Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.01.2023., 15:25   #3721
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Ja osobno sam na početku skroz izbacio kruh, peciva, sokove, slatkiše i kolače te općenito smanjio obroke a usput počeo malo više hodati i na poslu prestao koristiti lift (22 metara visinske razlike, ne znam koliko je to katova) ali dok sam na poslu prođem gore-dolje 3 puta. Ovaj način prehrane nije dugoročno održiv jer nije normalno da nikaj od toga ne jedeš ali ako si dovoljno dugo uporan možeš skinuti dosta kg u relativno kratkom vremenu. Problem je ako počneš opet po starom onda se kilogrami vraćaju i dobiješ nešto bonusa kilograma za nagradu 🤣
Najsigurnije je polako mijenjati prehrambene navike, izbaciti gluposti iz jelovnika a ubaciti puno proteina i svježeg voća i povrća. Umjesto slatkiša pojedeš malo tamne čokolade ili proteinski puding (kupljeni ili domaći). Usput se kreneš malo rekreirati i to je to...
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2023., 16:18   #3722
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Već godinu i pol idem u gym, vidi se napredak i to veliki na nogama, rukama, ramenima i gornjem dijelu leđa. Problem je s prehranom jer skačem sa 105 na 95 na 91 na 100 na 90 na 105 i tako stalno otkad idem u gym. Odlučio sam ove godine i prehranu sredit, instalirao myfitnesspal i sve upisujem u nju
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2023., 17:20   #3723
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,177
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Daj bacite koju pametnu, što i kako? Morati ću napraviti isto, a nikako presjeći u glavi, plus standardni izgovori tipa nedostatak vremena, posao, dijete...

tnx
Posao je kritičan. 8+ sati dnevno si zakovan za stolac, često netko slavi rođendan, uvijek su neke grickalice na dohvat ruke.

Idem u gym bez prekida već dobrih 10 godina, najdulja pauza je bila kada su gymovi bili zatvoreni radi prehlade, a i tada sam na balkonu dizao zavarene zamašnjake od auta.

U tih 10+ godina sam 5 godina kao student radio u McDonaldsu i jeo neograničene količine junk fooda, u jednom periodu sam *jedva* uspio nabit kilažu na 89kg na mojih 175cm. Većinom sam se kretao oko 82kg i čim bi malo smanjio Big Macove u smjeni, kilaža bi padala.
Zatim sam prešao u jednu banku u service desk na 2 i pol godine, tu sam radio za kompom većinu vremena uz povremene šetnje po kampusu po laptope, postavljanje radnih mjesta itd. i već tu sam primjetio da moram strogo paziti što jedem da ne odem preko 84kg i čim su zatvorili gymove kilaža je porasla na 90kg.
Nakon toga sam otišao u jednu it firmu kao support gdje sam radio noći, vikende, nisam se micao od kompa, jeo što god stignem, prečesto iz dostave jer sam nakon smjene bio izgoren u glavi, uz to ušao u ozbiljnu vezu s curom koja fino kuha i vrlo brzo je tu bilo 105kg na vagi.

Trenutno sam na 98kg i muku mučim da dovedem to na 88-90kg.
Od 5. mjeseca sam do 10. mjeseca gotovo svaki dan biciklom radio 20km do gyma i posla da bi došao do 98kg jer jednostavno ne pojest pizzu na poslu kad netko slavi rođendan, na roštilju pojest samo piletinu, ne jesti tortu kad ideš kod rodbine na proslave zahtjeva jaku disciplinu i puno brain powera..
Trećinu života si za kompom okružen kušnjom, trećinu spavaš, a trećinu vjerojatno provodiš s nekim tko ne razumije (i ne želi prihvatit) da "samo malo" lasagna za rucak ima 1500kcal


I na kraju da odgovorim, po meni prvo sređivanje navika, što je i samom meni problem... Na poslu ne jesti grickalice, pizze, čevose iz dostave, kod punice se ne ubit od mađarice i pohanog i dogovorit se sa ženom da se doma prilagodi jelovnik. Od fizičkih aktivnosti hodanje i bicikl jer sumnjam da bi ti zglobovi podnjeli jogging
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2023., 19:49   #3724
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 535
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Daj bacite koju pametnu, što i kako? Morati ću napraviti isto, a nikako presjeći u glavi, plus standardni izgovori tipa nedostatak vremena, posao, dijete...


