Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.12.2013., 17:51   #1
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
OpenGL bench?

Imam napraviti jedan seminar koji bi nosio naslov poput "Usporedba grafičkih kartica različitih generacija u OpenGL-u".
Dakle zadatak je jasan već iz naslova ali ću objasniti što mi treba u kratkim crtama.

Namjeravam koristiti 3-4 grafičke kartice različitih generacija i napraviti usporedbu performansi. Uz neke "osnovne" grafičke testove, seminar zahtjeva da uđem dublje u OpenGL i samim time tražim nekakav dobar benchmark kojim bi tih par kartica usporedio u tom području. Možda je malo zbrčkano pitanje ali nadam se da ćete razumjeti.

Isto tako, može odmah preporuke kartica za testiranje pošto sam ispao iz štosa.

Znači, ponavljam, OpenGL cross-time usporedba mi treba tako da u obzir dolazi kartica starije generacije (1), ne tako stara (2), i neka nova (3).

Unaprijed zahvaljujem
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2013., 18:51   #2
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Pogledaj malo Phoronix Test Suite ako bi ti odgovarao.
cccp je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.12.2013., 13:01   #3
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Citiraj:
Autor cccp Pregled postova
Pogledaj malo Phoronix Test Suite ako bi ti odgovarao.
Uzet cu u obzir. Zahvaljujem, anyone else? Za grafe ako ne za jos koji GL testic.
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2013., 13:16   #4
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
Imam napraviti jedan seminar koji bi nosio naslov poput "Usporedba grafičkih kartica različitih generacija u OpenGL-u".
Dakle zadatak je jasan već iz naslova ali ću objasniti što mi treba u kratkim crtama.

Namjeravam koristiti 3-4 grafičke kartice različitih generacija i napraviti usporedbu performansi. Uz neke "osnovne" grafičke testove, seminar zahtjeva da uđem dublje u OpenGL i samim time tražim nekakav dobar benchmark kojim bi tih par kartica usporedio u tom području. Možda je malo zbrčkano pitanje ali nadam se da ćete razumjeti.

Isto tako, može odmah preporuke kartica za testiranje pošto sam ispao iz štosa.

Znači, ponavljam, OpenGL cross-time usporedba mi treba tako da u obzir dolazi kartica starije generacije (1), ne tako stara (2), i neka nova (3).

Unaprijed zahvaljujem
Je ti "ulazenje u dubinu OpenGL-a" vrtiti tri razna benchmarka.

Skini fino VS Express + GLUT, napisi 10 svojih funkcija pa istestiraj sve sto te zanima - tu ces zaista malo zagrepsti "dubinu" OGL-a...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2013., 14:51   #5
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Imao sam osjecaj da ces se javit na ovu temu :d
Seminar je, a OpenGL nije stvar koja me previse zanima pa pisanje funkcija za isti mi ne igra ulogu.. Pod dubinu sam mislio samo da nije neki standardni bench poput 3dCmarka koji mi ne pokazuje previse za seminar. Dakle nista pro, cisto da imam nesto za pisat o GLu uz neki primjer i to je to.
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2013., 16:33   #6
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
Imao sam osjecaj da ces se javit na ovu temu :d
Seminar je, a OpenGL nije stvar koja me previse zanima pa pisanje funkcija za isti mi ne igra ulogu.. Pod dubinu sam mislio samo da nije neki standardni bench poput 3dCmarka koji mi ne pokazuje previse za seminar. Dakle nista pro, cisto da imam nesto za pisat o GLu uz neki primjer i to je to.
To sto tebe "ne zanima" nema veze sa temom seminara. Pa sto si ga odabrao?

A "10 funkcija" u OGL-u je osnov osnova. Sto mislis da je OGL tema za seminar preko Google translatea s Wikipedije?

Jel to za 8. razred osnovne - napredna informatika ili srednja skola? Jer ako je za faks... Stari moj. Djaba si krecio s ovakvim stavom.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2013., 16:48   #7
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Seminar je bio dodjeljen i tema nije direktno OGL nego koliki je napredak u tehnologiji (hw) koja koristi OGL. OGL ce biti samo dio seminara popracen primjerom koji daje neki konacan rezultat. Znam da si osoba koja ide u krajnost i koja rijetko kad nece popljuvat nekoga na ovom forumu ali i koja je nacitana pa sam te iz tog razloga ocekivao na ovoj temi (i to bas s takvim stavom) ali znas nekad i pomoc pa mozes rec i sto bi po tvome trebalo pisati u nekom "nebitnom" seminaru odnosno koliko bi truda u isti trebalo uloziti dok sa strane imas jos 2-3 vaznija projekta?
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2013., 17:01   #8
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
Seminar je bio dodjeljen i tema nije direktno OGL nego koliki je napredak u tehnologiji (hw) koja koristi OGL. OGL ce biti samo dio seminara popracen primjerom koji daje neki konacan rezultat. Znam da si osoba koja ide u krajnost i koja rijetko kad nece popljuvat nekoga na ovom forumu ali i koja je nacitana pa sam te iz tog razloga ocekivao na ovoj temi (i to bas s takvim stavom) ali znas nekad i pomoc pa mozes rec i sto bi po tvome trebalo pisati u nekom "nebitnom" seminaru odnosno koliko bi truda u isti trebalo uloziti dok sa strane imas jos 2-3 vaznija projekta?
Ne idem ja u krajnost nego se ovdje cesto nalazi ekipa koja se ne pomakne s mjesta, tako da mojih 22 centimetara (xexe) izgleda kao "krajnost", jebote...

