Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.02.2014., 14:02   #1
JohnnyBoy
Guest
 
Postovi: n/a
Acer Aspire 7741g problem s paljenjem

Dakle kupio sam navedeni laptop pokvaren od frenda i odlucio ga osposobiti. Naime laptop ima problem s paljenjem. Znaci spojim punjac koji nije orginalni ali radi na istoj voltazi i amperazi (testiran na drugom laptopu 100% ispravan) bez baterije u laptopu i sto dobijem nista bas nista nikakve lampice nesvijetle nista.

Spojim bateriju koja je 100% mrtva s punjacem i nekad upali iz prve nekad ne. U windowsu pokazuje da baterije uopce nema kao da je mrtva ako ga uspijem upaliti. Kad maknem punjac znaci samo bateriju nista nikakvih znakova zivota.

Kupio novu bateriju i stom baterijom samo lampica od baterije blica narancasto 5 puta i opet nista. Sto je zanimljivo sto ga bas nikako nece upaliti niti s punjacem stom novom baterijom. Ovo je prvi laptop koji sam drzao u ruci kojemu je potrebna i baterija za strujni krug odnosno za paljenje ili je problem u ploci.

E sad laptop koristi cura i samo poklopac znaci nema problem standby mode i to je to ali me zanima ako je to zbog chipseta nepada mi napamet kupovati novu plocu, preskupe su za ovaj model a zao mi ga se rijesiti za sitne novce ipak je to malo noviji model.

Radim s racunalima godinama i nikad nisam vidio nista slicno isto tako nitko kome sam pricao o ovome nije cuo za nesto slicno. Po netu sam trazio i ima milijun rjesenja ali nijedno neradi.

Znaci kad ga ugasim, iste sekunde ce upaliti ali pricekam li minutu nema sanse samo se ta glupa lampica pali i gasi 5 puta. Onda tu mrtvu bateriju maknem i odspojim punjac pricekam sat dva da pretpostavljam i taj posljednji volt ispari vratim bateriju i punjac nazad i upali.
  Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 19:04   #2
B(p)lenky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Stari Grad
Postovi: 86
Imao sam isti laptop nedavno na popravku sa identicnim problemom i kvar je bio u prikljucku punjaca,odnosno u kabelu kojim je on povezan na plocu,laptop se slozen ponasao identicno ali kad bi ploca bila van kucista mozes zakrivit konektor i tada bi radio normalno.kupnjen preko ebaya novi konektor za 3$ i problem rijesen pa probaj
B(p)lenky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2014., 19:11   #3
JohnnyBoy
Guest
 
Postovi: n/a
Ja bih to napravio da se laptop upali s ovom novom baterijom ali nezelim to raditi kad se on uopce nezeli upaliti sa ispravnom baterijom o.O

Kazem ti probao sam sva rjesenja cak sam o tome i citao kao u serijskoj proizvodnji da rade greske na tim konektorima s ploce na punjac.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na