Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.05.2008., 12:56   #31
Killed1
Premium
Moj komp
 
Killed1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 41
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova


Citiraj:
Autor Ozi Pregled postova
Ne razumijem. Nisi siguran da li je to tvoja slika? Zar si stavljao tuđe ili što?
Nisam nista tude stavljo citaj malo bolje

Citiraj:
Autor Ozi Pregled postova
4.0 sa stock kulerom je dosta optimistično, da ne kažem nemoguće.
Je si siguran? Ocito da je moguce
Killed1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 13:12   #32
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
Ma nisam reko da su velke greške, nego uporaba ne+riječ(ne zajedno) i još neke sitnice. Ma ništ važno, al onak, ak je review super, zakaj ne i to?

Ne želim vraćat udarac, nit ga vraćam, pa vidiš da sam te lijepo pohvalio jer to i zaslužuješ.
Uskoro će neke grafe na review, pa ćeš ti moć vraćat udarac x2. 2:0
ma np, sljedeci ozbiljniji review bude i pravopisno tocan samo za tebe

Citiraj:
Autor granata Pregled postova
buljet dobar review...a sto se tice ice demon, e sjecas se ovog obecanja...
thx i nemoj zapocinjat o tome na ovoj temi

Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Baja, vsaka čast, udesio si to dobero



Budew i moj sutra, kad se bu otreznil
Nadam se da nisi sino na ispumpavanju zavrsio jer meni je malo falilo Neznam kak sam uspio motor dotjerat doma. Aj onda cekamo i tvoj dugo ocekivani review Abitice

Citiraj:
Autor Ozi Pregled postova
Na ovo sam mislio http://www.max-save.org/img.php?file=9coezu.jpg
Jel to tvoja ili nečija druga slika?
zas nebi bila moja slika? 4.5GHz je postignuto sa stock coolerom na 1.6V i sta je tu cudno? Mislim, znam da je malo ludo ici na takav potez al da eto samo za informaciju ukoliko jos neznas, stari Toledo je isao pod 2.0V sa stock coolerom. Temperature me ne zabrinjavaju jer je te ujedno i test hoce li procesor izdrzat dugotrajniju torturu sa manje voltaze. Ovo je tek pocetak njegove balade tako da ocekujte Wolfija u boljem svjetlu kad Optiku stignu cooleri. Aski skidam te sa vrha

Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
very nice
danke, danke... jesi uspio uspjesno zavrsit mod?

Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Evo da i ja pohavlim Baju Bulleta svaka čast, super odrađeno!
hvala... samo sto sam i sam svjestan da ovakvi reviewi nisu za forum vec za portal no eto samo sam htio napraviti mali ulet "kako napraviti review" kad se u zadnje vrijeme svi nesto bacaju na njih a nitko da ga upravo odradi.

Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Odličan review Da sam ga vidio popio bi malo više da proslavimo

Jel planiraš raditi žešće modove na njoj?

btw. ovo OC Addicted zvuči tako sexy Podsjeća na hipro-vo "Yorkfield addicted"
Nema problema, popio sam ja za tebe,za mene i za jos 5 nas sinoc
Vjerovatno ce ici svi modovi za nju kad napravim POT (negdje u 9-10mj)
a sto se tice "loga"... Zelis u Team ?

Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Pa pogledajte vCore na SS pa će vam biti jasno kako je uspio
Inače,daj mi raci točno kako izgledaju naponi po parametrima NB,PLL voltage,fsb termination voltage,Over charging voltage-zapravo što ja pišem
De smaži još jedan screen tog dijela biosa sa naponima,ne bilo ti zapovijeđeno,za 500fsb
Inače odličan posao
To sam mislio napisat na dosta visem FSB-u odnosno kad mi dode cooler.

vNB - 1.40V
vFSB - 1.20V
vPLL - 1.50V
NB GTL - 0.61x
CPU GTL - 0.59x
vCORE - 1.6V
OCV nisam diro pa je na AUTO


Eto oprostite , nisam mogao prije odgovorit. Jos je u meni prmomil
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.05.2008., 13:18   #33
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
CPU GTL,on je povezan s kojim parametrom,PLL ili vCore?
Neznam,moram probat ovo tvoje da vidim da meni previše struje na pojedinim komponentama ne daje nestabilnost,jer je meni PLL na 1,9 i FSB na 1,3,mislim da mi je na manje padao na memtestu.Inače ja imam Premium,ali to je to više manje osim geil hlađenja

