Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.06.2021., 13:41   #1171
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Ne ako je ugovoren kao dio Aktivnog Platnog asistenta.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 13:52   #1172
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,452
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Gospodine Budiša:

https://www.zaba.hr/home/standardna-mastercard-kartica

Pogodnosti
Do 31. prosinca ugovorite bez upisnine i članarine za prvu godinu korištenja

A lepeze ja vidim od 60kn na dalje, tak da ajde educirajte me ako sam stoka sitnog zuba koja tapka u mraku
ne znam kaj ti ovo ''budiša'' znači za početak, no za sada ignoriram

totalno krivo gledaš, pričamo o aktivnom platnom asistentu cijelo vrijeme https://www.zaba.hr/home/aktivan-platni-asistent

a ne o zasebno mastercard koju svatko može zatražit van asistenta
__________________

Zadnje izmijenjeno od: mamutarka. 06.06.2021. u 14:01.
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 14:32   #1173
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Znači, bio sam na modernom platnom asistentu. Uz to uzeo MC. Onda prešao na Telekom bankarstvo. Buduci je to umrlo krajem veljace, vratio se na aktivan platni asistent (moderan je umro isto). I naravno cijelo vrijeme nakon prve godine 150kn clanarina za MC.
Ajde da ne mlatim praznu slamu vise, bas cu pitat bankaricu jel ja i dalje placam dok drugi imaju ocito free
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 14:45   #1174
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
U tome je caka.
Otkazi ovu i uzmi novu preko asistenta.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 14:47   #1175
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,452
btw stigla mi je nova zaba visa tekućeg koja ide svima uskoro umjesto maestra

prozirna je https://i.imgur.com/RZtq8br.jpg

jest da su mi izdali krivu (zelena za mlade), treba stić plava uskoro
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 17:37   #1176
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Zamolio me prijatelj da pitam tu na forumu za preporuku banke za poslovni račun.
Što je najpovoljnije odnosno najjeftinije obzirom da mu ne trebaju nikakve điđa-miđe već obični račun za primanje uplata i plaćanje s istog? Uvjet je jedino da se može pristupiti preko interneta da ne gubi vrijeme po poslovnicama.
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 18:11   #1177
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Neka provjeri OTP banku.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 18:24   #1178
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Neka preskoci PBZ banku
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 18:26   #1179
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor tomov Pregled postova
Zamolio me prijatelj da pitam tu na forumu za preporuku banke za poslovni račun.
Što je najpovoljnije odnosno najjeftinije obzirom da mu ne trebaju nikakve điđa-miđe već obični račun za primanje uplata i plaćanje s istog? Uvjet je jedino da se može pristupiti preko interneta da ne gubi vrijeme po poslovnicama.
Zaba. 30kn vođenje računa, 30kn bankarstvo. Ako ima puno transakcija mjesecno tj plaćanja onda nesto drugo, nekakav paket jer u tom osnovnom plaćaš koju kunu svaku transakciju, izlist itd. Erste je ok, slično je ali ako imaš dosta plaćanja troskovi rastu na 150kn minimalno za vođenje računa, mbankarstvo i transakcije. Ako ih imaš jaaako puno onda zaba poduzetnik 120kn
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 18:34   #1180
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Problem tih 36 rata je da ako ne paziš, dođeš do situacije kad su ti rate za taj mjesec kumulativno par tisuća kuna. Been there done that .
zašto je to problem? jebote napravili ste od obročne otplate državnog neprijatelja broj jedan to može biti problem ljudima koji na rate uzimaju mobitele od 6000kn, a jedva imaju za stanarinu/druge osnovne životne potrebe.

za useljenje nam je falilo par neophodnih stvari, bili smo suhi ko barut, a nismo htjeli gotovinski kredit, nego sam sve potrebno jednostavno uzeo na rate sa 0% kamate. i da, rate su mi mjesečno par tisuća kuna i živ sam i dalje, proračunato i svjesno sam odabrao tu opciju radije nego kredit.

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ali slažem se s ovim da u nekim situacijama je lakše kad imaš rate. Opremili smo stan iz cuga uz pomoć rata. Sada još 2 mjeseca i rate će završiti, a uselili smo davno u funkcionalan stan. Toliko keša nema šanse da bi skupili u toj fazi.
upravo to. rate su majka za tih par mjeseci/godina dok je frka s cashom, a cilj je što prije preseliti.