tnx
ako krenes i sa prehranom i sa vjezbanjem ispizdit ces na zivce nakon 2 tjedna i odustati od svega

kreni samo sa vjezbanjem, dva mjeseca da ti udje u naviku, prehranu ne diraj, samo malo smanji kolicine i ne rokaj hranu kasno navecer.

kad ti vjezbanje udje u naviku onda je drugi korak prehrana

i nema izgovora, 4x tjedno vjezbanje, ako se zalomi da jedan dan ne mozes ici OK, ali drugi dan odi, a ne da bude, e ovaj tjedan nisam mogao u utorak pa necu ni ici do kraja tjedna, budem sljedeci

prvih mjesec-dva lupaj cardio barem 30 minuta, setnja uzbrdo ili na traci, najveci nagib, brzina 6km/h, nakon toga vjezbe snage, kruzni prva dva-tri tjedna, a onda si podijeli po grupama kako ces raditi.
Traka je super jer ne gubis vrijeme, pogledaj si seriju na netflixu dok si na traci, ja sam to uredno radio, mobitel na onaj zaslon trake, sluske u usi i pogledam jednu epizodu vikinga dok vjezbam
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2023., 19:57   #3725
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 535
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Posao je kritičan. 8+ sati dnevno si zakovan za stolac, često netko slavi rođendan, uvijek su neke grickalice na dohvat ruke.

Idem u gym bez prekida već dobrih 10 godina, najdulja pauza je bila kada su gymovi bili zatvoreni radi prehlade, a i tada sam na balkonu dizao zavarene zamašnjake od auta.

U tih 10+ godina sam 5 godina kao student radio u McDonaldsu i jeo neograničene količine junk fooda, u jednom periodu sam *jedva* uspio nabit kilažu na 89kg na mojih 175cm. Većinom sam se kretao oko 82kg i čim bi malo smanjio Big Macove u smjeni, kilaža bi padala.
Zatim sam prešao u jednu banku u service desk na 2 i pol godine, tu sam radio za kompom većinu vremena uz povremene šetnje po kampusu po laptope, postavljanje radnih mjesta itd. i već tu sam primjetio da moram strogo paziti što jedem da ne odem preko 84kg i čim su zatvorili gymove kilaža je porasla na 90kg.
Nakon toga sam otišao u jednu it firmu kao support gdje sam radio noći, vikende, nisam se micao od kompa, jeo što god stignem, prečesto iz dostave jer sam nakon smjene bio izgoren u glavi, uz to ušao u ozbiljnu vezu s curom koja fino kuha i vrlo brzo je tu bilo 105kg na vagi.

Trenutno sam na 98kg i muku mučim da dovedem to na 88-90kg.
Od 5. mjeseca sam do 10. mjeseca gotovo svaki dan biciklom radio 20km do gyma i posla da bi došao do 98kg jer jednostavno ne pojest pizzu na poslu kad netko slavi rođendan, na roštilju pojest samo piletinu, ne jesti tortu kad ideš kod rodbine na proslave zahtjeva jaku disciplinu i puno brain powera..
Trećinu života si za kompom okružen kušnjom, trećinu spavaš, a trećinu vjerojatno provodiš s nekim tko ne razumije (i ne želi prihvatit) da "samo malo" lasagna za rucak ima 1500kcal


I na kraju da odgovorim, po meni prvo sređivanje navika, što je i samom meni problem... Na poslu ne jesti grickalice, pizze, čevose iz dostave, kod punice se ne ubit od mađarice i pohanog i dogovorit se sa ženom da se doma prilagodi jelovnik. Od fizičkih aktivnosti hodanje i bicikl jer sumnjam da bi ti zglobovi podnjeli jogging

meni je pizza mozda dva puta na meniju mjesecno, rostilj cesce, jednostavno mi je pravilo, od 5 obroka dnevno, jedan ne gledam kaj jedem.
Ali isto tako ne pojedem vise cijeli protvon pizze(kada ju radim doma) nego pojedem 1/4, ne jedem veliku pizzu u pizzeriji nego mini

kruh i inace ne jedem tako da ga pojedem samo kada sam na pizzi ili eventualno uz rostilj. Mene je prije ubijao stres i cips, smoki i takve gluposti.
Stresa sam se rijesio (rastao se), cips i smoki si priustim kada bas imam ludu zelju za time.
I uz to kile i dalje padaju i postotak masti je sve manji, a misici rastu.

