao bolestan na posao, pa dobro sto je s glavom

Ono pandemija hebenog covida, gdje su simptomi doslovno za zdravije ljude kao da imaju prehladu, i ides svjesno medju ljude.


I onda se cudimo kako stalno slucajevi i zasto se siri virus
Je i kaj mislis da se meni u prehladjenom stanju islo raditi? Imao sam temperaturu, svi znamo da u tom trenu ne zelimo hodati okolo, no nije me se pitalo, postojala je samo jedna opcija, zavrsi posao jer za 3 dana je audit i ako ne prode, sljedeci je za 30 dana sto je nedopustivo... i da, morao sam raditi iako sam svima rekao da imam simptome i da nisam u stanju raditi.

A na sve to nitko od ljudi u bliskom kontaktu samnom nije postao pozitivan...
__________________
zwer54 je offline  
Staro 27.05.2021., 18:53   #29
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Ako su nas ovi dogadjaji zadnjih godinu i pol necemu naucili, ljudi uglavnom gledaju samo sebe, to je tako.
Ja bolestan, osjecam se za nista i idem raditi jer samo na sebe mislim? Zadnje kaj sam htio je raditi u tom stanju...
__________________
zwer54 je offline  
Staro 27.05.2021., 19:43   #30
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Iskreno, u krivu si. Potpuno. Prijavi si firmu ako su te oni tjerali raditi pod virusom.
King of 4 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na