vezano za raspravu oko zaba mastera: dobro su drugi napisali, kartica je besplatna u sklopu ove opcije za 30kn/mjesečno. imam je 3 godine i nema nikakvih troškova ni kamata, naravno sve dok na tekućem ima love koju master 15. u mjesecu povlači.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 20:28   #1181
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Obročna otplata je nužno zlo. Ne znam šta je tu čudno. Inače bi milijuneri uzimali na rate da je baš tako dobra stvar. Ako ne moraš , radije nemoj. Nitko nije napravuo neprijatelja od toga nego poznavajuci navike HR garađana, rate su zlo. Naravno da netko zna baratati s time i zna u kunu gdje i šta i ne predstavljja mu problem. Evo ti ovrhe radi "rata" pretplata operatera, ima ih tisuće u HR jer nemamo dobre navike. Bankama.je super tebi dati na rate bez kamata jer uzimaju 6-12% trgovcima za to što kupuješ ovisno o broju rata. Pa nećemo valjda reći da su rate super, banke super,i krediti super. Jesu ako baš trebaju i imas točnu kalkulaciju.

BTW, jel zna netko da li sta promijenilo kod erste banke za građane kod uplate novaca na bankomatu? Ide li jos uvijek bez provizije?

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 06.06.2021. u 20:35.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 21:28   #1182
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Ovi je sa brača garant.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 23:11   #1183
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor tomov Pregled postova
Zamolio me prijatelj da pitam tu na forumu za preporuku banke za poslovni račun.
Što je najpovoljnije odnosno najjeftinije obzirom da mu ne trebaju nikakve điđa-miđe već obični račun za primanje uplata i plaćanje s istog? Uvjet je jedino da se može pristupiti preko interneta da ne gubi vrijeme po poslovnicama.
RBA FlexiBIZ STANDARD je 60 kn/mj, akcija do 30.06. prvih 6 mjeseci free, ukljuceno 5 transkacija free preko mobile appa.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 10:34   #1184
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
BTW, jel zna netko da li sta promijenilo kod erste banke za građane kod uplate novaca na bankomatu? Ide li jos uvijek bez provizije?
Polog novca na svoj tekuci na uplatnom bankomatu? Ili nesto drugo?

Mislim da to nije bilo ni u snu kao provizija, zasto pitas, ima neka prica oko toga? Jer cijela poanta je da se rasterete banke i koriste uplate na bankomatu i dizanje novca na bankomatu.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 12:43   #1185
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Nisam dugo uplaćivao gotovinu na svoj račun na bankomatu pa ne znam trenutnu situaciju. Možda se nešto promijenilo sad u doba korone pa pitam.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 21:54   #1186
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Nisam dugo uplaćivao gotovinu na svoj račun na bankomatu pa ne znam trenutnu situaciju. Možda se nešto promijenilo sad u doba korone pa pitam.
Ne ne, nije ne. Polog na uplatom bankomatu za građane barem je free u Erste.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2021., 09:53   #1187
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
nema neka opcenita banka tema pa da ovdje pitam, na kolike se uplate dize red flag u bankovnom sustavu?

ako se dobro sjecam ako je preko 10 000 EUR onda si flagan za provjeru izvora novca? ili je to sada manje?
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2021., 10:24   #1188
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
nema neka opcenita banka tema pa da ovdje pitam, na kolike se uplate dize red flag u bankovnom sustavu?

ako se dobro sjecam ako je preko 10 000 EUR onda si flagan za provjeru izvora novca? ili je to sada manje?
Zakon o sprječavanju pranja novca i financiranja terorizma
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2021., 10:59   #1189
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
tnx. to mi trebalo, hiljadarka je
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2021., 14:51   #1190
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
S time da svaka banka ima još svoje algoritme pa mogu dizati alarme i puno manje svote.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2021., 11:48   #1191
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,886
Ima li netko iskustva sa štednjama za djecu od rođena pa do 18. godine, gdje je najbolje otvoriti, uzima li bagra kakve naknade za to itd?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2021., 22:43   #1192
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ima li netko iskustva sa štednjama za djecu od rođena pa do 18. godine, gdje je najbolje otvoriti, uzima li bagra kakve naknade za to itd?

Zaba 2% kamata. Pcelica se zove


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2021., 23:04   #1193
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Bilo nekada. Od ove godine je 0,02% za nove ugovore.
HPB Flexy kockica ima 0,5%.
the.elles.d je online   Reply With Quote
Staro 06.07.2021., 11:05   #1194
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
provjeri uvjete životnog osiguranja za dijete.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 12:58   #1195
extacod
Premium
 
extacod's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Milkywhey
Postovi: 201
Mi slavimo, vi dobivate!
Ovaj petak, 9. 7. zatražite gotovinski kredit u bilo kojoj Addiko poslovnici i proslavite
naš 5. rođendan uz čak 50 % nižu kamatnu stopu od redovne.