Naravno, puno proteina uzimam(whey) + proteini iz prehrane
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2023., 20:08   #3726
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,114
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Daj bacite koju pametnu, što i kako? Morati ću napraviti isto, a nikako presjeći u glavi, plus standardni izgovori tipa nedostatak vremena, posao, dijete...


tnx
Kalorijski deficit.

Kretanje, regulacija unosa kalorija, puno vode, dosta sna, nema previše matematike (ima, ali ako nisi u tome, za početak je dosta). Moja preprouka, ako imaš mogućnosti, plati si trenera bar 2 mjeseca (online ili IRL), da ti posloži prehranu i treninge, u tih 2 mjeseca dobiješ sve potrebno da nastaviš dalje sam (nije to previše skupo, nekih 100EUR za 2 mjeseca je bilo prije 5-6 godina, sada je možda malo više).

Ako ne znaš brojat kalorije/makrose, smanjuj lagano prehranu (ne izgladnjuj se), i kreni se kretat. I uporan biti, nema preko noći. Ukratko toliko.

Fokusiraj se na proteine (meso, sirevi), dodaj zelenoga na tanjur, izaci sokove, slatko, prerađene ugh (kruh, bijelo brašno itd.) i biti će rezultata.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 11:55   #3727
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Ne znam da li bi spadalo ovdje ili ne ali ajde da pokušam.
Koliko su pametne vage (u mojem slučaju Xiaomi Mi Smart Scale 2) točne u vaganju/procjeni mase mišića i masti tijela?
Prehrana mi nije baš skroz posložena i ne jedem kako bih trebao (trudim se unositi dosta proteina) ali ukupna težina mi pomalo pada, u teretani pomalo podižem opterećenja s kojima radim a vaga pokazuje smanjenje mase mišića. Konkretno zadnja 2 mjeseca -7kg ukupne mase, -3.3kg mase mišića i -3kg masnoće.
Da li da prestanem gledati te vrijednosti i lovim i dalje željenu težinu ili da probam skroz posložiti prehranu pa možda produljiti vrijeme dolaska do željene težine?
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 12:01   #3728
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,177
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Ne znam da li bi spadalo ovdje ili ne ali ajde da pokušam.
Koliko su pametne vage (u mojem slučaju Xiaomi Mi Smart Scale 2) točne u vaganju/procjeni mase mišića i masti tijela?
Prehrana mi nije baš skroz posložena i ne jedem kako bih trebao (trudim se unositi dosta proteina) ali ukupna težina mi pomalo pada, u teretani pomalo podižem opterećenja s kojima radim a vaga pokazuje smanjenje mase mišića. Konkretno zadnja 2 mjeseca -7kg ukupne mase, -3.3kg mase mišića i -3kg masnoće.
Da li da prestanem gledati te vrijednosti i lovim i dalje željenu težinu ili da probam skroz posložiti prehranu pa možda produljiti vrijeme dolaska do željene težine?

Što ti je cilj postići? Da ti vaga kaže da si izgubio masti, ne i mišiće? Za to je jedina i najbolje procjena ogledalo i radne težine
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 12:43   #3729
Matebaron
Premium
Moj komp
 
Matebaron's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Supetar
Postovi: 323
Imam neku vagu iz lidla što mjeri postotke tkiva i ta nema apsolutno nikakve veze s vezom, možda je Xiaomi nešto bolji, ali ja na tvom mjestu ne bih uopće pratio te podatke, osloni se na ogledalo ili nabavi kaliper.
__________________
I have spoken.
Matebaron je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 14:08   #3730
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Što ti je cilj postići? Da ti vaga kaže da si izgubio masti, ne i mišiće? Za to je jedina i najbolje procjena ogledalo i radne težine
Pa da, buni me što u teretani vježbe radim sa sve većim težinama a vaga veli da uz salo gubim i mišićnu masu... Ogledalo veli da moram riješiti šlauf oko trbuha 🤣

