Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.03.2021., 15:54   #181
antsec3
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: rijeka
Postovi: 7
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Ovo i mene muči, desktop mi moze povuc maksimalno 130Mbit(od 200) preko sadasnjeg AP-a... ali bar ne smetam ostalim ukucanima pa mi je "prst u uvo" stanje A i, ruku na srce, nemam potrebu za vise od ovih 200/100 koje imam za cijelu kuću...
Meni moj ruter povuce nekih 250 al nije to to. Uzeo sam jedan ovaj novi unifi ac 6 lite pa da vidim jel ide 500.

Iskreno ne treba ni meni, bilo bi i 200 ok, al kad vec mogu za 10kn vise dobit 500 pa zasto ne. Jedino sto se sad moram bacat u investiciju 🤣
antsec3 je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2021., 18:01   #182
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor antsec3 Pregled postova
Meni moj ruter povuce nekih 250 al nije to to. Uzeo sam jedan ovaj novi unifi ac 6 lite pa da vidim jel ide 500.

Iskreno ne treba ni meni, bilo bi i 200 ok, al kad vec mogu za 10kn vise dobit 500 pa zasto ne. Jedino sto se sad moram bacat u investiciju 🤣
Ma mogao sam i ja uzet za 20kn više 500 (mogu još uvijek bez produženja ugovora)... ali sam cicija pa neću plaćat nešto što ne koristim
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2021., 22:18   #183
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
https://www.ruralnetwork.eu/sl/novic...dnik-storitev/

Koliko vidim danas 30.03 došao update na Slovenskom RUNE kako će Telekom, A1, Telemach snošiti trošak od 150€ za priključak. Nadam se da će i tako A1 preuzeti trošak da mi netrebamo ako naravno odaberemo njihovu uslugu.

Slovenci već imaju 3 najveća operatera koja mogu uzet kod RUNE + netrebaju plaćat priključak dok mi moramo plaćat priključat i nemamo baš nikog od velikih operatera za odabrat..
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2021., 23:57   #184
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Dobra stara ide; Nada je kurva. Ali opet, nada umire posljednja. 😄😄😄

Sent using Tapatalk
mann je online   Reply With Quote
Staro 31.03.2021., 09:57   #185
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ako ti misliš da će i naši operateri napraviti isto što i S(Z)lovenci, onda očigledno živiš u nekoj drugoj stvarnosti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2021., 12:03   #186
kamacnik1
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2020
Lokacija: Ravna Gora
Postovi: 33
Dobro bi bilo da budu u ponudi, ako ništa drugo
A o tome dali bi ovako nešto napravili nema iluzije , zna se da nebi
kamacnik1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 10:54   #187
Estarriol
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 34
Citiraj:
Autor Estarriol Pregled postova
Provjeravam to redovno, al i dalje je predračun nedostupan.

U međuvremenu, uspio sam ih dobiti pa evo odgovor ako nekog zanima:

"Do kraja ovog mjeseca ocekujemo zavrsetak gradnje primarne mreze nakon cega cemo krenuti sa gradnjom prikljucaka prema korisnicima."

Živi bili pa vidjeli.
Dakle, nije da će ikoga to šokirati, al ožujak došao i prošao, od predračuna na korisničkoj stranici ni "p, a kamoli od priključka.
Estarriol je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 10:59   #188
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
Meni se status promijenio, sad pise unutar tri mjeseca opet :/
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 11:21   #189
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Thumbs down

Citiraj:
Autor Estarriol Pregled postova
Dakle, nije da će ikoga to šokirati, al ožujak došao i prošao, od predračuna na korisničkoj stranici ni "p, a kamoli od priključka.
Već mi dosadilo pisati. Rune strahovito kasni ali ne želi priznati. Vidim po Čavlima njihove kooperante kako guraju kablove ispod ceste po kanalima ali im baš ne ide.Pa kako će im i ići kad po dvoje rade s tim da jedan gleda. Ja sam u pregovorima HT da mi dignu brzinu na 50 i ako uspiju odustajem od optike. Što će mi optika kojoj treba sto godina da dođe do mene a onda ću i papke otegnuti. LANI U OSMOM MJESECU SLIKANJE I POMPE GROBINŠTINA DO NOVE GODINA POD OPTIKOM_ samo nisu rekli do koje nove godine. SVE SU TO HRVATSKA POSLA I NIŠTA DRUGO. Lijep pozdrav iz kišne Grobinštine a sutra možda opet snježne. I veliki pozdrav Runetu ma gdje bili.
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 13:32   #190
Flatline
Premium
Moj komp
 