Link
extacod je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 16:33   #1196
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Petak, trcim na povratku u grad, samo da nesto uplatim poznaniku iz SLO, dok dodjem doma i sve poslozim, ode vrijeme, reko idem to odmah skinuti s reda.

Ravnice rade po webu, ali tamo papir covid formalizma i preporuka - odite u Maksimirsku. Tamo radno vrijeme adekvatno salonu za sisanje pasa i macaka.

Centar Ilica jedina koja radi, ona je doslovno imala preko (!) 40 ljudi, sam redar izbrojao po brojevima cekanja. Inace ta radi do 19h, a umjesto da Maksimirska preuzme to radno vrijeme, koja je kapacitetom saltera i prostorom, 3x veca od Ilice - ne!

Na Jelacicu, od zemljotresa, zivotari ZABA, kao iseljeni kiosk za novine, koji ceka novog vlasnika. Ta banka nije samo korisnicki, ima poslovni dio, isto znacajno velika poslovnica. Banka da nije u stanju finacijski, realizacijski, ako hoces zdravorazumski poslovno, dovesti to u red u roku dva mjeseca, a ne preko godinu dana.

A upravo se zbog toga stvaraju nepotrebne guzve, koje nadilaze kapacitet manjih poslovnica. Ne dvojim da ce oni grebati neki fond, neku dotaciju, da su preduzeli sve papirilogije, samo da u vlastiti djep, mininalno posegnu, uostalom, cak i strani vlasnici kupovnih centara (Spar/Konzum..), cije su poslovnice ostecene od zemljotresa, te ne ubiru godinu+ promet vec kradu bogu dane - covjek se zapita, koliko pohlepnosti je dovoljno?

Primas zivu lovu 7/24, nisi u stanju dovesti prostor, koje obicni gradjani u dva mjeseca realiziraju. .






.
...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 01.08.2021. u 19:22. Razlog: krivi dan...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 21:46   #1197
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Sve stoji, samo ne razumijem kako ti se da zajebavati s odlaskom u poslovnicu za prebacivanje novca kad postoje servisi (Revolut, TransferWise, ...) s kojima to obavis u tri klika na mobitelu uz n puta manju naknadu/razliku u tecaju.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 22:09   #1198
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Sve stoji, samo ne razumijem kako ti se da zajebavati s odlaskom u poslovnicu za prebacivanje novca kad postoje servisi (Revolut, TransferWise, ...) s kojima to obavis u tri klika na mobitelu uz n puta manju naknadu/razliku u tecaju.
Isto ko moja priča iz tcentra. Ja jedno peti covjek u redu, valjda 30min do zatvaranja, ekipa cupka ispred poslovnice jer jedan covjek smije unutra, buduci da jedna teta radi. I pitam ekipu kaj ima, kak zivot, kaj se ceka u redu. Platomat Ekipa od oka 45+ svi. Znači vani stoje u redu ko peseki i čekaju da istovare uplatnice i pare u mašinu i plate neku naknadu (ziher 2kn/kom ako ne i više sada).
Jedna žena mi bila poznanica i pitam, alo internet bankarstvo, slikanje računa? Doma iz fotelje, sve isto ko i tu? Nee nee ne vidim ja to ništ, ne vjerujem ja ovo ono. Reko a sin, uvalite njemu i on plati? A nee neee.

"Svaka roba ima svoje kupce"
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 22:14   #1199
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Znam da je teški offtopic, ali trebate otići vidjeti red u Heinzlovoj u mup-u. Rade skraćeno zbog godišnjih odmora, znači kaos.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 22:49   #1200
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Isto ko moja priča iz tcentra. Ja jedno peti covjek u redu, valjda 30min do zatvaranja, ekipa cupka ispred poslovnice jer jedan covjek smije unutra, buduci da jedna teta radi. I pitam ekipu kaj ima, kak zivot, kaj se ceka u redu. Platomat Ekipa od oka 45+ svi. Znači vani stoje u redu ko peseki i čekaju da istovare uplatnice i pare u mašinu i plate neku naknadu (ziher 2kn/kom ako ne i više sada).
Jedna žena mi bila poznanica i pitam, alo internet bankarstvo, slikanje računa? Doma iz fotelje, sve isto ko i tu? Nee nee ne vidim ja to ništ, ne vjerujem ja ovo ono. Reko a sin, uvalite njemu i on plati? A nee neee.

"Svaka roba ima svoje kupce"
Kakav mrtvi platomat…T-Com aplikacija, plaćanje kreditnom karticom, provizija 0 kn, doslovce 10 sekundi posla. Dobijem na mail potvrdu o plaćanju, kartica mi se tereti idući mjesec.

Zbilja moraš biti pacijent da u ovo doba ideš plaćati u poslovnicu…
Garro je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na