Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.03.2006., 18:49   #61
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Na drugi komp stavi default gateway 192.168.0.1.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2006., 23:53   #62
psih0
Premium
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: karlovac
Postovi: 66
imam problema sa spajanjem dva kompa preko dsl rootera
ovo mi izbacuje na kompu sa kojeg se nemogu spojiti na drugi komp(sa tog drugog se normalno spajam na prvi)

e a na kompu na kojeg se nemogu spojit nemam ovakav izbornik

nego ovakav na kojem nema permisions

poludit cu!!
psih0 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.04.2006., 00:21   #63
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Isključi Simple File Sharing u Start -> Control Panel -> Folder Options -> View.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2006., 14:51   #64
psih0
Premium
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: karlovac
Postovi: 66
jesam i jos uvjek nista...
psih0 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2006., 21:57   #65
mister_fucky
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Donji Miholjac
Postovi: 2
Unhappy preko USB-a :P

evo ja uzeo jedan USB kabel i sad normalno ga "ukopco" i onaj u "trgovini" veli meni ne treba mi mrezna kartica za to da mogu igrat igrice i fajlove sejrat sa USB kablom i radio sam sve kako treba u onom "HowTo" cak sam 3 put provjerio IP adrese ali kad odem command prompt ping tu ip adresu veli meni Request timed out. (uvijek). i normalno nist ne mogu s jednog na drugi...jel ima nest posebno za USB ili sta. (drugi komp nema Local Area Connection {zapravo nijednu konekciju} pa nisam mogao stavit Subnet Mask na taj komp) na "glavnom" je sve u redu subnet mask sve sam to pratio a na drugom kad ocu da namjestim taj subnet mask...a jel ima kakav drugi nacin ili sta...
Ocajno trebam pomoc...
mister_fucky je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2006., 22:37   #66
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
Pa nije ti isto umrežavanje preko USB kabla i preko LAN konekcije. Kupi dvije mrežne (ako ih nemaš integrirane na matičnu) i onda prati upustva...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2006., 23:40   #67
mister_fucky
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Donji Miholjac
Postovi: 2
Unhappy hmmm

pa na jednom od tih "starijem" nemam mreznu cini se...ah jadan ja...
:mad: al opet pitanje jedno, kakva je tocno razlika izmedu USB-a i LAN-a (mislim kad dva kompa oces spojit)
mister_fucky je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2006., 07:16   #68
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
USB baš i nije predviđen za umrežavanje, i preko lan-a će ti brže radit mreža. Pci mrežne sam kupovao u kvarku već za 25 kuna, tako da to i nije neki trošak.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2006., 15:26   #69
axe counter
Premium
 
axe counter's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 452
usb ti je ono za prvu ruku tj cisto za prebaciti podatke s jednog na drugi komp
axe counter je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2006., 23:26   #70
IvanVk
Registered User
 
IvanVk's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: -
Postovi: 194
Ograničen pristup šeranom folderu na umreženim računalima

Hi dečki,

IMA LI OVDJE GREŠAKA??

Ograničen pristup šeranom ( share ) folderu na umreženim računalima tj. dozvola samo određenom računalu da pristupa šeranom folderu

SITUACIJA:
Imate cca desetak računala u 10 ureda ( u ovom tutoru ih označavam sa PC-1, PC-2, PC-3, PC-4....PC-10 ) koji su umreženi u mrežu i rade u istoj Workgroup ( Radnoj grupi )
Vi ste Administrator ( radite na računalu PC-1 ) i želite isto tako da koristite računalo PC-2 jer želite šerati neke foldere (može i particije ) ali da drugi korisnici ostalih računala ne mogu pristupati tim šeranim folderima.
Sva računala ili barem ona dva koja Vi želite korisititi na sebi imaju instaliran Windows XP.

Radna grupa za sva računala je npr: Office
U ovom slučaju problem leži u radnoj grupi. Mana ( ili nedostatak ) šeranja foldera u radnim grupama na uobičajen način, kod umreženih računala.

S obzirom da nemam tako veliku mrežu, dotično sam isprobao na mreži od dva PC-a ali mislim da je postupak isti.

NAPOMENA: Želim razjasniti neke stvari.

