Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.12.2020., 17:57   #61
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Nije mi jasno zašto jakna od poliestera košta toliko, ali dobro...
Ja ionako kad je zima nosim kapute.
  Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 09:07   #62
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Meni kaputi baš nisu nešto po zimi, možda je to stvar navike, ne znam.. Pa većina jakni i je od poliestera, a ne moram govorit da ima i još skupljih jakni s tim materijalom.
Inače, baš tražim neki kratki kaput, al nigdje ne nalazim kod nas, dužine do bedra.
zvonac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2020., 13:58   #63
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Pa da živim u Makarskoj, vjerojatno ni ja ne bih kupovao zimske jakne. Vjerojatno bi mi i deblja hoodica poslužila.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 14:16   #64
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Osim što su ove zimske jakne od 300 do 400 EUR porijeklom iz Kine a prodaju se po desetero skupljim cijenama od nabavne, nisu ništa bolje od ovih koje su 10 puta jeftinije.


https://www.aliexpress.com/item/4000...2c86431a2ugD61


Ako se čovjek malo potrudi nađe se i model i boja kao i velićina za puno manje novce, no problem je u tome što se to ne prodaje u nobl trgovini koja ima opaku maržu.


Glavni štos je kako jaknu od Polyestera prodati za tako skupe novce, napraviti dobru reklamu i imati trgovinu u nobl četvrti, a roba ista kao i sve druge poput ovih jeftinjaka, pa ako se čovjek potrudi i među ovim jeftilenima se nađe dobar dizajn za male novce.


No neki radije plate 300 do 400 EUR za nešto što ne vrijedi više od 25 do 40 EUR.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 15:04   #65
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Naravno da su bolje od ovih sta su 10 puta jeftinije, ne pricaj gluposti. O dizajnu necu jer se ukusi razlikuju.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 17:25   #66
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Osim što su ove zimske jakne od 300 do 400 EUR porijeklom iz Kine a prodaju se po desetero skupljim cijenama od nabavne, nisu ništa bolje od ovih koje su 10 puta jeftinije.


https://www.aliexpress.com/item/4000...2c86431a2ugD61


Ako se čovjek malo potrudi nađe se i model i boja kao i velićina za puno manje novce, no problem je u tome što se to ne prodaje u nobl trgovini koja ima opaku maržu.


Glavni štos je kako jaknu od Polyestera prodati za tako skupe novce, napraviti dobru reklamu i imati trgovinu u nobl četvrti, a roba ista kao i sve druge poput ovih jeftinjaka, pa ako se čovjek potrudi i među ovim jeftilenima se nađe dobar dizajn za male novce.


No neki radije plate 300 do 400 EUR za nešto što ne vrijedi više od 25 do 40 EUR.
Imam jednu koja nije bas jeftina(600kn) i nemre parirat wellensteynu.. A imam i jos jednu jeftiniju zim.jaknu, solidna je i tolko vrijedi kolko kosta, ne vise.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 17:54   #67
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Pa da živim u Makarskoj, vjerojatno ni ja ne bih kupovao zimske jakne. Vjerojatno bi mi i deblja hoodica poslužila.
Vjerojatno ne bi. Kad bura ode iznad 150 km/h nema puno hladnijih mjesta u Hrvatskoj.

Što se tiče kaputa, uz njih ide šal, da zatvoriš vrat i nemaš problema ni u Rusiji
  Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 18:10   #68
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Vjerojatno ne bi. Kad bura ode iznad 150 km/h nema puno hladnijih mjesta u Hrvatskoj.

Što se tiče kaputa, uz njih ide šal, da zatvoriš vrat i nemaš problema ni u Rusiji
Prošao tu famoznu makarsku buru par puta. i da je gadno gadno je. Ali dobre rukavice i kapa i preživi se.
Najviše u životu sam se smrzao u Beču, vani je bilo - 4, i krenuo puhati neki njihov vjetar sa Alpa.
Nakon 40 minuta pravac prva birtija jer nisam osjećao noge ispod dijela koji nije pokrivala jaketa

Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 18:16   #69
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,173
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Prošao tu famoznu makarsku buru par puta. i da je gadno gadno je. Ali dobre rukavice i kapa i preživi se.
Najviše u životu sam se smrzao u Beču, vani je bilo - 4, i krenuo puhati neki njihov vjetar sa Alpa.
Nakon 40 minuta pravac prva birtija jer nisam osjećao noge ispod dijela koji nije pokrivala jaketa

Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
potpis ko kuća od dalmatinca.
Nikad se nisam toliko smrznija ko onda.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 18:25   #70
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Kad ne puše nema beda. Ja sam bio na -25, bez vjetra, i to je pussy smoke. Ali ako puše dobar vjetar i na +7 mi je već zima.

