Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.05.2021., 13:20   #5731
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Novi payout policy ti ide od 01.06


https://support.bitfly.at/support/so...-june-1st-2021


uglavnom ok ja sam mislio da cu do 0.1 morat cekat, zadrzali su ovih 0.01 al sad je 28 svakog mjeseca
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 14:07   #5732
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
meni i dalje nije jasno sto se tocno mijenja.
Prvo kazu da ce poboljsat isplatu radi malih rudara a onda umjesto svakih 14 dana ide ispalata svakih 30 dana. Gdje je tu poboljsanje neznam


Onda kao nista ne mijenjaju al ispod toga odma upozorenje da nesto nemrem slat direkt na burzu ak nemam privatni kljuc itd...


!! Important !!
1) NO action required if you want to receive your payouts on the Ethereum mainnet as usual.

2) 0xPolygon is EVM compatible.


3) You can NOT receive 0xPolygon payouts if you mine directly to an exchange wallet!

4) You CAN use your current mining address for 0xPolygon payouts if you have access to your private key AND can import it to MetaMask wallet.


Dal ja i dalje mogu nis ne dirat i dobivat sve kao sto sam dobivao do sad? znaci direkt kopat na burzu i dobit isplatu svakih 0.1 eth ?
U rudaru je navedena adresa coinbasea odnosno binance-a
__________________
SAMOANA: Nije u šoldima sve
Nadmudrivanje sa budalom je kao hrvanje sa svinjom u blatu ..... nakon nekog vremena skužiš da svinja uživa

Zadnje izmijenjeno od: livada2. 29.05.2021. u 16:16.
livada2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.05.2021., 15:45   #5733
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Ak tolko majnas da imas isplatu od 0.1 onda se za tebe nista ne mjenja. Kolko sam ja skuzio oni oce smanjit frekvenciju payouta na L1 da ne gube tolko budući da to ide u blok koji se majna. A prebacili bi prek tog poligona koji je vsljda L2 payout malim majnerima ak oce frekventniju isplatu.

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 16:15   #5734
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
pa do sad sam imao. zadnja je isla na 7 dana 0.09 jer je tezina skocila.
Prije mjesec dana je islo 0.1 svaka 4 dana ...


znaci meni se ne mjenja nista? thx
__________________
SAMOANA: Nije u šoldima sve
Nadmudrivanje sa budalom je kao hrvanje sa svinjom u blatu ..... nakon nekog vremena skužiš da svinja uživa
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 10:36   #5735
Daten
Premium
Moj komp
 
Daten's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 394
Delete
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Daten. 30.05.2021. u 10:45.
Daten je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 10:38   #5736
Daten
Premium
Moj komp
 
Daten's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 394
Pozdrav,


trebam pomoć, imam problem sa zamrzavanjem miša/računala na 3,4 sekunde svakih jedno 30ak sekundi od kad sam sa Gminera prešao na Teamred miner. ( konfa iz siga ).

Prije sam mogao cak i neku nezahtjevnu igru igrati dok je miner radio, a sada ne mogu ni surfati kako spada..


Postavke graficke su identicne kao sto su bile u Gmineru..


Do cega bi to moglo biti?


Hvala
__________________

Daten je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 15:25   #5737
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
Kako isplatiti sa Coinbase na revolut. Dodao sam Bank account i sad ga treba verified. Znaci platiti sa Revoluta na COinbase sa SEPA transfer, ali tamo kad odem, prvo ne mogu upisati referal code do kraja, trazi jos jedan znak, ako dodam razmak, prolazi, no onda mi vrati tu svotu opet na Revolut sa porukom: Not Specified Reason Agent Generated
Šole je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 12:58   #5738
mred
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: /
Postovi: 5
Pozdrav svima, dosta sam nov u cijelom ovom kripto svijetu i htio bih poceti s rudarenjem Heliuma(HNT). Zanima me ima li netko mozda iskustva s placanjem poreza na rudarenje ili mozda zna kako se racuna porez na rudarenje? Gledao sam dosta po forumima i clancima i neki pisu da je super jednostavno dok drugi pisu da je gotovo nemoguce bez otvaranja tvrtke. Placa li se samo porez na kapitalne dobitke ili jos nesto?
mred je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 13:50   #5739
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,479
Mislim da nema misterije oko oporezivanja rudarenja i da je porezna izdala mišljenje o tome. Problem je jedino što ga rudari ne žele prihvatiti.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 14:54   #5740
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor Šole Pregled postova
Kako isplatiti sa Coinbase na revolut. Dodao sam Bank account i sad ga treba verified. Znaci platiti sa Revoluta na COinbase sa SEPA transfer, ali tamo kad odem, prvo ne mogu upisati referal code do kraja, trazi jos jedan znak, ako dodam razmak, prolazi, no onda mi vrati tu svotu opet na Revolut sa porukom: Not Specified Reason Agent Generated