Šeranje foldera na više PC-a ( sa instaliranim WinXP ) nije problem ako pristupate sa računala koja imaju identične nazive accounta i passworde.
Ako je tako onda je dovoljno da na ta dva računala postavite administratorske accounte i iste passworde i riješili ste problem pristupa šeranim folderima.
Svi drugi koji imaju drugačije nazive accounta ili passworde neće moći pristupiti šeranim folderima.
Dakle ako su PC-1 i PC-2 sa identičnim nazivima accounta + password ( npr: ADMIN + sys ), isti mogu pristupiti šeranim folderima na računalu PC-1 i PC-2.
Dok za razliku ostala računala PC-3, PC-4, ....PC-10 imaju drugačije nazive accounta i passworde ( bilo koji od ovoga ) neće moći pristupiti šeranim folderima.

NO, ako su nazivi accounta različiti za svako računalo i paswordi ( iz bilo kojih razloga ) onda nastaje problem riješavanja gore navedene želje.
E, i to se može ali na malo kompliciran način a i nije baš tako kompliciran.

RIJEŠENJE PROBLEMA:
Uzmimo da su nam računala PC-1 i PC-2 sa instaliranim WinXP

Konfiguracija PC-1 ( Vašeg osnovnog računala na kom radite i na kom će te šerati folder ili particiju, na koji želite pristupati sa PC-2 )

Account1:Admin1 ( administratorske ovlasti )
Passw: pass1
Workgroup: Office

Account2:Korisnik1 ( ograničene ovlasti )
Passw: BaKa1
Workgroup: Office

Konfiguracija PC-2 ( Vašeg drugog računala na kom radite i sa kojega želite pristupati na PC-1 na šerani folder )

Account1:Admin2 ( administratorske ovlasti )
Passw: pass2
Workgroup: Office

Account2:Korisnik2 ( ograničene ovlasti )
Passw: BoBo2
Workgroup: Office

Ostala računala: PC-3, PC-4......PC-10
Account: svaki za sebe
Passw: svaki za sebe
Workgroup: Office

Sada imamo predodžbu konfiguracije pretpostavljenih accounta i passworda za računala, nama su najvažnija PC-1 i PC-2.

Što smo uradili?
Iskonfigurirali smo naša dva računala na taj način da smo na svakom računalu otvorili po dva accounta ( administratorski i korisnički ) sa različitim imenima i passw.

Zašto po dva accounta?
pa i nismo morali ali ja sam uzeo najgoru situaciju. Recimo da ste Vi administrator, a kolega korisnik Vaših računala a ne želite mu dati sve ovlasti, već samo pristup šeranim folderima.
.........KRAJ KONFIGURACIJE Accounta

Sada idemo dalje na podešavanje dozvola ( permission ) na računalu PC-1 za šerane foldere tj. dodavanje računala koja će moći pristupiti šeranim folderima. ( naravno Vi ne želite dati svima tu dozvolu već samo računalu PC-2 )

Mi dakle trebamo dozvoliti pristup sa računala PC-2 i to samo osobi koja pristupa preko accounta pod nazivom Korisnik2 i koji ima passw BoBo2, u stvari to je naše drugo računalo na kojem radimo i želimo kada smo u uredu broj2 na prvom katu zgrade, da možemo pristupiti šeranom folderu na našem računalu PC-1 koje se nalazi u uredu broj1 u podrumu da ne šetamo.

Sada se pokazuje, zašto smo otvarali po dva accounta na svakom računalu ( admina i korisnika ) jer će mo morati otvoriti i treći account na računalu PC-1
Da bi mogli pristupati šeranom folderu sa PC-2 moramo na računalu PC-1 otvoriti identičan naziv accounta + password da bi funkcioniralo.
( E sada će se naći oni koji će reći a što ako hoću 5 računala da imaju pristup šeranom folderu ) pa onda morate otvoriti 5 identičnih accounta na PC-1 Čudno, ali je tako.

Dakle na PC-1 idemo otvoriti kroz Control Panel novi account pod nazivom Korisnik2 i dodijeliti mu ograničene ovlasti a uz to postaviti password BoBo2

Sada naš PC-1 ima slijedeću konfiguraciju:

Account1:Admin1 ( administratorske ovlasti )
Passw: pass1
Workgroup: Office

Account2:Korisnik1 ( ograničene ovlasti )
Passw: BaKa1
Workgroup: Office

Account3:Korisnik2 ( ograničene ovlasti ) Ovo je u stvari identičan naziv i passw. za osobu istog accounta na PC-2
Passw: BoBo2
Workgroup: Office
..............................