Mislim da si ti malo omasio ceo futbal - ti ces nesto benČmarkat, a de facto zelis testirati DX7, DX9 i DX11 graficku karticu (karikiram, ali sam tako dobio dojam po tvojem pisanju)? To uopce nema nikakvog smisla i nikakav benchmark ti nece nesto pametno dati.

Zato po meni imas alternativu - ili ces pisati o funkcijskom napretku OGL-a (kako i sto se razvijalo i mijenjalo kroz 1.x, 2.x, 3.x i 4.x iteracije), sto je po meni nesto teze jer zadire u puno teorije koja bi trebala biti popracena velikom praksom (kada bi samo krenuo secirati nekakav Wildcat VP ili slican chip i njegovu arhitekturu u odnosu na OGL dobio bi svasta nesto dovoljno i za doktorat, a ne za seminar), ili ces vidjeti s kojim grafickima raspolazes, provjeriti minimalnu OGL kompatibilnost i zakucati par poligona, linija ili neceg u tom stilu kroz tri i pol petlje pa vidjeti "napredak" i srociti par stranica suvislog seminara.

To sto ti imas 2-3 projekta sa strane je iskljucivo tvoj problem, stvarno.

Ili jednostavno ne kompliciraj, prepisi clanak s Wikipedije kao cijeli posten hrvatski akademski svijet i Bog da ti grijehe prosti.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2013., 17:15   #9
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576



Isfrustrirani čovječe napaćenog hrvatskog naroda

-->
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
ili ces vidjeti s kojim grafickima raspolazes, provjeriti minimalnu OGL kompatibilnost i zakucati par poligona, linija ili neceg u tom stilu kroz tri i pol petlje pa vidjeti "napredak" i srociti par stranica suvislog seminara.
That was the point of my question here.
Zato sam i pitao ima li neki testić koji takvu usporedbu vraća kao broj a ne subjektivni dojam ili mjerenje nečega "štopericom".

A i sam sam rekao da neznam jesam li bio dovoljno jasan u prvom postu.




Isfrustrirani čovječe napaćenog hrvatskog naroda

Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2013., 18:53   #10
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
That was the point of my question here.
Zato sam i pitao ima li neki testić koji takvu usporedbu vraća kao broj a ne subjektivni dojam ili mjerenje nečega "štopericom".
A i sam sam rekao da neznam jesam li bio dovoljno jasan u prvom postu.
Jebem li ga, sto da ti kazem, ako nisi sebi jasan, tesko ces biti nekom drugom.

Ali valjda kao PiSiEkspert i sam znas da ne mozes vrtiti 3DČmark 2019 na Voodoo Rushu kako bi pokazao "napredak u razvoju GPU-a naspram D3D API-ja".

Uzeo si vrlo specificnu temu. Moja slobodna procjena je - poprilicno zahtjevnu. Ne znam sto tocno znaci "seminar", ali tema po meni zahtjeva dobru kolicinu opcenitog znanja vezanog za tematiku. Mozes je odraditi preko kurca (kopiraj sve o OGL-u s Wikipedije), ili mozes "malo dublje uci u problematiku". E sad je stvar na tebi - imas li vremena/zelje/volje/potrebe za novim znanjem i interesima ili ne. I jos bolje, dovoljno je da zagrebes malo i mozes napisati vrlo kvalitetan rad.

Neke reference:

A Mathematical Introduction with OpenGL
Mathematical elements for computer graphics
Mathematical Aspects of Geometric Modeling
Curves and Surfaces for Computer Graphics
Domace biljeske o CAGD-u
Spline bibloigrafija i prakticni primjeri na de Boorovoj stranici
Developerske stranice AMD/nVidia

I naravno, internet+Google kao takvi.

Citiraj:
Isfrustrirani čovječe napaćenog hrvatskog naroda
S takvim narodom, jedini napaceni su politicari koji moraju vladati istim. Sva sreca, vecinom radim sa strancima, pa me lokalna inercija ne dira previse...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.12.2013., 11:39   #11
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Zahvaljujem na vremenu i živcima utrošenim u ovoj temi Bubba kao i cccp-u na prijedlogu.



Bullet1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na