Sad vidim:
Citiraj:
Autor granata Pregled postova
buljet dobar review...a sto se tice ice demon, e sjecas se ovog obecanja...
Mislim da je dedlajn prošao
Al se ja sjećam Eurodizelovog obećanja

Zadnje izmijenjeno od: žile. 11.05.2008. u 13:29.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 13:22   #34
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
danke, danke... jesi uspio uspjesno zavrsit mod?
je, je, pomicem se pomalo, (petak/subota...razumijes :P)
imam pitanje jedno al to cemo na icq

polako s tim promilima
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 13:51   #35
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Svaka čast na iscrpnom reviewu..ali IMHO..za tu cijenu NEMA bolje ploče i zato je trebala bar 8.5/10 dobiti..ako ne i više..sve negativne stvari su zaista tvoje subjektivne primjedbe..

A tako se ne piše review..

BIOS 1006 je samo ona trešnjica na šlagu,jer se konačno može životinjski clockati,što nije bio slučaj još od 0604 ili kojeg već stock BIOS-a...

Pohvaljujem te za trud,svakako,ali kudim zbog subjektivnosti kod negativnih strana MBO...recimo ovako,IDE ? pa kome to još danas treba pobogu,za pržilicu si mislio? ili položaj IDE porta - na dnu MBO ? Da,to je pomalo nezgodno rješeno u ASUS-u..ali ništa šta jedan 70cm IDE-kabel ne može rješiti..

Da ne pričam..kako SATA prže koštaju ravno 200kn...i rješen problem..

Ostale negativnosti mi se nisu učinile pretjerano bitnima..pa ih ne bi iznosio..

Uglavnom..imam tu ploču već 6mj,i mogu ju samo preporučiti..prvi primjerak je bio dosta nesretan,mislim da se radilo o tvornički skršenoj MBO,jako je bila nestabilna,cold-bootala je nikako,i radila brdo problema..vratio sam ju u links, i ova sad koju imam ide preko 530mhz FSB što sam ja probao..odnosno kad je frend dovezao E8400..

Još jednom,za kraj..svaka čast za trud.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 14:25   #36
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 773
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
...recimo ovako,IDE ? pa kome to još danas treba pobogu,za pržilicu si mislio? ili položaj IDE porta - na dnu MBO ? Da,to je pomalo nezgodno rješeno u ASUS-u..ali ništa šta jedan 70cm IDE-kabel ne može rješiti..

Da ne pričam..kako SATA prže koštaju ravno 200kn...i rješen problem..
Ajmo krenut iz pocetka. Tko koristi FDD? Da su zamjenili mjesta-svakako bi bilo bolje. Takodjer, kad su ga vec na dno krhnuli, mogli su u paket ubacit duzi kabl. Osobno sam imao gro problema sa ovom plocom u chif. kucistu jer mi je przilica na vrhu.

Zasto bi ja kupovao neku drugu przilicu kada mi ova sasvim dobro radi i nemam problema za mijenjanjem iste, a i nije bas da mi se dava 200kn nizasto. I daleko od toga da je 200kn malo...
Optik je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 14:26   #37
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
CPU GTL,on je povezan s kojim parametrom,PLL ili vCore?
Neznam,moram probat ovo tvoje da vidim da meni previše struje na pojedinim komponentama ne daje nestabilnost,jer je meni PLL na 1,9 i FSB na 1,3,mislim da mi je na manje padao na memtestu.Inače ja imam Premium,ali to je to više manje osim geil hlađenja
GTL referenca je prica za sebe. Namjena mu je da cisti signal na visokim frekvencijama al kao sto sam vec reko, ne odrazuje se na svakom procesoru isto.
Sta neide sa manje PLLa? 1.9V je vec klimava stopa tj. na granici ubijanja.
Al izjava da je Premium vise manje ista osim hladenja je smjesna. imas 8-faznu regulaciju napona i mislim da bi drop trebao biti ako ne 0 onda jako mal. 8 vs. 3 ? ipak 8

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Svaka čast na iscrpnom reviewu..ali IMHO..za tu cijenu NEMA bolje ploče i zato je trebala bar 8.5/10 dobiti..ako ne i više..sve negativne stvari su zaista tvoje subjektivne primjedbe..
A tako se ne piše review..