Citiraj:
Autor Matebaron Pregled postova
Imam neku vagu iz lidla što mjeri postotke tkiva i ta nema apsolutno nikakve veze s vezom, možda je Xiaomi nešto bolji, ali ja na tvom mjestu ne bih uopće pratio te podatke, osloni se na ogledalo ili nabavi kaliper.
Ok, pratim dalje ogledalo... Kaliper mi ne treba jer šlauf oko trbuha još uvijek mogu primiti s prstima 🤣
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 14:31   #3731
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Te vage su netočne, pogotovo ako nemaju i one elektrode (ili kaj već) koje primiš u ruke.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 19:27   #3732
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 535
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Ne znam da li bi spadalo ovdje ili ne ali ajde da pokušam.
Koliko su pametne vage (u mojem slučaju Xiaomi Mi Smart Scale 2) točne u vaganju/procjeni mase mišića i masti tijela?
Prehrana mi nije baš skroz posložena i ne jedem kako bih trebao (trudim se unositi dosta proteina) ali ukupna težina mi pomalo pada, u teretani pomalo podižem opterećenja s kojima radim a vaga pokazuje smanjenje mase mišića. Konkretno zadnja 2 mjeseca -7kg ukupne mase, -3.3kg mase mišića i -3kg masnoće.
Da li da prestanem gledati te vrijednosti i lovim i dalje željenu težinu ili da probam skroz posložiti prehranu pa možda produljiti vrijeme dolaska do željene težine?

Netocna je u pm. Meni pokazuje 26% body fat, a na nekih 17% sam
Frendu koji ima oko 9% pokazuje 33%
Najtocnije ispadne kaliper u ruke i mjeri sam
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 08:28   #3733
Zaggy111
Premium
 
Zaggy111's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Ima netko gdje se može kupiti povoljan Whey bez okusa? Da nije baš 200kn po kili?

Imam još par kila myprotein impact s kavom, kako ne jedem više šećer preslatko mi je, a i ne mogu stalno kofein uzimati.

Ako netko ima par kila zapakiran bez okusa mijenjao bi se.

https://www.myprotein.com/sports-nut.../12673036.html
Zaggy111 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 09:25   #3734
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 535
shopbuilder ili the-nutrition
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 12:42   #3735
On1X
noob in da game
Moj komp
 
On1X's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: karlovac
Postovi: 138
Citiraj:
Autor Zaggy111 Pregled postova
Ima netko gdje se može kupiti povoljan Whey bez okusa? Da nije baš 200kn po kili?

Imam još par kila myprotein impact s kavom, kako ne jedem više šećer preslatko mi je, a i ne mogu stalno kofein uzimati.

Ako netko ima par kila zapakiran bez okusa mijenjao bi se.

https://www.myprotein.com/sports-nut.../12673036.html

https://gymbeam.hr/protein-wpc-80-gymbeam.html
On1X je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2023., 20:49   #3736
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,551
Nakon ozljede ramena i godinu dana bez treninga, odlucio sam preurediti podrum u teretanu i krenuti opet lagano. Stvarno mi se nije islo u teretanu medju brdo nafuranih pristavaca i gologuzih penzica.
Nakon dosta istrazivanja sam se odlucio za Finnlo Bio Force "home gym" i evo nakon prvog treninga mogu reci da nisam pogrijesio.


Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2023., 22:54   #3737
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,177
Kako bi tu lijepo sjeo kavez za cucanj. S preckom za zgibove i klupicom za bench, to bi bilo kompletno
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2023., 23:56   #3738
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,551
Strop je prenisko za precku za zgibove. Sve ostalo mogu raditi na ovom "home gymu".
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2023., 08:34   #3739
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Trebat ću magnezij i cink... sve preporuke su dobrodošle.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2023., 09:16   #3740
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
U zadnje vrijeme gledam hrpu videa na YouTubu, tiktoku,... i često naiđem na neke transformacije u roku npr. godine dana gdje čovjek od 10-15-20-30kg viška dođe do lijepo građenog tijela s izraženim mišićima.
Jasno mi je ovo za skidanje kilograma, i sam sam u roku od godine dana skinuo cca 25kg ali nisam siguran da li je moguće u tom vremenu tako izgraditi tijelo. Pogotovo jer čitajući neke članke po internetu vidim da se svugdje naglašava da je to spor proces. Također u teretani vidim ljude koji su tamo nekoliko godina, rade s "ozbiljnim" kilažama ali nije sad da su ti ljudi mišićave hodajuće gromade nego ono, prosječni sportski tip.
Čemu ovaj tekst?
Zanima me koliko godina ste u teretani, koliko vremena je bilo potrebno da dođete do nekog mišićavog izgleda, da li ste zadovoljni napretkom,...?
Ja sam još početnik u teretani, iza mene je tek nekih 9 mjeseci redovnog vježbanja, vidim određene promjene na tijelu ali daleko je to još do nekog sportskog izgleda. Utješite me da je sve ok, da moram vježbati još par godina, dobro jesti i da će rezultati doći i da se nek ostavim pizdarija s YouTubea 🤣
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2023., 09:23   #3741
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,114
Sve ovisno kakve transformacije govoriš.