Gdje najbliže imamo temp ispod -40? Da i to čudo isprobam.

Zadnje izmijenjeno od: Nybelung. 15.12.2020. u 18:31.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2020., 18:29   #71
FerrZG
Premium
 
FerrZG's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Meni kaputi baš nisu nešto po zimi, možda je to stvar navike, ne znam.. Pa većina jakni i je od poliestera, a ne moram govorit da ima i još skupljih jakni s tim materijalom.
Inače, baš tražim neki kratki kaput, al nigdje ne nalazim kod nas, dužine do bedra.
Imas u Varteksu, npr. ovaj.
FerrZG je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 18:36   #72
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Bome ni ja ne bi bas dao 300 eura za poliester made in china jaknu :/
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 19:01   #73
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Osim što su ove zimske jakne od 300 do 400 EUR porijeklom iz Kine a prodaju se po desetero skupljim cijenama od nabavne, nisu ništa bolje od ovih koje su 10 puta jeftinije.


https://www.aliexpress.com/item/4000...2c86431a2ugD61


Ako se čovjek malo potrudi nađe se i model i boja kao i velićina za puno manje novce, no problem je u tome što se to ne prodaje u nobl trgovini koja ima opaku maržu.


Glavni štos je kako jaknu od Polyestera prodati za tako skupe novce, napraviti dobru reklamu i imati trgovinu u nobl četvrti, a roba ista kao i sve druge poput ovih jeftinjaka, pa ako se čovjek potrudi i među ovim jeftilenima se nađe dobar dizajn za male novce.


No neki radije plate 300 do 400 EUR za nešto što ne vrijedi više od 25 do 40 EUR.
Jednom sam kupio prek neta jaknu od kineza i nikad više. Došlo nešto što nema veze sa slikom. Dosta natezanja, dobio pare nazad. Ovi na ebayu su valjda rikavali od smijeha kad sam pokazao sliku toga što sam kupio i sliku toga što sam dobio.
I pošto vidim da se indirektno optužuje za snobizam, imam 48 godina i mogu reć da sam kupio dosta jakni u životu. I ova za 2000 kn vrijedi svaku kunu. MENI. Dal je tebi to skupo ili bacanje novaca je samo tvoj problem, ne znam šta te boli neka stvar na što ljudi troše svoje novce. Ako je meni jakna dobra, sviđa mi se dizajnom i kvalitetom izrade, ne znam zašto to u tebi izaziva ogorčenje i podsmijeh. Isto tako imam između ostalog jaknu iz Galilea za 650 kn i isto mogu reć da je dobra. Nije za polarne uviete kao ova wellensteyn no za ove sad temperature odlična. Ak mi se jakna sviđa, ja je kupim. Ak imam novaca za nju. Ak nemam, ne kupim. No u svakom slučaju ne pametujem okolo onome tko ju kupi. Jer je kao kod kineza mogao kupit bolju za 100 kn...

Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Vjerojatno ne bi. Kad bura ode iznad 150 km/h nema puno hladnijih mjesta u Hrvatskoj.

Što se tiče kaputa, uz njih ide šal, da zatvoriš vrat i nemaš problema ni u Rusiji
Probao na zimu izać van u kaputu. Nema šanse. Nema teorije da mi bude toplo ko u pravoj zimskoj jakni.

Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Bome ni ja ne bi bas dao 300 eura za poliester made in china jaknu :/
Za mobitele, računala i ostalu tehniku ljudi nemaju problem iskeširat novce iako je isto tako made in China tak da...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 19:35   #74
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor FerrZG Pregled postova
Imas u Varteksu, npr. ovaj.
Cak mi je i to predug kaput, znam da sam vidio i krace, mrvicu duzi neg sako.
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Bome ni ja ne bi bas dao 300 eura za poliester made in china jaknu :/
A kaj danas nije iz Kine, sve od tam dolazi, auti jedino nisu iz Kine

Vecina jakni ima poliester.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 19:43   #75
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Za mobitele, računala i ostalu tehniku ljudi nemaju problem iskeširat novce iako je isto tako made in China tak da...
Zato sto je marza na mobitele, racunala i ostalu tehniku vrlo mala. Marza na poliester jaknu iz kine je vjerojatno 5000%. Ali slazem se s onime sto si napisao - tebi vrijedi, meni ne, i to je to.
Nije poanta u iznosu, nego u tom tome sto ja imam osjecaj da me deru na necem jer je "u trendu" i jer je pola Njemacke odlucilo kupiti, i postalo je statusni simbol. Slicno je i sa Canada Goose, samo sto njih barem postujem jer je made in canada, i ipak postoji trosak materijala neki (iako osobno isto nikad ne bih kupio).

Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
A kaj danas nije iz Kine, sve od tam dolazi, auti jedino nisu iz Kine

Vecina jakni ima poliester.
Ima, i vecina boljih zimskih jakni ima perje i paperje za punjenje.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 20:08   #76
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ja ne kužim čemu se ti čudiš. Oduvijek je brand imao veću cijenu od no name. Pretpostavljam da doma imaš neke nike, reebok ili neki drugi brand tenisica. Na koje plaćaš debelu maržu, a rade se u kini. A možeš tenisice kupit za od 50 kn na dalje, no name naravno. I ljudi i dalje kupuju brand name tenisice. I dacia će te odvest od točke A do točke B pa ljudi i dalje kupuju Audije npr. Netko će za case za komp iskeširat 200 i više eura, što npr meni ne pada na pamet. I taj case tvornicu neće koštat ništa puno više nego onaj case od 120 kn. I ljudi kupuju, i ja nikom ne pametujem oko toga da je mogo kupit jeftinije. Zabole me živo. Trendovi, statusni simobli nisu izmišljotina ovog vremena nego postoje oduvijek. Od odjeće, obuće, auta, mjesta stanovanja... Ako sam ja dao neku količinu novaca za nešto, i iznimno sam zadovoljan kupljenim, onda je to dobra kupnja. Bez obzira koliko košta.
Što se perja tiče, ako je jakna topla (i to jako topla) i bez perja, znači da je dobro napravljena. Po meni je to samo plus pošto ovu mogu stavit i u veš mašinu, što nebi baš rekao za pernatu.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 20:29   #77
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Kolega ima jaknu od perja, u pocetku je bio zadovoljan, poslije vise nije, pocelo je perje iz jakne izlazit, veli da vise ne bu kupoval od perja..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 05:29   #78
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Jednom sam kupio prek neta jaknu od kineza i nikad više. Došlo nešto što nema veze sa slikom. Dosta natezanja, dobio pare nazad. Ovi na ebayu su valjda rikavali od smijeha kad sam pokazao sliku toga što sam kupio i sliku toga što sam dobio.
I pošto vidim da se indirektno optužuje za snobizam, imam 48 godina i mogu reć da sam kupio dosta jakni u životu. I ova za 2000 kn vrijedi svaku kunu. MENI. Dal je tebi to skupo ili bacanje novaca je samo tvoj problem, ne znam šta te boli neka stvar na što ljudi troše svoje novce. Ako je meni jakna dobra, sviđa mi se dizajnom i kvalitetom izrade, ne znam zašto to u tebi izaziva ogorčenje i podsmijeh. Isto tako imam između ostalog jaknu iz Galilea za 650 kn i isto mogu reć da je dobra. Nije za polarne uviete kao ova wellensteyn no za ove sad temperature odlična. Ak mi se jakna sviđa, ja je kupim. Ak imam novaca za nju. Ak nemam, ne kupim. No u svakom slučaju ne pametujem okolo onome tko ju kupi. Jer je kao kod kineza mogao kupit bolju za 100 kn...

Probao na zimu izać van u kaputu. Nema šanse. Nema teorije da mi bude toplo ko u pravoj zimskoj jakni.


Za mobitele, računala i ostalu tehniku ljudi nemaju problem iskeširat novce iako je isto tako made in China tak da...



NIkome ja ne pametujem, neka kupuje što želi i plaća koliko želi, samo sam skrenuo pažnju da cijena jalne od polyestera ne košta više od 10 do 15 EUR, jer i onaj kinez koji to prodaje za 25 do 40 EUR mora nešto zaraditi, pa tako ovi sa linkane stranice koji to isto prodaju za 300 do 400 EUR zarađuju suludu maržu.


Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ja ne kužim čemu se ti čudiš. Oduvijek je brand imao veću cijenu od no name. Pretpostavljam da doma imaš neke nike, reebok ili neki drugi brand tenisica. Na koje plaćaš debelu maržu, a rade se u kini. A možeš tenisice kupit za od 50 kn na dalje, no name naravno. I ljudi i dalje kupuju brand name tenisice. I dacia će te odvest od točke A do točke B pa ljudi i dalje kupuju Audije npr. Netko će za case za komp iskeširat 200 i više eura, što npr meni ne pada na pamet. I taj case tvornicu neće koštat ništa puno više nego onaj case od 120 kn. I ljudi kupuju, i ja nikom ne pametujem oko toga da je mogo kupit jeftinije. Zabole me živo. Trendovi, statusni simobli nisu izmišljotina ovog vremena nego postoje oduvijek. Od odjeće, obuće, auta, mjesta stanovanja... Ako sam ja dao neku količinu novaca za nešto, i iznimno sam zadovoljan kupljenim, onda je to dobra kupnja. Bez obzira koliko košta.
Što se perja tiče, ako je jakna topla (i to jako topla) i bez perja, znači da je dobro napravljena. Po meni je to samo plus pošto ovu mogu stavit i u veš mašinu, što nebi baš rekao za pernatu.