Sada je sve priređeno za podešavanje dozvola šeranom ( share ) folderu
Potrebno je da znate zabraniti ili dodavati dozvole, ako ne znate kako pogledajte temu: http://www.ic.ims.hr/forum/viewtopic.php?t=105

U koraku 6 ( navedenog linka i tutoriala ) potrebno je dodati naš novo-kreirani Account3 : "Korisnik2" na PC-1
Podesimo mu dozvole ( permission ) i ovim smo riješili pristup šeranom folderu sa računala PC-2 za osobu koja koristi account "Korisnik2"

Nadam se da nisam zakomplicirao objašnjenje i da sam u pravu.
Ako netko misli da ima grešaka ili nešto nije kako treba, ili želi dodati jednostavnije riješenje, neka puca.

Ovaj tutor isproban je na dva umrežena računala.
IvanVk je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 30.05.2006., 01:01   #71
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor mister_fucky
evo ja uzeo jedan USB kabel i sad normalno ga "ukopco" i onaj u "trgovini" veli meni ne treba mi mrezna kartica za to da mogu igrat igrice i fajlove sejrat sa USB kablom i radio sam sve kako treba u onom "HowTo" cak sam 3 put provjerio IP adrese ali kad odem command prompt ping tu ip adresu veli meni Request timed out. (uvijek). i normalno nist ne mogu s jednog na drugi...jel ima nest posebno za USB ili sta. (drugi komp nema Local Area Connection {zapravo nijednu konekciju} pa nisam mogao stavit Subnet Mask na taj komp) na "glavnom" je sve u redu subnet mask sve sam to pratio a na drugom kad ocu da namjestim taj subnet mask...a jel ima kakav drugi nacin ili sta...
Ocajno trebam pomoc...
Iskljuci taj kabel, koliko znam mora biti poseban kabel isto kao i null modem za com ili interlink za parallele port, jer bi mogao skuriti USB portove. Ispravite me ako grijesim, ali .... a ako ti treba nesto i Direct Cable Connectionu ja ti imam na HR seminar od 45 stranica!
  Reply With Quote
Staro 19.06.2006., 21:26   #72
komadant
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: horvaška
Postovi: 6
Decki i cure!

Skidam vam kapu kako ste to sve lijepo objasnili. Vjerujem da su u te informacije utkane godine i godine iskustva i teškog rada.

No ja na svoja dva sirota kompjutera ne mogu naći ove slikice što ih dajete nama početnicima na uvid. Npr. nemam sliku da mogu dati permision za sheranje foldera. Onda je objašnjeno ovdje da treba isključiti simple file sharing, no ja nemam ni tu opciju a administratorske ovlasti su na kompjuterima u mene i mojim win xp sp2

No nema veze. Pročačkat ću ja to, a vama svima hvala na nesebičnom pružanju informacija!
komadant je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2006., 21:40   #73
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Ovdje iskljucujes simple file sharing.
Dakle, skini kvacicu.

__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2006., 12:06   #74
mirkoB
Premium
 
mirkoB's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Karlovac
Postovi: 783
Citiraj:
Account1:Admin1 ( administratorske ovlasti )
Passw: pass1
Workgroup: Office

Account2:Korisnik1 ( ograničene ovlasti )
Passw: BaKa1
Workgroup: Office
Greška u sintaksi ili u shvaćanju mrežnih grupa. Naime, one nemaju nikakve veze s accountima. Vezane su za mrežne postavke PC-ja i svi korisnici nekog računala su u grupi u kojoj je i računalo. Ispravniji oblik ovog gore bi bio:

PC1
Workgroup: Office

Account1:Admin1 ( administratorske ovlasti )
Passw: pass1

Account2:Korisnik1 ( ograničene ovlasti )
Passw: BaKa1
---------

Citiraj:
( E sada će se naći oni koji će reći a što ako hoću 5 računala da imaju pristup šeranom folderu ) pa onda morate otvoriti 5 identičnih accounta na PC-1 Čudno, ali je tako.
Mogu svi pristupati preko Guest accounta koji je zaštićen passwordom. Tko zna password - pristupa, tko ne zna -nema pristupa. No zapravo, mrežne grupe su pain in the ass za imalo veće mreže ukoliko postoji veća potreba šeranja. U tom slučaju je najbolje sve šerove držati na jednom stroju - "serveru" - svi korisnici kreiraju svoje usere na tom stroju i normalno pristupaju svaki svom šeru. No onda netko mora administrirati prava pristupa pojedinim šerovima, jer ne možeš svima dati admin prava na file serveru.