Dobiti mišiće i gubiti mast je jako teško u isto vrijeme.

Ove transformacije gdje ekipa ima trbušnjake veličine šake u godinu dana s trapezom do uha i ramenima kao da ima krila si mogu okačiti o klin.

1. Lažu.
2. Bez ilegalne "suplementacije" nemoguće.
3. Vremenski period nije takav kakav kažu.
4. Imaju više znanja i već su u fitnesu dugo, pa su se zapustili (možda).
5. Dobar editig + svijetlo + tiktok efekti.
6. Lažu.

Neki normalni treneri kažu:
Ako spavaš dosta, jedeš ono što trebaš, vježbaš barem 3-4 puta tjedno, piješ dosta vode, krećeš se, progresa mora biti, bez obzira koliko loša forma u teretani bila.



Mada, imam masu ljudi koji su godinama u teretani i ne vidi im se ni malo, da ti ne kaže, nikad ne bi znao da je ikad digao uteg.

Tako da, progres mora biti vidljiv iz mjeseca u mjesec, ako ga nema, nešto radiš krivo.

Pod progres mislim snaga, izgled, kilaža gore/dolje (ovisno o tome što tražiš) itd.

Milan Dotlić transformacija - googlaj. 9 mjeseci je to napravio. Zašto i kako je to moguće?
Jer prvo, čovjek je bio strongman pa je imao brutalnu snagu + građu ispod ovog sala.
Drugo, čovjek se time bavi 20+ godina, zna vježbe, ima snage, zna sve o prehrani i suplementaciji itd.
Treće, imao je 9 treninga tjedno... Da, 9...
To može svega promil ljudi u RH.
Da on nema to ispod, da treba samo skinuti 40-50kg sala i da dobije takvo tijelo, normalnom "debljem" čovjeku treba godinama...


Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Trebat ću magnezij i cink... sve preporuke su dobrodošle.
Cink ne znam, ali imam iskustva s mag. Uzimao dugo nešto iz DM-a u tabletama i nekak sam imao osjećaj da ne pomaže. Onda mi je jedan triatlonac (čovjek trči 100 milja Istre), rekao da uzmem u prahu, klorid. Polleo sport. Za popiti, jedva, na povraćanje mi ide kada pijem, ali imam osjećaj da drugi dan ne osjećam više ništa.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 27.02.2023. u 11:29.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2023., 11:38   #3742
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Jasno mi je da je istovremeno gubiti mast i dobivati mišiće teško, pogotovo amateru poput mene. Osobno mi je cilj izgubiti još tih par kg viška, trenutno na 172cm imam 76kg, cilj je doći ispod 73 idealno 70kg. U teretani pomalo povećavam kilaže s kojima radim - dok neku vježbu uspijem napraviti 3 serije s 12 ponavljanja sljedeći trening uzmem za stepenicu veći uteg/veće opterećenje pa opet ispočetka dok ne dođem na 3x12. 3 puta tjedno sam u teretani u trajanju sat i pol do dva sata - trening snage + nekakvi kardio. Imam plan vježbe izrađen od vlasnika teretane, trudim se jesti više-manje ok i od suplementacije si svaki dan složim proteinski shake.
Imam 35 godina i nakon godina zapuštanja tijela sam očito malo previše nestrpljiv. Društvene mreže su tvornice laži zbog kojih mi obični smrtnici imamo nerealna očekivanja...
Hvala ti
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2023., 11:41   #3743
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,114
Ma to je super, samo se toga drži.

Ako kilaža pada (i ti to želiš), onda si u deficitu i to je to.