Nisam rekao da brand ne košta no još prije 25 godina sam shvatio neke stvari. Gledajući Stern TV pokazali su na primjeru kožne ženske torbice kako to ide. Lanac ekskluzivnih butika koji je u EU imao cca 500 trgovina naručuje svoj dizajn kod proizvođača iz Indije 10000 komada ženskih kožnih torbica po cijeni od 30 DEM franco Hamburg. Kada su to raspodjelili u ovih 500 trgovina u svaku trgovinu stiglo je 20 ekskluzivnih torbica a cijena je bila 500 DEM dakle samo 16,5 puta nabavna cijena. Kada su imali rasprodaju spustili su cijenu 50% no još su uvijek imali cijenu cca 8 puta veću od nabavne.


Što se tiče kineske no name robe ne znaći da je smeće i loš dizajn. Naravno da ima smeća i da ti pošalju neki nepošteni trgovci jedno a na slici nešto drugo. No kada prođeš početno iskustvo kod kineza vrlo je lako razlikovati nepoštenog prodavača, kao i lošu robu. Sada bez problema naručujem no name robu koja je kvalitetom jednaka ovoj bradirnoj proizvedenoj u kini a po cijeni deset puta manjoj i nema nikakvih problema s kvalitetom i dizajnom ove robe.


Također roba proizvedena u Kanadi je izvrsna i imam zimsku kožnu jaknu koja je izdržala 8 godina kupljeno u C&A i jedini problem na toj jakni je podstava koja se doslovno razilazi dok je sve drugo jednako kako i kada je kupljeno, tako da mi se ispalti dati nekome da mi zamjeni podstavu, naravno ne toplinski dio već unutarnju koja je svilena. Kao drugo cijena te jakne je bila ispod 1000 kuna, dizajn i kavaliteta je izvrsna, jedini problem nakon 5 godina intenzivnog nošenja je podstava koja nije jednake trajnosti kao ostali dio jakne. Uglavnom roba proizvedena u Kanadi je po cijeni i dizajnu dobra a vrijedi daleko više od onoga što košta. Uz dobar pulover niti na minus 20 uz jaki vjetar u njoj nije hladno.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 08:50   #79
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
... Ako sam ja dao neku količinu novaca za nešto, i iznimno sam zadovoljan kupljenim, onda je to dobra kupnja. Bez obzira koliko košta.
.
Dobra kupnja je kad das malo novaca za nesto sto inace kosta puno novaca.
Primjer su Hugo boss hlace koje sam kupio u peeku na nekoliko snizenja kao zadnji komad za 200kn. E to je dobra kupnja (naravno da te hlace ne bi kupio za 1400 kn koliko im je bila prva cijena, bez obzira sto su mi to prakticni najudobnije hlace za nosit kaj imam).
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 09:33   #80
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Vjerojatno ne bi. Kad bura ode iznad 150 km/h nema puno hladnijih mjesta u Hrvatskoj.

Što se tiče kaputa, uz njih ide šal, da zatvoriš vrat i nemaš problema ni u Rusiji
Sorry što upadam kao padobranac...

Bio često zimi na jugu (Omiš), i slažem se, bura kada puše, gadno je. Ali...

Ne može se to uspoređivati s -25 do - 30 i vjetrom ovdje na sjeveru.

Jednostavno, nema tog kaputa koji će te od toga zaštiti. Imam frenda koji istinski mrzi kape (valjda zbog frizure, koja mora biti pici-pici svako jutro), on je godinama dolazio na posao s smrznutom bradom i kosom na posao, mi smo svaki puta umirali od smijeha.

Skidam kapu buri, ali bilo mi je kroz 15 godina tu masa grupa iz Splita, Rijeke, Omiša, Dubrovnika koji su dolazili na natjecanja i zimovanja gore u Zagorje, rekli su svašta, ali sve se svodilo na to da je prehladno (naravno, kada je prava hladnoća).

Da ne pričam da mi dolazi grupa od 20-tak srednjoškilaca u starkama i hudicama u siječnju ili veljači jer je "na jugu oko 10 stupnjeva". I onda ih lupi ovdje -15 ujutro, i onda je problem.

