Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.11.2006., 10:13   #1
Maiden
Premium
Moj komp
 
Maiden's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: dbk croatia
Postovi: 23
molim pomoc novi stroj (pomalo razocaran)

moja trenutna (nova) knofa izgleda ovako:

-Intel Core 2 Duo E6600 BOX, 2×2.4GHz, 1066MHz, 775-pin, 4MB
-DDR2 1GB PC6400 (800MHz), Kingmax x2
-Thermaltake mid tower Soprano, bez PS, srebrno, USB, Fire wire, 2×120mm fan, 1×90mm fan, prozor
-Power Supply FORTRON BlueStorm 500W, HQ, PFC, 2x12V, 12cm fan
-DVD+RW/-RW Pioneer DVR-111DBK, Dual Layer, 16x, silver, bulk
-MB Gigabyte 965P-DS4, s775, i965, DDR II, SATA II RAID, FW, GLAN
-Seagate 320 GB, serial ATA-II, 7200 o/min., 16 MB cache
-Gainward BLISS 7950GT, GF 7950GT, 512MB, PCI-E, TV-out, DVI
-19" lcd samsung syncmaster 913v (nije novo imam ga vec 1god.)

moj problem je slijedeci, naravno odmah pri dolasku stroja zelio sam isprobati koliko zapravo vrijedi moja investicija.. pokusao sam instalacijom doom3 i qauke4 igara i probao nafilovati detalje na max, antialising x16 na rezoluciji 1280x1024...rezultat je gusenje stroja i performanse ne podnosljive, ne za igranje.. cak i kad spustim antialising ne dobijam mnogo...na doom3 1024x768 sve na max sa antialisingom x8 bude prihvatljivo.. quake4 nesto drukcije sve na ultrahigh, stavio sam vert sync, antialising x16 i islo je super medutim ustanovio sam da antialising nije ukljucen, tek nakon iskljucivanja vert. synca uspijevam ukljuciti antialising x16 i dobijam novo gusenje stroja..poslije cak primjecujem da dobijem i neki val koji mi prode preko ekrana..i mislim da mi boje i nisu najbolje, ali to je vec problem prilagodavanja monitora..
napominjem da su instalirani najnoviji graf driveri.. pitanje je da li je moguce da moj stroj nemoze podrzavat ovakve zahtijeve, cujem od prijatelja vlasnika slabijih novih strojeva da nemaju problema sa ovim stvarima.. imate li kakav savijet ili soluciju za moj problem?
dobio sam stroge preporuke za ove forume, nadam se da cu nac potrebne informacije, unaprijed hvala..
Maiden je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2006., 10:33   #2
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,595
ovo je trebalo u probleme ić
ne znam, nisam igrač, možda "ds4 + kingmax" radi probleme?
__________________

bobe je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.11.2006., 10:40   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Imaš sticky na podforumu Intel u vezi cijele 965P serije ploča. Jesi pokušao staviti novi BIOS za ploču? Imaš konfu koja bi trebala žderati sve igre bez beda sa full detaljima. Možda da probaš staviti neki modan driver za grafu, npr. Omegu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 01.11.2006., 10:58   #4
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Ne, ne, ne - nešto gadno ne valja. Tvoja konfa bi to sve trebala požderati i pitati ima još. Daj izvrti kakav test, 3D mark ili nešto slično, tek toliko da vidimo jel generalno problem do drivera ili od naslova do naslova. Slagao sam nedavno skoro pa istu konfu i to je letilo na sve strane, kakvo trzanje. Tko ti je sastavljao to? Ti ili u trgovini? Jesu instalirani svi driveri kako treba (ploča, directX, grafa)? Može biti milju razloga.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2006., 11:14   #5
Maiden
Premium
Moj komp
 
Maiden's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: dbk croatia
Postovi: 23
?!

ja sam sastavio sto zelim, a oni su mi stastavili stroj i instalirali windowse, podjelili hard na dvije particije 10gb dje su windowsi i 310gb koji je prazan...
nemogu garantirat kakav su oni posao napravili prilikom instalacije windowsa, cak mi je padalo na pamet da provam sve na novo sam napravit, da je u tome problem..inace vrtio sam 3dmark 05 i nije radio probleme dok nije dosao na cpu test koji je bio ocajan ali to je valjda normalno..
Maiden je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2006., 11:40   #6
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Na tvom mjestu, ja bi nanovo digao windowse, po redu instalirao drivere, chipset, zvuk,...i na kraju graficka. Btw, nije vazno ali koliko ti je bacio 3d cmarka?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2006., 12:17   #7
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor nino5 Pregled postova
Na tvom mjestu, ja bi nanovo digao windowse, po redu instalirao drivere, chipset, zvuk,...i na kraju graficka. Btw, nije vazno ali koliko ti je bacio 3d cmarka?
I ja bih to napravio. Vazno je vazno koliko daje 3dmark-a. Ako daje premalo sigurno nesto ne valja. Najrpije stavi novi bios ploce,pa onda idi dalje. DS4 u zadnje vrijeme ne voli bas kingmaxe,pogotovo nove serije 667 i 800.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2006., 17:14   #8
Maiden
Premium
Moj komp
 
Maiden's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: dbk croatia
Postovi: 23
?!

evo ovako sam poceo, naime bio sam na poslu pa nisam mogao reci tocnerezultate sa benchmarka..
zapelo mi je za oko update biosa maticne, pa sam to i napravio.. updejto sam bios i cini mi se da je nesto bolje, ali opet ne ono sto trazim..
pokrenuo sam 3dmark 05 na rezi od 1280x1024 i testirao game i cpu... rezultat je bio 8504..

hvala na dosadasnjoj pomoci!!
Maiden je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2006., 17:44   #9
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 785
koji si bios stavio gore? f6? jel sistem što klokan ili je sve na defu?

ali mislim da ti je to do drivera......nekaj se kolje. koji su ti driveri od grafe sad gore?

mislim da bi to trebalo sve nanovo (windowse) fino instalirat i nema šanse da ne radi.
glista je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2006., 17:48   #10
Maiden
Premium
Moj komp
 
Maiden's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: dbk croatia
Postovi: 23
?!

driveri od grafe su 91.47, nije nista klokano, ne bi smijelo biti..
Maiden je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 03.11.2006., 17:17   #11
Maiden
Premium
Moj komp
 
Maiden's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: dbk croatia
Postovi: 23
_!

sve na novo insitalirao i bojim se da je do toga, sve po starome..
Maiden je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na