Edit: ima još jedna fora na XP-u: dodavanje znaka $ na kraju imena šera. Time se šer označi kako sistemski i autmatski se skriva. Znači, za nekakav nestandardni security dovoljno je šer imenovati npr PCE_rules$ i zašerati ga s everyone read. Onda javiš osobi koja treba pristupiti kako se zove šer: \\PC1\PCE_rules$ i to je to. Šer se nevidi na mreži, no ova metoda je prikladnija za brzo prebacivanje (ne)prikladnog sadržaja (nakon čega se šer ukine) nego za trajno dijeljenje podataka
__________________

| AVG Free 7 | SPF 5.6 | SS&D 1.4 | MBSA 2.0 |
| Firefox & Thunderbird 1.5 | MozBackup 1.4.4 | POPFile 0.22.2 |
| 7-Zip 4.32 | VMWare Player | nLite 1.0RC7 | Qemu 0.7.2 |
| PDFCreator 0.8.0 | Open Office 2.0 | Readiris Pro 8 |
| UltraVNC 1.0.1 | Media JukeBox 8.0 | Burn4Free 2.3 |

| Pentium D 805 | ThermalTake BigTyp 120 |
| Gigabyte G945P-S3 | 1024/667 Kingmax DDR2 | 160 GB Hitachi SATA2 |
| Enlight 430W | Antec Solution SLK3700AMB | OKI OL400w |
| XP Home SP2 zakrpan do jaja + Windows 98SE Virtual Machine |

| 178/81 |
| Cipele br. 42 |
| 35 godina |
mirkoB je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2006., 14:27   #75
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
e ovako, prijatelji i ja smo se spojili preko hamachija te je kod mene bio server, zatim sam probam nešto napraviti, otišao sam na Set up home network u windowsima, i radio nešt, sam next-next-next... nabrzaka i eto problema, u igri mi pokazuje da mi je IP adresa 83.xxxxxxxxx, a treba biti 5.xxxxxxx (jer je to postavio hamachi), kada postavim hamachiju da ne dijeli automatski IP adresu tada se ne može igrat i "nevidimo" se.
napravio sam nekoliko reinstalla hamachija ali problem uivijek isti, čini mi se da se hamachi negdje u registriu zavukao, a ovom jednom prijatelju koji je također bio pod utjecajem Set up home networka se više ne želi spojit na net, al to još ne mogu ustanovit da je stvar hamachija, otići ću do njega pa ću vidit što je

konačno pitanje kako obrisat home network
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2006., 15:28   #76
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
evo nešt sam napravio hamachi proradio, al ak netko hoće odgovorit kako brisati home network može (jer to nisam ni dirao, već nešt kopao po registriju, reinstall...)
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2006., 01:24   #77
kiki456
Premium
 
kiki456's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
Može mi netko ovo objasniti di se upisuje ime i pasword ne kužim ovaj dio teksta.Hvala!


Priprema za sheranje je da se na svako računalo doda user sa drugog (ili drugih) korisnika u mreži. Valja samo jednom pokrenuti računalo s tim korisničkim imenom. Ne zaboravite svakom korisniku dodati i password jer bez njega sva priča pada u vodu. Nismo ništa napravili bez toga.
kiki456 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2006., 23:13   #78
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Pitanje: Imam internet vezu preko wireless AP-a koji je spojen na komp UTP kabelom. Želim dijeliti internetsku vezu između dva računala (istovremeno), oba opremljena gigabitnim mrežnim karticama (to je vjerojatno nebitno, AP i cijela wireless mreža podržava 10/100). Imam i 5-portni switch, kao i potrebne kabele. Je li to izvedivo uz pomoć switcha (samo spojiti AP i oba PC-a na njega) ili trebam router?
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2006., 12:59   #79
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Jedno pocetnicko pitanje

Ovako, trebao bih prebacit brdo podatak sa svog kompa na jedan laptop, kako da ih spojim?

Sa laptopom je dosao kabel (standardni utp valjda), i stavim ga s jedne strane u mreznu na laptopu, s druge u mreznu na kompu, i svejedno pise "network cable is unplugged".