Flatline's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 191
Za mnoge od nas koji tu famoznu optiku neće nikad dobiti rune je bilo svijetlo na kraju tunela ali izgleda da je to jedna lampa na sredini koja je crkla.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Flatline je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 18:13   #191
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Točno to pa i ja čekam da iskopaju jedan dio na ulazu u moj kvart da povuču sekundar i čekaju dozvolu od grada Rijeke a to kako svi znamo treba puno vremena. Ja imam drugi problem sa netom kao i svi u mom kvartu i čekao bi tu rune optiku u laganini ali pošto mi se raspada net od podne do ponoći nažalost sam nestpljiv. Ko zna možda je i bolje šta čekamo koji mjesec više možda se taman aktivira A1
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 00:55   #192
Njinsa
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Kastav
Postovi: 25
Poruka za ekipu s istočnog dijela riječkog prstena...strpljenja dečki. Cijeli je projekt krenuo sa zapadne strane, od Liburnije, preko Matulja i Kastva i sad valjda izvode radove na Čavlima i još dalje i niže prema Kiriji. Stići će vlakno do svih vas, pogotovo kada zaprimaju interes ljudi koji nešto znaju o tehnologiji. Projekt je velik i opsežan, traži dosta velik broj timova kojima vrlo često mijenjaju prioritet, šetaju ih u krugu od 30km (očito nema dovoljno lokalne radne snage, pogotovo otkad je živnuo interes i A1/HT). Točno je da kasne i da ne ide sve po roku i opsegu, to je nažalost dio našeg prokletog nasljeđa neorganiziranosti i nedostatka kompetentne lokalne zajednice (čitaj: lokalni drkoši).

Taj isti HT sad panično 'hapsi' i upravitelje zgrada u rubnim dijelovima Rijeke kako bi 'zapišali' svoj teren i možda kroz par kvartala odradili spajanje. Jel zaista mislite da bi HT ikad Rijeku i okolicu stavio na listu prioriteta da im RUNE nije izveo nered s ovim rolloutom u 2 županije. U svakom slučaju ovo ne može biti loše jer će nekome taj isti HT možda iskrcati svoju infrastrukturu i ne mora čekati Rune.

Ovdje sad moram stat da me ne bi etiketirali da radim za RUNE. Ne radim, ali mogu kao primjer reći da sam dokumentaciju za priključak predao u 08/2020, lokalni radovi na sekundaru su počeli početkom godine, a prije par dana sam mailom dobio predračun. BTW, lokacija Kastav. Ako nekog interesiraju detalji, nek se javi na PM ili pogleda temu na Bug-ovom forumu.

Zadnje izmijenjeno od: Njinsa. 14.04.2021. u 01:02.
Njinsa je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2021., 17:19   #193
Estarriol
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 34
Citiraj:
Autor Estarriol Pregled postova
Provjeravam to redovno, al i dalje je predračun nedostupan.

U međuvremenu, uspio sam ih dobiti pa evo odgovor ako nekog zanima:

"Do kraja ovog mjeseca ocekujemo zavrsetak gradnje primarne mreze nakon cega cemo krenuti sa gradnjom prikljucaka prema korisnicima."

Živi bili pa vidjeli.
Evo mali update nakon što sam ih ponovno bocnuo nakon 2 mjeseca.

"Čim primarna infrastruktura bude spremna za ukopčanje korisnika (trenutno se rade završna mjerenja i testiranj) sustav će poslati uplatnice."