Dođi do željene kilaže, drži se prehrane (nemoj padati ispod 73kg), i održavaj to.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2023., 11:49   #3744
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,278
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Trebat ću magnezij i cink... sve preporuke su dobrodošle.
Ja sam zadnje narucia sa iherba jer je solgarov magnezij citrat bio duplo jeftiniji nego kod nas. Bez ikakvih davanja, sve vec ukljuceno u cijenu.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2023., 11:56   #3745
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Jasno mi je da je istovremeno gubiti mast i dobivati mišiće teško, pogotovo amateru poput mene. Osobno mi je cilj izgubiti još tih par kg viška, trenutno na 172cm imam 76kg, cilj je doći ispod 73 idealno 70kg. U teretani pomalo povećavam kilaže s kojima radim - dok neku vježbu uspijem napraviti 3 serije s 12 ponavljanja sljedeći trening uzmem za stepenicu veći uteg/veće opterećenje pa opet ispočetka dok ne dođem na 3x12. 3 puta tjedno sam u teretani u trajanju sat i pol do dva sata - trening snage + nekakvi kardio. Imam plan vježbe izrađen od vlasnika teretane, trudim se jesti više-manje ok i od suplementacije si svaki dan složim proteinski shake.
Imam 35 godina i nakon godina zapuštanja tijela sam očito malo previše nestrpljiv. Društvene mreže su tvornice laži zbog kojih mi obični smrtnici imamo nerealna očekivanja...
Hvala ti
Hodaj ili trči ili vozi biciklu.

Ili idi u teratanu pa vozi hodaj ili trči po traci ili vozi biciklu.

Ne ideš u teratanu gubiti kile a taj gubitak od 3 kg koji ti je cilj ćeš riješiti s 2 upale mišića i običnom monticom XC 2-3 đira.

A usotalom, te 3 kile koje te muče, je nikakav problem, zanemari taj broj i piči dalje s vježbama koje imaš jer ćeš izgradnjom mišića a zadržavanjem iste mase, biti "tanji".
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2023., 12:06   #3746
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,827
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Ja sam zadnje narucia sa iherba jer je solgarov magnezij citrat bio duplo jeftiniji nego kod nas. Bez ikakvih davanja, sve vec ukljuceno u cijenu.
Pffff jebate koliko para smo bacili samo na taj solgarov magnezij, gdje si prije bio! Fala ti ko bratu
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2023., 12:24   #3747
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
Hodaj ili trči ili vozi biciklu.



Ili idi u teratanu pa vozi hodaj ili trči po traci ili vozi biciklu.



Ne ideš u teratanu gubiti kile a taj gubitak od 3 kg koji ti je cilj ćeš riješiti s 2 upale mišića i običnom monticom XC 2-3 đira.



A usotalom, te 3 kile koje te muče, je nikakav problem, zanemari taj broj i piči dalje s vježbama koje imaš jer ćeš izgradnjom mišića a zadržavanjem iste mase, biti "tanji".
To je zadnjih 3kg koje me ustvari ni ne muče previše nego je neki cilj u glavi do kojeg moram doći nakon što sam već skinuo 105->76kg u zadnjih malo više od godinu dana 🤣
Upit (komentar) je više bio usmjeren u smjeru koliko vremenski (godina) treniranja je potrebno da se dođe do nekog sportskog, mišićavog tijela jer ovo što serviraju na društvenim mrežama su sve neki instant uspjesi nedostižni normalnom čovjeku...
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2023., 13:20   #3748
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,278
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Pffff jebate koliko para smo bacili samo na taj solgarov magnezij, gdje si prije bio! Fala ti ko bratu
Spominjalo se to i prije na temi, samo triba naletit u pravo vrijeme za informaciju. Nema na cemu
Prije tipa 4-5 god sam isti taj narucia na amazon.de jer je bila cijena za 120 tableta ko za 60 kod nas u ljekarni. Sad zadnje sam par kutija narucia sa iherba iz istog razloga.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2023., 18:43   #3749
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 336
Razmišljam o kreatinu.
Dolazim lagano do plafona, zadovoljan jesam i nisam, sve upućuje na kreatin za nas koji idemo prema četrdesetoj.

Može preporuka koji i gdje.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2023., 05:15   #3750
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Uzeo sam neki u poleo sportuod levitala. Ne znam kako uopće ocijeniti valja li ili ne

https://polleosport.hr/l-carnitine-mega-60-kapsula

Tamo inače ne kupujem ali sam dobio neki poklon bon uz blender pa je trebalo iskoristiti.
Hamm je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na