Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.06.2012., 13:06   #241
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
U CCC ideš na "My Digital Flat-Panel">"Scaling Options" i odabereš TV u padajućem izborniku ako već nije i staviš "Overscan" na 0%. Mene živcira šta to moram radit svaki put kad updateam drivere ali sam naviko već...
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2012., 20:28   #242
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
evo što mi se događa,novi driveri (zadnji skinuti s ati stranice) instalirani na friškim windowsima,odem pod amd vision control center,scaling options,overscaling na 0,u windowsima je slika preko cijelog monitora ali kad pokrenem igru ( ghost recon) imam taj crni rub oko monitora,... :S

Zadnje izmijenjeno od: d0magoj_OS. 26.06.2012. u 14:18.
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.02.2013., 08:26   #243
dxdandy
Premium
Moj komp
 
dxdandy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vinkovci
Postovi: 301
Question ATI 5450 & TV , različita rezolucija

Pozdrav svima,


imam problem koji nikako da riješim.Uzeo sam si za sobu philipsov led tv koji ima rezoluciju 1366x768 a monitor na kompu ima
rezoluciju 1280x1024.Monitor je spojen vga kabelom a TV sa hdmi kabelom ali nikako ne mogu postići da svaki zasebno prima njemu
nativnu rezoluciju ali da je ekran pun ili kako to vec sad podesiti.Najbolje što sam uspio je da dok mi je na monitoru njegova noramlna
rezolucij tj. 1280x1024 uspijem podesiti i nativnu rezoluciju na TV-u tj. njegovu od 1366x768 ali mi sa svake strane ostane crna crta
debljine cca 10mm a gore i dolje se javi isto crni prostor od oko 5mm.Nigdje nema u opcijam od ati-ja da se slika razvuće i gore i dolje.
Mislio sam da se to automatski odradi kad se spoji hdmi kabel pa da tv i grafička prepoznaju i sami podese to kako treba.
Sa kloniranjem displaya naravno ne ide jer onda reza nikako ne stima na TV-u već moram ići na extended display.

Osim toga me mući sad kad pustim na racunalu neki film kako ga natjerati da krene u full screenu modu na Tv-u a ne da ja recimo
moram MPC-HC prevući na TV i onada još klikati po njemu da se pokrene u full screen.Malo sam zahrdjao sa ovim podesavanje pa
zato molim pomoć nekoga tko je sastavljao sebi MPC od racunala pa je morao i ovo odradit.Nije da nisam poklikao sto opcija i ni jedna
ne radi kako treba...izgubih dva dana na ovo i nikako da nadodjem a mozda treba treba samo par klikova koje ja ne vidim a mozda i ne
može to što ja pokušavam.

Hvala na pomoći !
dxdandy je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 08:43   #244
sinke.ZG
Premium
Moj komp
 
sinke.ZG's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 732
Koliko ja znam grafa nemre slat posebno sliku jedne rezolucije na tv a posebno druge rezolucije na komp zato i imas te crte sastrane i gore dole na tv
__________________
sinke.ZG je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 09:19   #245
dxdandy
Premium
Moj komp
 
dxdandy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vinkovci
Postovi: 301
Eto moja kartica može slati drugačiju rezoluciju,barem kad klinem na
properties na TV-u i odem na karticu gdje mogu podešavati rezu,nudi mi
da podesim koju želim pa sam naravno stavio nativnu jer mi glupavo stavljati FullHD rezoluciju kad ni TV-e nije FullHD.
E sad ja bih rekao da puca tu rezu koju ja namjestim a ne samo da dozvoli namjestiti a da ide neka sasvim druga rezulucija.
dxdandy je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 10:05   #246
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Probaj potražiti u ATI CCC, pod My Digital Flat Panel-Scaling opciju, pa se poigraj sa time i vidi da li ćeš uspjeti popraviti situaciju.
E-mil je online   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 10:39   #247
dxdandy
Premium
Moj komp
 
dxdandy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vinkovci
Postovi: 301
Citiraj:
Autor E-mil Pregled postova
Probaj potražiti u ATI CCC, pod My Digital Flat Panel-Scaling opciju, pa se poigraj sa time i vidi da li ćeš uspjeti popraviti situaciju.
ok to isprobam kad dodjem kući, a kako ovo da se pokreće film u full screenu na tv da ga ne moram prevlaćiti sa monitora ?
dxdandy je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 14:19   #248
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Citiraj:
Autor dxdandy Pregled postova
Pozdrav svima,


imam problem koji nikako da riješim.Uzeo sam si za sobu philipsov led tv koji ima rezoluciju 1366x768 a monitor na kompu ima
rezoluciju 1280x1024.Monitor je spojen vga kabelom a TV sa hdmi kabelom ali nikako ne mogu postići da svaki zasebno prima njemu
nativnu rezoluciju ali da je ekran pun ili kako to vec sad podesiti.Najbolje što sam uspio je da dok mi je na monitoru njegova noramlna
rezolucij tj. 1280x1024 uspijem podesiti i nativnu rezoluciju na TV-u tj. njegovu od 1366x768 ali mi sa svake strane ostane crna crta
debljine cca 10mm a gore i dolje se javi isto crni prostor od oko 5mm.Nigdje nema u opcijam od ati-ja da se slika razvuće i gore i dolje.
Mislio sam da se to automatski odradi kad se spoji hdmi kabel pa da tv i grafička prepoznaju i sami podese to kako treba.
Sa kloniranjem displaya naravno ne ide jer onda reza nikako ne stima na TV-u već moram ići na extended display.