Zbog toga kad pokrenem network connection wizard, pise da je mrezni kabel "disconnected" (na oba kompa). A dok to pise ne mogu nista ni pocet radit.

Sad, je li problem u tome sto taj kabel nije crossover, a mora bit, ili nesto radim krivo?

Mrezna je instalirana na oba kompa normalno, mali plavi (sivi) ekrancici su tu, samo je tu i onaj ruzn icrveni krizic: bonker :
sholky je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2006., 14:19   #80
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Mrežni kabel MORA biti crossover da bi mogao prebacivati podatke s kompa na komp direktnim spajanjem.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2006., 15:18   #81
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Mrežni kabel MORA biti crossover da bi mogao prebacivati podatke s kompa na komp direktnim spajanjem.
u ovom slučaju vjerojatno, ali inače ne mora. većina mrežnih kartica koje su u npr. laptopima imaju automatski pairing, tako da se same prebace u mod pomoću kojega mogu ostvariti konekciju. sve mrežne kartice u apple proizvodima npr. imaju tu funkciju. dosta mainstream proizvoda (matičnih ploča) se počinje pojavljivati s time. tak da nije pravilo.
inače, uz kabel je lako moguće da mreža nije dobro konfigurirana ili da nije isti workgroup.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2006., 15:37   #82
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Hvala na informaciji u vezi mrežnih kartica
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2006., 14:55   #83
hellboy152
Premium
Moj komp
 
hellboy152's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Pakrac
Postovi: 178
ad vi meni objasnite jednu situaciju: imam spojenih 4 računala preko switcha a na njega je spojen modem od dsl-a sad ja ne mogu ni računala spojit u mrežu niti ih mogu spojit na internet. ajd vi meni objasnite korak po korak kako spojit to i sve namjestit jer sam već sve probao i nikada se ti kompovi "nevide".
unprijed hvala
hellboy152 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2006., 14:57   #84
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Običan switch il nekaka router ?
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2006., 16:01   #85
hellboy152
Premium
Moj komp
 
hellboy152's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Pakrac
Postovi: 178
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Običan switch il nekaka router ?
običan switch
hellboy152 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2006., 19:59   #86
Kretino
Premium
 
Kretino's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: 21
Postovi: 63
Evo spojio sam racunalo i laptop.Sve radi odlicno samo ne mogu s laptopom na internet.
Na kompu imam obicni adsl i kako da omogucim laptopu da ide na internet.
Molim pomozite ako mozete.
Pozdrav.

Zadnje izmijenjeno od: Kretino. 07.12.2006. u 12:07.
Kretino je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2006., 12:26   #87
Kretino
Premium
 
Kretino's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: 21
Postovi: 63
Evo spojio sam racunalo i laptop.Sve radi odlicno samo ne mogu s laptopom na internet.
Na kompu imam obicni adsl i kako da omogucim laptopu da ide na internet.
Molim pomozite ako mozete.
Pozdrav.
Kretino je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2006., 12:52   #88
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Obzirom da si upao ovako iznenada i bez upozorenja, budi ljubazan i detaljnije opiši svoju situaciju (jesi spojio lap i komp direktno ili nekako drukčije?), koji ADSL modem imaš,...
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2006., 13:46   #89
Kretino
Premium
 
Kretino's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: 21
Postovi: 63
Racunala sam spojio preko Wirelessa.Na laptopu imam Wireless a za komp. sam kupio Wireless PCI karticu i ljepo je utaknuo u matičnu instalirao drivere i tako da su povezani.
Na kompu imam Elcon modem ili kako se to zove za spajanje na internet(Spojen je na mreznu karticu u komp.)Znaci na kompu idem na internet ADSL vezom a sta da radim da moze i laptop.
Nadam se da ces skuzit sta sam napiso.
U protivnom pitaj me sta na rezumijes.
Hvala na bilokakoj pomoci.
Kretino je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2006., 14:59   #90
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Ako sam dobro vidio, tvoj Elcon ima samo 1 LAN port.
Ako misliš spajati lap na njega žicom, potrebno ti je kupiti switch. Elcon prebaciš u router mode, switch spojiš na Elcona, a lap i komp na switch.
Ako hoćeš bežično spajanje, trebaš nabaviti WLAN router. Elcona spojiš na njega, a onda lap i komp bežično na router.
To je ugrubo. Za detalje malo prozuji po ovom podforumu i pogledaj sticky.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na