Prije nekih 5 godina smo imali brzinsko noćno natjecanje (cross) između Trakošćana i Ravne Gore. Od 17 ekipa (ekipa od 5 ljudi), cross je završilo 11, 6 je odustalo zbog hladnoće. Imali smo 5-6 ekipa iz ZG, jednu iz VŽ, jedno 3 iz Splita, jedno 3 iz Rijeke itd. Ovih 6 su bili Split-Rijeka-ZG.

Tu noć mi se iphone 5 ugasio, nisam ga mogao upaliti to jutra zbog hladnoće.

Znam da zvuči kao da živim u Rusiji, ali ovdje (Lepoglava, Bednja i taj dio z
Zagorja), zime znaju biti gadne.

Tako da, nikakav kaput ovdje neće pomoći od prosinca do veljače (ako je prava zima u pitanju).
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 10:31   #81
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
NIkome ja ne pametujem, neka kupuje što želi i plaća koliko želi, samo sam skrenuo pažnju da cijena jalne od polyestera ne košta više od 10 do 15 EUR, jer i onaj kinez koji to prodaje za 25 do 40 EUR mora nešto zaraditi, pa tako ovi sa linkane stranice koji to isto prodaju za 300 do 400 EUR zarađuju suludu maržu.


Nisam rekao da brand ne košta no još prije 25 godina sam shvatio neke stvari. Gledajući Stern TV pokazali su na primjeru kožne ženske torbice kako to ide. Lanac ekskluzivnih butika koji je u EU imao cca 500 trgovina naručuje svoj dizajn kod proizvođača iz Indije 10000 komada ženskih kožnih torbica po cijeni od 30 DEM franco Hamburg. Kada su to raspodjelili u ovih 500 trgovina u svaku trgovinu stiglo je 20 ekskluzivnih torbica a cijena je bila 500 DEM dakle samo 16,5 puta nabavna cijena. Kada su imali rasprodaju spustili su cijenu 50% no još su uvijek imali cijenu cca 8 puta veću od nabavne.


Što se tiče kineske no name robe ne znaći da je smeće i loš dizajn. Naravno da ima smeća i da ti pošalju neki nepošteni trgovci jedno a na slici nešto drugo. No kada prođeš početno iskustvo kod kineza vrlo je lako razlikovati nepoštenog prodavača, kao i lošu robu. Sada bez problema naručujem no name robu koja je kvalitetom jednaka ovoj bradirnoj proizvedenoj u kini a po cijeni deset puta manjoj i nema nikakvih problema s kvalitetom i dizajnom ove robe.


Također roba proizvedena u Kanadi je izvrsna i imam zimsku kožnu jaknu koja je izdržala 8 godina kupljeno u C&A i jedini problem na toj jakni je podstava koja se doslovno razilazi dok je sve drugo jednako kako i kada je kupljeno, tako da mi se ispalti dati nekome da mi zamjeni podstavu, naravno ne toplinski dio već unutarnju koja je svilena. Kao drugo cijena te jakne je bila ispod 1000 kuna, dizajn i kavaliteta je izvrsna, jedini problem nakon 5 godina intenzivnog nošenja je podstava koja nije jednake trajnosti kao ostali dio jakne. Uglavnom roba proizvedena u Kanadi je po cijeni i dizajnu dobra a vrijedi daleko više od onoga što košta. Uz dobar pulover niti na minus 20 uz jaki vjetar u njoj nije hladno.
Ne kužim što imaš protiv marže. Maržu plaćaš na sve što kupiš. Proizvod ima dobru cijenu ako kupci su ga kupci voljni platiti, i to u količini koja zadovoljava proizvođača. Da wellensteyn proizvodi nekvalitetnu robu lošeg dizajna, mislim da bi davno propao. Dok kupujem jaknu, gledam dal mi je dizajn dobar, kvaliteta materijala, i da li imam dovoljno novaca da ju kupim. Ako je sve troje checked, moja je. Kad bi gledao da kupujem što jeftinije, opekao bih se kao što mi je životno iskustvo nekoliko puta i pokazalo. Kad bih sve živo išao prvo kupovat jeftino, pa izfiltrirao dobro od lošeg, na koncu bi me to ispalo skuplje nego da sam išao odmah na skuplju varijantu.
Veliš da kanadske jakne vrijede više nego koštaju? Pa meni moja wellensteyn jakna vrijedi jako puno. Jerbo sam jako zadovoljan njome. Ne kužim zašto bih ja trebao ić pretraživat dućane, internet itd da nađem jeftinu jaknu koja je jednako dobra kao i ova samo da mi netko ne mora brojat da sam dao puno novaca za nju? Šta kog briga koliko sam novaca dao za jaknu? Dao sam jer sam mogao, nisam ukrao te novce. I osjećam se zadovoljno nakon kupnje.
Generalno ne kužim stav ljudi da preispituju tuđe kupnje. Od auta, tehnike, eto, sad i jakni...

Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Dobra kupnja je kad das malo novaca za nesto sto inace kosta puno novaca.
Primjer su Hugo boss hlace koje sam kupio u peeku na nekoliko snizenja kao zadnji komad za 200kn. E to je dobra kupnja (naravno da te hlace ne bi kupio za 1400 kn koliko im je bila prva cijena, bez obzira sto su mi to prakticni najudobnije hlace za nosit kaj imam).
Da se ponovim, ako sam ja iznimno zadovoljan proizvodom, onda je MENI to dobra kupnja. Bez obzira kupio nešto jeftino pa ispadne dobro, ili skupo i dobro. Akcije i popusti su samo bonus.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 12:17   #82
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ne kužim što imaš protiv marže. Maržu plaćaš na sve što kupiš. Proizvod ima dobru cijenu ako kupci su ga kupci voljni platiti, i to u količini koja zadovoljava proizvođača. Da wellensteyn proizvodi nekvalitetnu robu lošeg dizajna, mislim da bi davno propao. Dok kupujem jaknu, gledam dal mi je dizajn dobar, kvaliteta materijala, i da li imam dovoljno novaca da ju kupim. Ako je sve troje checked, moja je. Kad bi gledao da kupujem što jeftinije, opekao bih se kao što mi je životno iskustvo nekoliko puta i pokazalo. Kad bih sve živo išao prvo kupovat jeftino, pa izfiltrirao dobro od lošeg, na koncu bi me to ispalo skuplje nego da sam išao odmah na skuplju varijantu.
Veliš da kanadske jakne vrijede više nego koštaju? Pa meni moja wellensteyn jakna vrijedi jako puno. Jerbo sam jako zadovoljan njome. Ne kužim zašto bih ja trebao ić pretraživat dućane, internet itd da nađem jeftinu jaknu koja je jednako dobra kao i ova samo da mi netko ne mora brojat da sam dao puno novaca za nju? Šta kog briga koliko sam novaca dao za jaknu? Dao sam jer sam mogao, nisam ukrao te novce. I osjećam se zadovoljno nakon kupnje.
Generalno ne kužim stav ljudi da preispituju tuđe kupnje. Od auta, tehnike, eto, sad i jakni...



Nikome ja ništa ne brojim i neka plaća koliko plaća za tu jaknu jer je to njegova stvar.


No kako se ovdje reklamira određena trgovina, a radi se o zimskoj jakni od Polyestera koja košta 300 do 400 EUR, a sam materijal sa radom ne košta više od 15 do 20 EUR onda sam dao link na trgovce koji istu takvu stvar prodaju za 25 do 40 EUR. I za tu cijenu se može nabaviti jednako dobra jakna koja nije ništa lošija od ovih bradniranih koje su također proizvedene u Kini.


Naravno da se treba malo potruditi za naći dobar dizajn, no za uštedu od cca 350 EUR isplati se potrošiti pola sata vremena.


Najbolji primjer kako to ide je tvrtka iz amerike koja proizvodi u Indoneziji i tamo zapošljava 10000 radnika i ono što je najtragičnije u svemu je da godišnja plaća za ovih svih 10000 radnika je jednaka svoti koju su dali poznatom glumcu da snimi reklamu za njihove proizvode. Dakle honorar glumcu za snimanje reklame jednak je godišnjoj plaći svih ovih 10000 zaposlenika u Indonezji. Od takve tvrtke ne bih u životu kupio ništa jer to nema veze s kapitalizmom. Jer nikako ne ide vrijednost 10000 radnih godina je jednako jednom honoraru za snimanje reklame. Što je previše je previše. A marže na robu su 2000 %.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 12:22   #83
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Ti moj covik nista ne razumis. Tako mos rec da su i nike patike od 100 eur iste kvalitete ko neke od 10 eur s aliexpresa. Je, materijal kosta isto i isto ih radi maloljetno dijete u aziji, ali QC je puno veci, vise je ulozeno u R&D i kvalitetnije su 10 puta. Tako ti je i za tu tvoju kinesku jaketu.