Moraš na revolut otvorit račun u eurima. Onda moraš dodat te podatke dodat na coinbase ko banku ne ko kreditnu karticu. Zatim moraš uplatit 2 eura da ti veritificiraju i iza toga sve ide laganini iste sekunde sve vidljivo
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.06.2021., 16:35   #5741
mred
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: /
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Mislim da nema misterije oko oporezivanja rudarenja i da je porezna izdala mišljenje o tome. Problem je jedino što ga rudari ne žele prihvatiti.
Ne znam, mozda da dam primjer kako sam ja to shvatio pa mi kazete jel to tako ili ne.


Npr. rudarim 30 dana i svaki dan izrudarim 1 HNT koji ima vrijednost $10. Dakle ukupno $300. Na tih $300 placam porez na drugi dohodak od 20% + prirez, odnosno $60? Cak i ako ne zamijenim HNT za kune ili neku drugu valutu nego ga samo drzim u walletu?


Iduci dan HNT skoci na $15 i ako zelim zamijenit tih 30 HNT za dolare, posaljem ih na Binance, prodam i onda jos moram platit porez od 10% + prirez na taj profit od $5 po jednom HNT-u?


A sto se dogodi u slucaju da padne na $5 pa ga onda prodam?
mred je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 17:08   #5742
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor mred Pregled postova
Ne znam, mozda da dam primjer kako sam ja to shvatio pa mi kazete jel to tako ili ne.


Npr. rudarim 30 dana i svaki dan izrudarim 1 HNT koji ima vrijednost $10. Dakle ukupno $300. Na tih $300 placam porez na drugi dohodak od 20% + prirez, odnosno $60? Cak i ako ne zamijenim HNT za kune ili neku drugu valutu nego ga samo drzim u walletu?


Iduci dan HNT skoci na $15 i ako zelim zamijenit tih 30 HNT za dolare, posaljem ih na Binance, prodam i onda jos moram platit porez od 10% + prirez na taj profit od $5 po jednom HNT-u?


A sto se dogodi u slucaju da padne na $5 pa ga onda prodam?
Država je sebi dala pravo da sudjeluje samo u dobiti, a ne i u gubitku
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 20:20   #5743
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Citiraj:
Autor mred Pregled postova
Ne znam, mozda da dam primjer kako sam ja to shvatio pa mi kazete jel to tako ili ne.


Npr. rudarim 30 dana i svaki dan izrudarim 1 HNT koji ima vrijednost $10. Dakle ukupno $300. Na tih $300 placam porez na drugi dohodak od 20% + prirez, odnosno $60? Cak i ako ne zamijenim HNT za kune ili neku drugu valutu nego ga samo drzim u walletu?


Iduci dan HNT skoci na $15 i ako zelim zamijenit tih 30 HNT za dolare, posaljem ih na Binance, prodam i onda jos moram platit porez od 10% + prirez na taj profit od $5 po jednom HNT-u?


A sto se dogodi u slucaju da padne na $5 pa ga onda prodam?
Heh ...

Vidim da si pre nov u tome, još nisam platio ništa ...

Nadam se da ni nebum ...

99% nas majna na vanjske adrese, i tamo imamo kartice s kojih kupujemo,dižemo na bankomatima i ...

Sad di ćeš i prema tome kaj majnaš odabrati ... ostaje na tebi ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 20:35   #5744
mred
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: /
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Heh ...

Vidim da si pre nov u tome, još nisam platio ništa ...

Nadam se da ni nebum ...

99% nas majna na vanjske adrese, i tamo imamo kartice s kojih kupujemo,dižemo na bankomatima i ...

Sad di ćeš i prema tome kaj majnaš odabrati ... ostaje na tebi ...
Hvala! I da, stvarno sam prenov. Zato bas pitam da vidim kako to rade ljudi koji su vec dugo u tome. Znaci koristite nesto tipa crypto.com kartice za trosenje Heliuma koji izrudarite? Ima li neka kartica koju rudari preferiraju?