Dakle, samo što nije!™
Estarriol je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2021., 15:20   #194
Njinsa
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Kastav
Postovi: 25
Od 01.07. spojen, odabrao Fibernet, 500/250.
Brzine redovno 5-10% veće od ugovorenih (vrlo fair QoS), 3 incidenta u 4 mjeseca (od toga 2 povezana s građevinskim radovima u SLO), odličan tehnički support (imam svoj router u bridge modu), nema filtiranja portova, sve je otvoreno.
Njinsa je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2022., 10:07   #195
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
poz.
bacio oko na rune. vidim spajanje 750kn, al ja nigdje ne uspijevam naci kolko to mjesecno kosta. zanima me samo net i telefon (ako postoji kod njih; zbog staraca jer eto oni moraju imati fixni telefon facepalm).
na njihovim stranicama mi pise dostupno (Čavle). kontejner pored vrtica im je 100ak m od moje kuce.
fala.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2022., 10:17   #196
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Rune pruža samo infrastrukturu a operatera biraš sam, imaš ga na prvoj stranici kad skrolaš dolje pod Ponude

https://www.ruralnetwork.eu/hr/
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2022., 11:11   #197
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
Kojeg bi operatera preporučili?
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2022., 11:48   #198
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
ja opet istrazujem. kojeg operatera preporucate na čavlima?
jesu svih 6 dostupnih svugdje ili to ide po podrucjima/zupanijama?
kolko vidim terrakom ste dobrano popljuvali u njihovoj temi pa bi ih odma prekrizio.
treba nam net+tel. tv nista. 100mbit mi sasvim ok. parica zadnje vrijeme (tkoma, 20mbit) steka, odspaja, ma za poludit...neznam jel router il veza, nije me vise ni briga, treba mi promjena.

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 20.02.2022. u 11:53.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2022., 16:03   #199
Njinsa
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Kastav
Postovi: 25
Svih 6 s dostupni svugdje, svi su napravili korvni ugovor sa RUNE.
https://fibernet.hr/internet-paketi/
234 hrk/mjesečno za 100Mbit i fiksni telefon.
Njinsa je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2022., 16:08   #200
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
na taj i ciljam, al me interesiralo i za ostale ako sam nesto previdio.

bez obziro koji se uzme placa se 750kn instalacija rune-u jel tak?
koliko cekate zadnje vrijeme na spoj?
kakav je router (admin access?) na fibernet-u? mogu podesavati stvari, port-ove? nemaju nikakve cgnatove i sl. stvari?

hvala.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2022., 18:43   #201
Njinsa
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Kastav
Postovi: 25
Da, 750kn plaćaš u svakom slučaju.
Čekanje ovisi koliko je daleko tvoj prvi susjed na RUNE optici. Znam da na Kastvu spoje novog pretplatnika unutar 2 tjedna ako je optika stigla na manje od 100m od kuće ili je netko u kući/zgradi već ima.
U suprotnom, govorimo o mjesecima.
Prije godinu dana su davali neke ICOTERA routere, ali izgleda da su se prebacili na neki drugi tip (XIAOMI ?).
Ja se nisam htio zezat s time pa sam stavio svoj router, dali su mi parametre za PPPoE konekciju i to je to. Nema nikakvog double NAT-a niti bilo što filtriraju, sve je otvoreno.
Velikodušni su sa QoS profilom, uredno dobivam 10% više od zakupljenog down/up. Tehnička podrška jako dobra, stručna, brza i susretljiva.
HT, A1 i ostala korporativna gamad im može puhati frulicu, po tom i ostalim pitanjima.
Njinsa je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2022., 13:58   #202
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
evo sukus moj sta sam saznao od jucer pa ak nekome skrati vrijeme istrazivanja. radi se o net+tel jer tv me ne zanima...


dvoumim se izmedu terrakom-a i fibernet-a ako se odlucimo na rune. terrakom ste dobrano popljuvali na njihovoj temi sto se tice podrske pa mi nije jasno kako to sve skupa kad oni vole naglasavati da su oni "top guy" i da ostali provideri idu "preko njih" stagod im to znacilo... covjek bi reko da bi oni trebali bit jaci u podrsci ako je to istina i ako su stepenicu ispred drugih?


rune 0800 7863 - cekanje na instalaciju 2mj (čavle; 200m zracne linije od kontejnera njihovog iza vrtica)


fibernet 0800 7515 - 234kn net(100/50)+tel, 2g ugovor


terrakom 0800 6677 - 249kn net(100/50)+tel, 2g ugovor / mogucnost isprobavanja 3mj nez ugovorne / admin pristup routeru ima (Iskratel V80)


tehnoline 0800 2556 - 239kn net(50/20)+tel, 2g ugovor / Mikrotik hAP ac2 - user nema pristup routeru; moguce im javiti koje postavke zelimo (port forward)


gt net 052 637 000 - 235kn net(100/20)+tel, 2g ugovor


satcom 051-545-997 - 275kn net(150/70)+tel, bez ugovorne; 500kn jednokratna naknada


air net - 091-534-9187 - sporo (20/4)?