Ne kazem da se ne moze nac kod kineza nesto kvalitetnije, ali to je vise iznimka jer vecina je smece.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 12:47   #84
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova

Najbolji primjer kako to ide je tvrtka iz amerike koja proizvodi u Indoneziji i tamo zapošljava 10000 radnika i ono što je najtragičnije u svemu je da godišnja plaća za ovih svih 10000 radnika je jednaka svoti koju su dali poznatom glumcu da snimi reklamu za njihove proizvode. Dakle honorar glumcu za snimanje reklame jednak je godišnjoj plaći svih ovih 10000 zaposlenika u Indonezji. Od takve tvrtke ne bih u životu kupio ništa jer to nema veze s kapitalizmom. Jer nikako ne ide vrijednost 10000 radnih godina je jednako jednom honoraru za snimanje reklame. Što je previše je previše. A marže na robu su 2000 %.
Dobro došao u kapitalizam.

Koliko god loše zvučalo, tih 10 000 radnika ne prodaje jakne, već ih radi.

Glumac ih prodaje.

S toga, radnik ima manju vrijednost od ovoga glumca, logično. Žalosno, ali logično.

Bio je nedugo dobar seminar o tome gdje su se mladi studenti suprotstavili velikoj korporaciji koja premalo cijeni svoje radnike (radilo se o najjačoj firmi na svijetu za proizvodnju penkala i kemisjskih olovki).

I rekao je taj student jednom od vodećih, da su oni u toj firmi 0 bez njega (kao radnika).

Rekao je njemu direktor, jesmo. Samo što si ti bez nas nula a mi ćemo naći novih 10 000 umjesto tebe. I ljudi podcjenjuju rad i odricanje ljudi "koji imaju para", jer to nije palo iz neba.

Ali eto, slažem se da brandirana odjeća i ostale stvari je preskupa, ali do kada bude ovaca, biti će i vune. Ako jedne tenisice koštaju 500EUR, i nitko ih ne kupi te dožive debakl kao takve, vjeruj mi, neće vište koštati 500EUR.

I ne slažem se da je kineska "replka ili kopija" jednako dobra kao i ova originalna.

Imaš QC, imaš PR, imaš marketing, imaš kvalitetniji lanac nabave, proizvodnje, porvatne logistike itd.

Može se naći dobar proizvod i u Kini, dapače, ali ako uspoređujemo isti proizvod, nikako nije jednako dobar kao original.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 12:54   #85
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Ti moj covik nista ne razumis. Tako mos rec da su i nike patike od 100 eur iste kvalitete ko neke od 10 eur s aliexpresa. Je, materijal kosta isto i isto ih radi maloljetno dijete u aziji, ali QC je puno veci, vise je ulozeno u R&D i kvalitetnije su 10 puta. Tako ti je i za tu tvoju kinesku jaketu.

Ne kazem da se ne moze nac kod kineza nesto kvalitetnije, ali to je vise iznimka jer vecina je smece.

Ne bih se složio jer kupujem dosta toga na Aliju i kvaliteta je često puta bolja od onoga što se može kupiti u trgovini kod nas. A također ista roba sa Alija se prodaje i u zvaničnim web trgovinama u EU naravno puno skuplje a radi se o istoj robi.


Znam da na Aliju ima smeća no kako već imam dosta iskustva takve stvari odmah preskaćem. Također kada u nekoj trgovini naletim na izuzetno kvalitetnu robu i drugi puta prvo svratim u takve trgovine.


Evo vrlo kvalitetnih i udobnih hlača za male novce i to zimska verzija:


https://www.aliexpress.com/item/3289...27424c4deoTjR2


Isti model samo ljetna verzija:


https://www.aliexpress.com/item/3289...27424c4dzZnOuh


A evo i kvalitetan remen za ove hlače koji se može vrlo lako podesiti na bilo koju velićinu:

https://www.aliexpress.com/item/3299...27424c4dBeIrT9



Također vrlo kvalitetne zimske košulje:

https://www.aliexpress.com/item/4000..._content=47843


Dokaz da ima i kvalitetnih stvari za male novce.


Oboje hlače zimske i ljetne su izuzetno ugodne i rastezljive su i lagane za nošenje, ne propuštaju vodu prema unutra, materijal diše tako da se kod nošenja ne znojiš, za ljeto su super, ista je stvar i sa ovom zimskom košuljom kroj je jako dobar i ugodan za nošenje, a dezen je stvar ukusa, preferiram tamnije sa malim točkicama model pod brojem 629.


Ovo su sve vrlo kvalitetni materijali tako da nema greške ni sa jednim od ovih proizvoda.



Evo i zimskih jakni:


https://www.aliexpress.com/item/4000...%2315609%23203


Ako netko treba duže modele zimskih jakni neka se malo i sam potrudi.


Kvaliteta je i više nego dobra, jer vidim po zimskim hlačama koje su udobe i tople, a jakna je na istom principu.


Ovo samo pokazuje da se na Aliju može naći dobre i kvalitetne robe za relativno male novce.