Osim toga me mući sad kad pustim na racunalu neki film kako ga natjerati da krene u full screenu modu na Tv-u a ne da ja recimo
moram MPC-HC prevući na TV i onada još klikati po njemu da se pokrene u full screen.Malo sam zahrdjao sa ovim podesavanje pa
zato molim pomoć nekoga tko je sastavljao sebi MPC od racunala pa je morao i ovo odradit.Nije da nisam poklikao sto opcija i ni jedna
ne radi kako treba...izgubih dva dana na ovo i nikako da nadodjem a mozda treba treba samo par klikova koje ja ne vidim a mozda i ne
može to što ja pokušavam.

Hvala na pomoći !
Citiraj:
Autor njuskalo Pregled postova
U CCC ideš na "My Digital Flat-Panel">"Scaling Options" i odabereš TV u padajućem izborniku ako već nije i staviš "Overscan" na 0%. Mene živcira šta to moram radit svaki put kad updateam drivere ali sam naviko već...
A ovo da ti uvijek otvara full screen na TV-u ćeš morat namjestit u player, potraži negdje opciju da uvjek otvara full screen i onda još samo prvi put kad pustiš "odvučeš" film na TV a svaki kasniji put bi trebao zapramtit da otvara na TV-u. Ja recimo koristim KMP i stavljeno mi je da otvara uvijek u originalnoj rezoluciji video (windowed) te mu samo lupim enter (shortcut za full screen) i odem na kauč gledat. Miš je wireless te mi ga nije problem ponijet sa sobom da mogu pauzirat i kaj već. Jedino je zeznuto kad neki video oću pogledat na monitoru moram napamet pikat video prozor da ga uhvatim na extended desktopu i "odvučem" na monitor, ali ako možeš u isto vrijeme vidjet oba ekrana to nije problem.
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2013., 12:11   #249
lister
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: zg
Postovi: 4
Pomoć molim!

Bok svima.

Prije dosta godina imao sam stari komp cija je graficka kartica imala tv-out (S-video) izlaz. Preko toga sam kabelom sa cincevima spojio komp na tv koji ima samo scart ulaz.

No sada nova grafa ima HDMI, DVI i onaj stari vga izlaz. Radi se o XFX ATI Radeon HD5670. Je li mogu ikako to spojiti na stari tv sa scart ulazom??


Hvala!!
lister je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2013., 12:17   #250
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor lister Pregled postova
Bok svima.

Prije dosta godina imao sam stari komp cija je graficka kartica imala tv-out (S-video) izlaz. Preko toga sam kabelom sa cincevima spojio komp na tv koji ima samo scart ulaz.

No sada nova grafa ima HDMI, DVI i onaj stari vga izlaz. Radi se o XFX ATI Radeon HD5670. Je li mogu ikako to spojiti na stari tv sa scart ulazom??


Hvala!!
Ako ti je 2 metra dovoljno:

http://www.chipoteka.hr/artikl/8071600301

http://www.links.hr/?naziv=kabel-del...kl=200.600.169

I skineš posljednje drivere za grafu: http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

Zadnje izmijenjeno od: Trbonja. 31.05.2013. u 12:25.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.05.2013., 12:31   #251
iNoob
Game Collector
Moj komp
 
iNoob's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Viškovo (Rijeka)
Postovi: 366
Mislim da to neće radit. Ovi kablovi su za scart izlaz i VGA ulaz u monitore a njemu treba VGA izlaz u scart. Mislim da bez nekog aktivnog pretvarača signala neće moć.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
iNoob je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2013., 12:44   #252
lister
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: zg
Postovi: 4
Citiraj:
Autor iNoob Pregled postova
Mislim da to neće radit. Ovi kablovi su za scart izlaz i VGA ulaz u monitore a njemu treba VGA izlaz u scart. Mislim da bez nekog aktivnog pretvarača signala neće moć.


Da, bas citam da je to sve jako komplicirano i pitanje je da li ce ce se u driverima to uopce moci postelati. A i 2m je stvarno malo..

Zasto izbacuju tako korisne stvari kao tv-out izlaz? Pa nemaju bas svi na svijetu osim mene nove lcd televizije.

Ako netko zna da bi sa ovim kablovima sigurno radilo, biti cu zahvalan na informaciji.

tnx!
lister je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2013., 13:15   #253
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,469
Moze se.
http://www.idiots.org.uk/vga_rgb_scart/

Prije podosta godina sam to slozio, i dobro radilo
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2013., 18:07   #254
lister
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: zg
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Moze se.
http://www.idiots.org.uk/vga_rgb_scart/

Prije podosta godina sam to slozio, i dobro radilo
imas li jos to : ) ?
da li si se trebao muciti sa ovim svim brojkama
http://www.avsforum.com/t/1355148/tweaking-vga-scart-rgb-timings
lister je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2013., 23:29   #255
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,469
Nemam vise to... HDMI!
No, da - moras se 'muciti' s tim brojkama, jer moras sloziti custom rezuluciju.
Rezultat je pak izvrstan - najkvalitetniji TV out sto mozes imati (analogno)

Jedan savjet - ako imas drugi komp, na ovom na kome to radis stavi VNC - ako ti se zbrlja rezolucija i ne vidi sto radis, preko VNC-a ces vidjeti
Nick7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na