I nije li to opet nekako povezano s vasim identitetom? Pretpostavljam da traze nekakvu potvrdu identiteta.


Zao mi je ako gnjavim, ali eto nemam kog drugog pitat.
mred je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 21:54   #5745
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Pa je, al realno koje su sanse da porezna ide pitat binance, crypto il nekog trećeg jel mu moze dat podatake o tom i tom onak random bez ikakvog razloga. Jos manje ak to acc na mjenjacnici nikad niti ne dode u nikakav kontakt sa tekucim, ziro računem npr. U kranjem slucaju mozes majnat na neki svoj wallet i prodat to za kes(imas i thread tu)onda ti tek nis nemogu.

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 22:08   #5746
Daedalus
Sir Paški
Moj komp
 
Daedalus's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Treći slot je x8,sve 3 su 3060,hasha 50 ko i ove dvije,ali na mining pločama ima obično konektor za molex kao za dodatnu struju,ova nema,malo je starija ploča ...
Jedino što mi još pada na pamet je cpu odnosno broj laneova...
__________________
Daedalus je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 22:30   #5747
mred
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: /
Postovi: 5
Citiraj:
Autor exzzy Pregled postova
Pa je, al realno koje su sanse da porezna ide pitat binance, crypto il nekog trećeg jel mu moze dat podatake o tom i tom onak random bez ikakvog razloga. Jos manje ak to acc na mjenjacnici nikad niti ne dode u nikakav kontakt sa tekucim, ziro računem npr. U kranjem slucaju mozes majnat na neki svoj wallet i prodat to za kes(imas i thread tu)onda ti tek nis nemogu.

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
Moguce da nisam u pravu, ali mislim da Binance mora po zakonu dijelit neke informacije s poreznim tijelima drzava u EU. Znam da je Coinbase morao dat podatke IRS-u u SAD-u, ali pretpostavljam da su htjeli ulovit vece igrace, a ne par sitnih minera. Iako da, sumnjam da ce porezna ista trazit od Binance-a, a prodat kripto nekom je definitivno jedna od opcija.



Hvala svima na odgovorima.
mred je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 22:36   #5748
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Pa trebaju ko i sve financijske institucije. Al kao sta sam i napiso koja je sansa da ce bas za tebe ista trazit onak nepovezano. Porezna sigurno nece uzet listu ljudi iz hr i picit po njoj i gledat ko je platio ko nije.

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 16:21   #5749
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Citiraj:
Autor Daedalus Pregled postova
Jedino što mi još pada na pamet je cpu odnosno broj laneova...
CPU je Xeon E5 2650V2 tak da mislim da to nebi trebalo biti problema ...

Ili se varam, idem šnjofati taj CPU po netu ...

Vidim da ima 40 lanes-a ... znači trebal bi fercerat ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 21:49   #5750
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 406
JA sam skuzio da eth.org i dalje normalno isplacuje al sada svakog 28og..Da mi koji tako ostanemo ne moramo nista dirat, ide i dalje direkt u mjenjacnicu..A da ovi sto bi cesce isplate moraju da se bave tim kljucevima i ost. pizd..
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 23:52   #5751
Daedalus
Sir Paški
Moj komp
 
Daedalus's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
CPU je Xeon E5 2650V2 tak da mislim da to nebi trebalo biti problema ...

Ili se varam, idem šnjofati taj CPU po netu ...

Vidim da ima 40 lanes-a ... znači trebal bi fercerat ...
Znači ku*čina
Lako moguće da je do matične iako, ako ih sve napajaš preko 8-pin konektora, matična nebi trebala imati veliku potrošnju preko pcie slota. Zapravo skoro nikakvu.
__________________
Daedalus je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2021., 02:04   #5752
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Da nema on neku kinesku plocu s tim procesorom...
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2021., 05:41   #5753
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Ma kaj je najbolje čovjek sa kineskom pločom gura 4 komada kartica ...

Nek bude ovak za sad ...