A da se ne mučite evo i zimske jakne malo duže od ove gore:


https://www.aliexpress.com/item/4001...archweb201603_


Ili ovako nešto:


https://www.aliexpress.com/item/1005...396&fromDetail

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 16.12.2020. u 13:17.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 13:47   #86
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,173
najdraže mi je kad nacrtaju paru iz šupka.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 14:00   #87
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
1. Dobar kaput odlično grije, ali pravi kaputi su od kašmira i vune, ne poliestera. Imam jedan turski (kupljen u nekom turskom shopu u Amsterdamu 2006.), skoro je ko nov, podstava se podrapala, ali izvana samo jedna očica razvezana, dalo bi se i to rješiti.

2. Odavno se u talijanskim tvornicama prodavala jednako kvalitetna roba, kao i ona poznatih brendova, samo pod nekim "no-name" imenom. Tako danas i rade kinezi.
Tvornica koja je proizvodila Paul&Shark polo majice i pulovere, je proizvodila iste takve, s istim dezenima (samo druge boje) i zvali su se Golf&Sport umjesto Paul&Shark.
Ako netko nađe neke kineske primjere toga, da, može dobiti jednako kvalitetnu robu za puno manje para.
Ali ja bi rađe tako nešto prepustio ljudima koji trguju robom i kuže se u to (kao što sam od jedne takve osobe saznao za Golf&Sport), nego sam istraživao po AliExpressu i naručivao ne znam koliko robe koju ću baciti dok ne otkrijem tko je pravi takav "tvornički" trgovac.

3. Ovo nije tema za pričanje o socijalnim nepravdama, iskorištavanjem radne snage i trulom kapitalizmu, pa vas molim da se vratimo na jakne, možemo i preimenovati temu u "Odjeća", pa da nastavimo pričati o hlačama, hudicama i sličnom, jer je uvijek zgodno razmjenjivati iskustva, makar bila individualna, uvijek si nađemo nekog čije su potrebe / ukusi slični našima, pa onda pratimo savjete te osobe i možda otkrijemo nešto novo. Na kraju dana, zato forum i služi.
Ne za "podizanje svijesti" o nepravdama na Dalekom Istoku.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 14:20   #88
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Naravno da su bolje od ovih sta su 10 puta jeftinije, ne pricaj gluposti. O dizajnu necu jer se ukusi razlikuju.
Dobio sam na poklon DKNY jaketu od 550 eura, ima vec od tog, stavio sam ruku u rukav, prvi dan, kako sam ja ruku stavio iskidao se šav iznutra.

Isto tako sam si kupio jaketu od 25€ sa sports directa. Još se nije raskidao rukav. Niti išta drugo.


Zaključak priče: Bolje ostat bez srice nego bez K....
Nije ni skupo garancija dobrog, niti je jeftino garancija lošeg. Veca je šansa da ćes skupo dobit bolje nego jeftino ali ne mora značit.
Ovisi koliko sriće imaš i koliko si se potrudio istražiti.


edit: E da ugl kad ti se tako nešto dogodi sa skupljim trgovac ce vrlo rado zamjeniti i čak dati popust il neki poklon u znak isprike. Samo toga je sad sve manje
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2020., 10:40   #89
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
edit: E da ugl kad ti se tako nešto dogodi sa skupljim trgovac ce vrlo rado zamjeniti i čak dati popust il neki poklon u znak isprike. Samo toga je sad sve manje

Stvar je logična i jasna.


Trgovac koji ima jako malu maržu teško će ti nešto zamijeniti.


No ovaj koji ima maržu od 1000% i više posto, ako ti i zamjeni skupi a neispravan proizvod u stvari se je oprostio samo od 10% svoje marže pa nije zaradio 10 puta već samo 9 puta.


No kao što reče cijena nije garancija kvalitete, već je samo garancija da će ti neispravan proizvod biti puno lakše biti zamijenjen ispravnim.


Ali ako pogledaš realno platio si skupo i bez problema dobiješ zamjenu proizvoda koji je u principu loše kvalitete. S druge strane za desetinu cijene ovog proizvoda dobiješ drugi proizvod koji je jako dobre kvalitete, pa ako pođe i po zlu pa se nešto dogodi s tim proizvodom jer uvijek postoji takva mogućnost kupiš drugi opet za malu cijenu i još si uvijek prošao jeftinnije za 80% u odnosu na cijenu onog skupog nekvalitetnog proizvoda.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 21:36   #90
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Pozdrav. Dizem temu, Znam da ljeto dolazi, ali.. Trazim laganu proljetno-jesensku (u kojoj se necu saftat) jaknu. Da li tko zna od vas, drzi li neki ducan kod nas Geox jakne, al da je veca ponuda istih?
zvonac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na