BIOS 1006 je samo ona trešnjica na šlagu,jer se konačno može životinjski clockati,što nije bio slučaj još od 0604 ili kojeg već stock BIOS-a...
Pohvaljujem te za trud,svakako,ali kudim zbog subjektivnosti kod negativnih strana MBO...recimo ovako,IDE ? pa kome to još danas treba pobogu,za pržilicu si mislio? ili položaj IDE porta - na dnu MBO ? Da,to je pomalo nezgodno rješeno u ASUS-u..ali ništa šta jedan 70cm IDE-kabel ne može rješiti.Da ne pričam..kako SATA prže koštaju ravno 200kn...i rješen problem..
Ostale negativnosti mi se nisu učinile pretjerano bitnima..pa ih ne bi iznosio.. Još jednom,za kraj..svaka čast za trud.
da, negativne stvari su vise subjektivne no kad sagledas u globalu, puno ljudi jos koristi IDE sucelje, npr. meni je HDD jos IDE a prza SATA. Iako se cini smjesno tako je jer je stvarno na losem polozaju.
BIOS verzija je na vrhu da ljudi znaju o cemu pricam tj da nebi oni sa predhodnim BIOS-ima rekli " Gle, Bullet prica pizdarije. Kod mene toga nema "

sve u svemu... thx
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 14:40   #38
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
o:
Al izjava da je Premium vise manje ista osim hladenja je smjesna. imas 8-faznu regulaciju napona i mislim da bi drop trebao biti ako ne 0 onda jako mal. 8 vs. 3 ? ipak 8
0 nije sigurno,a bome nije ni 0.010 kao tebi.Recimo da je drop ~0,025.Sad ili ovo za regulaciju nije točno,ili tu nešto jebeno ne štima.Odnosno,na 1,4875 dobijam 1,456 u windowsima.
Položaj IDE je katastrofa,tu nema priče uopće.Pogotovo za one s većim kućištima,ja sam moro razrovat pola onih limenih pokrova od 5,25 da bi uglavio pržu,jednu optiku sam čak morao izbacit jer nema teorije da bi mi dohvatio kabel.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 14:50   #39
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
A boze moj, pa barem danas postoje mogucnosti "biranja" hardvera po zeljama. IDE/sata/boje/velicina pim**ka...itd.

Ako imam IDE hard, normalno da cu pogledati plocu prije kupnje i procijeniti dali mi pase ili ne. Ili cu izbaciti ide uredjaje iz kejsa i staviti sve sata. Toliko se raspravljate bespotrebno. Ili vi prvo kupite pa onda kukate. Ne kuzim. IDE slot je stavljen gdje je, nije na nama da procjenjujemo dali je dobar/los polozaj. Kome netreba taj ce rec da je u idealnom polozaju, right?

Prije kupovine svoje 3870 x2 grafe, dobro sam pogledao duzinu te grafe jer mi prelazi preko sata slotova na maticnoj, a kako imam 4 sata uredjaja (3xhard, 1xoptika) nije mi bilo bas svejedno. "Problem" je rjesen postavljanjem L sata konektora jer normalni nemaju sanse stat ispod grafe.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 14:58   #40
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 773
Moze se kupiti, nije stvar u tome, ali to je minus na ovoj ploci. Najlakse je reci kupi duzi kabl ili slicno
Tu se svi slazu i mislim da je tu EOD
Optik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.05.2008., 15:19   #41
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
..ma duži kabl je beba,ima u ve-mulju,70tak kn...

Netko je spomenuo Chiefa,ma sve mi je jasno,imam BX tower njihov,prža mi je IDE,Asusova isto..i skroz gore je..poznata mi je tvoja muka..ali blago ovoj ploči ako joj je položaj IDE konektora jedini minus..i razlog za 3 ocjene manje..

Zar ne?

Sve u svemu,odličan posao..nino je dobro rekao,ako ćemo pošteno..prvo gledaš šta ćeš kupiti i šta ti treba..onda ideš kupovati..pa nemamo 10g pobogu..znamo šta kupujemo..Al ako je to - , onda ok..prihvaćam..

žile,kume..pa imaš kabel,70kn dođe..,bez rovanja 5,25tki..meni drži preko pola godine..ko sat radi prža...nije to greda..

200kn? Nije malo..al nije ni pošteni miš..ako ćemo biti realni..kad kupuješ konfu od 6 000kn,200kn više manje mi neće biti problem..pogotovo ako kupuješ i pržu..pogledaš,raspitaš se..1 IDE,ok..na dnu je? ok i to..uzimam SATA pržu..i doviđenja..no kažem..ja sam zadržao staru..i poznam tvoje muke..i primjedba stoji.

Tko koristi FDD? Evo jednog klipana..myself...zašto? Pa recimo da mi je Asusflash iz windowsa XP razvalio BIOS na dvije ASUS-ice prije..i rekao,zahebi..ja ne