Jedino te wimbloze,to me malo smeta,tak bi rado u rigove pometal to u x16 slotove i bilo bi mira,samo kaj su na linuxu ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2021., 08:44   #5754
Bradobradi
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Visegrad, BiH
Postovi: 212
Citiraj:
Autor exzzy Pregled postova
Pa je, al realno koje su sanse da porezna ide pitat binance, crypto il nekog trećeg jel mu moze dat podatake o tom i tom onak random bez ikakvog razloga. Jos manje ak to acc na mjenjacnici nikad niti ne dode u nikakav kontakt sa tekucim, ziro računem npr. U kranjem slucaju mozes majnat na neki svoj wallet i prodat to za kes(imas i thread tu)onda ti tek nis nemogu.

Sent from my RMX2001 using Tapatalk

porezna ce gledati samo tekuci i to ako imas odredjenu kolicinu da je presla preko... mislim da si kod nas u BiH ispod radara do 10000€
ja sam do sada digao oko 5000€ jos nista nisam placao... pa cemo vidjeti.. cekam da vidim kolika je granica.. znam da su ove koje rade preko OLX-a trgovinu dizali samo ako prelazi veca kolicina para...

ako sve ide preko trece strane nista ti nemogu.... (sve pare legnu na djevicanska ostrva).. kazes da si pare zaradio preko granice.. tamo su ti i platili (kao sto i jesu).. sta ti mogu... pa kada dodju ovi iz svabije ko ih pita za porez.. nisu pare zaradili u drzavi i nemoraju drzavi platiti porez..
Bradobradi je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2021., 08:44   #5755
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor R3nchi Pregled postova
JA sam skuzio da eth.org i dalje normalno isplacuje al sada svakog 28og..Da mi koji tako ostanemo ne moramo nista dirat, ide i dalje direkt u mjenjacnicu..A da ovi sto bi cesce isplate moraju da se bave tim kljucevima i ost. pizd..

Tako je svakog 28 og ide automatski ili kad skupiš 0,1 eth onda ti isto šalje automatski.
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2021., 20:02   #5756
dekky
Premium
Moj komp
 
dekky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: pula
Postovi: 637
Jel mi može tko reć koliko rig sa 170mh/s potroši dnevno interneta? Trebam ga negdje smjestit po ljeti a nemam net tamo, pa sad gledam opcije?
dekky je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2021., 20:12   #5757
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,733
Citiraj:
Autor mred Pregled postova
Hvala! I da, stvarno sam prenov. Zato bas pitam da vidim kako to rade ljudi koji su vec dugo u tome. Znaci koristite nesto tipa crypto.com kartice za trosenje Heliuma koji izrudarite? Ima li neka kartica koju rudari preferiraju?



I nije li to opet nekako povezano s vasim identitetom? Pretpostavljam da traze nekakvu potvrdu identiteta.


Zao mi je ako gnjavim, ali eto nemam kog drugog pitat.
Moras potvrditi identitet ako zelis dobiti karticu, ali burze nece slati tvoje podatke poreznoj upravi ako mislis samo trositi kriptovalute s tom karticom. Tako da tu brige nemas.

Sto se tice Heliuma, ako nemas miner, sretno ti s nabavkom istog, s obzirom da ja svog cekam evo ravno 5 mjeseci trenutno. Ako ga sad kupis, mozda ti dode ove godine, u sto cisto sumnjam.

@Dekky ... internet posvuda na t-mobile = 49kn mjesecno 60 giga, sasvim dovoljno bude. To ti je pola od jednog dana kopanja
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2021., 20:32   #5758
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Citiraj:
Autor dekky Pregled postova
Jel mi može tko reć koliko rig sa 170mh/s potroši dnevno interneta? Trebam ga negdje smjestit po ljeti a nemam net tamo, pa sad gledam opcije?
Zanemarivo, niti 100mb mjesecno.

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2021., 20:40   #5759
dekky
Premium
Moj komp
 
dekky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: pula
Postovi: 637
znači skoro pa niš...
Ja bi onda tutnuo karticu u neki mob, kreirao wifi hotspot i onaj wifi repeater spojio na rig kablom. Probat ćemo tako...šta vi mislite?
dekky je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2021., 18:56   #5760
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Citiraj:
Autor dekky Pregled postova
znači skoro pa niš...
Ja bi onda tutnuo karticu u neki mob, kreirao wifi hotspot i onaj wifi repeater spojio na rig kablom. Probat ćemo tako...šta vi mislite?
Ajd probaj,pa da i mi znamo za ubuduće :-)

A kaj da ti velim,tvoja struja,net,zarada ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na