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 21.02.2022. u 14:06.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2022., 14:46   #203
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
Ja sam na Fibernetu. Sam Rune je potrajao nesto duze nego sam planirao, ali kad je Rune spojio, Fibernet je u par dana sve svoje spojio da radi.

Ja sam dobio Icotera router (taman sad u 12tom mjesecu), ali cu se prebacivati na PPPoE i svoj router (koji vec imam). sve su jasno i brzo odgovorili. tako da sada mogu pokucat u drvo.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2022., 14:53   #204
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
taj njihov router takav srot/zakljucan ili?
kolko dode zasebni router kakve uzimate?

do sad sam uvjek koristio sta mi da provider jer mi se neda jos kesirat love, ako nemoram.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2022., 16:35   #205
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
Mislim da je router OK, ali kad vec imam full ubiquity opremu doma i ubiquity router, onda nema smisla daisy-chainat dva routera.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2022., 17:27   #206
Ecips Dlo
Premium
 
Ecips Dlo's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: brlog
Postovi: 488
ima li kakvih novosti ako ce nuditi preko a1 i/ili ht?
Ecips Dlo je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2022., 19:39   #207
Njinsa
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Kastav
Postovi: 25
HT, nikakve informacije u ovoj godini, samo ono što se zna od prosinca...oko 15-ak njihovih operativaca je ciljano isprobavalo (ili isprobava) HT opremu na RUNE fiberu.
Njinsa je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2022., 07:34   #208
blek
Registered User
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: hr
Postovi: 15
RUNE - Siva Zona brzog interneta

To na kakav način isti provlače svoju infrastrukturu, je u najmanju ruku "siva zona"... Čini se da imaju neke debele veze u PGŽ- Upravnom odjelu za pomorsko dobro promet i veze. U turističkim mjestima provlače kablove po starim drvenim stupovima (od kud ih donesu), ljudima obezvređuju njihovu imovinu, kuće i zemljišta, iako je u ulici uredno podzemna DTK od HT-a, koju oni mogu koristiti,imaju dozvolu od istih, ali je onda cijena projekta y kuna (ostane manje lovice u džepu za bonuse, dobiti itd), jer se mora platiti iskop (gdje treba), najlakše je zabosti stup, gdje može je i ulična svjetiljka dobar nosač za njihov kabel...
Ne znam samo tko sudjeluje u svemu tome, tj. kome se isplati kaljati svoju čast i ugled potpisom na tim njihovim "projektima"... Rumunjski način "uvođenja optike" je za tu tvrtku još u povojima... Oni bi mogli i Rumunjima prodati novitete u uvođenju brzog interneta!!

Valjda su investitori iz CEBF https://www.cebfund.eu upoznati sa načinom rada istih, ili je i njima samo bitna dobit!!!


Svi želimo optiku, tj brzi internet, ali ne na takav način i pod takvim uvjetima!!

blek je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2022., 09:21   #209
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Općina na rubu grada, Viškovo I'm je rekla da ako postoji podzemna infrastruktura moraju koristiti podzemno. Oni odustali od cijele općine, maknuli je iz projekta.

Primjer dva s Kastva. Ljudi imaju od glavne ceste debeli buzir do zgrade. Rekli rune, dodjite nam krz taj buzir u zgradu pa dalje kako ide. Rune ne možemo tako, to je previše vremena, mi zrakom na fasadu pa kroz rupu unutra. Ljudi rekli hvala i doviđenja.

Iskreno, mojih 50/20 je sasvim dovoljno za dogledno vrijeme. Ja cu se nadati vectoringu na Bakru prije nego rune optici. Ili radi kako spada ili odi kući.

Sent using Tapatalk
mann je online   Reply With Quote
Staro 26.04.2022., 10:52   #210
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Pitaj ljude koji imaju 10/1. U danasnje vrijeme 10/1 bi trebali zakonom zabraniti. Ovako ljudima preostaje biti na milost države, ht-a i inih ili imati ružnu optiku iz Rune. 50/20 bi svi ti ljudi potpisali na 5godina bez problema.

Zadnje izmijenjeno od: Bruno_Rv. 26.04.2022. u 11:06.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na